Matchpoint Palo Kubiš Palo Kubiš ponúka semifinále 2012 - II

Palo Kubiš ponúka semifinále 2012 - II

EXTRALIGA VOLEJBALISTOV – DRUHÉ ZÁPASY SEMIFINÁLE PLAY-OFF

Humenné už vedie 2:0

V repríze vlaňajšieho finále sa rodí senzácia, vicemajster z Humenného vedie nad obhajcom titulu VKP už 2:0.

Svidník - bez zraneného univerzála Skaska - v tejto sezóne zdolal Volley Team na svojej palubovke po výsledkoch 3:2 a 3:1 aj do tretice.

Volley Team sa musel zaobísť bez chorého univerzála Mateja Hukela, ktorý bol v prvom dueli jeho najlepším hráčom.

PROGRAM TRETÍCH ZÁPASOV

SOBOTA 31. MARCA: VKP – Humenné (18.00), NEDEĽA 1. APRÍLA: Volley Team - Svidník (17.00).

SVIDNÍK (3) - UNICEF BRATISLAVA (2) 3:1 (23, -23, 24, 18)

STAV SÉRIE 1:1

Zápas trval 111 minút. Pred 600 divákmi rozhodovali Savka a Tiňo.

SLÁVIA: Feňo, Drobňák, Száraz, Tholt, Malina, Macko (libero Barlík, Rajduga, Závacký). Tréner: J. Vlk.

VOLLEY TEAM: Martin Mikula, R. Nemec, M. Hriňák, G. Chochoľák, B. Pistovič, Benčič (libero Pipa, P. Pistovič, Križko, Demeter). Hrajúci tréner: B. Pistovič.

Bratislavčania v prvom sete viedli 17:13 i 22:20, ale v koncovke sa presadili Svidníčania a využili druhý setbal. Druhý set mal opačný priebeh. Domáci viedli 20:17, no v závere chybovali v útoku. Slávia si v treťom vypracovala náskok 17:9 a 20:13, jej hráči však poľavili v koncentrácii a zrazu bolo 22:22. Nakoniec uhrali druhý setbal domáci. Štvrtý set vyznel v ich prospech najvýraznejšie, keď premenili tretí mečbal.

(mk)

POVEDALI PO ZÁPASE

JAROSLAV VLK (tréner Svidníka): „Potrebovali sme takéto víťazstvo, aj keď vydreté! Miestami bolo cítiť nervozitu, bol to dôležitý zápas. Chlapci však v perfektnej atmosfére zabojovali. Koncovky sme si sami zdramatizovali vlastnými chybami. Verím, že už prelomíme sériu a v nedeľu v bratislavskej HANT aréne uspejeme.“

BRANKO PISTOVIČ (tréner Volley Teamu):„Zápas sme si prehrali vlastnou nedisciplinovanosťou. Svidník nebol lepší, ale my sme mu pomohli školáckymi chybami. V prvom sete sme stále viedli, po druhom už malo byť 2:0 pre nás a zápas by sa vyvíjal inak. Sme na ťahu, najbližšie hráme doma a urobíme všetko pre to, aby sme sa znova v sérii ujali vedenia.“

 

HUMENNÉ (4) - VKP BRATISLAVA (1) 3:1 (18, -22, 19, 19)

STAV SÉRIE 2:0

Zápas trval 108 minút. Pred 800 divákmi rozhodovali Höger a Drobňák.

ŠK CHEMES: Sukochev, Kašper, Jakubov, Dekker, M. Mizerák, Javorčík (libero Krys, Kríž, S. Soták, M. Hudák, J. Hriňák, Leškanič). Tréner: R. Chudík.

VKP: Hollý, Kriško, Horník, Pělucha, Paták, Vojkovič

(libero M. Kubš, Hinduliak, Rehák, Slezák, Halaj). Tréner: J. Nosek. 

Lepšie začal VKP, ktorý sa ujal vedenia 4:1, ale Humenčania mu viac nedovolili. Viedli 8:5, 17:12 a od stavu 23:18 premenili už hosťom nedovolili bodovať. Majster vyrovnal v druhom sete, v ktorom si stále udržiaval viacbodový náskok.

Tretí a štvrtý mali podobný priebeh. Humenčania v nich réžirovali hru od prvého technického oddychového času a oba vyhrali s jasným rozdielom. Druhé víťazstvo v sérii spečatil pri ich druhom mečbale Austrálčan Dekker.

(int-ku)

POVEDALI PO ZÁPASE

ROSTISLAV CHUDÍK (tréner Humenného): „Mojím hráčom chcem pogratulovať za predvedený a vydretý výkon. VKP nám chcel vrátiť prehru z prvého zápasu, som rád, že sme to ustáli pred vlastným publikom ustáli. Súper miešal so zostavou, hral vabank, no my sme disciplinovaným výkonom po prehratom druhom ďalšie dva sety zvládli. Je to iba 2:0 v sérii, nič to neznamená, v Bratislave nás v sobotu čaká ešte horúcejšia pôda. Posledný krok býva najťažší.“

MARTIN MÁJEK (asistent trénera VKP): „Samozrejme, chceli sme si vrátiť požičané a stav série vyrovnať. Na začiatku prvého setu sme síce viedli, ale následne sme nedokázali domácich ubrániť tak, ako sme si predstavovali. Dokázali zaútočiť aj po horšej prihrávke. Druhý set sme Humenčanov zatlačili podaním. V treťom a vo štvrtom sme však nevedeli nájsť účinný recept na ich obranu. Hrali výborne v poli a dôraznejší boli aj pri kontre.“