Čaro Svidníka

5.2.2018 - Slovenský pohár. Ženské semifinále ani finále Slovenského pohára som nevidel, lebo odvtedy, čo hrá Mikšíková v Liberci, ma to zaujíma okrajovo. To, že sa Kuca vrátila na Slovensko som si všimol, ale zatiaľ mi to žily netrhá. Papierovo skončil pohár žien tak, ako mal. O dva mesiace to bude v boji o titul u žien podľa mňa riadne štipľavé. Bodka.

Mužské finále tiež vyhral favorit a má našliapnuté na double, čo nie je jednoduché. Prekvapením však bolo vyradenie obhajcu titulu z Nitry Svidníkom.
Prečo.
Dlhodobo si myslím, že Svidník je v dobrých rukách. Či už bývalí majitelia Hirčkovci, alebo predminulý a súčasný zároveň, Miro Blanár, robia volejbal od srdca. Riadne od srdca. Milujú ozajstne. Poctivo. Nie je to pre nich žiadna rozmarná hračka. To po prvé.Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tholt
Po druhé Tholt. Tréner Svidníka Peter Tholt bol v minulosti na pozícii korektora priemerným hráčom. Nevyvolával žiaden strach 30 bodov, ale na druhej strane vzbudzoval u mňa vždy rešpekt. Vyhrávajúci, srdnatý, bojovný tip.
Svidník mu dal ako trénerovi šancu, zverili mu vo Svidníku široký priestor na pôsobenie. Ja samozrejme nevidím do vnútra, nikdy som nevidel jednu jedinú tréningovú jednotku kolegu Tholta, ako človeka ho poznám zbežne, takže znalci rusnáckych pomerov spod Dukly si môžu mlčky myslieť diametrále iné, ako píšem. Ale Tholt má rukopis. Tholt má na ihrisku disciplínu. Tholt posadil na lavičku mládežnícku modlu mesta Ščerbu. Tholt už nehrá na bloku s legendou Dukly Skaskom.
Tholt dostal dajaké peňeži a veľmi dobre nakúpil za kopcom. Tholt urobil z nič neznamenajúceho Hriňáka - momentálne najlepšieho nahrávača ligy.
Tholt aktuálne napochytre vyriešil súčasnú slabinu Svidníka - pozíciu libera. V semifinále sa zdalo, že práve nový libero Kalužný bude rozhodujúcim prvkom pri prehre Svidníka, ale chalan to solídne ustál a neprehral.
Tholt v pohode rozprášil v piatok Myjavu vo švrťfinále pohára určite aj preto, lebo v batožine boli na rozkaz aj zubné kefky a pyžamo. Kilo rešpektu, ale ani miligram obáv.
Tholt sa veľmi úspešne dokázal vysporiadať (nevidím dovnútra) s pre trénera nie ľahkou situáciou, keď sa mu na lavičku posadí sponzor. To si ja ani v najtemnejšom sne nedokážem predstaviť. Zvládnuť to určite nie je jednoduché, no na lavičke Svidníka, aj počas oddychových časov, to vyzerá ako vyladená selanka.
Tholt nielenže dobre nakúpil suroviny, ale ešte aj cesto dobre vymiešal.
Tholt svoje družstvo na semifinále proti papierovému favoritovi výborne vyladil. Opakujem sa, ak poviem, že vyladiť sa dá maximálne na prvý set, tak toto sa mu parádne podarilo. Pohol lavínou a už nedala sa zastaviť.
Vynikajúci výkon podal Cziupa, (vďaka Hriňákovi). Poľský korektor Pietrzak dal povinných 50% v útoku, (vďaka Hriňákovi), nižšie číslo v útoku je vždy hanebnosť. Všetci excelentne podávali, hlavne Lux. Lux opäť žiaril. Už dlho nie, ale zas.
Všetko im vyšlo. Nedá sa zabudnúť, že Svidník je jedno z mála družstiev, za ktorým sobotu čo sobotu vycestujú chlopi. Bez žien.
Po zápase som videl víťazov na parkovisku. Boli takí šťastní a veselí, že bolo nad slnko jasné, že majú splnené a že pohárová estráda sa v Prievidzi skončila.

Ivan Husár pre www.