Matchpoint ROZHOVORY O ŠPORTE

O ŠPORTE

S Barborou Strýcovou o Fed cupe

O ŠPORTE

1.12.2016 - započúvajte sa do výborného rozhovoru s českou tenistkou na DVTV, ktorá urobila rozhodujúce body vo finále Fed cup 2016.

   

S Františkom Chmelárom, prezidentom SOV

O ŠPORTE

7.10.2016 - pri Dunaji

František Chmelár po sedemnástich rokoch končí v pozícii prezidenta Slovenského olympijského výboru. Pred časom sme sa dvakrát dohodli na rozhovor pre web, ale niečo do toho prezidentovi vošlo. Teraz sme sa stretli náhodou a za pár dní sme sa bavili o dva roky starých otázkách. Muži nebilancujú. Nemajú čas.

chmelarPo sedemnástich rokoch končíte so šéfovaním SOV. Ste milionár?

Nieee, ani zďaleka. Som úplne bežný občan, žijem štandardne v petržalskom byte už takmer štyridsať rokov, mám jedno menšie  auto Seat Ibiza, to je všetko.

Povedzte, koľko bolo v tom dlhom období nocí, keď ste celú noc nespali a ráno ste cheli povedať Dosť. Končím.

Ani jedna. Samozrejme boli rôzne kritické obdobia, ale ja som tú prácu mal veľmi rád, strašne veľa som jej obetoval a vždy som sa na ďalšie dni tešil.

Čítal som, že ste aj výtvarník.

Amatérsky. Lenivý, amatérsky výtvarník. Momentálne k nám veľmi intenzívne chodia vnúčatá, nie je jednoduché si urobiť svoj kútik, rozložiť farby.

Čítať celý článok
   

S olympijským víťazom Matejom Tóthom

O ŠPORTE

4.10.2016 - rozhovor s MAtejom Tóthom pre internetový portál postoj.sk.

 

čítajte

   

S Marcelom Merčiakom - EXKLUZÍVNE PRE WEB

O ŠPORTE

2.12.2015 - Myslím si, že je vhodné poznať detailnejšie niektoré aspekty zákulisia športového vysielania na verejnoprávnej inštitúcii (RTVS). Zohnať zaneprázdného Marcela Merčiaka nie je sranda. Ďakujem Ivanovi G., Jánovi H., že sa to podarilo. Mierne sa to zdržalo, musel som čakať na autorizáciu rozhovoru.merciak

Prečo neboli ME vo volejbale vo programe RTVS?
Dôvodov je viac, hlavným je, že ME vo volejbale, podobne ako iné akcie sa obchodujú na trhu vysielacích práv a práva na tento šampionát získal Digi sport, ktorý zrejme ponúkol viac ako my, Nebolo to prvýkrát, čo sme nevysielali našich na ME, myslím že aj v roku 2003 sa to stalo. Keď som si teraz pozrel zoznam účastníkov tohtoročných ME, na plnoformátovom okruhu typu Jednotka / Dvojka ich nevysielala žiadna verejnoprávna televízia. Myslím si, že ak by nebol druhý záujemca, podujatie by sme vysielali.

Čítať celý článok
   

S novinárkou Petrou Azacis

O ŠPORTE

jún 2015 - Má 42 rokov a na vek je hrdá. Skončila liečebnú pedagogiku, ale viac ako 20 rokov, s dvoma materskými prestávkami, robí športovú redaktorku, moderátorku a komentátorku. Petru Ázacis, z televízie TA3 , napriek tomu medzi slovenskými celebritami v časopisoch nehľadajte. Šport je podľa nej stále doménou mužov, hoci ženy majú o športovú žurnalistiku veľký záujem.
Pokračovanie rozhovoru Lucie Tomečkovej so šarmantnou novinárkou uverejnil web zenyvmeste.sk.

   

S Jánom Filcom - rozhovor staršieho dáta - EXKLUZÍVNE PRE WEB

O ŠPORTE

Na konci marca 2012 pristal Dr. Ján Filc na rozhovor o situácii v športe. Začiatok roka 2012 bol veľmi horúci. Vtedajší minister školstva pán Jurzyca predstavil verejnosti výsledky práce niekoľkých mesiacov jeho odbornej skupiny, ktorá dostala od štátu úlohu, na ktorej pracovali. Snaženie malo spieť k reforme športu, o.i. aj k zmenám v systéme financovania. Odborná verejnosť, športoví novinári, ľudia z vedenia olympizmu, šéfovia "dotknutých zväzov a federácii" sa ozvali. Zazneli hlasy o nekompetentnosti, uzatvorenosti, zlých metódach výskumu, atď. Jedna tlačovka striedala druhú, témy dostali obrovský priestor v denníkoch. Bublina pomaly pľasla, na školstvo prišiel nový minister, šéf sekcie športu v rezorte opäť padol. Ján Filc, úspešný hokejový tréner patril medzi lídrov skupiny. Poskytol mi exluzívny rozhovor pre tento web.filc tasr Otvorene som mu povedal, že rozhovor spracujem až po play off. Po play off sa mi ale zachcelo vypadnúť. Šiel som si s kámošom poputovať Baskickom, Kastíliou, Galíciou a na nejaký drbnutý slovenský šport som aj pozabudol. Teraz je to zaujímavo aktuálne. Čitateľov prosím, aby akceptovali časový posun - rozhovor je z 29.marca 2012. Dodávam, že na post prezidenta SOV mám ja osobne jasného favorita - ing. Halandu. Musí vyhrať. Držme mu palce.

Čítať celý článok
   

Stránka 1 z 7

<<ZačiatokDozadu1234567DopreduKoniec>>