Reprezentácia Aktuality

Aktuality

Európska liga 2012 - žreb

Luxemburg 18. januára 2012 (TASR) - Slovenskí volejbalisti sa v novej edícii Európskej ligy v tomto roku stretnú v základnej A-skupine so Španielskom, Gréckom, Izraelom a Dánskom. V B-skupine budú hrať Česko, Turecko, Holandsko, Rumunsko a Rakúsko. Rozhodol o tom stredajší žreb v sídle Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) v Luxemburgu.

Čítať celý článok
   

Mládež na MEVZE 2011

Kecskemét 30. decembra 2011  (TASR) - Slovenskí volejbaloví juniori obsadili konečné tretie miesto na medzinárodnom turnaji Stredoeurópskej zóny Mevza Cup v maďarskom Kecskeméte. V súboji o túto priečku zdolali rovesníkov z Rakúska 3:1.
      Rovnaké umiestenie si vybojovali aj slovenské juniorky, ktoré v zápase o tretie miesto zdolali Rakúšanky po päťsetovom priebehu 3:2.
      o 3. miesto:
      juniori:
      Slovensko - Rakúsko 3:1 (23, 22, -20, 23)
      juniorky:
      Rakúsko - Slovensko 2:3 (19, -10, -17, 17, -7)

Maribor 30. decembra 2011 (TASR) - Slovenské volejbalové kadetky obsadili na medzinárodnom turnaji Stredoeurópskej zóny Mevza Cup v slovinskom Maribore konečné 7. miesto. Rozhodli o ňom víťazstvom nad Rakúšankami v pomere 2:1 (hralo sa na tri hrané sety).
      o 7. miesto:
      Slovensko - Rakúsko 2:1 (20, -23, 12)

   

Chrtiansky tréner mužov

chrtianskyBratislava 27. októbra 2011 (TASR) - Novým trénerom slovenskej reprezentácie mužov sa stal Štefan Chrtiansky. V tejto funkcii nahradil talianskeho trénera Emanuele Zaniniho, ktorý viedol slovenský národný tím štyri sezóny od roku 2008 do 2011. Vedenie Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) podpísalo zmluvu s Chrtianskym do konca roka 2013.
      "Myslím, že sme našli správneho človeka, ktorá pozná veľmi dobre prácu trénera Zaniniho a má aj svoje vlastné plány a idey. Verím, že Štefan Chrtiansky povedie naše perspektívne družstvo dobre a budeme pod jeho vedením dosahovať ďalšie dobré výsledky. Štefan má bohaté hráčske a trénerské skúsenosti a sme presvedčení, že bola správna voľba angažovať ho ako reprezentačného trénera," povedal prezident Slovenskej volejbalovej federácie Ľubor Halanda.

Čítať celý článok
   

Zanini v reprezentácii skončil

Bratislava 24. októbra 2011 (TASR) - Emanuele Zanini po štyroch rokoch končí pôsobenie vo funkcii hlavného kouča slovenskej volejbalovej reprezentácie. Štyridsaťšesťročný Talian sa na Slovensku zapísal ako najúspešnejší tréner v histórii. Družstvo doviedol k dvom triumfom v Európskej lige (2008 a 2011) a trikrát ho dostal na majstrovstvá Európy. Na nedávnom európskom šampionáte v Česku a Rakúsku obsadili Slováci pod taktovkou Zaniniho výborné 5. miesto, čo je zatiaľ najlepšie umiestnenie v histórii. Vďaka nemu sa Slovensko kvalifikovalo priamo aj na ME 2013.

Čítať celý článok
   

Tri prehry žien na turnaji v Poľsku

      Dabrowa Górnicza 11. septembra 2011 (TASR) - Slovenským volejbalistkám sa nepodarilo uspieť ani v záverečnom vystúpení na Memoriáli Agáty Mrozovej-Olszewskej v Poľsku. Po hladkých prehrách s úradujúcimi majsterkami sveta z Ruska a s domácimi Poľkami (0:3), neuhrali zverenky trénera Miroslava Čadu ani jeden set ani proti Chorvátkam a na turnaji obsadili poslednú priečku.

Chorvátsko - Slovensko 3:0 (13, 16, 17)
Chorvátsko:
Gligorovičová, Kalebová, Dugandžičová, Topičová, Kovačičová, libero Alajbegová Dosenová (Ikičová)
Slovensko: Hatinová, Hrončeková, Zburová, Konečná, Soaresová, Noseková, libero Nikmonová (Bramborová, Kóšová)

Rusko - Slovensko 3:0 (23, 14, 21)
Rusko: Gamovová, Morozovová, Gončarovová, Machnovová, Merkulovová, Uljakinová, libero Kuzjakinová (Bukriejevová)
Slovensko Zburová, Hatinová, Hrončeková, Soaresová, Noseková, Radosová, libero Nikmonová (Frigmanská, Bramborová, Kuciaková)
Miroslav Čada, tréner SR: "V dnešnom stretnutí sme podali oveľa lepší výkon ako v piatok, boli sme vyrovnaným súperom celú polovicu stretnutia, potom sme však neubránili tlak súpera v útoku. Najlepšia bola Gamovová. V našom družstve zahrala dobre Hatinová a Noseková. Hlavným nedostatkom aj v druhom stretnutí bol blok."

Polsko - Slovensko 3:0 (14, 17, 20)

   

Svetovú ligu hrať nebudeme. 3:1 0:3 v Kanade

Ottawa 31. júla 2011 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa nepredstavia v budúcom ročníku Svetovej ligy. V odvetnom zápase prvého kola kvalifikácie o postup do tejto prestížnej súťaže prehrali v Ottawe s Kanadou 0:3 a v celkovom súčte boli o jeden set horší. V prvom zápase totiž vyhrali zverenci trénera Zaniniho 3:1. Kanada sa v 2. kole stretne s Portorikom na jeho palubovke.

Čítať celý článok
   

Slovensko pred kvalifikáciou o Svetovú ligu

Bratislava 29. júla (TASR) - Slovenských volejbalových reprezentantov čaká v piatok a sobotu v noci o 01.30 h SELČ prvá skúsenosť s prestížnou Svetovou ligou. V rámci medzikontinentálnej kvalifikácie si v metropole Kanady Ottawe zmerajú v 1.kole sily v dvojzápase s domácou reprezentáciou a v prípade úspechu, by ich potom v domácom prostredí v 2.kole v auguste čakal dvojzápas s Portugalskom, 14. tímom tohtoročnej SL. Ak by zvládli aj ten, tak by sa po prvý raz v histórii predstavili v tejto elitnej súťaži.

Čítať celý článok
   

Martin Nemec špehuje kvalifkáciu Svetovej ligy

Otawa: nedeľa 31.7.2011
Čaute.všetci, ktoré ste nám drzali palce. Veľmi pekne ďakujeme, no žiaľ bohu sa nám nepodarilo v druhom zápase vyhraľ ani jeden set a postúpiť do posledneho kola v kvalifikácii.
Keď sme dnes nastupovali na zápas  s veľkým odhodlaním vyhrať zápas alebo minimálne dva sety, čo by nám zaručiloi postup, nás Kanaďania od začatku tlačili dobrou a koncentrovanou hrou.
Čítať celý článok
   

Revanš v odvete s Češkami

16.5.2008 - Opava

2.stretnutie
Česká rep. - Slovensko 1:3 (-18, 19, -24, -22)
Slovensko: Viestová, Gönciová, Biksadská, Noseková, Gogolová, Magátová, liberá: Valachová, Kleskeňová (Konečná, Bramborová, Töröková, Truchanová)

1.stretnutie
Česká rep. - Slovensko 3:1 (-15, 17, 25, 23)
Slovensko: Biksadská, Gönciová, Viestová, Gogolová, Magátová, Bramborová, liberá: Kleskeňová, Valachová (Konečná, Noseková, Töröková, Truchanová, Tomšíková)

   

Kadetky vyhrali turnaj v Slovinsku

Naše družstvo kadetiek, ročníky 92/93, si zatiaľ veľmi úspešne počína na turnaji Youth Women´s MEVZA Championship v slovinskej Izole, keď v prvom hracom dni porazili obidvoch svojich súperov:

Slovensko - Rakúsko 2:0 (10, 21)
Slovensko - Maďarsko 2:0 (14, 13)

2.hrací deň:
Slovensko - Slovinsko 2:0 (17, 15)

semifinále:
Slovensko - Maďarsko 3:1 (15, 22, -21, 20)

finále:
Slovensko - Slovinsko 3:0 (17, 20, 19)

celkové poradie:
1. Slovensko
2. Slovinsko
3. Maďarsko
4. Rakúsko

   

Stránka 6 z 7

<<ZačiatokDozadu1234567DopreduKoniec>>