Matchpoint Postrehy - píšete nám Článok na objednávku pre p. Pizúrovú

Článok na objednávku pre p. Pizúrovú

13.4.2019 vo vlaku - akurát na Liptove.

Po treťom semifinálovom zápase ma na schodoch športovej haly v Košiciach pozdravila pani Pizúrová. Mama hráča Košíc Eduarda Pizúra. Pogratulovala k víťazstvu 3:2 a opýtala sa, ako sa mám. Vravím smutný som, lebo počúvam, že Edo končí s volejbalom. Dodal som, že sa mi vždy veľmi páčil a bola by to pekná blbosť, keby s vrcholovým volejbalom skončil ďalší mladý chalan. Aj keď chápem. Vymenili sme pár viet a vyzvala ma, že som dávno nepísal a mohol by som niečo pozitívne.

Tak z okolia Liptova napíšem dôvody, prečo som dlhšie nepísal:
- lebo po spojení bratislavského a nitrianskeho klubu a po neočakávanom "zdrhnutí" trénera Kardoša a vyhodení p. R.P. máme v klube nesmierne kvantum práce,
- lebo nás všetkých stojí po zániku haly v bratislavskom PKO obrovské úsilie držať volejbal v hlavnom meste nad priepasťou plnou vody,
- lebo chcem držať palce novému prezidentovi SVF a čakať, či sa mu podarí zaceliť rany po vagabundoch,
- lebo mám s webom zásadný problém.
Pani Pizúrová, web volejbal.sk po svojom vzniku mal robiť volejbalu servis. Hľadať talenty, propagovať kempy, turnaje, ligu, reprezentáciu, hráčov, mať burzu dresov, bazár tenisiek,  uctievať trénerov, legendy, šíriť idey, robiť vzdelávanie.
Vtedy nebol FB, Instagram, Tvitter, niečo podobné sme tu chceli mať. Kretén Singer robil dennodenne všetko, aby naše aktivity zakázal. Halanda dtto.
Detaily už dnes ignorujme. 
Slaboduché myslenie dvojice Halanda & Singer nám dodalo energiu. Web zmenil zásadne svoje zadanie a stal sa revolučným prostriedkom triedneho boja. Mal jasný cieľ, pomôcť túto konzumnú a prospechársku dvojicu odpáliť. Čiastočne sa podarilo.
Pani Pizúrová, jeden z dvojice sa drží stále ako kliešť, ale dnes je už totálne neškodný mŕtvy chrobák, ktorý môže vysloviť volejbal iba vtedy, ak je nadrbaný na nejakom pivnom festivale. A sorry, ešte stále zavadzia na európskom volejbalovom poli, kam sa cez sériu análnych otvorov úspešne dostal. Stálo ma to veľké množstvo energie, chuti a síl, ktoré som musel trieštiť medzi volejbal ako taký a volejbal v zákulisí. Vŕtala mi Vaša požiadavka, dám spod Tatier druhú časť. Niečo pozitívne. 
Ivan Husár, pre pani Pizúrovú.