Matchpoint Pod pokrievku klubu 24 výhier Stropkova

24 výhier Stropkova

7.3.2016 - Stropkovčanky získali 24.víťazstvo

VK SPIŠSKÁ NOVÁ VES - VK CELE GROUP STROPKOV 0:3, 1:3

V sobotu 5.3. vycestovali volejbalistky VK Cele Group Stropkov do Spišskej Novej Vsi. Očakávaný bol dramatický dvojzápas, keďže Spišiačky si držali tretie miesto v tabuľke a v minulom kole vyhrali s Košicami (2.) oba zápasy hladko v troch setoch.
Prvé stretnutie mali od začiatku v rukách naše dievčatá i keď hra na druhej strane ihriska sa nedala považovať za nekvalitnú. Oba tímy predvádzali volejbal, na ktorom si divácke oko zgustlo. Avšak aj napriek snahe a obetavej hre domácich si s nimi naše dievčatá poradili v troch setoch.
Začiatok nasledujúceho duelu sa niesol v podobnom znamení ako ten predchádzajúci. Druhý set zdramatizoval celý priebeh, keď prišli Stropkovčanky o sedembodový náskok a v koncovke set nedotiahli do víťazného konca. Kríza hráčok VK Cele pretrvala do začiatku nasledujúcej sady.
Rovnaký náskok, ako mali predtým naše, si teraz vytvorili domáce volejbalistky. No tu sa začala prejavovať odolnosť a schopnosť Stropkovčaniek zabrať v takýchto chvíľach na maximum, k čomu im pomohol aj skandujúci fanklub, ktorý opäť nechýbal. Zlepšený útok a zrýchlenie hry prinieslo ovocie v podobe obrátenia setu v prospech našich dievčat a následne výhru aj v poslednom štvrtom sete.
Družstvo teda zaznamenalo 24. víťazstvo v rade a tak si jednoznačne udržiava vedúcu pozíciu v tabuľke s náskokom už sedem výhier pred druhými Košicami.
Tímu gratulujeme a želáme podobne úspešné domáce kolo, na ktoré ste srdečne pozvaní a ktoré bude odohrané 12.3. proti Košiciam v Mestskej športovej hale so začiatkom o 11:00.

Zostava: K.Bodnárová, D.Gondeková, I.Keselicová, M.Keselicová, A.Petrová, T.Rusnáková, N.Slivová, N.Sovičová, I.Široká, N.Špaková, S.Tabišová, S.Tomková, Š.Tomková, A.Vrabľová, asistentka trénera S.Pariláková, p.tréner Maroš Šturák

Šimona Tomková