Matchpoint Listy Luborovi Drahý Lubor - november

Drahý Lubor - november

Drahý Lubor,

v novembri letí predposledný list. Teš sa, alebo smúť. Každopádne ešte jeden a finito.
V tomto mesiaci dáme žeravú tému - o pokutách. V Poprade 2009 som bol na mojej poslednej konferencii (volebná), na ktorej si zakázal v programe diskusiu a Tvoji, zhruba štyridsiati vlezdoprdelistickí pochlebovači Ti tú ohavnosť ešte aj odhlasovali. Vtedy ste ako dôvod v úvode konferencie prehlásili, že zasadnutie pripravujete po vzore Vášho vzoru CEV, že chcete byť podobne ako oni moderní a dynamickí. Boh nás ochraňuj. Aj pokuty sa učíte dávať od nich? Od buka do buka. (Ďalej už len OdBuDoBu)

Mimochodom, na poslednom CEV kongrese v Turecku vraj nemohli hlasovať iba Bielorusi, lebo nemajú vysporiadané finančné veci. Z toho mi logicky vyplýva, že my už máme. Pokutu, ktorú Tvoj orgán od CEV dostal za vyčíňanie Volley team Bratislava v roku 2013 si už uhradil. Veľmi by ma zaujímalo z čoho. Iste to aj transparentne oznámiš davu v nejakom komuniké. ... a ak si neplatil, tak to by som bol zvedavý, ako si sa z toho vylízal, keď inokedy si ten interes zabojovať za svojho člena (v prípade trestu VKP) nemal.

Bohužiaľ ten systém v slovenskom volejbale je taký, že kluby si niečo odhlasujú, bez rozmyslu odsúhlasia a potom plačú. To je najväčší žiaľ dnešného slovenského volejbalu - duševne maloroľné stádo, ktoré Ťa neskôr volí za prezidenta, súhlasí so zbojníckymi praktikami L.Stražaya a pri realizácii jeho rabovania  - skôr odhlasovaného - neskôr frfle.
Aj keď je veľmi otázne, či na dvoch pracovných mítingoch k súťažiam sa niekedy niekde v nejakom bode preberá a odsúhlasuje aj váš OdBuDoBu darebný sadzobník trestov.

Minulý rok som prvýkrát v mojej kariére spôsobil, že sme šli hrať stretnutie juniorov bez jedného licenčného preukazu hráča. Viem, čo je mojou povinnosťou, ostatné preukazy sme pred zápasom "stratili" a hrali sme na občianky. Oblial ma pot, či dnešná mládež má v ruksačikoch okrem tabletov, smartfónov aj OP. Mali, zlatíčka moje.
Pokuta 100.- € za jeden zápas, 100.- € za to isté aj za druhý zápas. Nebolo reálne medzi prvým a druhým duelom ísť 200 km do a 200 z kancelárie v Bratislave, kde bol v zásuvke zabudnutý preukaz. Do 48 hodín po zápase (mimochodom po ktorom, po prvom? či po druhom?, raz alebo dvakrát?), sme povinní  orgánu ukázať dokumenty a zápas hraný na OP sa potvrdí. Ak to nestihneš, kontumácia, vlastne dve. Ešte raz a letíš z ligy. Plus pokuta. Hovädá. 
Ak si zabudneš ráno v saku električenku a nastúpiš do autobusu MHD a máš situačnú smolu, nemusíš pregĺgať. Máš nejaký čas dokázať, že nie si čierny pasažier, ale že si si  tvrdo zaplatený doklad len zabudol doma. Pokuta 5.- € (slovom päť evri).
Ani v jednom prípade sa nikto nedopustil podvodu. Ani ja, ani zábudlivec v prostriedku dopravného podniku.
Ak si čierny pasažier, tak zaplatíš 50.-, ak nemáš pri sebe peňáze, alebo len jemne ojebávaš, že nemáš, tak 70.- v pokladni podniku.
Tvoja pokuta v tomto prípade je OdBuDoBu.

Predminulú sezónu súťažný riaditeľ (Tvoj) vyžreboval finále M SR juniorov pod Duklou. S najväčšou pravdepodobnosťou niekde na záchode pod vplyvom a pod vplyvom. Družstvá zaprotestovali proti tomuto úmyselnému svinstvu. Súťažný riaditeľ  Stražay pod tlakom prežreboval. Pred videom. Nedopadlo. Vraj chcel aj abdikovať, ale Ty si to Lubor nedovolil. No odožeň vranu. Prídu zelení a bude pokuta.
Dve družstvá juniorov (N.Mesto a Svidník - zrejme strojca vplyvu) o pár dní  "nevýhodné" prežrebovanie neakceptovali a odbojkotovali finálový turnaj M SR. Mali dostať pokutu po 320.- € za odstúpenie zo súťaže, do ktorej sa dva mesiace predtým riadne prihlásili. Pokutu ani jeden nedostali. Rozhodla tak Správna rada. Padni komu padni, drahý Lubor. Dostal Tvoj riaditeľ Tvojej súťaže pokutu?
O jeden a pol roka Tvoj zbojník a vraždič slovenského volejbalu Lubenko opäť nejako vyžreboval súťaž juniorov. Tentokrát dlhodobú súťaž. VKP Žilina sa v dobrej viere do súťaže prihlásil s tým, že tak, ako počas sto rokov dozadu, bude hrať skupinu na západnej polovici. Nestalo sa. Klub oficiálne poprosil najprv súťažného riaditeľa, potom Tvoju ctenú Správnu radu, potom osobne listom všetkých Tvojich členov Správnej rady, aby nás preložili do skupiny Západ. Tebou vybrané a Tebou spoľahlivo kreované persóny v Správnej rade sa ani riadkom neozvali. Ani ten, čo má na starosti kluby, hoci to v telefóne prisľúbil, ani ten, ktorý by tam mohol strážiť odbornosť rozhodnutí. Des a hrôza. Odhlásili sme sa teda zo súťaže, lebo ju nedokážeme hrať. Nie finančne, technicky. Drahý Lubor Ty tiež nechodíš do práce cez Prešov.
Dostali sme pokutu 320.- €. Odvolali sme sa o.i. aj s argumentom, aby sa prihliadlo na staré "neplatenie" pokuty v podobnom prípade. Hovno. Pokuta potvrdená. Musíme zaplatiť. Vlastne sme už zaplatili, hoci sme sankciu platiť nemuseli. V Tvojich dokumentoch všetkých súťažných predpisov, aj v sadzobníku pokút, podľa ktorého sa pokuta dáva, aj v samotnom úradnom liste o sankcii  sa totiž píše, že pokutu dostáva družstvo, nikde ani zmienky o klube.
Drahý Lubor, ako má zaplatiť pokutu družstvo juniorov, keď u nás v klube neexistuje. Odbavili ste sa jeho zlikvidovaním, pokutovaním a tak jednoducho neexistuje. Čo Ty drahý Lubor usmrcuješ, my vo VKP už dlhšie neoživujeme. Zaplatili sme iba preto, lebo jeden predpis vraví, že pokuta sa prenáša do ďalšieho súťažného obdobia. Kto dnes vie, ako si ľudia v Tvojej funkcionárskej lúze vysvetľujú slovo ďalší. Kto vie Lubor, kto vie.

Stražay má v tejto sezóne totálnu úchylku. Nekompromisné tresty za neplnenie marketingových povinností. Smejem sa, lebo aj marektingové blbiny, aj tresty za ich neplnenie, sú schválené klubmi. Ide ako vlk po ovciach. Lubor, všetky salaše ale nenapáda.
Drahý Lubor,
rád by som Ti položil pár otázok.

Kto dá pokutu za rovnaké marketingové neplnenia Tvojmu klubu v Nitre?
Kto dá pokutu Tvojmu viceprezidentovi Singerovi, ktorý sám neplní marketingovú vetičku ohľadom dodania sieti klubom. Kto?
Prečo sa neudeľovali pokuty aj za chýbajúce menovky na dresoch v prvom kole ligy?
Ako sa rozlišuje pokuta, keď technicky vec zrealizovať nejde a keď sa pri splnení povinností klame a podvádza?
Kto sleduje a kto riadi tok pokút v súťaži z mešca do mešca, keď dostáva trest COP v Nitre a Trenčíne? Kto Lubor? Hlavne, kto a ako riadi tento  tok?
Kto dá pokutu Tvojim legislatívcom za totálne zmršenú Smernicu o štarte družstiev v extralige?
Kto dá pokutu zodpovedným ľuďom, ktorí umožnia niektorým trénerom v tejto sezóne kaučovať extraligové a juniorské stretnutia bez riadne získaného oprávnenia, ktoré sa získava na povinnom licenčnom seminári. Kto?
Kto dá pokutu tomu, kto v tomto systéme nadobudnutia licencie podvádza a uvádza aj Teba, aj Stražaya, aj zodpovedného člena Správnej rady do omylu? Sú v našom občianskom združení rovní a rovnejší?
Kto dá pokutu trénerovi, ktorý príde na začiatok povinného seminára, zapíše sa a o minútu z neho zdrhne?
Hráči dostávajú bežne pokuty, veď aj Ty si určite pamätáš, ako Ťa Pavčo sekal za disciplínu. Kto však dá pokutu trénerom v Trenčíne, ktorí pravidelne klamú na  porovnávacích testoch CTM, možno neúmyslene, každopádne vo firme by za šlendriánstvo pokutu dostali.
Kto im dá pokutu za to, že nie sú schopní naštudovať si pojem validita testov. Doc. Havlíček by ich z FTVŠ vyhodil z okna.
Kto dá pokutu zodpovednému trénerovi COP, ktorý je schopný vo vzorcoch výsledkov vynásobiť nohy s bruchom?
Kto dá pokutu hráčovi, ktorý nahlási v teste sed-ľah hodnotu 77/min. a pritom vie, že nie je mimozemšťan. (Hráč v zásade za to nemôže)
Kto dá pokutu Správnej rade, že odsúhlasí ligovú dohrávku. O tom, že celý systém dohrávok je drbnutý, že s požiadavkou dohrávky som stotožnený, Ti nepíšem, lebo kluby si to odhlasovali a nevadí im to. 
Diviša by ste v januári 2014 najradšej obesili, ale kto dá pokutu Tebe a Singerovi, že ste priamo spôsobili diletantským konaním nepostup mužov na MS.
Kto dá pokutu Stražayovi, že mi už opakovane zabudol vyniesť trest za karty na posledných akciách sezóny?
Kto dá pokutu Stražayovi a kto ho dá na disciplinárku za to, že pred totuto sezónou bežne neplnil časové limity, určené na realizáciu prestupov a hosťovania?

Pokuty majú vychádzať v úradných správach. Len tie sú oficiáne. Kto dá pokuty Stražayovi, že oficiálne správy dlhé obdobie nevydával?
Úradné správy majú byť zavesené na nete. Kto dá pokutu tomu, kto ich tam nedával? Alebo zmizli?

Nedávno ste prezentovali zámer nového elektronického systému registrácii. Singer zahlásil termín spustenia 1.7.2014. Kto mu dá pokutu, že ho nesplnil a že ani v septembri 2014 ešte nefungoval?
Kto dá pokutu Tebe za táraniny o generálnom sponzorovi Extraligy, ktoré si pustil na tomto mítingu?
Kto dá pokutu tebe a Singerovi za trojročné meškanie dodania notebookov pre kluby na realizáciu Vašich štatistických sledovaní.
Kto dá pokutu idiotovi, ktorý žiada od štátu dotácie na činnosť 16 000 členov, ktoré eviduje Tvoja databáza hráčov a v nej je mnoho mŕtvych a mnoho "mŕtvych"?

Rozhodcovia, tréner, hráčka v prvom kole extraligy 2014/2015 "hnusne podvádzali". Rozhodcovia pokuta plus 12 mesačné tresty zastavenia činnosti, tréner a hráčka hanba + pokuta, plus mínus bod za kontumáciu. Tvoji ľudia, ktorí v úplnom úvode pochybili dostali čo? Interné pokarhanie. Vzal si na vedomie? Dohovor? Singer koľko? Priamo zodpovedný za vec Singer!!!

Kto dá pokutu Prokešovi, keď hráči a hráčky nemajú podpísané zmluvy v COP?
Kto mu dá pokutu, keď mu hráči a hráčky prchajú do zahraničia bez zmlúv?
Keď odmietnu reprezentovať?

Drahý Lubor, nezaplatíš za psa v autobuse MHD = 2.- € (ojebávaš)
Porušíš zákaz vjazdu všetkých motorových vozidiel = 60.- € (ojebávaš)
Ideš po Vinohradníckej ulici do práce 100 km rýchlosťou = 280.- € (ojebávaš)
(Služobným autom = ojebávaš = 0.- €) Prečo?
Klameš pri výrobe zmrzliny = 200.- €
Za kopance do hlavy pred krčmou ležiaceho chlapíka = 400.- €
Tvoj systém pokút, Lubor a ich výšky sú nielen OdBuDoBu, ale aj riadne kopance do hláv. Všetkých bez rozdielu, aj tých, ktorí Ťa každé štyri roky až do zániku sveta volia.

  • Tento web už pohol s mnohými svinstvami, tieto listy - pevne verím - pomôžu zaslepenému davu otvoriť oči. Aspoň jedno.
    Dva roky sme poctivo a pracne zverejňovali všetky Lubkove pokuty a aby si sa netrápil, aj sme dávali do vzorca SUM. Potom sme museli prestať, lebo už v polovici sezóny 2010/2011 ste sa s týmito faktami - vecami verejnými - schovávali. Tajili ste. Miatli. Sankcie už opäť zverejňujete (zrejme ste neporiadni) a my teda opäť budeme ponúkať fanúšikom volejbalu tieto fakty, aby vedeli, ako ľahko si nadobudneš prostriedky na plat súťažného riaditeľa. Mnohí ľudia netušia, čo tu stvárate, ako to riadite, ako sa arogantne rehocete do ksichtov. Vaše správanie javí znaky "čeľade Paškovité". Brŕ.
  • Mimochodom, kde skončili doláče za transfer Jánošíka 2005 tuším?

Mimochodom, ako a v akej výške sa plnila reklamná zmluva s frimou Forplast - bannery na EL 2005?
Kto dá pokutu Singerovi, keď je chalanisko na oficiálnych fotkách z kongresu CEV a nemá zapnuté sako? Vypol si gadžo aspoň na palube mobil?

Tvoj Ivan.

DISKUSIA k listom

POKUTY 2009/2010
POKUTY 2010/2011