Matchpoint Reporty Rekordná návštevnosť na Spiši

Rekordná návštevnosť na Spiši

/Igor Murko/

V „spišskom“ derby vyhrali v extralige Spišiačky nad Kežmarčankami 3:2, keď otáčali stav z 0:2.

Juniorky vyhrali vo Vranove 3:0 a prehrali 2:3, čo znamená, že postupujú na M-SR – gratulujeme!

Kadetky vyhrali doma nad Kežmarkom (už tradične bez straty setu) 3:0 a 3:0. 

EXTRALIGA ŽENY – 2. časť – posledné 10. kolo – 2.3.2013

VK Spišská Nová Ves – KV MŠK Oktan Kežmarok         3:2 (-22,-23, 20, 20,8)
500 divákov, zápas trval: 122 minút,

Pred rekordnou návštevou v tomto ligovom ročníku odohrali obe družstvá v poslednom kole základnej časti derby ako sa patrí, čo sa divákom páčilo. Úvod zápasu patril Kežmarčankám (v drese Kežmarku hrali odchovankyne Spišskej Novej Vsi – Tomašeková a Becková), ktoré umne dirigovala nahrávačka Smák. Hral sa dobrý volejbal s dobrými výmenami a „hlasivkové“  súboje prebiehali aj v hľadisku medzi obomi tábormi fanúšikov. V druhom sete mali v koncovke opäť navrch hráčky hostí a so Spišiačkami to vyzeralo nedobre. Dokázali sa však zmobilizovať a v ďalších setoch zvíťazili po kolektívnom výkone, kde najviac bodov dali tradične Kubová a Jakábová, aj keď teraz to bolo naopak. Zápas si prišli pozrieť aj primátori oboch miest – z Kežmarku p. Igor Šajtlava a zo Spišskej Novej Vsi p. Ján Volný. Do tretice bol v hľadisku  prítomný aj primátor Spišského Podhradia p. Jozef Bača.

Výhrou domácich hráčok sa v tabuľke nič nezmenilo a do play- off ide Spišská Nová Ves zo 6. miesta.

Dvojice pre štvrťfinále play-off (na 2 víťazstvá)
/Termíny 09., 13. a 16. marca/

  • Slávia EU Bratislava (1) - COP Nitra (8)
  • VK Doprastav Bratislava (2) - KV MŠK Oktan Kežmarok (7)
  • VŠK Paneurópa Bratislava (3) - VK Spišská Nová Ves (6)
  • VISTAreal Pezinok (4) - Volley project UKF Nitra (5)

VK SNV : Harčárová 2, Kubová 18, Mikušová 6, Fábryová 6, Jakábová 24, Olejníková 5, libero Bodáková (V. Hnátová 11, Nováková 2). Tréner: Z. Hauer.
KV Kežmarok: Smák 5, Jakušová 7, Kredátusová 5, Labudová 6, Dragašeková 11, Becková 14, libero Šilonová (Hodorovičová 0, Svatošová 1, Tomašeková 4, Mičianová 5). Trénerka: B. Špaková.

Tréner žien VK SNV Zdenek Hauer: „Boli to akoby 2 polčasy. Prvé dva sety sa naše hráčky nedokázali presadiť, najmä v koncovke setov, potom to bolo naopak. Kežmarok je riadne posilnený (aj našimi hráčkami) a bol to súper ako sa patrí. Teraz ideme do play-off v rovnakej pozícii ako vlani, teda Paneurópa Bratislava a prvý zápas vonku“.

 

V 1. zápase 1. kola play-off cestujú ženy do Bratislavy, kde v sobotu 9.3.2013 hrajú s Paneurópou o 17.00 h.

 snv 34

Na snímke: šestica Spišiačok, pričom loptu dvíha kapitánka Kubová (3) proti Kežmarku, v drese ktorého je ďalšia Spišiačka Becková (10).

1. liga JUNIORKY - 17. kolo – 2.3.2013

MŠK Vranov nad Topľou  – VK Spišská Nová Ves       0:3 (-19,-12-15), 3:2 (15,-19,-24,18,11)           

V predposlednom kole potrebovali Spišiačky minimálne 1 bod z Vranova na potvrdenie svojej účasti na M-SR junioriek. Preto nenechali v klube nič na náhodu a do Vranova vyrazila kompletná 12-ka junioriek, a to aj tých extraligových. Podarilo sa a prvý zápas vyhrali naše hráčky 3:0, čím bol cieľ splnený. Potom dostali príležitosť aj ostatné hráčky a v druhom zápase to bol boj až do konca. Po piatich setoch nakoniec vyhrali domáce Vranovčanky, ale naše hráčky už mali postup na M-SR vo vrecku. S donesenými 4 bodmi z Vranova sa juniorky dostali na priebežnú 2. priečku v ligovej tabuľke.

Na budúci týždeň hrajú v poslednom kole doma so Žiarom nad Hronom, ale našim hráčkam už o umiestnenie nepôjde, iba o prestíž.

Základná zostava: Nováková, Urbanová, Hnátová, Zaťková, Olejníková, Kubíková

Libero: Bodáková, striedala: Dulíková, Bérešová, Nagyová P., Zeleňáková

Trénerka junioriek Eva Fabianová: „V prvom stretnutí sme nastúpili v kompletnej zostave a tak sme súperovi nedali šancu uspieť ani v jednom sete. Boli sme lepší v útočnej činnosti a znovu dobre potiahla aj na servise Katka Olejníková. V druhom zápase sme nastúpili trochu v pozmenenej zostave a hneď na začiatku druhého stretnutia nám súper odskočil na niekoľko bodov avšak Spišiačky sa nedali a zabojovali v čas. Najväčší problém nám robil príjem podania a tým pádom sme sa nemohli presadiť na sieti a bodovať. V koncovkám sme nedokázali uhrať rozhodujúce lopty a tým si súper nárokoval na rozhodujúci 5 set. Aj piaty set bol vyrovnaný a bohužiaľ sme nedokázali bodovať v rozhodujúcich chvíľach a súper zaslúžene vyhral“.

OM  KADETKY - 10. kolo – 3.3.2013

 

VK Spišská Nová Ves – KV MŠK Oktan Kežmarok      3:0 (18,17,15), 3:0 (17,13,15)

Tento víkend bol nášmu klubu herne súdený Kežmarok. V sobotu hrali s Kežmarkom ženy a v nedeľu zasa kadetky. Všetky zápasy vyhrali hráčky VK SNV. Tie kadetské mali jednoznačný priebeh, keď sa snaživé súperky nedostali v ani jednom zo setov nad hranicu 20-tich bodov, čo hovorí samo za seba. Spišskonovoveské kadetky predvádzali snaživú hru s viacerými signálmi, čo je povzbudzujúce najmä pred M-SR, kam sa snažia domáce hráčky postúpiť z 1. miesta. Zatiaľ sa im to darí, ale ešte ich čakajú rozhodujúce zápasy o postup na M-SR s tretím Prešovom a najmä s druhými TU Košice. Ich výkon ocenila potleskom asi 50-ka divákov (!).

Základná zostava: Nováková, Urbanová, Dulíková, Zaťková, Bérešová, Nagyová P.,

Libero: Antlová, striedala: Rišová, Zeleňáková, Hnátová, Bodáková

Trénerka junioriek Eva Fabianová: „V  oboch stretnutiach sme mali navrch. Som rada, že som mohla dať príležitosť zahrať všetkým hráčkam aj z lavičky. Mali sme možnosť vidieť niekoľko pekných volejbalových situácii a hlavne dievčatá mali radosť a chuť ukázať čo vedia predviesť na ihrisku“.

 

Juniorky hrajú v poslednom 18. kole v sobotu 9.3.2013 DOMA so Žiarom nad Hronom. Hrá sa o 11.00 a 13.00 h v Športovej hale.

Kadetky majú na budúci týždeň voľno.