Matchpoint Palo Kubiš Palo Kubiš ponúka semifinále 2012 - III

Palo Kubiš ponúka semifinále 2012 - III

EXTRALIGA VOLEJBALISTOV – TRETIE ZÁPASY SEMIFINÁLE PLAY-OFF

VKP Bratislava už titul neobháji

PLAY-OFFOVÝ TELEGRAM

Jedenásťnásobný majster Slovenska VKP Bratislava už titul neobháji, víťaz nadstavbovej časti stroskotal na vicemajstrovi z Humenného.

Humenčania si zahrajú v posledných siedmich sezónach vo finále šiesty raz, titul získali v rokoch 2008 a 2010.

Svidník prišiel v druhom sete za stavu 13:13 o kapitána a režiséra hry Kamila Feňa, ktorý pre zranený lýtkový sval odstúpil z hry.

 

PROGRAM ŠTVRTÉHO ZÁPASU

STREDA 4. APRÍLA: Svidník - Volley Team Bratislava (17.00).

VKP BRATISLAVA (1) – HUMENNÉ (4) 1:3 (21, -23, -15, -21)

KONEČNÝ STAV SÉRIE 0:3

Zápas trval 120 minút. Pred 950 divákmi rozhodovali Vaško a Daruľa.

VKP: Hollý, Slezák, Vojkovič, Paták, Pělucha, Rehák

(libero M. Kubš, Hinduliak, Halaj, Kriško, Joščák, Horník). Tréner: J. Nosek. 

ŠK CHEMES: Sukochev, Kašper, Jakubov, Dekker, M. Mizerák, Javorčík (libero Krys, M. Hudák, Kríž, S. Soták, J. Hriňák, Leškanič). Tréner: R. Chudík.

Bratislavčania začali lepšie, v prvom sete hrali koncentrovane a bez chýb (11:6, 19:14) a s prehľadom ho získali. Zlomovým momentom zápasu bola koncovka druhého setu, v ktorom VKP z 21:23 vyrovnal na 23:23, ale posledné dva body patrili Humenčanom. Tí v treťom sete ušli zo 7:8 na 7:10 a v jeho druhej polovici dominovali. Hostia boli pri chuti aj vo štvrtom, v ktorom viedli 8:3 a 16:12 a potvrdili svoj postup do finále.

(hr)

POVEDALI PO ZÁPASE

MARTIN MÁJEK (asistent trénera VKP): „Semifinále nás nezastihlo v správnej športovej forme. Po vydarenej nadstavbovej časti, v ktorej sme prehrali iba raz, prišiel útlm. Naopak Humenčania sa pozviechali zo svojich problémov. V celej sérii sa v našom tíme nenašiel hráč, ktorý by zobral v rozhodujúcich momentoch na seba zodpovednosť. Nikto si nedokázal udržať konštantnú výkonnosť a mužstvo podržať. Humenčania boli lepší a odvážnejší, hrali to, čo na nás platilo.“

ROSTISLAV CHUDÍK (tréner Humenného): „Gratulujem a ďakujem hráčom, že uverili sami sebe a nepodľahli psychickému tlaku a emóciam zvonku i zvnútra. Posledný krok v sérii býva najťažší, ale zvládli sme ho. Teší ma aj to, že semifinálovú sériu s takým favoritom ako bol VKP sme navyše odohrali bez jedinej prehry. Súdržnosť, bojovnosť a radosť z hry v našom mužstve priniesli svoje ovocie.“

UNICEF BRATISLAVA (2) - SVIDNÍK (3) 3:1 (-22, 20, 20, 15)

STAV SÉRIE 2:1

Zápas trval 98 minút. Pred 700 divákmi rozhodovali Mokrý a Malík.

VOLLEY TEAM: Martin Mikula, R. Nemec, M. Hriňák, G. Chochoľák, B. Pistovič, Benčič (libero Pipa, M. Hukel, P. Pistovič). Hrajúci tréner: B. Pistovič.

SLÁVIA: Feňo, Drobňák, Száraz, Rajduga, Malina, Macko (libero Barlík, Závacký, Tholt, Sopko ml.). Tréner: J. Vlk.

Domáci viedli v úvode 4:1, ale Svidníčania pri skvelom Malinovom podaní zo 4:6 otočili na 9:6 a aj keď v koncovke R. Nemec dvoma esami skorigoval na 19:21, prvý set zvládli na jednotku. V druhom sa im za stavu 13:13 zranil nahrávač Feňo a to Bratislavčanom uľahčilo cestu k víťazstvu. V treťom síce hostia do 12:11 viedli, ale rozhodujúci set vyhral Volley Team. Ten vo štvrtom sete odskočil na 8:3 a jeho hráči už zápletku nedovolili.

(int-ku)

POVEDALI PO ZÁPASE

BRANKO PISTOVIČ (tréner Volley Teamu): „V prvom sete sme mali trocha zviazané ruky, ale v jeho druhej polovici sme sa už naštartovali. Určite nám pomohla aj vynútená výmena nahrávačov u súpera, no v tom momente sme už začali hrať to, čo sme pôvodne chceli. Feňovho zranenia mi je ľúto, pretože je to môj dobrý kamarát. Boj o finále sa však neskončil, vo Svidníku sme ešte nevyhrali. Verím, že v tamojšej búrlivej atmosfére to už prelomíme.“

JAROSLAV VLK (tréner Svidníka): „Začali sme výborne, hrali sme vabank a vychádzalo nám to vo všetkých herných činnostiach. Žiaľ, v momente, keď sa zranil nahrávač Feňo, sa nám hra zasekla. Hráči namiesto toho, aby pomohli druhému nahrávačovi Závackému, tak poľavili v koncentrácii. Prestali sme prihrávať, premrhali sme šancu na úspech. Feňovým odchodom sa nám rozpadol systém. Uvidíme, aký bude jeho stav. Urobíme všetko pre to, aby sa dal dokopy. Doma však budeme určite silnejší.“