Reprezentácia Aktuality

Aktuality

Máme šancu?

Lausanne 9. októbra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbalisti sa v 3. kole kvalifikácie v rámci M-skupiny o postup na MS 2014 v Poľsku stretnú s Fínskom, Gréckom a Ukrajinou. V termíne 3.-5. januára svojich súperov privítajú na domácej palubovke, predbežne by to mal byť Poprad.
      Ženy budú hrať takisto v M-skupine a ich súperkami vo Varne v boji o MS 2014 v Taliansku budú domáce volejbalistky, Česko a Bielorusko. Na záverečný turnaj mužov aj žien sa priamo prebojujú víťazi skupín a najlepší z druhého miesta. O zložení kvalifikačných skupín rozhodol stredajší žreb priamo v sídle FIVB.

Čítať celý článok
   

Čadu nahradil Rojko

rojkoBratislava 7. októbra (TASR) - Novým trénerom slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie sa stal Marek Rojko. Na poste nahradil českého kormidelníka Miroslava Čadu, ktorý bol vo funkcii dlhých dvanásť rokov. Pod jeho vedením sa ženy trikrát prebojovali na majstrovstvá Európy, ale po štvrtý raz mu to už nevyšlo. Čadovi navyše vypršala platnosť zmluvy a Slovenská volejbalová federácia sa ju rozhodla nepredĺžiť.    
      Tridsaťšesťročný Rojko bol najvážnejším kandidátom na uvoľnený post. Pred začiatkom tejto sezóny sa dohodol na prvom zahraničnom angažmáne s nemeckým bundesligovým klubom Allemania Aachen. S vedením SVF podpísal v pondelok dvojročnú zmluvu s následnou opciou, pričom zároveň bude pôsobiť aj v Aachene. Na reprezentačnej úrovni viedol doteraz juniorky, na ME 2010 v Srbsku s nimi skončil na 6. mieste. O rok neskôr v Peru boli mladé Slovenky na svetovom šampionáte siedme. Na klubovej úrovni Rojko pôsobil najdlhšie v Doprastave Bratislava, s ktorým sa stal raz majstrom Slovenska. Získal s ním aj Česko-Slovenský pohár a dvakrát i slovenskú pohárovú trofej.

Čítať celý článok
   

Čada už nie je trénerom žien Slovenska

cadaBratislava 2. októbra 2013 (TASR) - Po dvanástich rokoch skončil pri slovenskej volejbalovej reprezentácii žien tréner Miroslav Čada. Ako uvádza stredajšie vydanie denníka Šport, českému kormidelníkovi, ktorému sa nepodarilo s tímom prebojovať na ME, vypršala platnosť zmluvy a Slovenská volejbalové federácia mu ju na zasadnutí reprezentačnej rady nepredĺžila.
      "Reprezentačná rada žien pod vedením športového riaditeľa SVF Mareka Prokeša vyhodnotila činnosť družstva a rozhodla, že trénerovi Miroslavovi Čadovi nepredĺži zmluvu," cituje Šport prezidenta SVF Ľubora Halandu. "Čadovi sme sa poďakovali za dvanásťročnú prácu. Pod jeho vedením sa ženy trikrát prebojovali na záverečný turnaj ME. Posledný šampionát nám ušiel o jednu loptu, keď sme v rozhodujúcom zápase kvalifikácie proti Španielkam mali mečbal, ale náskok sme nezužitkovali. Podobný priebeh mala aj baráž proti Bielorusku," povedal ďalej Halanda.

Čítať celý článok
   

Obe previerky s Rusmi 0:3

Bratislava 17. septembra 2013 (TASR) - Druhou prehrou 0:3 s olympijskými víťazmi z Ruska vyvrcholila v utorok v bratislavskej Aegon aréne NTC príprava slovenskej volejbalovej reprezentácie na ME v Dánsku a Poľsku (20.-29. septembra). Už v stredu sa zverenci trénerskej dvojice Štefan Chrtiansky, Andrej Kravárik zo Schwechatu letecky cez Berlín presunú do poľského Gdanska, kde ich čaká úvodná časť šampionátu.
Slovensko - Rusko 0:3 (-20, -17, -20)
70 minút, rozhodovali: Hodoň, Mokrý, 3500 divákov

Slovensko: Masný, Kohút, Nemec, Paták, Chrtiansky, Kmeť, libero: Ondrušek (Bencz, Hupka, Zaťko)
Rusko: Apalikov, Grankin, Pavlov, Spiridonov, Sivoželez, Muserskij, liberovia: Verbov, Jermakov (Makarov, Michajlov, Žilin)

Čítať celý článok
   

Nový tréner ženskej reprezentácie

15.9.2013 - Sedembolestná Panna Mária.

Novým reprezentačným trénerom žien sa zrejme stane bývalý tréner VKP Bratislava, Doprastavu Bratislava a v súčasnosti tréner nemeckého klubu v Aachene (Nemecko). Tlstovičová nie. Sirvoň nie. Čada už nie.

Zdroj: nebesá

   

Dve prehry s Talianmi v príprave na ME

Schio 8. septembra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali aj v druhom prípravnom zápase pred majstrovstvami Európy s Talianskom. V Schiu pred 2600 divákmi síce získali prvý set 25:22, ale v ďalších troch už dominovali bronzoví olympijskí medailisti z Londýna a po sobotňajšom víťazstve 3:0 sa tentokrát tešili z triumfu 3:1.
      Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho sa z Talianska vracajú späť do Nitry, kde absolvujú záverečnú časť tréningovej prípravy na európsky šampionát. Na budúcu nedeľu sa už presunú do Bratislavy, kde sa v generálke na ME stretnú dvakrát s Ruskom. Prvý duel v HANT Aréne (pondelok 16. septembra) bude bez divákov a potom sa v oficiálnom zápase predstavia proti úradujúcim olympijským víťazom v utorok v AEGON Aréne NTC v Bratislave (18.00 h)
Taliansko - Slovensko 3:1 (-22, 20, 20, 20)
Zápas trval: 100 minút, rozhodovali: Zanussi, Sessolo, 2600 divákov
Taliansko: Travica 4, Zaytsev 20, Beretta 10, Kovář 6, Savani 14, Bireralli 11, libero Rossini (Lanza 0, Giovi 0, Saitta 0)
Slovensko: Masný 0, M. Nemec 8, Kohút 9, Chrtiansky ml. 10, Kmeť 4, Ogurčák 4, liberovia Ondrušek a Hupka (Bencz 10, Paták 2, Zaťko 5)

Čítať celý článok
   

Na koniec prehra s Fínskom 2:3

    Nitra 31. augusta (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v treťom prípravnom meraní síl s účastníkom Svetovej ligy Fínskom v Nitre 2:3. V sobotňajšom druhom oficiálnom zápase vyrovnali z 0:2 na 2:2 a v piatom sete viedli 10:7, ale nakoniec prehrali 13:15. 
      Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho pokračujú v Nitre v príprave na majstrovstvá Európy a na budúci týždeň 7. a 8. septembra odohrajú v Taliansku dva zápasy proti bronzovým olympijským medailistom z Londýna.
Slovensko - Fínsko 2:3 (-17, -18, 17, 20, -13)
Zápas trval 122 minút, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Bajči, 200 divákov.
Slovensko: Zaťko, Michalovič, Paták, Kohút, Chrtiansky ml., Kmeť, libero Hupka (Masný, Bencz, Ogurčák). Tréner: Š. Chrtiansky.
Fínsko: Esko, Siltala, Ma. Oivanen, Kunnari, Shumov, Sivula, libero Kerminen (Rajala, Mi. Oivanen, Seppanen, Tervaportti). Tréner: T. Sammelvuo.

Čítať celý článok
   

Tretí duel zo Slovincami 2:3

Liptovský Ján 22. augusta 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v neoficiálnom medzištátnom zápase v Liptovskom Jáne so Slovinskom 2:3. Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho sa pripravujú na septembrové majstrovstvá Európy, ich ďalším súperom bude na budúci týždeň v piatok a v sobotu v Nitre Fínsko.
Slovensko - Slovinsko 2:3 (20, -22, -19, 22, -10)
Zápas trval 124 minút
Slovensko: Masný 0, Michalovič 6, Kohút 7, Chrtiansky ml. 19, Kmeť 9, Paták 7, liberovia Ondrušek a Hupka (M. Nemec 15, Zaťko 0, Ogurčák 6, Kašper 0)
Slovinsko: Ropret 0, Gasparini 9, Pajenk 8, Koncilja 8, Pokeršnik 10, Cebulj 16, liberovia Kovačič a Plot (Planinč 0, Vinčič 1, Mijatovič 2, Potočnik 6)

   

Zanini prevzal Turkov

9.august 2013 - Emanuele Zanini, bývalý tréner mužskej reprezentácie Slovenska, momentálne tréner Beauvais (FRA) prevzal pozíciu hlavného trénera Turkov

   

Piovarči z kola von

Liptovský Ján 5. augusta 2013 (TASR) - Zo širšej nominácie slovenskej volejbalovej reprezentácie, ktorá sa od minulého štvrtka pripravuje na majstrovstvá Európy, vypadol Jozef Piovarči. Dvadsaťosemročný blokár stratil dôveru realizačného tímu na čele s hlavným trénerom Štefanom Chrtianskym

Čítať celý článok
   

Stránka 4 z 7

<<ZačiatokDozadu1234567DopreduKoniec>>