Matchpoint Postrehy - píšete nám Ešte jedna reakcia - Juraj Šujan

Ešte jedna reakcia - Juraj Šujan

10.5.2007
Vážený čitatelia,
cítim potrebu ešte reagovať, aby sme veci uviedli na pravú mieru a zbytočne ste sa aj Vy neurážali.
Ja nechcem na nikoho útočiť a slovo "čurák" mi na trénera Vlkolinského ušlo, pardon. Ako som napísal, bol som iniciátorom usporiadania MSR v Novom Meste nad Váhom, je jasné, že tréner Vlkolinský neporušil žiadne pravidlá a dokonca si aj myslím, že kvalitný tréner je.
Ale???
Keď sa vypustí zápas, tak si uvedomte, že ste na MSR mohlo by napr. Humenné prehrať 3:0 a mať istý postup z 1.miesta, páčilo by sa Vám sledovať takýto zápas, boli by ste radi keby na Vašom turnaji by diváci odchádzali pre takéto zápasy, bolo by to správne, keby nato ešte aj doplatilo nejaké družstvo, pretože na úkor neho postúpi súper, ktorý dostal "vianočný darček" a potom mi hovorte (hráči), ako by ste sa cítili Vy???
Ja si myslím, že na mládežníckych turnajoch sa má hrať naplno a nie je to o zahratí si celého družstva a to je každému trénerovi jasné, takže ten hráč so slzami by to mal vedieť tiež.
Jediné v čom ma sklamal tréner Vlkolinský je, gesto našim chalanom, spravil chybu, nad to povzniesť, možno mu chalani tlieskali k víťazstvu :.), ale nechajme to tak. Ďakujem, že som sa mohol vyjadriť.

S pozdravom J.Šujan


PS: Ďakujem tiež našim chalanom za dobré výkony, nemáte sa začo hanbiť.

Reakcia Jána Grosiara:

9.5.2007
Vážení športoví priatelia.


Finálové boje majstrovstiev SR juniorov v NM som po tri dni sledoval priamo na palubovke. Videl som všetky stretnutia nášho družstva kde ma najviac zaujímala kvalita predvedených výkonov a vzájomné spolupôsobenie hráčov a trénerov počas i mimo zápasov, vzhľadom na svoju skladbu a problémy, ktoré sa v ňom objavili pred majstrovstvami. S potešením konštatujem, že s vnútornými problémami sa družstvo a realizačný tím vysporiadalo priam majstrovsky. Ešte raz veľká VĎAKA všetkým. So záujmom som si pozrel aj ďalšie 4 stretnutia, v ktorých naše družstvo neúčinkovalo a vnímal som aj kvalitu organizačného zabezpečenia týchto M-SR... Dnes ale považujem za "svoju povinnosť" reagovať na "najrozoberanejšiu situáciu" počas turnaja:
1) - vysvetlenie, ktoré mi tréner Vlkolinský podal bezprostredne po skončení zápasu je rovnaké ako to uviedol vo svojej reakcii na list pána Šujana a ja ho plne akcepcujem,
2) - svojim konaním potvrdil, že mu nešlo o nič iné iba o úspech družstva a dobrú reprezentáciu
klubu, čo dosiahol. Kto postúpi s nami ho nezaujíma ani nezaujímalo. Všetok svoj um a sily
vynaložil pre dosiahnutie majstrovského titulu
3) - zodpovednosť za výsledky i zostavu každého družstva v našom klube vždy niesol, nesie a
aj v budúcnosti ponesie iba tréner, rovnako pri úspechu ako aj pri neúspechu.
4) - dovoľte aj mne položiť jednu "filozofickú otázku". Pri predpokladanom víťazstve NM 3:0
nad Kežmarkom a našej možnej prehre v skupine s Nitrou 1:3, sme z kola von my! S
trénerom alebo funkcionárom ktorého klubu by som mal riešiť príčiny nášho neúspechu,
analyzovať, hľadať východiská a navrhovať riešenia do budúcnosti"? Nechcem so
žiadnym iným, iba so svojim!
5) - som presvedčený, že postup trénerov nášho klubu bol v priebehu celých majstrovstiev
bežný, štandardný a neniesol žiadne známky úmyslu poškodiť niektorého z účastníkov.
6) - že je to tak, najlepšie potvrdí citát jedného z našich hráčov,
ktorý nastúpil iba v 5. sete
stretnutia s Nitrou: "Pán tréner, ďakujem Vám za nádherný zážitok, zahrať si na M-SR,
aj keď iba jeden set. Pre mńa je to ako neskutočný sen" a so slzami v očiach ho žiadal
aby aj v budúcej sezóne trénoval ich družstvo. Treba lepší dôkaz o schopnostiach
trénera a jeho vplyve na hráča? Mnohí tréneri o takom niečom môžu iba snívať
7) - mám 28 ročnú trénersku prax. Vo funkcii riaditeľa klubu pôsobím 12 sezónu. Predtým som 8 rokov vykonával funkciu predsedu volejbalového
oddielu, takže si myslím že môžem stručne charakterizovať. Pán
Vlkolinský je naslovzatý volejbalový odborník, ktorý je náročný na seba, kritický na svojich zverencov, svojej práci rozumie, má ju rád a je aj dostatočne hrdý na výsledky svojej práce. Želám si mať v klube takých trénerov, čo najviac.

S pozdravom Ing. Ján Grosiar, riaditeľ VK CHEMES Humenné.


Reakcia na list pána Vlkolinského (Peter Riecky, Nové Mesto nad Váhom)

9.5.2007
Zdravím Vás, chcem reagovať na článok p. Vlkolinského.

Ako človek, ktorý robí do volejbalu 11 rokov Vám chcem p. Vlkolinský povedať len pár vecí. S Vašimi bodmi 1-5 absolútne súhlasím. Chcem len dodať niekoľko bodov navyše, ktoré ste mali tiež spomenúť!
Bod 6. Prečo si nevybrať do finálovej 4-ky slabšieho súpera ako N.M.n.V. navyše ak ide o domáce družstvo (a v tomto bode je už kus špekulácie, ktorá je síce bežná, ale cenu fair play za ňu nedostanete)
Bod 7. Urážlivé gestá na domácich hráčov sú veľmi úbohou vizitkou tak skúseného trénera, schopnosť sa povzniesť by nemala chýbať žiadnemu trénerovi!!!
Bod 8.Volejbal je vraj najinteligentnejšia hra, vraj má vychovávať hráčov hlavne v duchu fair play....len niektoré kluby to dosť nezvládajú!

S pozdravom Peter Riecky

Reakcia na list pána Šujana (Richard Vlkolinský)


8.5.2007

Družstvo juniorov VK Chemes Humenné bojovalo o postup do semifinále zo skupiny s družstvom Nitry v poslednom zápase skupiny. Nezávisle na tomto stretnutí prebiehal v ten istý čas zápas domáceho družstva s Kežmarkom. Za predpokladu našej prehry 3.0, 3,1 s Nitrou a výhry domácich s Kežmarkom 3.0 by do semifinále náš postup bol nemožný. Museli sme "hrať", nie diskutovať. Ako správne pán Šujan skonštatoval, svoj osud mali v rukách sami. Domáce družstvo muselo vyhrať 3.0...
a v setoch výrazne vyhrať...nestalo sa tak, domáci vyhrali iba 3.2...V čase modernej komunikácie vlastní mobilný telefón takmer každý, a to že stav posledných zápasov skupiny je zhodný 2.2, sme sa dozvedeli od samotných hráčov. Mal som krátky čas na rozhodnutie, pričom som vedel :
1. zaváhanie domácich potvrdilo náš postup
2. vysoký zisk bodov v zápasoch v CELEJ skupine nám prehra v 5. sete neublíži a skupinu sme s najväčšou pravdepodobnosťou vyhrali.
3. s minimálnym striedaním som v základnej šestke odohral všetky zápasy a riskovať zranenie kľúčových hráčov v piatom sete o prestížne prípadné víťazné ťaženie v skupine bolo pre mňa nezmyslom.
4. semifinálový zápas sme hrali hneď o 15.00, a ak som mal možnosť nechať oddýchnuť základnú zostavu bez váhania som to urobil .
5. výhrou , prehrou s Nitrou, sme si súpera nemohli vybrať. VKP Bratislava, VK PU Prešov boli na M-SR v kvalitnej zostave , a hrali až po plánovanom našom zápase.
Rozhodnutie som prijal pre prospech svojho zvereného družstva na základe spomínaných okolností.
Zbytočné útoky pána Šujana nekomentujem.List Juraja Šujana:

7.5.2007
Majstrovstvá SR juniorov v NMNV
Sľúbil som vyjadrenie k najrozoberanejšej situácii, ktorá sa udiala počas turnaja MSR juniorov v našom meste. Nechal som to na dnes (pondelok), aby bola hlava vychladnutá. Je to aj tak ťažké, pretože keď čítam komentáre na volejbal .sk, tak som znovu hlavou bezprostredne po zápase, na druhej strane je fajn, že sa k tomu niekto aj vyjadruje.
Čo sa vlastne udialo??? Po odohratí skupiny malo NMNV prehru nad HU 3:2 a výhru nad NR 3:2, postup novomešťanov na 100% by bol pri víťazstve nad Kežmarkom 3:0 a sety pod 10 bodov, čo je dosť ťažké (nereálne) so súperom na MSR. Naši súperi so skupiny odohrali zaujímavý zápas, keďže sme vyhrávali 2:0, tak vždy po vyhratom sete HU nad NR, Humenné prehralo na 15 bodov. Potom sa našim prestalo dariť a zápas s Kežmarkom sme vyhrali 3:2, bolo to 50 na 50, či hore alebo dolu. Všetko rozhodol tréner Vlkolinský, keď stiahol v tajbrejku piatich hráčov zo základu a Nitre daroval postup. Pán Vlkolinský to celé zavŕšil tým, keď pri odchode z jedálne za výrazného potlesku našich hráčov, neváhal spraviť krok späť a ukázal im prostredníkom na ruke detinské gesto. Gratulujeme.
Organizoval som veľa turnajov na plážovom volejbale, ale keby toto spravila nejaká dvojica, tak jej nedám ani korunu. V podstate ani družstvá nedostali nič od nás, aj keď sme mali pripravené pekné ceny.
Je mi z toho na ..........., pretože tu nejde o to, či sa to priamo dotklo Nového Mesta, ale že keď niečo organizujete a chcete dať do toho svoj voľný čas, z roku na rok chcete turnaj vylepšovať a nejaký čurák Vám za 10 minút pokazí aj celú motiváciu, ktorý ani nebol schopný poslať na čas súpisku hráčov do bulletinu, lebo spinkal keď som mu o desiatej volal, poviete si „PRE KOHO".
Podľa mňa nemôžme učiť mládež prehrávať, žeby taktika, HA HA, ten kto tam bol vie, že ako často a milo sa rozprával KRAB s VLKOLINSKÝM, pred zápasom, cez zápas pri zapisovateľskom stolíku. Dalo sa to celé spraviť menej okato, len keď sa chce provokovať tak sa asi nedalo.
Dosť som o tomto podraze podebatoval s trénermi, rozhodcami, smutné je, že sa dozviete odpovede, že sa stretnem aj z horším ako tréner, že to tu tak funguje, ..... a mne nezostáva nič iné ako naše družstvo motivovať, aby hrali ďalej tento inteligentný šport a makali celý rok, že život je pes, .... . Prehovárať ich, aby prišli na záverečný nástup, .... .
Možno to treba brať pozitívne, novomešťania
majú čo Humennému vracať a mám poďakovať trénerovi Vlkolinskému, že nám pomáha vychovávať hráčov, ktorí budú vždy na HU nahecovaní. Ďakujem.

Citujem jednu myšlienku nemenovaného, ktorá ma zaujala: "Lopta si to pamätá"!!!

S pozdravom Ing. Juraj ŠUJAN (organizátor, športový manažér a tréner VK)


Každú oficiálnu reakciu, zaslanú na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , uverejníme.
Diskusia k danej téme je už rozbehnutá
TU.