Matchpoint Listy Luborovi Drahý Lubor - december

Drahý Lubor - december

Drahý Lubor,

sme na konci. Nie v koncoch. Posledný list. Pred sviatkami pokoja. Prajem Ti drahý Lubor veľa darčekov a príjemné prežitie sviatočných dní. Bože Lubor, ale nám ten rok ubehol. Diviš nám zbehol do Ruska, Karol umrel, po bitkách v COP našťastie obeť prežila, Mirka Motyčíka vyhodili, Stražay zbesnel - nadáva funkcionárom do sopliakov, Humenné reinkarnovalo.
Volejbal je v kóme.

Je to pre mňa veľmi nepríjemné nemôcť povedať Ti kritiku osobne do očí a vypisovať Ti listy, ale takto si to tu na tom Slovensku nastavil. Priestor na kritiku a dialóg neexistuje. Nikde. Žiadne stretnutia, žiadne konferencie, žiadne mítingy s klubmi (okrem dvoch pracovných pre extraligové kluby). Na odbornom seminári musíme držať hubu.

Lubor mám nápad. Listy by sme mohli vydať knižne. Navrhni Sindžimu, nech zoženie sponzora, pre neho by to mala byť maličkosť. Vydáme to a podelíme sa 40 - 30 - 30.

Drahý Lubor, netušil som, že listy budú mať taký ohlas. Najviac ma teší, že čím viac listov, tým väčšia čítanosť diskusných príspevkov, ale počet príspevkov diskusie postupne klesal. Vždy, keď niečo napíšem, srdce mi plesá radosťou, keď moje riadky nevyvolajú reakciu. Čítajú a súhlasia. Stotožnia sa.
Po marcovom liste sa školiteľ Vlado urazil, po ostatných ma bez problémov  pozdraví Stražay, ja jeho. Prokeš, ja jeho. Ja Teba, Ty mňa iba cez zuby, ale Sindžiho by si mohol Lubor naučiť móresom. Opýtaj sa ho, kedy je narodený a povedz mu, kedy ja. Duševný maloroľník je to. Darmožráč, ktorý konzumuje aj vďaka môjmu daňovému priznaniu.
Do volejbalu vstupujú postupne noví ľudia. Čím viac privátnych peňazí, tým bude na Teba väčší tlak, Lubor. Bublá nám to tu, odnesieš si to. Žiaden cár v Európe už nie je, ani kráľ v Španielsku nemôže loviť medvede, kde a kedy sa mu zachce. Paľovi Paškovi zlomila krk veta: "Vyhrajte voľby a môžte všetko". Nie to, že zrejme kradol ako straka. To je ľuďom v princípe ukradnuté. Ale skús ošťať plot susedovi Lubor, skús. Robia tu ľudia na Teba ako kone.
Ja si v predvianočnom čase pokoja veľmi prajem, aby sa funkcionárom klubov v novom roku podarilo otvoriť na jesennej pracovnej konferencii SVF Tvoje Stanovy.
Prajem si, aby sa Ti na tie Tvoje dokumenty vážne pozrel Chmelár, minister Draxler, alebo jeho štátny tajomník a aspoň jedným očkom aj pán Pellegrini. State v Stanovách o voličskom elektoriáte sa musia Lubor upraviť. Veď nebuď hovädo. Veď si v pohodičke obháj stoličku zase, ale korektne. Vyhraj to prácou, spôsobmi, charizmou, prácou, osvetou, nápadmi, prácou, ideami, dôrazom a prácou. Prácou Lubor. Prácou. Činnosťou.
Lubor veď to nie je normálne, aby Ťa volilo, resp. aby bola možnosť Ťa voliť z pozície Tvojej moci cez dvadsať ľudí. Tvoji zamestnanci a sekundárne podriadení.
Naozaj musia tí ľudia, ktorí merajú cestu na konferenciu otvoriť oči, aj keď niektorí to už vzhľadom k sile svalov nad viečkami nedokážu.
Po trinástich Listoch Luborovi si dám tú námahu navštíviť všetkých nových ľudí v extraligovom volejbale, urobím s nimi rozhovory s jednou kľúčovou otázkou: Prečo to robíte? Prečo dávate svoje peniaze do takého marazmu. Prečo investujete do niečoho, čo nemá jasné pravidlá, do prostredia, kde si súťažný riaditeľ, viceprezident a členovia Správnej rady (Tvojej) robia, čo chcú.

Obdivujem Hančíka, Murka, Grosiara, Ferencza s Némethom, Špakovcov, Sirvoňa, Vestenickú, Maxiánovú, že neustále produkujú. Bijete ich po hlave tĺčikom a po krku mačetou,ale asi je tupá. Držia sa. Zároveň je mi na blití, keď niektorí spolubojovníci na Slovensku majú neskutočne veľkú dávku kritických slov na jazyku, ale potom sú činy často vlezdoprdelistické, zištné, takmer promiskuitné. Hnus.
Špecialitkou je aj práca Tvojho dvorného "novinára", ktorého držíte pod krkom. Chudák.

Okoloidúci sa pýtajú, čo potom. Či budem písať a o čom. Skepticky sa tážu, čo sa zmení. Neviem, Lubor. Ale nádejám sa, lebo aj úderka Smeru Paška si myslel, že nič. Aj Chaucescu, aj Biľak, aj Milouš Jakeš. Aj Honecker. Nie je to ľudstvu vlastné, aby niečo trvale zostalo.
Taký babrák slovenského volejbalu, ako je Singer, nám tu predsa nebude večne všetko przniť. Taká škodná denného procesu, akou je Stražay to jedného dňa, resp. už stotisícikrát prepískne. Vážim si na ňom, že dvihne telefón, oceňujem jeho prísnosť, jeho dôslednosť, ale vadí mi jeho rigoróznosť a hlavne totálna neúcta k tým, čo vyrábajú. Ak by bol slušný, tak tie jeho odporné a neliberálne perzekúcie vydržíme.
Drahý Lubor, zakázal si mi vzdelávať, cez politiku si presadil hlúpe vzdelávacie normy, aby si nás v tejto činnosti paralyzoval, ale táto aktivita ma baví, takže od januára zase začnem.

A budem po Novom roku  poľovať na Vaše chyby. Vždy a všade. Neustále. Oni mi často chodia kauzy oproti samé, témy vyrábate pre náš web vy.
Práce je dosť. Idú fámy, že si sa na odchode Diviša do Ruska napakoval. Neverím, ale chcel by som sa dožiť toho, že si to vo fóre prečítaš a zverejníš dohodu s hráčom, zverejníš kópie príjmových dokladov alebo prevodov.
Objasníš, prečo ste v s.r.o. zrušili Dozornú radu, zverejníš tabuľku transferov, kto kam a za koľko. Koľko zaplatil za odchod do zahraničia Tomáš Halanda, koľko syn toho trénera v Trenčíne, ddddd, nespomínam si napochytre jeho meno.

Toto mali byť záverečné vety posledného listu, medzitým musím ešte poukázať na mimoriadne, Lubor mimoriadne diletanstký postup v decembrovom riadení extraligy, ktoré ovplyvnila kauza Humenné. Chcem Ti čerstvo zopakovať môj večný názor, že od nadstavby nemá v extralige čo hľadať inkubátor z Trenčína.

Jeden citát zo septembra 2014, keď futbalisti vyhrali v Kyjeve: Keď sú ľudia spokojní, je dobre!  ( Ján Kozák 10.9.2014) a preto dodávam ešte jednu
P.S. na úplný záver: Drahý Lubor, nádejal som sa, že sa pri výbere organizátora Finále SP 2015 povznesieš. Nestalo sa. Si malý, ale my sa na budúci rok v tendri polepšíme, vystelieme šatne v hale VKP súknom posiatym diamantami.

Tvoj Ivan

Diskusia k listom