Matchpoint Postrehy - píšete nám

Postrehy

Halanda, Stražay a Rusnák nedodržujú pravidlá

Prezident SVF Lubor Halanda, súťažný riaditeľ SVF Lubomír Stražay a Dušan Rusnák, komisár na finále Slovenského pohára, bezdôvodne a svojvoľne nedodržovali pravidlá, ktoré pre toto finále nastavili.

Čítať celý článok
   

TOP firemný filantrop

Fórum donorov každoročne zostavuje a zverejňuje rebríček TOP firemný filantrop, ktorý poskytuje prehľad o najväčších firemných darcoch v Slovenskej republike.

Top firemný filantrop je jediný rebríček v Slovenskej republike, ktorý sleduje firemných darcov podľa objemu rozdelených prostriedkov. Fórum donorov chce jeho prostredníctvom oceniť firmy, ktoré venujú svoje prostriedky na dobrú vec, a zároveň upozorniť verejnosť na to, že firmy investujú do komunity, v ktorej pracujú, čím výrazne zlepšujú kvalitu života ľudí.
Rebríček Top firemný filantrop je zostavovaný každoročne na základe údajov dobrovoľne poskytnutých podnikateľskými subjektmi.

Čítať celý článok
   

TRANSFEROVÉ POPLATKY - ANKETA (Marek Kardoš)

WWW.VOLEJBAL.SK urobil medzi hráčmi anketu, aký názor majú na vyberanie transferových a manipulačných poplatkov  pri prestupoch hráčov do zahraničia.

Hráči sa postupne vyjadrujú, oslovíme aj funkcionárov klubov. Ľudí z vedenia federácie oslovovať nebudeme, lebo ich názory na túto problematiku nie sú vôbec zaujímavé.

Čítať celý článok
   

Čo sieť je a čo nie

siet

Myslím, že každý z nás zažil situáciu, kedy sa rozčúlil či ako hráč, tréner, alebo ako divák. Zvady a hádky okolo dotykov hráča sieti nastali po podstatnej zmene pravidiel. Niektorí a to si priznajme, nie sme doma v nových pravidlách volejbalu.

Ako to naozaj je si môžete pozrieť tu na výkladovom videu.

   

Riaditeľ humennského klubu Grosiar na tému Mizerák

Vážení športoví priatelia.
Ako riaditeľ VK CHEMES HUMENNÉ považujem za nevyhnutné vyjadriť sa k  článku: Mizerák môže hrať za Humenné! Celý  obsah  článku zverejnený na webe  SVF považujem za nezmyselný, zbytočný a trápny.  Vidím v ňom zámer  ospravedlniť chyby funkcionárov SVF a  naopak z funkcionárov VK CHEMES HUMENNÉ  urobiť  ľudí  neschopných zastávať svoje funkcie. Je mojou povinnosťou obhajovať svojich spolupracovníkov a vyvrátiť účelové a tendenčné vyjadrenia predsedu SK SVF.

Čítať celý článok
   

Veľmi slabý výkon rozhodcov

V stredu som videl prvé stretnutie semifinále SP mužov Nitra - VKP Bratislava. 3:2 pre domáciach. Volejbal dramatický, pre diváka celkom zaujímavý. VKP duel prehral a preto hneď na začiatku píšem, že rozhodcovia zrejme výsledok neovplyvnili, pretože všetky ich chyby boli hlavne v okamihoch, keď sa to nelámalo.

Čítať celý článok
   

Nemusí to byť kravina

V arabskom svete sa nedávno skončili Majstrovstvá sveta klubov.
FIVB na nich skúšala nové pravidlo, v ktorom by hráči družstva po prihrávke podania mohli útočiť prvý útok iba spoza útočnej čiary.

Korektor poľského Belchatowu Jakub Novotný, ktorý na turnaji pre zranenie nehral a sledoval realitu iba z tribúny, sa vyjadruje dosť skepticky k tejto prípadnej zmene.

Môj názor: FIVB urobila v posledných rokoch dosť výrazné zmeny v pravidlách. Samozrejme nemáme presné informácie, ktoré skúšané pravidlá neprešli, ale všetky, ktoré z dielne FIVB vyšli, mali vždy hlavu a pätu. Povolený dvojdotyk prvej lopty, libero, ako jedny z posledných, plus úplne čerstvé úpravy chýb v sieti, boli a sú pre hru prínosom.

Hu

Čítať celý článok
   

Ako dopadne kauza Mizerák?

 Jednou z realizovaných letných posíl chemesákov bol blokár Milan Mizerák. V humenských farbách odohral aj zápas Stredoeurópskej ligy na palubovke Aon hotVolleys Viedeň. To však bolo všetko, lebo rozhodnutie Arbitrážnej komisie SVF mu ďalšie účinkovanie zastavilo.

Čítať celý článok
   

Stránka 31 z 41

<<ZačiatokDozadu31323334353637383940DopreduKoniec>>