Matchpoint ROZHOVORY O VOLEJBALE Rozhovor s M.Kraščeničom - diel III - POLITIKA

Rozhovor s M.Kraščeničom - diel III - POLITIKA

7.12.2018 - Pred rokom 3.12.2017 bol v Poprade zvolený do funkcie prezidenta SVF na štyri roky Martin Kraščenič. Nahrali sme spolu takmer dvojhodinový rozhovor. Rozdelil som to na viacero dielov, aby ste mali časť vyznačiť si v lese sprejom borovičku, zavraždiť kapra a kúpiť všetko pod stromček.

Politika, diplomacia, vzťahy, otázky v posledom dieli.

Bratislava v auguste 2019 zažije európsky volejbalový sviatok. Krátko po verdikte CEV, že nám spoluorganizáciu pridelili, prijal pozvanie na návštevu Slovenska a SVF, mimochodom tiež prvú a historickú, prezident Európskej volejbalovej federácie Aleksandar Boričič, ktorý sa osobne zoznámil s dejiskom šampionátu, technickým a logistickým zázemím.

boričičPočas návštevy na Slovensku, volejbalovú delegáciu prijali predseda NR SR Andrej Danko i prezident SOV Anton Siekel, ministerka školstva. Prezident CEV počas svojej návštevy predstavil ministerke školstva Martine Lubyovej nový projekt Erasmus pre školský a klubový volejbal pod gesciou CEV od roku 2019, ktorý ministerka podporila. S pokorou i zadosťučinením som prijal od prezidenta CEV poďakovanie za prácu SVF, ktorá patrí medzi najaktívnejšie v Európe.

Počas prvého roka sa mi podarilo stretnúť a debatovať o podmienkach spolupráce s primátormi či starostami miest Svidník, Levice, Poprad, Vysoké Tatry, Prievidza, Trenčín, Žilina, Púchov, Nitra, Humenné, Nové Mesto n.Váhom.
Veľmi užitočné bolo naše prijatie u predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorého sa zúčastnil aj šéftréner COP Trenčín Peter Kalný. Župan Jaroslav Baška navrhol, aby športová hala, ktorá medzitým bola už dokončená z krajských peňazí, slúžila od novej sezóny aj extraligovým volejbalistom. Výrazne sa uľahčilo logistike tréningového procesu športového gymnázia, priamo susediaceho s novou halou. Federácia ušetrí finančné prostriedky, ktoré putovali za prenájom mestskej haly na Sihoti. Župa v rámci grantu usmerňuje finančnú podporu na projekty - aj mládežníckym športovým  klubom. Túto možnosť využívajú aj volejbalisti a pokiaľ mám správne informácie, najnovšie župa prispela volejbalistom z Nového mesta nad Váhom na turnaj v zahraničí.

Vypočul si Husár Ivan

I.diel - snow volejbal

II.diel - piesok, hala, marketing