Matchpoint Palo Kubiš Pred tretím turnajom EL v Izraeli

Pred tretím turnajom EL v Izraeli

Bratislava 6. júna 2012 (TASR) - Tretím turnajom v Izraeli pokračujú od piatka do nedele boje v skupine Európskej ligy.

      Na blízky východ mal pôvodne cestovať aj Róbert Hupka, ktorý pre zranenie nehral na poslednom turnaji v Španielsku, ale nakoniec ostáva doma. "Robo ešte nie je stopercentne v poriadku a preto s nami nepocestuje. Prišiel do Nitry, vyskúšal trénovať, ale ešte nie je v stave aby mohol nastúpiť," povedal pre oficiálny portál svf.sk hlavný kouč Štefan Chrtiansky.
      Príchodom Ogurčáka stúpne sila slovenského tímu. "Ogurčák mal určitý tréningový výpadok, ale je to technický hráč a verím, že nášmu tímu skúsenosťami pomôže. Rozhodneme sa, či ho nasadíme od začiatku už v prvom zápase," dodal Štefan Chrtiansky. Ogurčák v podstate nahradí v tíme blokára Michala Hrušku, ktorý odohral turnaj v španielskom Terueli, ale teraz sa nezmestil do konečnej 12-člennej nominácie. "Száraz sa po zranení členka dal do poriadku a tak sme sa na poste blokárov rozhodovali medzi Kašperom a Hruškom," pokračoval tréner Slovákov.
      V Izraeli nebudú štartovať doterajší lídri našej skupiny Španieli a tak majú Slováci šancu znížiť ich náskok na čele. "Našim cieľom je získať čo najviac z deviatich možných bodov. Na úvod nás čakajú Gréci, ktorým sme v Španielsku vrátili prehru z prvého turnaja a verím, že uspejeme aj teraz. Dôležitý bude zápas s Dánskom, s ktorým sme na poslednom turnaji neuspeli v tajbrejku a keď chceme pomýšľať na Final Four, tak musíme vyhrať. Na záver turnaja sa stretneme s Izraelom, ktorý bude na domácej pôde určite nepríjemný," priblížil Š. Chrtiansky.
      Slováci sú po dvoch turnajoch na druhom mieste, keď si v šiestich zápasoch pripísali na konto 9 bodov. Šanca na splnenie cieľa, ktorým je postup do Final Four tak stále žije. "Turnaj v Izraeli bude vzhľadom na ďalší priebeh dôležitý a radi by sme získali maximálny počet bodov. Ak chceme postúpiť tak musíme ešte dvakrát zdolať Dánov, aby sme ich udržali pod sebou. Sledujem aj vývoj v druhej skupine a verím, že sa nám podarí postúpiť z druhého miesta, pretože Španieli hrajú v najsilnejšej zostave a vedúcu priečku si pravdepodobne udržia," dodal kouč Slovákov.
      Po turnaji v Izraeli dostanú slovenskí reprezentanti pauzu, pretože nasledujúci turnaj v Dánsku majú voľno. Po pondelňajšom návrate z Izraela sa slovenskí volejbalisti rozídu a stretnú sa v piatok v Poprade, kde sa budú pripravovať na domáci a zároveň posledný turnaj v A-skupine, ktorý sa od 22. do 24. júna uskutoční v košickej Steel Aréne.

      Nominácia SR na 3. turnaj EL v Izraeli:
      NAHRÁVAČI: Branislav Skladaný (Generali Haching, Nem.), Juraj Zaťko (Friedrichshafen, Nem.)
      SMEČIARI: Štefan Chrtiansky ml. (Hypo Tirol Innsbruck, Rak.), František Ogurčák (Sisley Belluno), Milan Hriňák (Volley Team UNICEF Bratislava), Milan Javorčík (ŠK Chemes Humenné)
      BLOKÁRI: Jakub Joščák (VKP Bratislava), Radoslav Száraz (VK Slávia Svidník),Peter Kašper (ŠK Chemes Humenné)
      UNIVERZÁLNI HRÁČI: Milan Bencz (Arago Sete, Fr.), Miroslav Jakubov (ŠK Chemes Humenné)
      LIBERO: Matej Kubš (VKP Bratislava