Matchpoint Pod pokrievku klubu Titul v ženskej extralige získa 1.BVK Bratislava

Titul v ženskej extralige získa 1.BVK Bratislava

11.9.2017 - 1.BVK Bratislava pridáva do svojho názvu komerčné prídavky. Obchodný názov od sezóny 2017/2018 znie: Strabag volleyball club FTVŠ UK Bratislava.

Prínosom Strabagu bude spolupráca vo financovaní aktivít ženského klubu, prospech FTVŠ UK očakáva 1.BVK hlavne v odbornej rovine, ktorou FTVŠ UK disponuje.
Vzhľadom k nemožnosti hrať extraligu v zanikajúcom areáli v PKO, privítali funkcionári ochotu ŠH Mladosť s.r.o. a domácu pôdu budú mať v staručkej hale na Junáckej ulici, kde sa budú deliť o hodiny s hádzanármi ŠKP Bratislava a basketbalistkami Slovana.
Káder na sezónu sa takmer nezmenil. Vystužia ho tri hráčky - Srbka Radonjičová, libero Nikmonová a blokárka Hronská (Kručovská). Káder doplnila aj smečiarka z farmy Simona Háberová, ktorá navyše tento tím riadne okrášli.

Hlavným trénerom ostáva Tomáš Varga. Člen predstavenstva Dušan Ovečka sa neschovával za žiadne možno, radi by sme, chceli by sme.
Naplno novinárom oznámil, že 1.BVK Bratislava získa v tejto sezóne titul aj Slovenský pohár, zabojovať o finálový tiurnaj MEVZA a v Challenge cup chce družstvo videť čo najďalej. Ak sa podarí prejsť cez Bosniacky club, čaká ich víťaz duelu Slávia EU Bratislava a ruského Krasnodaru.

 

www