Matchpoint Listy Luborovi Drahý Lubor - október III.časť

Drahý Lubor - október III.časť

       Drahý Lubor,

       vieš, že ja rád kritizujem a vieš aj to, že nielen kritizujem. Ešte keď ma o niečo mladší kolega SInger poctivo a slušne odzdravil, tak sme s Tomášom veľa vecí konštruktívne a vecne poriešili. Tak ste po 10 rokoch od Tvojho zvolenia opantaní mocou, že ste ohluchli. Preto nemá už dnes význam nič hovoriť. Ale úplne ste hádam neoslepli, tak čítaj. Čítaj návrhy, ktoré omieľam dlho, predlho a s ktorými si Ty xkrát súhlasil a bol si s nimi stotožnený.

Opatrenia, resp. hrach na stenu:

Vstup: neberte do strediska hráčov z extraligového klubu. Je im doma lepšie. V klube tréner neprežije dvadsať prehier, v klube je aspoň aká taká malá šanca, že mladému bude do toho hovoriť Sopko, Červeň, Javorčík, Patúc, Hollý, Piňerua s Paezom, Nemec, Konečná, Smák. Aj dvadsaťdva ročná Slávistka je lepšia, ako keď 16-ka radí 14-ke. Hľadajte inde. Hlavne hľadajte. Skúste nevyrabovať - nezničiť celú bunku, ako ste to spravili napríklad s Malackami. Vydaj prísny zákaz trénerom akýmkoľvek spôsobom osobne verbovať hráčov do stredísk. Toto musí byť  výlučná kompetencia jedného jediného človeka - športového riaditeľa Prokeša.

Výstup: draft Lubor. Draft. Transparentný a riadený odchod, ale nie podľa nôt diletantov Singera a Prokeša. Vytvor spôsob komunikácie COP a klub. Fakty, analýzy, opatrenia, návrhy a liberálne kontry. Aspoň raz za olympijský štvorročný cyklus. Aspoň raz Lubor. Ty však nekonáš s klubmi inak, tak to bude asi tým.

Extraliga: hrajte ju, ale hrajte tú súťaž napríklad v blokoch. 10 družstiev.
Dva štvordňové a dva päťdňové zrazy. Spolu štyri. Jeden za mesiac. Od septembra do decembra. Štyri mesiace. Počas zrazu 4 - 5 zápasov extraligy v jednom ťahu. Naraz. PO - UTO - STRE - ŠTV - event. PIA. Mám Ti dôvod a efekt aj odborne popísať?
Domáce zápasy hrajte dva bloky v halách, v ktorých potom hráte kvalifikácie.
Stretnutia u súperov  hrajte raz východ (SL-PO-SK-HU-KE) a raz západ (PD-MY-NT-BA/KN). Budete trošku nárazovo cestovať, ale aspoň nebudete mať autobus plný pudingu.
Po tejto časti družstvo spakujte a nemotajte sa tu v nadstavbe a play off. Ligu budete hrať aj ďalšiu sezónu, lebo si to direktívne nariadite. Ale v tichosti, hráčom to neprezradíme.
Poproste a vezmite od klubov na týchto 18 dní aj ich hráčov a hneď im ich aj vráťte ešte nepoškodených a mentálne nezdevastovaných. 18 dní absencie v školách chalani zvládnu.
Proti svojim hrať nesmú!!!
       Daj príkaz šéfom družstiev, aby každý blok podrobne zainteresovanému klubu popísali. Feedback Lubor feedback. No a počas víkendu hrajte s ostatnými hráčmi prvú ligu mužov a juniorskú ligu. Lubor, tá druhá mužská súťaž je dobrá, nikdy ste ju nevyhrali.
Hrajte iba u súpera. Kluby ušetria čas a peniaze a Tvoji chlapci to budú mať vždy zase aspoň o niečo ťažšie. Vy máte na cestovanie peňazí habadej. My rozhodcov zaplatíme.
Idea, že baby Nitry hrali pred časom domáce zápasy Extraligy vo Vrábľoch bola dobrá, prečo ste to zrušili. Mali ste veľa roboty? Lubor s cirkusom sa chodí po svete.

Na M SR juniorov a kadetoch neštartujte. Nemáte tam čo hľadať. Nechajte niečo vyhrať aj plebsu, aj keď sa vás tam nikto nebojí, mimoriadne výsledky tam dosahujete málokedy. Naposledy ste nezískali na kadetoch ani individuálne ocenenia. Čudné.

Reprezentácia: Drahý Lubor, ako je možné, že vaše štátne produkty Šabo, Janúšek, Skladaný, naposledy pred MEJ libero Nemec, odmietnu reprezentovať ctenú vlasť? Aby sme si rozumeli, mne je úplne ukradnuté, či niekto chce, alebo nechce reprezentovať, ale Tebe Lubor by to jedno asi byť nemalo. Či?

Singer a Ty chcete úspešného kadeta. Ja juniora a hlavne seniora. Vy chcete body do tabuliek Ministerstva školstva, ale na to si tu Tya Tvoja diplomacia, aby tie tabuľky neboli debilné.
Z Nitry 11 (slovom jedenásť) rokov nevyšla ani jedna jediná seniorská reprezentantka. Ani jedna jediná. Prvá bola Lucia Hatinová, ktorá sa musela vrátiť z nejakej nemeckej dediny do Bratislavy, doučila sa a stala sa oporou žien. 11 rokov ani kus. Vedia to ministri? Chmelár? Splnomocnenec?

Podporuješ materiálne, finančne, zázemím prednostne mužskú reprezentáciu. OK. Zmeň stratégiu, na reprezentáciu žien sa "vykašli" a ženám adekvátne podpor klubovú líniu. Podpor tri, štyri kluby v pohárovej Európe, prispej im cestu, materiál, obleč ich. Kúp im datavideo. Vybav štipendiá. Reprezentačné družstvo žien z takejto pomoci (ušetríš)  načerpá oveľa viac, ako keď objemovo a záujmovo iba paberkuje. Na obe zložky nemáme, jedine, že by si vyhodil pár darmožráčov zo svojho aparátu. Lenže tento krok urobiť nemôžeš, lebo by Ti chýbali na volebnej konferencii automatické hlasy.

Tvoj Ivan

Diskusia k listom

P.S. je nemilé, čo sa Ti to tam v tom Trenčíne minulý týždeň v piatok udialo. Neviem žiadne podrobnosti a nemyslím si, že je vhodné sa v tom nejako rýpať, nebodaj robiť konšpiračné závery. Čo sa stalo, stalo sa. Je mi všetkých chalanov ľúto, ale ako hovoria múdre knihy, nič nie je náhoda. Len dúfam, že si Lubor nič netutlal, ale na druhej strane ani krky nerež.
Tá kauza má jedno veľké pozitívum. OBLBNETE MENEJ RODIČOV.