Matchpoint Pod pokrievku klubu Košičanky zdolali Stropkov

Košičanky zdolali Stropkov

13.03.2016 - Stropkovčanky sú naďalej líderkami tabuľky.

VK Cele Group Stropkov - VK Slávia TU Košice 2:3, 3:1

Volejbalistky VK Cele Group Stropkov družstvo Košíc. Od začiatku do konca bolo jasné, že družstvá z prvých dvoch priečok aktuálnej tabuľky si zadarmo nič nedarujú, a že divácke oko si vychutná volejbal na vysokej úrovni.
Do prvého stretnutia vkročili pravou nohou Košičanky, keď z najmenším možným rozdielom vyhrali úvodný set. Druhý si útočnou hrou poľahky uchmatli domáce, no v treťom po vyrovnaných výkonoch na oboch stranách boli zasa úspešnejšie hráčky z Košíc. Štvrtý set bol až do konca veľmi napínavý a keď mali hosťujúce match-ball s náskokom troch bodov, Stropkovské dievčatá sa nedali vyhodiť z rytmu obetavej hry a po dráme otočili set vo svoj prospech. Avšak tajbrejk nevyšiel podľa predstáv, ukázalo sa, že Košičanky sú naozaj vyrovnaným súperom našim hráčkam, ktoré napokon prišli o prvú výhru v sezóne. Početná kulisa prajných divákov však vynikajúci volejbal v podaní domácich ocenila veľkým potleskom a povzbudila ich do ďalšieho duelu.
Strata dvoch bodov z predchádzajúceho zápasu nezanechala stopy na výkone hráčok VK Cele, ktoré ukázali psychickú odolnosť a technické zručnosti na sieti i v poli. To im dopomohlo k víťazstvu hneď v prvom sete. Druhý zvládlo lepšie hosťujúce družstvo, no po tomto sete si už Stropkovčanky režírovali ďalšie dva bez väčších problémov. A teda si pripísali 25 víťazstvo na svoje konto, čo je zatiaľ najvyššie číslo v celej súťaži.
Celému tímu gratulujeme k zisku ďalších štyroch bodov a k udržaniu sa na vedúcej pozícii s rozdielom siedmich výhier od Košíc.
Zostava: K.Bodnárová, D.Gondeková, I.Keselicová, M.Keselicová, A.Petrová, T.Rusnáková, N.Slivová, N.Sovičová, I.Široká, N.Špaková, S.Tabišová, S.Tomková, Š.Tomková, A.Vrabľová, asistentka trénera S.Pariláková, p.tréner Maroš Šturák

Šimona Tomková