Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Radikálna zmena v pravidlách volejbalu

16.5.2007

Dnes sa na weboch objavila správa o pripravovanej zásadnej zmene v pravidlách. Vzhľadom k tomu, že informácie sú zatiaľ dosť nejasné, požiadali sme kolegu Juraja Marčeka, aby nám preložil článok s touto informáciou v prvom zdroji na www.volleyball.it

Voľný preklad:
Dve novinky sa budu týkať World League a ME.
1. Táto zmena ešte nie je úlne uznaná FIVB.
Jedná sa o jedno voľné striedanie hráča do 23 rokov za jeden set. Veria tomu, že to nebude zneužívané pridaním ďalšieho libera, ale že toho hráča použijú tréneri aj na sieti.
2. Jedná sa o CEV a nasledujúce Majstrovstva Európy, môžu mať vplyv na jej úprave. Je možné, že na ME v Belgicku a Rusku bude možné, že sa družstvo rozšíri na 13 hráčov. Čiže bude ich jedenásť a dvaja liberovia (tak som to pochopil, ale preklad môže znamenať aj to, že sú todvaja voľne voliteľní, čo sa týka ich zamerania na ihrisku).

(poznámka www: O dvoch hráčov na pozícii libera sa hovorilo už dávnejšie. Spomínalo sa aj to, že budú hrať naraz dvaja liberovia - dve výmeny. Boli náznaky, že jedno libero bude fixne na ihrisku, druhé sa bude štandardne meniť a dokonca bude môcť aj podávať. Každopádne musíme byť na zmeny pripravení, pretože FIVB už tradične prichádza s nimi časovo rázne.
Ak sa uplatní táto ďalšia zásadná zmena v pravidlách už v tohtoročnej Svetovej lige, o čom sa v dnešných článkoch píše, je veľmi pravdepodobné, že sa tak ME v septembri už bude hrať. Ak nie, je veľmi pravdepodobné, že sa pravidlá určite zmenia už v tomto roku.)

Vízia www: už aby hrali muži siedmi (dve liberá), inak diváci onedlho zaspia.

Originál článku na talianskom webe

 

   

Valné zhromaždenie ZVOK

V Žiline sa 25. mája 2007 uskutoční Valné zhromaždenie ZVOK.

čítajte na stránke ZVOKu.

   

Nová hala v Poprade

Na najväčšom popradskom sídlisku Juh v sobotu otvorili novú viacúčelovú halu Aréna s kapacitou takmer 2300 sedadiel v hľadisku. Slúžiť bude na športové i kultúrne podujatia, čomu zodpovedá aj vnútorné dispozičné riešenie.

arena
   

Žilinsko-púchovský úspech

MOSKVA: Finálový turnaj Champions league

Veľký úspech dosiahli zverenci Steliana Moculesca, ktorý priviedol opäť svoj Friedrichshafen do finálového turnaja. Naposledy pred dvomi rokmi v gréckom Soluni. Tentoraz dosiahli na zlaté medaily spolu s odchovancami Žilina - Lukáš Diviš a Púchova - Róbert Hupka

semifinále
Tours (FRA) - Dinamo Moskva RUS)  3:1 (18, 26, -19, 22)
Macerata (ITA) - Friedrichshafen (GER) 2:3 (20, -24, -19, 13, -13)

o 3.miesto
Dinamo Moskva - Macerata 3:0 (18, 23, 18)

finále
Tours - Friedrichshafen 1:3 (-20, -24, 23, -19)

podrobnejšie

   

Členské príspevky musí SVF vrátiť.

Dozorná rada SVF riešila 9. októbra 2006 podnet podaný ZVOKom na revíziu Smernice o členských príspevkoch. Po trojhodinovom rokovaní rozhodla. SVF musí príspevky vrátiť späť platiteľom.

Ak máte potrebu sa k tejto téme vyjadriť, zaregistrujte sa a kliknite na FÓRUM.

   

Do Japonska na MS trénerská dvojica Haník - Husár

Praha: streda 27.septembra 2006. Reprezentačné družstvo mužov Českej

reprezentácie prevzal dva mesiace pred MS v Japonsku po Igorovi Prieložnom

Zdenek Haník. Jeho asistentom sa stal jeho dlhoročný spolupracovník Ivan

Husár z VKP Bratislava.

   

Stráca OMS Senica generálneho sponzora?

Po Bratislave a okolí kolujú fámy o tom, že generálny sponzor v súčasnosti najlepšieho ženského volejbalového klubu odstupuje od spolupráce.
Dovolili sme si preto zavolať priamo predsedovi dozornej rady klubu a zároveň zástupcovi firmy OMS s.r.o., RNDr.Vladimírovi Levárskemu a zistiť, čo je na tom pravdy. P.Levársky bol v telefóne veľmi ochotný, fámu poprel. Naopak, veľmi si pochvaľoval spoluprácu s klubom, potvrdil rozpočet na ďalšiu sezónu a zmenu spôsobu sponzorovania klubu.
   

Vladimíra W. budú stíhať na slobode

Bratislava 7. marca (TASR) - Obvinený vysoký funkcionár Slovenského futbalového zväzu, ktorého v utorok zadržala pri preberaní úplatku polícia, bude podľa najnovších správ stíhaný na slobode. Podľa medializovaných informácií má isť o zastupujúceho generálneho sekretára SFZ Vladimíra W.

Čítať celý článok
   

Stránka 61 z 63

<<ZačiatokDozadu616263DopreduKoniec>>