Matchpoint AKTUALITY Strabag prehral aj odvetu v 1/8 finále Challenge cup

Strabag prehral aj odvetu v 1/8 finále Challenge cup

Bratislava 7. februára 2018 (TASR) - Bratislavčanky podali s veľkým favoritom sympatický výkon a diváci v hale Mladosť videli kvalitný volejbal. V prvom dueli podľahli Bratislavčanky vonku 0:3. Krasnodar sa vo štvrťfinále stretne s Ostravou.

Challenge Cup, odveta osemfinále:
STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava - Dinamo Krasnodar (Rus.) 1:3 (-16, -24, 22, -14)
110 minút. Rozhodovali: Lopes Pinto (Port.) a Seifried (Slovin.), 400 divákov
STRABAG Bratislava: Cigániková, Radonjičová, Ševariková, Candráková, Ovečková, Salanciová, libero Nikmonová (Písečná, Ramajová, Hudecová, Hronská)
Dinamo Krasnodar: Smirnovová, Bogovskaja, Podskalnaja, Nosovová, Sperskaiteová, Perepelkinová, liberá Bibinová a Treťjakovová (Biardaová, Pipunyrovová, Mišaginová)

Domáce držali v prvej polovici s veľkým favoritom krok a v úvode viedli 3:1. Rusky postupne dominovali čoraz viac, dobre podávali aj bránili a na druhom technickom timeoute viedli 16:10. Čerstvý víťaz Slovenského pohára sa ťažko presadzoval proti vysokým ruským hráčkam, ale zverenky trénera Vargu hrali bojovne, čo ocenili aj diváci v slušne zaplnenej hala Mladosť. Krasnodar si náskok v prvom sete postrážil a vyhral 25:16.
V sympatickom výkone pokračoval STRABAG aj v druhom sete a hoci mal spočiatku manko, dotiahol sa na 9:9. Rusky hrali strojovo, bezchybne a trestali každé zaváhanie domáceho tímu. Krasnodar vytváral tlak servisom, následne dobre bránil a po bloku kapitánky Perepelkinovej viedol 17:12. Blokom Ovečkovej znížili Bratislavčanky na 14:17 a po útoku Candrákovej bolo 15:18. Potom krásnu a dlhú výmenu ukončila blokom Salanciová a dostala svoj tím na rozdiel dvoch bodov - 16:18. Rusky potom ušli na na päť bodov, ale po troch esách Salanciovej za sebou znížili domáce na 21:22. V koncovke domáce dokonca vyrovnali na 24:24, ale Rusky napokon vyhral set tesne 26:24 a spečatili postup do štvrťfinále.
Tréner Krasnodaru ani potom nenechal nič na náhodu a nechal na ihrisku základnú zostavu. STRABAG však začal dobre a po dvoch esách Radonjičovej a dvoch blokoch Candrákovej viedol 9:3. Dinamo zaplo, postupne znižovalo a po bloku Sperskaiteová vyrovnalo na 10:10. Domáce však pokračovali v kvalitnom výkone a na druhom technickom timeoute vyhrávali 16:14. Rusky pred koncovkou otočili po ese Nosovovej na 19:18 vo svoj prospech. STRABAG potom otočil z 18:21 na 22:21, keď dala dve esá Candráková. Domáce volejbalistky napokon vyhrali 25:22 a uchmatli favoritovi cenný set.
Štvrté dejstvo bolo spočiatku vyrovnané, ale potom Rusky kvalitným servisom odskočili na 16:10, posledný set vyhral 25:14 a celý duel 3:1.

Krasnodar 23. januára 2018 (TASR) - Volejbalistky bratislavského STRABAG Volleyball Club prehrali v utorňajšom prvom zápase osemfinále európskeho poháru Challenge Cup na palubovke Dinama Krasnodar 0:3. Favorizovaný ruský tím mal celý zápas pod kontrolou a nedovolil drámu.
Najvyrovnanejší bol druhý set, v ktorého úvode zverenky trénera Tomáša Vargu viedli, ale v jeho druhej polovici už dominovali Rusky. Odveta je na programe v stredu 7. februára o 20.00 hod. v hale Mladosť.

Dinamo Krasnodar - Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava 3:0 (10, 18, 15)
Zápas trval: 70 minút, rozhodovali: Avradimis (Gr.) a Harizanov (Bul.), 720 divákov.
STRABAG: Candráková 3, Ovečková 0, Salanciová 7, Cigániková 5, Radonjič 4, Ševarika 10, libero Nikmonová (Ramajová 0, Písečná 0, Hudecová 0)

Tomáš Varga, tréner STRABAGU: "V prvom sete sme nastúpili nervózne a nevedeli sme sa na ničom chytiť. Hrali sme dlhé výmeny, ale žiaľ bez nášho bodu. Druhý set sme začali dobre. Podaním sme odtláčali súpera od siete a darilo sa nám bodovať priamo z útoku, čo proti vysokým hráčkam domácich vôbec nebolo jednoduché. Pred koncovkou sme urobili dve chyby, kde nám súper odskočil a už nás k ničomu nepustil. Tretí set sme začali rovnako dobre, potom v jednom postavení sme sa zasekli a bolo po zápase. Treba sa z toho poučiť, doma hrať odvážne a pokúsiť sa využiť domáce prostredie."