Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Pavčo sa dožíva 75-ky

27.6.2016 - Pavel Schenk sa dožíva okrúhlych 75-tych narodenín.

 

Blahoželáme

 

   

Nový ročník extraligy mužov a žien

14.júna 2016 - hala Mladosť

Vedenie SVF predstavilo klubom záverečnú podobu predpisov na nový súťažný ročník mužov a žien. Nič zásadné sa meniť nebude.
Prítomní na zasadnutí: Nitra, Prešov, Košice, Komárno, Myjava, Svidník, Trenčín. Opäť nie sú pozvané iné kluby ako extraligové, hoci sa ich súťaže na zasadnutí riešia. Je to tradične o nich bez nich a ešte aj s telefonickým klamstvom súťažného riaditeľa Stražaya, že nevidí dôvod ich pozývať, lebo nie je to na sedení téma, tam sa vraj tieto súťaže neriešia.
Riešia sa vždy a nikdy nepochopím, prečo tam kluby s chuťou tam byť, nemôžu byť.

Extraliga mužov: počet účastníkov vyzerá v strede júna na desať, hoci účasť Svidníka a nováčika Zvolena je zatiaľ vo hviezdach.
Základná časť - systémom dvojičiek (v prípade 10 účastníkov), t.z. napr. v sobotu v Košiciach a v nedeľu v Prešove. Drobný detail, že každý normálny hotel vás o desiatej vyčekuje, je asi zanedbateľný. Veď cukrárne sú všade.
Nadstavba 6 - 4.
1/4 finále play off na dve víťazstvá (už druhý rok nechápem), semifinále na tri a finále už dlhodobo na štyri (pán Boh zaplať).
Odborné hľadisko systému dvojičiek je na konci dôležitosti. Divák sa na to jedno zápolenie víkendu určite vyserie.
Debata zvýšenia vkladov, t.z. kluby sú sami sebe generálnym sponzorom, bola odpálená s úsmevom. Prvé navreté žilky ing. Halandu.
Slovenský pohár: ako už sme si zvykli - zdevastovaný systém s obmedzeným počtom účastníkov - šesť.
Prvá liga mužov: snáď sa na západe Slovenska rozbehne v normálnom počte.

Prvá liga juniorov: za Braniskom dlhodobo, pred tunelom dva (tri) turnaje, plus finálový turnaj M SR. Ing. Halanda v neočakávanom kľude, zato viceprezident SVF Singer, ktorý t.r  nevidel ani jeden jediný zápas juniorov, či kadetov prskal a vravel niečo ako slovo Kocúrkovo.
Asociácia rozhodcov nechce umožniť vetovanie rozhodcov, ing. Halanda to podporuje, kluby čumeli, ale súhlasili. Navrhol som, aby aspoň famózne rozdodkyne Danicu a Janulku vyhnali z mužského sektora do ženského. Tam nech to prznia. Tam bude súcit s ich šaškovaním.

Marketing: bez zmien, t.z len Singerova hra na marketing. Generálny sponzor súťaže v nedohľadne. Otázku neustále a správne vyťahoval zástupca Prešova p. Palenčár.
Už dlhodobo existuje z úst vedenia SVF veľkorysá ponuka smerom k funkcionárom klubov, aby so zháňaním sponzora pomohli.
Je zaujímavé, ako slovíčko GENERÁLNY pohne brvou ing. Halandu a blahodarne pôsobí na rozširovanie jeho cievneho systému.
Riešila sa aj otázka, akú cenu má vlastne položka generálny partner. Aká je cena tejto súťaže.
Padali tam aj hrôzostrašné návrhy, napr. že za ponožky. ... až sa to zvrtlo k prvej sume 5 000 Euro. A tak diskusia vyvolala dotazy.
Zaznela otázka: VOLEJBAL.SK EXTRALIGA MUŽOV?
Odpoveď Singera: v žiadnom prípade.
Podotázka. Ani za 50 000 €?
Rázna odpoveď Singera: v žiadnom prípade!!! Zvolal.
... aj na diktafón?
Aj.

... telefón však nezdvihne. Ide byť futbal. Dnes už ho, v jednej ruke mobil, v druhej nahrávací prístroj, plné ústa jahôd, nevolám. Nemám čas. Verme, čo povedal. Tieto peniaze mu smrdia. Volejbal.sk vo všetkých halách na stenách nebude. Ani najlepšie ponožky sveta nebudú povinne zdobiť lýtka hráčov.

Tesne pred koncom rokovania prišla na opätovnú otázku "provokatéra" z Prešova ohľadom generálneho partnera súťaže konštruktívna odpoveď prezidenta SVF Ing. Halandu. ... ak niekto iný, ako oni, zabezpečí 100 000 € pre extraligu, tak on z pozície prezidenta odstúpi. Singer vraj zbledol. Nevidel som. Už som bol mimo. Snáď neklamem a nezavádzam.

Ale videl som na vlastné oči, že ing. Halanda je akýsi unavený, trápi sa, mám dojem, že ho to už nebaví a je veľmi pravdepodobné, že perina Svetovej ligy, Európskej ligy, legislatívnych problémov s novým zákonom o športe bude asi veľmi veľmi ťažká duchna.

U žien sa na druhý deň (neprítomní Senica a DzS Prešov) vykľula iba jediná nejasnosť. Bude aj nadstavbová súťaž, alebo nebude. Zatiaľ v hlasoch nerozhodne. Rozhodne Správna rada SVF, orgán, ktorý podľa nového zákona by už v budúcnosti nemal existovať. 
Proti nadstavbe sú kluby, termínovo vyťažené európskymi súťažami. Ženské kluby rozhodcov vetovať chcú. Asi sa dopočuli, že im chceme tie dve prihrať. Rozpor rozhodne orgán.
Zvýšenie vkladov do súťaže takisto neprešlo. Proti tejto sprostosti bol v neuveriteľnom súlade aj rozum aj cit. Pohodička.
Na ženskom zasadnutí prezident SVF prítomný nebol.
... alebo sa už odobral do svojho cevofivebe sveta, kde je mu dobre, biznisovo, míľovo a dietne, alebo utekal do Rohožníka po ďalší prísun cementu.

Pre www zaznamenal Ivan Husár, VKP Bratislava

Pozn.: čo by taký Tomáš Singer robil.

   

Koseková do Brna

Bratislava 18. mája 2016 (TASR) - So slovenskou volejbalovou extraligou sa lúči ako jej najužitočnejšia hráčka. Dvadsaťjedenročná nahrávačka Barbora Koseková doviedla Sláviu EU Bratislava k zisku double a v novej sezóne bude pôsobiť v českej extralige v drese VK KP Brno, kde bude jej trénerom kormidelník slovenskej reprezentácie Marek Rojko. Koseková sa stala víťazkou 3. ročníka ankety o najužitočnejšiu hráčku extraligovej sezóny, v ktorej hlasovali tréneri tímov najvyššej súťaže. Čítať celý článok

   

V Humennom skapal volejbalový pes

Humenné 9. mája 2016 (TASR) – Mesto Humenné podporí v tomto roku mládežnícky šport sumou 67.000 eur. Odsúhlasili to mestskí poslanci na aprílovom zasadnutí. V tomto roku žiadalo od mesta 14 mládežníckych klubov spolu takmer 187.000 eur.
Z balíka dostanú najviac hokejisti, až 24.500 eur. Ako sa uvádza v dôvodovej správe, klub použije financie na zabezpečenie hokejovej výstroje pre všetky vekové kategórie, réžiu klubu, pre hráčov a trénerov na cestovné náklady. "Časť dotácie pokryje mzdové náklady pracovníkov klubu MHK Humenné a náklady spojené so zabezpečením domácich zápasov v mládežníckych kategóriách," uvádza sa v materiáli. Klub má zároveň ambíciu prihlásiť do súťaže aj družstvo dorastu a vytvoriť tak ďalší stupienok smerom k seniorskému tímu. Zimný štadión v Humennom je od januára tohto roka pre poškodenie strechy uzatvorený.
Na podporu mládežníckeho futbalu v meste radnica vyčlenila pre dve organizácie spolu 25.500 eur. Tie použijú dotáciu na dohody trénerov, dopravu, prenájom telocvične a ihriska a na materiálne vybavenie, ale aj štartovné pre jednotlivé mládežnícke kategórie. Dievčenský futbal získal v tomto roku podporu 4500 eur. Klub bude hrať v jesennej časti druhú celoštátnu futbalovú ligu žien a žiačok.
Z mestskej pokladnice sa rozdelia financie aj medzi plavcov, basketbalistov, tenistov a iných.
V minulom roku podporilo mesto športové organizácie, ktoré aj v tomto roku žiadali o dotáciu, takmer rovnakou sumou 66.450 eur. Novovzniknutý klub ŠK Gymnázium, ktorý je zameraný na volejbal, v roku 2015 mesto o finančný príspevok nežiadal.

   

Titul u mužov opäť neobhájený

Prešov 11. mája 2016 (TASR) - Volejbalisti VK Bystrina SPU Nitra zvíťazili v rozhodujúcom siedmom zápase play off najvyššej slovenskej súťaže na palubovke VK MIRAD PU Prešov 3:1 a získali prvý titul v histórii. Nitrania sa mohli radovať už v šiestom zápase, ale obhajcom titulu Prešovčanom sa pod Zoborom podarilo vyrovnať na 3:3. Doma však v rozhodujúcom súboji ťahali za kratší koniec povrazu.

7. zápas finále play off:
VK MIRAD PU Prešov - VK Bystrina SPU Nitra 1:3 (-20, -22, 23, -23)
Zápas trval 114 minút, rozhodovali: Mokrý, Porvazník, 1000 divákov.
Prešov: Drobňák 8, Červeň 12, Halaj, Sopko 23, Mikovčík 5, Rajduga 22, libero Pavlinský, Lampart (Hudák 3)
Nitra: Zaťko 3, Kubš 13, Ludha 11, Szarek 20, Malina 11, Kašper 14, libero Turis, Hláčik (Hukel, Porubský)

Čítať celý článok
   

Finále žien

Bratislava 23. apríla 2016 (TASR) - Volejbalistky bratislavskej Slávie EU obhájili majstrovský titul. V sobotňajšom treťom zápase finále play off slovenskej extraligy vyhrali na domácej palubovke nad KV Kežmarok 3:1 a sériu hranú na tri víťazstvá ovládli suverénne 3:0. V bratislavskej hale Mladosť boli diváci svedkami zisku už šestnásteho majstrovského titulu pre Sláviu v ére samostatnosti. Jeho špecifikom je i fakt, že Bratislavčanky v tejto sezóne v lige triumfovali vo všetkých zápasoch. Slávia vyhrala v marci aj Slovenský pohár a deviatykrát tak získala "double".
Slávia vyhrala všetkých 32 zápasov v extralige a k tomu pridala aj dva triumfy v Slovenskom pohári. V 24-ročnej histórii sa titul bez jedinej prehry podarilo získať len trom tímom. V sezóne 1997/1998 to dosiahla Slávia UK Bratislava pod vedením trénera Vladimíra Talla, v ročníku 2005/2006 zopakovala tento kúsok OMS Senica pod taktovkou kouča Vladimíra Sirvoňa a teraz to dosiahla Slávia EU pod vedením trénera Martina Hančíka.

3. zápas finále play off
VK Slávia EU Bratislava - KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 (16, 10, -23, 18)
Zápas trval: 89 minút, rozhodovali: Schimpl, Královič, 750 divákov (vypredané).
Slávia: Koseková 7, Hudecová 11, Widermanová 6, Mikšíková 17, Szabóová 11, Reháková 15, liberá Doležajová a Sikelová (Zamecová 0, Candráková 0, Fričová 0, Šepeľová 0). Tréner: M. Hančík.
Kežmarok: Smák 2, Jakušová 2, Budrovič 16, Dragašeková 4, Becková 3, Šipošová 10, libero Jagodzinska (Zátrochová 5, Vrabcová 0, Harčárová 0, Labudová 2, Skupinová 0). Trénerka: B. Špaková.

Aj tretí finálový duel mal výbornú atmosféru a plnú halu. Slávia mala v úvode dvakrát trojbodové vedenie 3:0 a neskôr 9:6, ale hosťujúce hráčky dokázali vyrovnať. Po technickom oddychovom čase však domáce volejbalistky pritlačili na servise aj v obrane, Kežmarok začal robiť chyby a do koncovky šla Slávia s pohodlným náskokom 20:13. Domáce volejbalistky vyhrali prvý set hladko 25:15. Slávia mala raketový štart do druhého dejstva a pri podaní kapitánky Kosekovej viedla 6:1 a neskôr po ese Mikšíkovej 11:3. Slávia jasne na ihrisku dominovala a vyhrala druhý set hladko 25:10. Zverenkyne trénera Martina Hančíka delil od titulu jeden set. V treťom sete už Kežmarok nemal čo stratiť a po dvoch esách Šipošovej za sebou viedol 6:0. Domáce hráčky však zapli, rovnakou mincou - dvomi esami odpovedala Reháková a znížila na 7:9 z pohľadu Slávie. Na technickom timeoute vyhrával Kežmarok 12:9. Slávia vďaka kvalitnému servisu Szabóovej vyrovnala na 12:12. V dramatickom závere sa Kežmarčanky dostali do vedenia 23:21, tesný náskok udržali a vyhrali set 25:23. Majstrovské oslavy sa museli odložiť.
Hosťujúce hráčky boli v eufórii a v úvode štvrtého setu viedli 6:4. Domáce však náskok zmazali a po šikovnej ulievke Widermanovej viedli 12:10. Po dvoch esách Kosekovej viedla Slávia 16:10 a blížila sa k titulu. Záver setu si už domáce volejbalistky nenechali ujsť, vyhrali ho 25:18 a v Mladosti vypukli obrovské oslavy.

Martin Hančík, tréner Slávie: "Je to absolútna fantázia. Nielen preto, že sme zvládli celú sezónu bez prehry, ale som veľmi rád, že sme vôbec získali titul s takýmto mladým družstvom. Celé play off bolo veľmi náročné. Vo finálovej sérii bolo kľúčové víťazstvo v druhom zápase v Kežmarku a veril som, že doma si to už nemôžeme nechať ujsť. Dievčatám ďakujem za celú sezónu, ako sa obetovali aj popri škole, ako pracovali na tréningoch a za to všetko si titul zaslúžili."

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Teraz prežívame smútok, ale ten o chvíľu vystrieda radosť, pretože sme dosiahli najväčšie úspechy v histórii kežmarského volejbalu. Získali sme strieborné double a sezóna bola naozaj perfektná. Slávia bola vo finálovej sérii lepšia a titul získala zaslúžene. Diváci v Kežmarku sú nabažení a keďže manžel je prezident klubu, pokúsime sa urobiť všetko pre to, aby sme tento level udržali aj v budúcej sezóne."

Čítať celý článok

   

Pepo Novotný má 60

29.3.2016 - Jozef PEPO Novotný bol v časoch veľkej Červenky so svojou dynamickou ľavačkou veľkou hviezdou v hale v PKO.
Volejbal.sk mu srdečne blahoželá k okrúhlemu jubileu.


Jozef Novotný29. 3.1956.
Hráčská kariéra: Hradec Králové, ČH Bratislava, RH Praha, Cervia (italská A2), Berlín, Kriftel (Něm.), Frankfurt, Dobřichovice.
Trenérská kariéra: Dobřichovice (hrajúci tréner), Gelterkinden (muži, hrajúci tréner), Amriswil (ženy), Amriswil (muži), Schaffhausen (ženy), ČZU Praha, Nové Mesto n.Váhom
Úspechy: striebro na ME 1985, účastník OH 1986, 3x MS - 5. místo v roku 1987, 6x ME, 1x SP.
Sedem čs. ligových titulov, štyrikrát vyhlásený volejbalistom roka.
   

Finále LM v Krakove

Finále LM mužov bude v Poľsku

Vstupenky

   

Stránka 10 z 63

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>