Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Slávistky opäť na európsku scénu

Bratislava 13. decembra 2016 (TASR) - Po dvoch rokoch sa volejbalistky VK Slávia EU Bratislava vracajú do pohárovej Európy. Úradujúci majster slovenskej extraligy sa v 16-finále tretej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže Challenge Cup stretne s rakúskym tímom UVC Holding Graz. Prvý zápas je na programe v stredu 14. decembra o 17.00 h v hale Mladosť, odveta sa uskutoční 17. januára v Grazi. Okrem Slávie bude v rovnakej súťaži štartovať aj bronzový medailista z uplynulej extraligovej sezóny 1. Bratislavský volejbalový klub, ktorý sa vo štvrtok predstaví na palubovke cyperského AEL Limassol a odveta je na programe 12. januára 2017 v Bratislave. Čítať celý článok

   

Alica sa vrátila

8.12.2016 - Východ

szekelyovaAlica Székelyová, momentálne už Sokolovová sa po potulkách svetom (Košice, Bratislava, Taliansko, Španielsko, Rumunsko, Rusko a Turecko) vrátila domov do Košíc.
Počas pôsobenia v Rumunsku sa zoznámila s basketbalistom Macedónska, vydala sa. Má syna. Podľa zvuku z auta počas telefonovania odhadujem, mrňavého chlapca.
Prezidentka klubu Eperia Prešov p. Stieberová Alicu vypátrala, prehovorila a podpísala.
Alica pre náš web povedala, že s vrcholovým volejbalom ako takým už skončila so zdravotných dôvodov. Problémy s bolestivou pätou, ktoré momentálne, vďaka výbornému masérovi v Prešove trošku ustúpili, nie sú prekážkou hrania.
Je ochotná Prešovu pomôcť, ale zároveň rieši svoj privátny život, ktorý môže nasmerovať sťahovaním sa do Švajčiarska za manželom. Trénuje v Prešove od novembra, hrať by mala začať čoskoro.
Na otázku, či bude poslúchať, odpovedala silným smiechom, že prečo by nemala, veď ona vždy a všade poslúchala.

Alica odišla z Košíc veľmi mladá do Slávie EK Bratislava, kde z nej vychovali (časy A.Ferulíka) veľmi kvalitnú reprezentačnú nahrávačku. Po excelentnej Monike Smakovej (Kežmarok), určite druhá najlepšia nahrávačka v slovenských vodách.
Otázne je, čo by sa bolo bývalo udialo, ak by sa nahrávačkou nebola nestala. Alica je totiž z kategórie nahrávačov, ktorí by najradšej v koncovkách setov nahrávali sebe. Bola by určite výborná agresívna útočníčka, aj preto to s ňou nebolo nikde a pre nikoho jednoduché. Predpokladám, že dozrela a ak tu bude hrať čo len pár kôl, určite bude ozdobou extraligy.

Ivan Husár pre www

   

Zomrel Jaro Belaj

27.11.2016 

V rannom čase dnes zomrel nestor slovenského volejbalu, "otec" veľkej Žiliny 80-tych rokov, Jaro Belaj (1933). Smutné.

(hu)

   

Zomrel Piňerua

428319 301900683204071 1097605524 nBratislava 18. novembra 2016 (TASR) - Smutná správa dorazila v piatok 18. novembra na Slovensko z Turecka, podľa nej tam v noci zo štvrtka na piatok zomrel venezuelský volejbalista Kervin Piňerua. Ten v rokoch 2013 až 2015 obliekal v slovenskej extralige dres VK Prievidza a patril k najlepším hráčom celej súťaže. Správu podľa webu Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) potvrdili viaceré turecké médiá. Ešte len 25-ročný Piňerua skonal na infarkt.

Čítať celý článok
   

Prúser v Čechách

24.10.2016 - Zmizlo pár miliónov.

   

Michal Mašek prevzal nováčika Orlen ligy

20.10.2016 - Lodž

 

MašekNováčik LKS Lodž prehral v úvode sezóny poľskej ženskej najvyššej súťaže 0:3 v derby s Budoviani Lodž 0:3, po ktorom abdikoval prvý tréner Bartodziesjki.
Hlavným trénerom sa stal bratislavčan Michal Mašek, bývalý tréner v Doprastave Bratislava, Senici, Nitre, Police (POL), Stuttgarte,  a naposledy dva roky pracujúci v majstrovskom tíme v Drážďanoch

 

zdroj: sieťka

   

PONOŽKOVÁ GALÉRIA

WWW.VOLEJBAL.SK má famózne ponožky. To viete

V sezóne 2016/2017 ich budeme navliekať na tých najlepších.
ponozky

1. prvý päťsetový zápas v sezóne extraligy žien - kto dá posledný bod zápasu?
Víťazka Marta Fartelová (Pezinok) - 3.kolo Trnava - Pezinok
fartelova


2. Stretnutie prvého kola extraligy mužov Prešov - VKP Bystrina Nitra. Kto dá viac priamych bodov z podania Sopko? - alebo niekto z Nitry?
Víťaz Martin Sopko (Prešov) - dal tri.
sopko3

3. V stretnutí 1.kola Prešov - VKP Nitra dal Milan Bencz (Nitra) 29 bodov. Kto z mužov ho v sezóne (vrátane zápasov Slovenského pohára) prekoná? On sám už svoj výkon neprekoná, lebo odišiel do Francúzska.
Benc prekonaný. 9.kolo - 12.11.2016 Vladimír Katona (Myjava) 32 bodov v zápase proti Trenčínu.


4. Repríza vlaňajšieho finále žien Slávia EU Bratislava - Kežmarok. Ak nastúpi v dueli za Sláviu hráčka Fričová, (v akomkoľvek momente) - udrží sa na ihrisku do konca duelu bez vystriedania? Neudržala sa.

smutny smajl


5. Vyhrá konečne Stará Ľubovňa svoj prvý zápas v Extralige? Ak sa jej to podarí 5.11.2016 (zdolajú Myjavu) majú u nás 14 párov ponožiek.
Nevyšlo to.
smutny smajl


6. Podarí sa ženskému družstvu Eperia Prešov zosadiť 5.11.2016 z čela tabuľky UKF Nitru? Pošleme 14 párov a jeden pre prezidentku klubu.
Žiaľ bohu.

smutny smajl


7. Bude 8.kolo - juhoslovenské derby Komárno - VKP Nitra bez udelených kariet? Ak sa tak stane, ponožky dostanú obaja pískači.
V prvom sete derby za stavu 22:23 to bolo zrelé na mnoho kariet. Rozhodcovia (Juráček a Gerboc) urobili dve hrubé chyby v neprospech domácich, ale karty sa v búrlivej atmosféere rozhodli nedať a tak majú ponožky. Ak v nich budú aj pískať - budú neomylní.

rozhodca1juracek


8. 12.novembra 2016 - ktorá hráčka dá viac bodov? Slávistka (Prešovu) alebo baba z UKF Nitra v Pezinku?
Karolína Fričová (Slávia EU Bratislava) 18 bodov / Nikola Stűmpelová (UKF NITRA) 13 bodov.
fricova1

9. Kto prekoná 32 bodov Vladimíra Katonu z deviateho kola extraligy mužov?
V 12.kole sa to podarilo v šarišskom derby Lukaszovi Ciupovi (Svidník), ktorý dal Prešovu 33 bodov.

10. Kto prekoná Lukásza Ciupu a jeho 33 bodov? Čakáme ...
Takmer sa to 26.2.2017 podarilo dvojici z COP Trenčín (Kozák 33 a  Firkaľ 31 bodov) v súboji o "predposledné miesto - so S.Ľubovňou 2:3.
Ani Sopko st. rekord neprekonal. V semifinále play off 1.4. dal Prievidzi "len" 33 bodov.
Podarilo sa. Valdir Sequeira (Prievidza) dosiahol 35 bodov v treťom finálovom stretnutí 22.4.2017,v ktorom domáci zdolali VKP Nitru 3:2.

11. Richweissová s Poláčkovou (UKF) vs. Fričová s Mikšíkovou (Slávia EU). Ktorá dvojica dá spolu viac bodov? Ale ak chcú smečiarky získať ponožky, musia nielen získať viac bodov, ale musia aj vyhrať boj o prvé miesto 18.11.2016 v Nitre.
Fričová s Mikšíkovou dali spolu 18 bodov, pomohli vyhrať súboj o prvé miesto. Poláčková s Richweissovou dali 11 bodov.
fricova miksikova1
 12.  V piatok 2.12.2016 je na programe bratislavské derby žien Slávia EU Bratislava - 1.BVK Bratislava. Ktorá nahrávačka dá viac bodov? (podanie, útok, blok). Ale ak chce ponožky nielen, že musí dať viac, ale musí svoje družstvo doviesť (event. prispieť) k víťazstvu.
EEE. Lenka Ovečková (BVK) dala 5 bodov, jej súperka Lucia Töröková (Slávia EU o bode menej - 4), ale duel s babami nedotiahla k víťazstvu.

smutny smajl


13. Trenčín - Stará Ľubovňa. Predposledný s posledným. Vrátia Senkovci domácu prehru Trenčínu 1:3? Ak sa im to vydarí a bude to víťazstvo za tri body, dostanú všetci Ľubovňanci ponožky.
Chlapci z Ľubovne pod hradom zabojovali, ale len za dva body.

smutny smajl


14. Pripravia Kežmarčanky Slávistky o neporaziteľnosť v sobotu 17.12.2016 v domácom prostredí?.
Ak sa im to vydarí, poputuje tam pod stromček tucet párov.
Bez šance. 0:3.

smutny smajl


15. 1.BVK Bratislava stojí 12.1.2017 pred ťažkou úlohou. Odveta v Challenge cup (prvý zápas 0:3) proti cyperskému kolektívu z Limassolu. Ak dievčatá postúpia, tréneri Varga a Toman obdržia ponožky volejbal.sk. V ženskom tíme sú čisté a kvalitné ponožky trénerov veľmi dôležitý faktor úspechu.
BVK zdolal v odvete Limassol 3:1, ale zaltý set 5:15 ukončil t.r. účinkovanie v Challenge cup.

 smutny smajl


16. Rovnaká odmena čaká na trénerskú dvojicu Slávie EU Bratislava Matušov/Hajtol, ktorá hrá odvetu o týždeň v Grazi. Prvý zápas vyhrali Slávistky doma 3:1 a sú bližšie k postupu.
slavia 
17. Monika Stankovianska dlho vládla rebríčku najviac bodujúcich hráčok. Pre zranenie v bodovacom rebríčku klesá. Ak sa prebojuje do konca ligy na prvé miesto ...Smola smolná smolovitá. Monika bola operovaná a t.r. hrať už nebude. Lenže WWW je aj tak dá ponožky.

smutny smajl
18. V Starej Ľubovni sa hrá 11. februára semifinále Slovenského pohára v Starej Ľubovni. Ktorá hráčka (hráč) dá v semifinále najviac priamych bodov z podania, dostane ponožky.
Anna Becková (3) - Kežmarok, Simona Cigániková (3) - 1.BVK Bratislava. Martin Sopko (3), Jano Halaj (3) - obaja Prešov.


ciganikovasopko halajbeckova


19. Play off žien 2016/2017. Dvojica (4.) - (5.). Kežmarok vs. Prešov. Hviezdy na nahrávke Monika proti Alici. Ak postúpi Smáková bez prehry (2:0) má ponožky, Székelyovej k zisku páru ponožiek stačí postup s výsledkom 2:1.
Alica Szekelyová dotiahla prešovské dievčatá do semifinále. Po prehre 0:3 v Kežmarku deklasovali súpera 3:1 doma a 3:0 v Kežmarku a postarali sa tak o prekvapenie (ako pre koho) extraligy.
szekelyova2


20. Mladíci z COP Trenčín zdolali v play off o 5. - 8. miesto po 1/4 finálovom vypadnutí zdecimované Komárno. V sobotu 1.apríla sa zrejme ocitnú v odvete v rozhodujúcom zlatom sete. Ak ho vyhrajú ..., majú 12 párov.
Mladíci boli k ponožkám blízko, ale nakoniec zdecimované Komárno zdolali bez zlatého setu. ... a tým pádom prišli o ponožky. Možno Singer nariadil, he he he - žiadne také. Smola.

 smutny smajl

 

 21. Ak sa Prešovčanky dostanú do semifinále a potvrdia tak najväčší progres zo "spodných" družstiev, tak dostanú ponožky.
Zadarilo sa a náš sklad zahučal. Do prdele.
presovcanky


22. Semifinále žien. 12.4.2017. Rozhodujúci duel v PKO medzi 1.BVK Bratislava - UKF Nitra (stav 1:1). Dáme ponožky tým babám, ktoré budú premieňať setboly a mečbol. V prípade, že SVF nasadí na zápas pískačku D.V.L. a setboly by premieňala ona (červenými kartami), dáme samozrejme ponožky aj jej.
1.setbol Richweisová z Nitry do autu (nič).
2. setbol premenila Nataša Ševariková - jeden pár
3.setbol, mečbol Hradecká z Nitry bágrom do autu (nič).
sevarikova

23. Kto nám pošle fotografiu prezidenta SVF ing. L.Halandu - prítomného v hľadisku na akomkoľvek stretnutí extraligy mužov, alebo žien 2016/2017 - dostane jednu ponožku. Ak by ste ho úplne náhodou zazreli na nejakom mládežníckom podujatí -  VOLEJBALOVOM, skúste ho vyfotiť! FOTÍ SA RÁD a máte ponožiek celý pár.
Fotografovi Pavlovi Uhrínovi sa podaril zázrak. Jeho objektív zachytil prezidenta na tribbúne na volejbalovej súťaži (v hale  PKO 12.4.2017.) Fotku nám poslal FB BVK - zistíme, kto to odoslal a dostanú jednu ponožku.
HALANDA V PKO

   

Slávia cup vyhrali domáce hráčky

Bratislava 9. októbra 2016 (TASR) - Víťazkami 29. ročníka volejbalového turnaja Slávia Cup 2016 sa v bratislavskej Športovej hale Mladosť stali domáce zverenky trénera Michala Matušova, ktoré vyhrali všetky tri zápasy.
Hráčky Slávie EU v sobotu zdolali Fénix Brno 3:0 a v nedeľu si poradili s maďarským družstvom UTE Budapešť aj KP Brno, ktoré od novej sezóny vedie reprezentačný tréner Marek Rojko. Do KP Brno prestúpili v lete aj bývalé hráčky Slávie EU a slovenské reprezentantky Barbora Koseková a Erika Salanciová, ktoré na turnaji nehrali, pretože im tréner po náročnej reprezentačnej sezóny ešte doprial oddych.

Slávia EU Bratislava - Fénix Brno 3:0 (18, 21, 21)
UTE Budapešť - KP Brno 0:3 (-26, -24, -19)

Fénix Brno - KP Brno 1:3 (17, -19, -15, -18)
Slávia EU Bratislava - UTE Budapešť 3:1 (15, -18, 18, 22)
Fénix Brno - UTE Budapešť (Maď.) 3:2 (-15, 26, -11, 27, 13)
Slávia EU Bratislava - KP Brno 3:1 (-16, 23, 15, 19)

Konečné poradie: 1. Slávia EU Bratislava, 2. KP Brno, 3. Fénix Brno, 4. UTE Budapešť.

Najvšestrannejšia hráčka: bola Lucia Mikšíková (Slávia EU)
najlepšia smečiarka: Anna Suchá (KP Brno)
najlepšia blokárka: Amanda Brownová (KP Brno)
najlepšia nahrávačka: Lucia Töröková (Slávia EU)
najlepšia liberka: Renata Hadnagyová (UTE Budapešť)

   

Stránka 8 z 63

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>