Reprezentácia Aktuality

Aktuality

Rojko predĺžil kontrakt

Bratislava 1. decembra 2016 (TASR) - Trénerom slovenskej volejbalovej reprezentácie žien zostáva Marek Rojko. Slovenská volejbalová federácia (SVF) predĺžila s 39-ročným kormidelníkom zmluvu o ďalšie dva roky.
      "Reprezentačná rada sa podrobne zaoberala vystúpením ženskej reprezentácie za posledné obdobie. Analyzovala sa účasť v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2017, na ktoré sme nepostúpili až po barážovej prehre s Českom a vystúpenie v Európskej lige, kde sme pri premiére získali striebro. Na základe tejto analýzy reprezentačná rada odporučila správnej rade predĺženie kontraktu s trénerom Rojkom o ďalšie dva roky. Myslím si, že to bol dobrý návrh, ktorý bol následne aj v správnej rade schválený. Tréner Rojko má plnú dôveru a veríme, že pod jeho taktovkou náš tím na majstrovstvách Európy v roku 2019 nebude chýbať," povedal prezident SVF Ľubor Halanda. Čítať celý článok

   

Poliaci menia trénera

16.10.2016 - Polský volejbalový zväz bude meniť reprezentačného trénera. Po Francúzovi Stephanovi Antigovi prevezme bielo-červených tréner jeden z kandidátov Ferdinando De Giorgi (ITA - 1961), Radostin Stojčev (BUL - 1969), alebo Daniel Castellani (ARG - 1961). 

   

Rebríček FIVB (16. a 33.)

Bratislava 19. júla 2016 (TASR) - Slovenská volejbalová reprezentácia mužov sa v aktuálnom rebríčku medzinárodnej federácie FIVB nachádza na 28. mieste a oproti októbrovému vydaniu sa tak posunula o sedem priečok vyššie. Lídrami poradia sú stále Brazílčania. Na čele rebríčka ženských reprezentácií sú pred olympijskými hrami v Riu de Janeiro reprezentantky USA, Slovenky sú naďalej na 33. pozícii. Čítať celý článok

   

Halandovo vyjadrenie k výberu trénera

17.3.2016 Bratislava (TASR) - Zmeny pravidiel v najvyššej talianskej súťaži sa výrazne dotli aj slovenského volejbalu. Tréner Alberto Giuliani nemôže súčasne viesť Piacenzu aj slovenskú reprezentáciu a vedenie Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) preto muselo konať. Hlavným reprezentačným trénerom sa nedávno stal Miroslav Palgut. Dlhoročný reprezentačný asistent bol pre vedenie slovenského volejbalu logickou voľbou a stojí pred ním niekoľko nesmelých cieľov.

Čítať celý článok
   

Trénerom mužskej reprezentácie Miroslav Palgut

palgutBratislava 9. marca 2016 (TASR) - Novým trénerom slovenskej mužskej volejbalovej reprezentácie sa stal Miroslav Palgut (50). Jeho asistentom bude Andrej Kravárik, ktorý pôsobil v tejto funkcii aj v bývalom realizačnom tíme. Palgut vystriedal Taliana Giulianiho. Ten viedol Slovensko na októbrových majstrovstvách Európy, ale ďalej nemôže pokračovať pri reprezentácii pre klubové povinnosti v najvyššej talianskej súťaži.

Čítať celý článok
   

Nemec ukončil reprezentačnú kariéru

martin nemec clanok12.1.2016 - mail z Južnej Kórei

 
Po mnohých rokoch služby pre Slovenský národný tím oficiálne deklarujem svoje rozhodnutie ukončiť moju reprezentačnú činnosť z rodinných dôvodov.
Budem pripravený slúžiť v budúcnosti opäť s radosťou a svojím srdcom na programe Slovenského národného tímu ako tréner alebo manažér, pokiaľ mi to podmienky dovolia.
Chcem Slovenskej volejbalovej federácii, rodine a spoločnosti poďakovať za všetky cenné spomienky, ktoré sme spolu prežili počas posledných 14 rokov.
Verím, že nová generácia privedie slovenský volejbal na oveľa lepšiu úroveň a ja budem na to hrdý.
Veľmi vám ďakujem vopred za pochopenie.
S úctou,
Martin Nemec

   

Rojko ostáva ďalší rok

Bratislava 29. júla 2015 (TASR) - Vedenie Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) sa v stredu dohodlo s trénerom ženskej reprezentácie Marekom Rojkom na predĺžení spolupráce o ďalší rok. V prípade postupu na majstrovstvá Európy 2017 sa kontrakt automaticky predĺži až do šampionátu.
Čítať celý článok

   

Odpálili Gullinelliho

Bratislava 8. júla 2015 (TASR) - Správna rada Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) na svojom mimoriadnom stredajšom zasadnutí odvolala s okamžitou platnosťou hlavného trénera reprezentačného družstva mužov Flavia Gulinelliho aj s jeho realizačným tímom. Dôvodom tohto kroku sú neuspokojivé výsledky a nesplnenie dvoch z troch reálnych cieľov, ktorými boli postup na majstrovstvá sveta 2014 a postup do 2. skupiny Svetovej ligy v roku 2015. Čítať celý článok

   

Neberte nám trénera!

1.4.2015 - na www. zaslali dievčatá z COP Nitra tento list. Verme, že nejde o žart.

Dobrý deň,
touto cestou by sme sa chceli spoločne vyjadriť k vzniknutej situácii, ohľadne odvolania nášho trénera. Táto správa nás veľmi šokovala, pretože je to tréner, ktorý ako jediný drží COP-ku momentálne pokope. Čítať celý článok
   

V COP sa pobili

9.10.2014 - V COP Trenčín bola mastenica

Vraj udierali dvaja juniorskí reprezentanti Šimon a Filip, v nemocnici určite leží Ivan Fuljer.

Otázky Luborovi Stražayovi:

Vraj majú dvaja hráči zastavenú činnosť. Kto?
L.Stražay - súťažný riaditeľ SVF: "Je to interný trest klubu. Obaja majú zastavenú činnosť. Krajčovič a Gavenda. Už v Prievidzi a potom v nedeľu s Nitrou nehrali."

To sa nestalo dnes?
L.Stražay: "Nie v piatok."

Ďakujem
(www)

Zdroj: tvnoviny.sk, mobilové vlny

   

Stránka 3 z 8

<<ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec>>