Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Zomrel Majo Mosorjak

14.7.2019 - Veselejšej kopy nebolo. Imúnny na sarkastický humor -  odpovedal vždy ešte tvrdším. Vynikajúci chalan. Vynikajúci. Neviem, či mal chyby. Možno niekto vie. Ja nie. mosorjakObojstranne výborný vzťah. Ako hráč a tréner skutočne nadštandard. On rešpektoval mňa ako trénera a neriešil hlupiny, ja som obdivoval jeho pracovitosť, zanietenosť a oddanosť veci. Hral na Východe, vo VKP, dostal sa ako libero do špičkového českého družstva Aero Odolena Voda. Po volejbale predával farby a musel byť dobrý. Predával ako hobby taliansku "zdravú" obuv a neverím, že si niekto nekúpil, keď mu to Majo ponúkol.
Pre tento web písal ojedinelé reporty, jeho týždenné vízie, čo sa stane v extralige boli nesmierne populárne a mali obrovskú čítanosť. Maja (1.9.1973) - otca dvoch detí skolila choroba. Nemal som poňatia. Veľmi smutná nedeľa.Boris Demeter:
Ahojte volejbaloví priatelia,
Opustil nás náš milovaný kamarát, skvelý človek, vzorný manžel a otec dvoch detí Majko Mosorjak.
Dva roky bojoval so zákernou chorobou, nedal na sebe znať že ho zvnútra niečo zožiera a preto ste boli mnohí šokovaní, že odišiel tak nečakane a veľmi skoro.  Majko bol veľmi statočný, avšak choroba bola natoľko silná, že ho nakoniec prekonala. Nechtiac tak navždy opustil milovanú rodinu, ktorá bola u neho vždy na prvom mieste a množstvo naozajstných priateľov medzi ktorých patríme aj my. Majka som poznal 18 rokov ako človeka s obrovským srdcom, neuveriteľným a jedinečným zmyslom pre humor a  záujmom o ostatných. Zorganizoval množstvo zbierok pre ľudí, ktorí trpeli či finančnými alebo zdravotnými ťažkosťami.
Majko zanechal za sebou dve úžasné deti Boriska a Naďku  a manželku Janku, s ktorou sa oženil po 17 rokoch len 4 dni pred smrťou. S Majkovým odchodom odišla aj podstatná časť finančného príjmu tejto nádhernej rodiny. Hovorí sa „priateľa spoznáš v núdzi“ a teraz je tu presne ten čas núdze, kedy by sme my naozajstní priatelia mali pomôcť Janke a deťom. Ako jednu z foriem pomoci na ktorú máme momentálne všetci dosah, navrhujem tú finančnú. Poo konzultácii s Majkovými priateľmi prišli návrhy veľmi vhod a súhlasí s nimi aj Majova Janka:
1. Kto chcete, môžete poslať jednorazový finančný príspevok na účet, ktorý bol zriadený na pomoc Majkovej rodine.
2. Kto chcete, môžete si zriadiť trvalý príkaz na ľubovoľnú sumu, ktorá by chodila rodine pravidelne. Ak by ste sa tak rozhodli, znamenalo by to, že by sa Janka mohla spoľahnúť na pravidelný vedľajší príjem, ktorý by mohol pokryť napr. školské obedy, krúžky pre deti, resp. iné výdavky súvisiace s výchovou dvoch malých detí.
Číslo účtu je vedené na Majkovho bývalého kolegu Marcela Ondruša, ktorý účet zriadil, ale disponentom je Janka Mosorjaková-Jankovičová. Do poznámky prosím uveďte svoje meno, aby Vám Majkova rodina mohla poďakovať.
IBAN: SK15 1100 0000 0029 3134 1689, BIC(SWIFT) TATRSKBX
Ak by niekoho napadla aj iná pomoc, je samozrejme vítaná.
Česť Majkovej pamiatke.

Boris

   

Konečne si to v FIVB ucedomili

jún 2019: Svetová liga žien má (skúša) iba dvoch čiarových rozhodcov. Stoja vzadu za ihriskom. Starajú sa o svoje tri čiary, teč, prelety lopty medzi anténkami. Vidia lepšie, sú o 1/4 zodpovednejší a dvaja darmožráči odpadli. Gratulujácia na FIVB.

 

www.volejbal.sk

   

Kohút a Radosová - najlepší za rok 2018

Nitra 2. júna 2018 (TASR) - V hlavnej kategórii tradičnej ankety Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Volejbalista roka 2018 triumfovali Emanuel Kohút a Nikola Radosová. Rozhodli o tom hlasy trénerov, funkcionárov a novinárov. Víťazov slávnostne vyhlásili v nedeľu 2. júna v nitrianskom Divadle Andreja Bagara v rámci galavečera spojeného s oslavou storočnice slovenského volejbalu. Čítať celý článok

   

Tu treba začať

Pozrite, napíšte na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. a my vám také urobíme. Kdekoľvek.

https://huste.joj.sk/udalost/14375-detska-olympiada/highlight

   

Finále sa opakovať nebude

Bratislava 26. apríla 2019 (TASR) - Výsledok finále žien v rozhodujúcom piatom zápase série o zlato, v ktorom Slávia EU Bratislava zdolala v stredu mestského rivala Strabag VC FTVŠ UK 3:1 a získala 18. extraligový titul, zostáva v platnosti. Rozhodla o tom v piatok Súťažná komisia Slovenskej volejbalovej federácie (SK SVF), ktorý sa na svojom mimoriadnom zasadnutí zaoberala námietkou Strabagu.
Strabag namietal neoprávnené pridelenie bodu družstvu Slávie EU počas druhého setu piateho zápasu finále play-off extraligy 2018/2019. SK SVF si vyžiadala písomné vyjadrenia oboch rozhodcov stretnutia, technického delegáta, zapisovateľky stretnutia, kapitánky Strabagu a vyžiadala si k veci písomný výklad Medzinárodných pravidiel volejbalu (MPV) od oficiálneho vykladača MPV zo strany Asociácie volejbalových rozhodcov. SK SVF prizvala k osobnému vypočutiu rozhodcov (prvého arbitra ospravedlnila pre pracovné povinnosti mimo Bratislavy), technického delegáta a zapisovateľku, analyzovala elektronický zápis stretnutia, ktorý konfrontovala s videoanalýzou druhého setu stretnutia.
SK SVF po preskúmaní stavu dospela k záveru, že bolo jednoznačne preukázané, že v druhom sete stretnutia za stavu 10:11 z pohľadu namietajúceho zapisovateľka pripísala dva body (jedenásty a dvanásty) družstvu Slávie EU počas jednej rozohry. V tomto okamihu došlo k porušeniu MPV podľa pravidla 6.1 ("za jednu rozohrávku prináleží družstvu jeden bod"), ktorým Slávia EU získala jeden bod neoprávnene. Nápravu bolo možné zjednať podľa pravidla 7.5 MPV ("až do začiatku ďalšieho setu majú rozhodcovia právo opraviť svoje rozhodnutie týkajúce sa aplikácie pravidiel, ak si uvedomia, že spravili chybu. Stav zápasu sa primerane upraví" - pozn.: pod rozhodcov spadá aj technický delegát a zapisovateľ). V momente pochybenia ani do momentu začiatku tretieho setu, keď bolo možné zjednať nápravu pochybenia, k náprave nedošlo.
Súťažná komisia SVF na základe uvedeného vyhodnotila podanú námietku voči výsledku stretnutia ako oprávnenú, keďže bolo preukázané neoprávnené priznanie jedného bodu družstvu Slávie EU Bratislava. Podľa Súťažného poriadku volejbalu (SPV), čl. 25, bod 3, "ak sa porušia ŠTD SVF z viny rozhodcu/rozhodcov, stretnutie sa opakovať nebude. Rozhodca bude potrestaný podľa Disciplinárneho poriadku", tiež s odkazom na to, že ani v MPV sa pri takomto pochybení nenachádza podpora pre opakovanie stretnutia, rozhodla SK SVF ponechať v platnosti výsledok dosiahnutý na ihrisku.
SK SVF postupuje prípad Disciplinárnej komisii SVF, aby posúdila, do akej miery došlo zo strany zapisovateľky, technického delegáta a rozhodcov k porušeniu Športovo-technických dokumentov SVF a ak áno, aby vyvodila postup v súlade s platným Disciplinárnym poriadkom SVF. Členovia SK SVF dospeli k jednomyseľnej zhode pomerom hlasov 4:0, keď Stanislav Martinát sa vzhľadom na svoj vzťah k jednej zo zúčastnených strán vzdal rozhodovacej právomoci.

(Pozn.www) Články a body SP pre podobné prípady voľakedy vyzerali inak. Takáto situácia bola v minulosti jednoznačným dôvodom na opakovanie stretnutia. Paragrafy si  svojvoľne pomenil bývalý prezident SVF, lebo potreboval prezentovať pred CEV, FIVB svoju servilnosť. Na pracovnej konferencii treba tento paragraf zmeniť. Od konferencie SVF v Poprade 2018 si už bafíci poriadky len tak halabala meniť nemôžu. Všetky legislatívne zmeny môžu zmeniť iba delegáti konferencie. Porušenie pravidiel SVF môžu de facto urobiť IBA rozhodcovia, takže predpis je hlúpy a kryje prípadnú neschopnosť a diletanstvo pískačov.

 

   

Príďte 1.5. hrať do Bratislavy MIDI

Oblastný výbor Bratislava SVF pozýva na DUNAJSKÝ POHÁR v MIDI volejbale (4-kový) pre dievčatá, chlapcov, prípadne Mix, ktorý organizuje 1. 5. 2019. Turnaj je určený pre roč. 1. 1. 2005 a ml. a uskutoční sa v ŠH FEI STU na Ilkovičovej v Bratislava. Hrať sa bude na štyroch ihriskách.

Systém sa určí podľa prihlásených družstiev. Do turnaja môžete prihlásiť max. 2 družstvá. Prihlášku treba poslať do 24.4.2019 na adresu Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

Kľudne môžte doniesť (v tichosti) aj nejakú 2004, Stražay tam nebude

   

Košice vzdali Eyoff 2021

Košice 22. marca 2018 (TASR) – Mesto Košice sa vzdá organizácie Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021. Mestské zastupiteľstvo (MsZ) na svojom piatkovom mimoriadnom rokovaní prijalo návrh, aby boli ukončené všetky aktivity smerujúce k zabezpečeniu jeho konania z dôvodu nedostatočnej investičnej a finančnej pripravenosti projektu. Za návrh, ktorý zahŕňal aj to, aby mesto do športovej infraštruktúry investovalo počas štyroch rokov milióny eur, hlasovalo 20 poslancov, proti bolo 16 a dvaja sa zdržali. Čítať celý článok

   

Smutná správa z Dubovej

27.2.2019 - Z bývalej Mekky slovenského volejbalu Dubovej dorazila smutná správa:

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že po ťažkej chorobe nás 24.2.2019 vo veku 72 rokov navždy opustil dlhoročný hráč, tréner a funkcionár volejbalu v Dubovej  

                                                 IGOR ANDEL

Posledná rozlúčka so zosnulým bude v stredu  27.2.2019 o 14:00 v krematóriu  v Banskej Bystrici

Milan Múka
(ponz. www. vynikajúci hráč, buldog to bol. Aj ako hráč, rovnako tréner a potom funkcionár. S ním ste sa v krčme nemuseli báť.)

   

Stránka 1 z 62

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>