Matchpoint Pod pokrievku klubu Obhajca titulu pred novou sezónou

Obhajca titulu pred novou sezónou

Bratislava 21. septembra 2017 (TASR) – V novej sezóne mužskej volejbalovej extraligy bude účinkovať klub VKP Bystrina SPU Nitra, ktorý vznikol fúziou VK Bystrina SPU Nitra a VKP Bratislava. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informoval majiteľ klubu Martin Kraščenič, ktorý zároveň oznámil svoju kandidatúru na prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie. Súčasne sa vzdal doterajšej funkcie prezidenta klubu, novým šéfom sa stal Dušan Pangrác.
      V predchádzajúcich dvoch sezónach pod novým názvom spolupracovali iba seniorské A mužstvá. K fúzii sa vyjadril aj športový riaditeľ Ivan Husár. „Po známych okolnostiach okolo športovej haly PKO v Bratislave sme došli k názoru, že ak nechceme zaniknúť, musíme sa spojiť do jedného subjektu s Nitrou, keď zostávala iba možnosť venovať sa už len deťom. Pritom verím, že v novom osemdesiatkilometrovom volejbalovom pásme nastane nová situácia, že tam bude veľmi veľa detí a mládeže a budeme získavať jeden titul za druhým. Prakticky to znamená, že tam, kde sa jednotlivé súťaže budú hrať, tak sa budú aj družstvá volať. Čiže žiaci, kadeti, juniori v Bratislave budú VKP Bratislava, žiaci, kadeti, juniori v Nitre budú VKP Nitra a komerčný názov extraligového mužstva je logicky VKP Bystrina SPU Nitra.
      Trénerom A-družstva VKP Bystrina SPU Nitra je bývalý slovenský reprezentant Marek Kardoš. „Vo svojej kariére som pôsobil ako hráč v ŠKP a VKP Bratislava a súčasnú situáciu chápem ako prirodzenú fúziu dvoch klubov. Je to jediný spôsob, ako na západnom Slovensku naštartovať volejbal. V A družstve prišlo k veľkým zmenám. V priebehu roka u nás skončilo osem hráčov, ktorých bolo treba nahradiť. Herná konsolidácia však bude trvať niekoľko mesiacov. V súčasnosti máme v tíme 14 hráčov, s ktorými budeme hrať v štyroch súťažiach. V extralige chceme obhájiť predchádzajúce dve prvenstvá a tým pádom zavŕšiť majstrovský hetrik. Za najvážnejších súperov považujem Prešov, Košice a Prievidzu. Radi by sme konečne získali double, čo by znamenalo, že by sme uspeli vo finále Slovenského pohára. V medzinárodnom Challenge Cupe chceme ísť čo najďalej a v MEVZA Cupe sa chceme dostať do finále.“ Zaujímavý je program v Challenge Cupe, kde je prvým súperom nitrianskeho tímu maďarský Fino Kaposvár. „Je to priechodný súper, ktorého by sme mali zdolať, urobíme pre to všetko, aby sa tak aj stalo. Cestovať potom do Turecka a hrať proti Ankare by bolo mimoriadne prospešné pre nás všetkých,“ pridal kapitán tímu Peter Kašper.
      K ohlásenej kandidatúre na voľbu prezidenta na konferencii SFV, ktorá sa uskutoční v nedeľu 3. decembra 2017 v Poprade, Kraščenič pre TASR dodal: „Nerád by som o podrobnostiach kandidatúry informoval skôr ako to oznámim volejbalovému hnutiu a následne aj širokej verejnosti. Dodám ešte, že o post prezidenta sa uchádzam ani nie z nejakých mojich súkromných ambícií, ale preto, že iniciatíva vyšla z môjho materského klubu. Viacerí funkcionári a priatelia ma podporili a vyzvali ma, aby som sa uchádzal o túto funkciu.“