Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Vicemajster pred ligou

Bratislava 25. septembra 2018 (TASR) - Úradujúci vicemajster slovenskej volejbalovej extraligy Slávia EU Bratislava tesne pred víkendovým štartom ročníka 2018/2019 získal do kádra druhú legionárku - americkú blokárku Kelsey O'Neillovú.
"S radosťou vám oznamujeme, že sme podpísali kontrakt s Kelsey. Veríme, že bude pre nás veľmi užitočnou hráčkou," informoval klub prostredníctvom facebooku. "Neviem sa dočkať premiérovej sezóny v Bratislave v tíme Slávie," uviedla 22-ročná a 185 cm vysoká blokárka na sociálnych sieťach.
O'Neillová sa v Slávii stretne so svojou krajankou, 23-ročnou nahrávačkou Taylor Nelsonovou, ktorá pribudla do kádra Bratislavčaniek v auguste. Obe hráčky zastupuje americká Elite Volley Agency a obe si počas uplynulých rokov zahrali aj v univerzitnej reprezentácii USA. Kelsey O'Neillová, ktorá zaokrúhlila počet legionárok v parfems.sk extralige 2018/2019 na desať, v uplynulej sezóne pôsobila v tíme Iowskej univerzity v rovnomennom meste stredovýchodu USA v súťaži prestížnej Národnej vysokoškolskej športovej asociácie (NCAA).
Tím Slávie EU počas leta prešiel výraznou obmenou, odišlo viacero opôr: skúsené reprezentantky Dominika Valachová a Miroslava Kuciaková ukončili aktívnu kariéru, univerzálka Karin Šunderlíková zamierila do tímu druhej najvyššej talianskej súťaže Serie A2 Libertas Martignacco a blokárka Sandra Szabóová do nemeckého bundesligového SC Postupim. Odišli tiež nahrávačky Lucia Töröková (Volley project UKF Nitra) a Lucia Sedláčková (VTC Pezinok Bilíková) a skúsená blokárka Terézia Widerman prerušila kariéru z rodinných dôvodov. Naopak, v družstve Slávie EU pokračujú univerzálka Miroslava Reháková či smečiarky Karolína Fričová so Zuzanou Šepeľovou. Príležitosť v novom ročníku tiež dostane viacero nových mladých hráčok.
Slávia EU odštartuje novú extraligovú sezónu v sobotu 29. septembra o 17.00 na domácej palubovke, keď v repríze finále z minulej sezóny privíta mestského rivala STRABAG Volleyball Club.

   

VKP-SPU s novým vetrom

Volejbalový tím Nitry omladol, klub prešiel na novú filozofiu.

Nielen nový tréner, noví hráči, ale aj nové ciele. Volejbalový klub mužov spod Zobora VKP Bystrina SPU Nitra, dvojnásobný majster a vicemajster z minulého roka, štartuje novú sezónu v najvyššej súťaži s omladeným mužstvom.

Pomenovanie VKP-SPU je prvou nemalou zmenou, ktorou tento klub prešiel. Fúzia medzi VKP Bratislava a VK Bystrina SPU Nitra, ktorá prebehla ešte pred začiatkom minulej sezóny, sa pretavila aj do športového názvu tímu. V našom vzájomnom osemdesiatkilometrovom volejbalovom pásme sme už v predošlej sezóne začali písať novú históriu oboch klubov.  Žiaci, kadeti a juniori už na posledných majstrovstvách Slovenska vystupovali pod spoločným menom VKP-SPU, seniorský tím si síce oficiálne svoj komerčný názov ponechá, ale v rámci extraligovej súťaže bude mať rovnako tak športovú podobu ako pri mládeži, čiže VKP-SPU," vysvetlil Ivan Husár, zástupca klubu.

Čítať celý článok
   

Noví sponzori Extraligy

Bratislava 20. septembra 2018 (TASR) - Najvyššie slovenské volejbalové súťaže odštartujú sezónu 2018/2019 s viacerými novinkami. Obe ligy dostali nových hlavných reklamných partnerov a podľa nich aj názvy - Edymax extraliga mužov a Parfum.sk extraliga žien.
Obe spoločnosti spolupracovali so Slovenskou volejbalovou federáciou (SVF) už vlani a teraz podpísali zmluvy na nasledujúce dve sezóny. "Prinášame viacero noviniek. Okrem nejakých technických zmien v rámci súťaží sú to pre médiá a divákov veľmi zaujímavé marketingové zmeny. Najdôležitejšia je, že prinášame partnerov do mužskej i ženskej extraligy. Minulý rok boli tieto spoločnosti zapojené ako obchodní a mediálni partneri federácie a keďže spolupráca bola obojstranne výhodná, tak zistili, že volejbal je značka, s ktorou sa oplatí spojiť. Verím, že aj keď budeme na konci sezóny bilancovať, dá to zmysel obom partnerom," povedal pre TASR prezident SVF Martin Kraščenič. Čítať celý článok

   

Turnaj žiačok v Pezinku vyhrala Břeclav

15.-16.september 2018  Pezinok

Poradie turnaja žiačok

1. Břeclav (CZE)
2. ŠVK Pezinok
3. Bilíkova "A"
4. VIVUS Bratislava
5. Slávia UK "A"
6. VK Nové Mesto n.V.
7. Piešťany
8. IMA
9. Trnava
10. Bilíkova "B"
11. Hamuliakovo
12. Púchov
13. ŠVK Pezinok "B"
14. COP Nitra
15. Slávia UK "B"
16. Senec
Strieborné družstvo domácich dievčat
IMG 20180916 WA0000

 

   

Majstri Slovenska v plážovom volejbale obhájili tituly

Senec 26. augusta 2018 (TASR) - Najvyššie nasadené páry Natália Dubovcová s Andreou Štrbovou a Ľuboš Nemec s Patrikom Pokopcom obhájili tituly majstrov Slovenska v plážovom volejbale. Triumfovali na víkendovom finálovom turnaji národnej CUC Beach Tour 2018 v Senci.
Dubovcová, ktorá je absolútna líderka v počte slovenských titulov, v Senci vybojovala svoj celkovo ôsmy primát. Štrbová, Ľ. Nemec aj Pokopec majú na konte zhodne dve prvenstvá.
V mužskej aj ženskej kategórii štartovalo dvanásť párov.

Muži:
finále: Ľuboš Nemec, Patrik Pokopec - Igor Horváth, Michal Kollár 2:1 (14, -21, 11)
o 3. miesto: Michal Hovorka, Ján Namešanský - Tomáš Halanda, Tomáš Patúc 2:0 (15, 18)

semifinále: Ľuboš Nemec, Patrik Pokopec - Michal Hovorka, Ján Namešanský 2:0 (15, 16), Tomáš Halanda, Tomáš Patúc - Igor Horváth, Michal Kollár 0:2 (-21, -13)

Ženy:
finále: Natália Dubovcová, Andrea Štrbová - Ľubica Šipošová, Lucia Behúnová 2:1 (-17, 7, 7)
o 3. miesto: Eva Eleková, Lucia Zaťková-Čižmárová - Silvia Poszmiková, Dominika Nestarcová 0:2 (-17, -19)

semifinále:
Natália Dubovcová, Andrea Štrbová - Eva Eleková, Lucia Zaťková-Čižmárová 2:0 (0, 0) - bez boja, Eleková a Zaťková-Čižmárová nenastúpili, Silvia Poszmiková, Dominika Nestarcová - Ľubica Šipošová, Lucia Behúnová 0:2 (-19, -13)

Natália Dubovcová: "Tento rok to bolo trochu špeciálne, zahrali sme si dva tajbrejky, no aspoň to bolo napínavé. V prvom finálovom sete sme sa ťažšie dostávali do tempa, keďže sme patrili k nasadeným párom, hrali sme menej zápasov ako iné dvojice. Súperky nám skrečovali semifinále a finále bolo pre nás prvým zápasom dňa. Chvíľku nám trvalo dostať sa do tempa, potom však prišli dva jednoznačne vyhraté sety, v ktorých sme ukázali, čo vieme. Finálový turnaj išiel kvalitou výrazne nahor. Bola som prekvapená, aké boli niektoré zápasy tesné, baby sa veľmi snažia. V septembri sa začne olympijský kvalifikačný cyklus, na nás čakajú začiatkom októbra ešte dva turnaje v Číne. Pokúsime sa priniesť domov čo najviac bodov."
Andrea Štrbová: "Je to pekná bodka za touto časťou sezóny, je krásne vystúpiť na pódium pred domácim publikom. Samozrejme, aj vietor robil svoje. Hrám vo vetre predsa iba druhý rok, trochu s ním ešte občas bojujem. V druhom a treťom sete sme však ukázali, že nejakú tú kontrolu máme a zvládli sme to."
Ľuboš Nemec: "Finále sme viac-menej mali pod kontrolou, s výnimkou momentov, keď sme sa dostali pod tlak toho, že už to môžeme ukončiť. Napokon sme sa vrátili k našej hre a zvládli sme to. Teraz sa obaja vrátime do haly, do našich klubov. V budúcej sezóne by sme v beachvolejbale chceli absolvovať viac medzinárodných turnajov. Uvidíme, ako to pôjde."
Patrik Pokopec: "Až na finálový zápas sme turnajom postupovali pomerne jednoznačne, čo ma trochu prekvapilo - také jednoznačné výsledky. Vo finále nás Igor a Michal potrápili a som rád, že sme to zvládli. Po dlhšom čase sa v mužskej kategórii obhájil titul, tlak okolia bol pomerne veľký, nebolo to jednoduché. Minulý víkend sme získali bronz na stredoeurópskom šampionáte MEVZA, o deň neskôr sme vyhrali turnaj na Draždiaku v Bratislave a teraz titul, takže na záver sezóny celkom dobrá forma."

   

Otázka prezidentovi SVF

16.8.2018 - Cez 1000 divákov na zápase v Nitre proti totálnemu ousiderovi Islandu. Kto, čo to "zavinilo"? Nebývalá aktivita.

Prezident SVF Martin Kraščenič: "Cca 300 mládežníkov, vrátane učiteľov, pedagógov, trénerov. Približne 200 pozvánok šlo na mesto Nitra po predchádzajúcich rozhovoroch s primátorom Dvončom a s vedením mesta. S tým súvisiace aktivity s pracovníkmi mesta a informačným systémom.
Oslovené školy v rádiu 150 km, zabezpečovanie dopravy, prípadné preplatenie časti nákladov na dopravu. Pre všetkých čestných členov SVF samozrejme lístok zdarma , prípadne zľavnený na 50% podľa typu účasti.
Zafungovalo aj zvýšenie počtu VIP pozvánok, pri ktorých som sa osobne angažoval. Dvesto až tristo ľudí zareagovalo, hoci možnosť VIP ani nevyužilo, ale prišli na zápas. Veľké promo išlo ešte cez Media Fresh, rovnako urobili celú produkciu podujatia. Celý sekretariát SVF bol maximálne súčinný.
Nechel by som to zakríknuť, pretože by som si želal podobnú, alebo aj lepšiu účasť budúcu stredu s Moldavskom, rovnako v Nitre.
Ešte dodávam, že sme organizovali rôzne súťaže, výhry o vstupenky, alebo rôzne množstevné zľavy pri hromadnom odbere atď atď.

   

Žreb extraligy 2018/2019

Bratislava 12. júla 2018 (TASR) - Volejbalisti VK Prievidza, úradujúci majstri slovenskej extraligy, vstúpia do novej sezóny 2018/2019 súbojom na palubovke VKM Stará Ľubovňa. V ženskej extralige je hneď v 1. kole na programe bratislavské derby a repríza tohtoročného finále, Slávia EU privíta Strabag VC. Rozhodol o tom žreb volejbalových súťaží pre ročník 2018/2019, ktorý sa uskutočnil v sídle Slovenskej volejbalovej federácie v Bratislave.
      Prvé kolo extraligy mužov je na programe v sobotu 22. septembra. Okrem duelu Stará Ľubovňa - Prievidza sú na programe ešte štyri zápasy: TJ Spartak Myjava - VKP-SPU, VK MIRAD PU Prešov - TJ Slávia Svidník, MVK Zvolen - VK Spartak UJS Komárno, VK KDS-Šport Košice - COP Trenčín. V mužskej extralige prvýkrát od sezóny 2014/2015 účinkuje desať tímov. Nováčikom je Komárno. V základnej časti odohrajú družstvá 18 kôl, posledné je na programe 19. januára 2019. Hrá sa systémom každý s každým doma aj vonku. Následne vzniknú dve nadstavbové skupiny: o 1. - 4 a o 5. - 10. miesto. Play-off s osmičkou najlepších odštartuje 16. marca, majster bude známy najneskôr 4. mája.
      Extraliga žien sa začne 29. septembra. Bude osemčlenná, keďže do súťaže sa neprihlásili VK Spišská Nová Ves ani COP Nitra. Úvodné kolo okrem bratislavského derby Slávia - Strabag ponúkne ďalšie tri merania síl: HIT UCM Trnava - VK Nové Mesto nad Váhom, Volley project UKF Nitra - VTC Pezinok Bilíkova, VK Prešov - KV MŠK OKTAN Kežmarok. Ženská extraliga je bez nováčika. Základnú časť tvorí 14 kôl, záverečné odohrajú 12. januára 2019. Hrá sa rovnako dvakrát každý s každým. V nadstavbe budú skupiny o 1. - 4 a o 5. - 8. miesto. Do play-off prenikne všetkých osem účastníkov; klub, ktorý neuspeje v sérii o 7. priečku, bude v prelínacej súťaži bojovať o jednu extraligovú miestenku proti víťazom 1. ligy západ a 1. ligy východ. Play-off sa začne 9. marca, šampión bude známy najneskôr 24. apríla.

      Žreb 1. kola slovenskej extraligy volejbalistov 2018/2019 (sobota 22. septembra):
      VKM Stará Ľubovňa - VK Prievidza
      TJ Spartak Myjava - VKP-SPU
      VK MIRAD PU Prešov - TJ Slávia Svidník
      MVK Zvolen - VK Spartak UJS Komárno
      VK KDS-Šport Košice - COP Trenčín

      Žreb 1. kola slovenskej extraligy volejbalistiek 2018/2019 (sobota 29. septembra):
      HIT UCM Trnava - VK Nové Mesto nad Váhom
      Slávia EU Bratislava - Strabag VC Bratislava
      Volley project UKF Nitra - VTC Pezinok Bilíkova
      VK Prešov - KV MŠK OKTAN Kežmarok

   

Kardoš k Maďarom

Budapešť 6. júla 2018 (TASR) - Slovenský volejbalový tréner a bývalý dlhoročný reprezentant Marek Kardoš sa stal novým kormidelníkom úradujúceho maďarského šampióna VRC Kazincbarcika, účastníka Ligy majstrov 2018/2019. Klub o tom informoval prostredníctvom svojho webu krátko po tom, ako oznámil angažovanie slovenského reprezentačného blokára Ľuboša Macka z Prešova.
      Štyridsaťštyriročný Kardoš počas ostatných štyroch rokov pôsobil v Nitre, najskôr ako metodik, ostatné tri sezóny ako hlavný tréner. Nitranov priviedol k dvom titulom (2016, 2017), v uplynulej sezóne vo finále tesne nestačili na Prievidžanov (3:4 na zápasy). Do Kazincbarciky si ako asistenta vzal Martina Dobiaša. Kardoš, ktorý zároveň je viceprezident Slovenskej volejbalovej federácie pre mládež a rozvoj, vo funkcii nahradil iného slovenského kouča Daniela Oravca, ten v klube zostáva ako šéftréner mládeže. Mužstvo Kazincbarciky v uplynulej sezóne pod Oravcovým vedením v najvyššej domácej súťaži z 27 súbojov prehralo iba raz, vo finále play-off si poradilo 3:1 na zápasy s Kaposvárom. V novej edícii LM sa Kazincbarcika predstaví v 1. kole proti gréckemu PAOK Solún.
      "Vybral som si Kazincbarciku, keďže ide o projekt postavený na mladých maďarských hráčoch. Mám s tým veľa skúseností z Poľska a myslím si, že je to jediný spôsob, ako byť súčasťou európskeho top volejbalu. Je tu tiež Liga majstrov ako ďalší rozmer. Musíme sa starať o mládež, to môže byť základom pre budúcnosť," povedal Kardoš.
      Marek Kardoš odštartoval svoju kariéru v rodnej Bratislave, s miestnym VKP ako nahrávač získal päťkrát majstrovský titul. Hral tiež vo Francúzsku a Rakúsku, najväčšie úspechy však dosiahol v poľskom klube Mostostal Kedzierzyn-Kožle. V jeho drese dvakrát získal poľský titul (2002, 2003) a vybojoval bronz v Lige majstrov (2003). Po ukončení kariéry v AZS Čenstochová v roku 2010 sa stal kormidelníkom tohto klubu. V roku 2012 ho priviedol k triumfu v Challenge Cupe. V rokoch 2013 - 2015 bol asistentom trénera slovenskej mužskej reprezentácie. V ostatných dvoch ročníkoch tradičnej ankety SVF sa stal slovenským trénerom roka v mužskej zložke (2016, 2017).

   

Stránka 3 z 63

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>