Postreh z ME - 2

22.8.2019 - "včera" tu boli Rusi. Prosím, nemajte mi to za zlé, že som do ME žien jemne zamontoval okupáciu spojenecký vojsk. Skrátka bola tu, sú to naše dejiny, boli sme aj v tomto prípade typicky zamatoví, je potrebné si to pripomínať. Žiaci, kadeti netušia, čo sa to tu pred rokmi dialo. Juniori maturujú, tí by to vedieť mohli. Už sa nič nezatajuje.
Okupácia nás utlmila, obdobie temna nás ako národ zakrnelo, stále nedokážeme byť slobodní takmer v ničom a určite to malo a má stále vplyv na našu slovenskú povahu. Prítomnosť ruských vojsk, roztrúsených 20 rokov na našom území, ovplyvnila mnohé rodiny, napr. aj športovú rodinu kolegu Dr.Kalného, ktorého otec, vynikajúci novinár (90), bol 20 rokov tvrdo perzekuovaný.

Nadvláda Rusov dovolila v srdci Európy vládnuť komunistom a z tejto ohavnej čeľade sme mali aj vo volejbalovom hnutí pár prezidentov SVF: Mešár a Halanda. Možno bol červený aj Ivan Majerčák, to fakt neviem, ale on tie zbesilé prvky doby pri riadení SVF nepraktizoval.

CEV vymyslel formát 24. CEV zrealizuje v tomto roku ME žien (aj mužov) v štyroch krajinách. Šesť ženských družstiev v štyroch skupinách v Maďarsku, Poľsku, Turecku a v Bratislave. Prví dvaja postupujú. Druhí dvaja si zahrajú v nedeľu 1.9. v každej krajine osemfinále. Do Bratislavy príde niekto z poľskej skupiny - určite nie Poľky, z našej skupiny sa niekto posunie do Poľska. Určite nie my. Niekto znamená, že sa to bude vedieť až po odohratí skupín, lebo ak tie 3. resp. 4.miesta obsadia domáci, ostávajú hrať doma.
Ak by sme sa do ďalších bojov dostali a ten zápas na Deň ústavy aj vyhráme, ideme na 1/4 finále do Poľska. Druhé 1/4 finále je v Turecku. Semifinále a finále je v Turecku. To sú fakty, ale postreh je, že je to dosť komplikované. Logisticky náročné, neprehľadné.
Druhý postreh, z dnešného dňa. Ticketportal, pol dňa som zabil zakúpením lístkov, ktoré ponúkla SVF pre kluby. Po dva lístky, na každý deň, pre každý? klub ZADARMO.
Oddávna platí, čo je zadarmo, je na hovno. Pol dňa. Vetrím, že to sú práve tie Singerove nedorobky. Idea býva dobrá, od idey začne tvorba a výsledok je chaos ako sviňa. Ešteže Lukáš Černák, externý pracovník Ticketportal, bol parádne trpezlivý.
Tretí postreh vnímam pár dní. Dievčatá hovoria, že majú formu, dokonca, že im stúpa. Fotia si šatňu, obdivujú dizajn haly a vravia, že sú dobre pripravené. Tréner si pochvaľuje ich progres. Barbora Koseková so mnou robila pár rozhovorov, vždy som bol nadšený kvalitou debaty, teraz jej na diaľku doporučujem jemne jemne vážiť slová. Milé dievčatá, už mlčte a hrajte. Forma je pocit. Forma vie zmiznúť na jednej lopte. Potom sú už len slzy. Tak ako môžete byť posledné, tak môžte skupinu vyhrať. To potom budete velebené a nech vám stavajú hoci aj sochy. Ale viete ako dopadli sochy Lenina a Stalina.
Prvý zápas bude proti Španielkám v piatok o 20:00 o odvahe, o strachu a opatrnosti. A o tom bude postreh 3.

Ivan Husár, v deň, kedy sú Rusi už fuč.

Postreh 0
Postreh 1