Matchpoint Pod pokrievku klubu

Pod pokrievkou

Čudné praktiky

apríl 2018 - VK Kúpele Brusno

Na základe skutočností, ktoré sa udiali v predposlednom kole kadetiek stred v stretnutí Banská Bystrica – Liptovský Hrádok sme sa rozhodli vyjadriť nad skutočnosťami rozhorčenie. Zároveň žiadame o vysvetlenie a vyvodenie dôsledkov.  V spomínanom stretnutí v rozpore so súťažným poriadkom , s princípmi fair play aj  z hľadiska vývoja situácii v poradí o umiestnenie jednotlivých družstiev sa v spomínanom stretnutí udialo niečo neakceptovateľné!!! Totiž hneď po stretnutí BB-LH boli odovzdané medaile  obidvom družstvám aj napriek  skutočnosti, že v súťaži ešte nie je odohraté jedno kompletné kolo.

Celý tento postup zodpovedných osôb dehonestuje súperov, vyvoláva pochybnosti nad regulárnosťou súťaže a hlavne domotivuje hráčky - dievčatá, ktoré učíme bojovať športovým spôsobom do konca každého zápasu a súťaže.  Táto skutočnosť sa týka vo všeobecnosti všetkých družstiev v súťaži, ale najmä družstiev Zvolena, Žiliny, Brusna, Banskej Bystrici a Liptovského Hrádku, a to z dôvodu, že spomínané družstvá reálne môžu ovplyvniť poradie na medailových pozíciách  zápasmi v poslednom kole, ako aj  postup do baráže o účasť na finálový turnaj  M SR kadetiek.

Zo športového hľadiska je situácia, kedy Banskej Bystrici boli odovzdané medaile za 2. miesto, keď ešte nemá odohraté stretnutie so Zvolenom, arogantná a pre hráčky Zvolena ponižujúca!!!  Alebo Banská Bystrica považuje Zvolen za nedôstojného súpera, s ktorým sa nedá prehrať ??!!. Ale to  sme potom v rozpore s princípmi športu  !!!

A keby sme mali pripustiť absurdnosť, že sa udeľujú  medaile pred koncom súťaže, tak sa pýtam prečo je Banská Bystrica strieborná, keď pred posledným kolom 2. priečku obsadilo Brusno.

A na záver chcem zdôrazniť, že aj v prípade, že konečné poradie bude na prvých 3 troch miestach podľa predpokladov, nemení to nič na tom, že postup  funkcionárov, ktorí udeľovali medaile  je v rozpore so športovou morálkou a súťažným poriadkom.

Toto stanovisko ja názorom hráčok, rodičov hráčok, priaznivcov volejbalu  a funkcionárov nielen VK Kúpele Brusno.

Brusno 23. 04.  2018                                                                      Mgr. Alexander Šabo – predseda VK

tabulka

   

Obhajca titulu pred novou sezónou

Bratislava 21. septembra 2017 (TASR) – V novej sezóne mužskej volejbalovej extraligy bude účinkovať klub VKP Bystrina SPU Nitra, ktorý vznikol fúziou VK Bystrina SPU Nitra a VKP Bratislava. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informoval majiteľ klubu Martin Kraščenič, ktorý zároveň oznámil svoju kandidatúru na prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie. Súčasne sa vzdal doterajšej funkcie prezidenta klubu, novým šéfom sa stal Dušan Pangrác.
      V predchádzajúcich dvoch sezónach pod novým názvom spolupracovali iba seniorské A mužstvá. K fúzii sa vyjadril aj športový riaditeľ Ivan Husár. „Po známych okolnostiach okolo športovej haly PKO v Bratislave sme došli k názoru, že ak nechceme zaniknúť, musíme sa spojiť do jedného subjektu s Nitrou, keď zostávala iba možnosť venovať sa už len deťom. Pritom verím, že v novom osemdesiatkilometrovom volejbalovom pásme nastane nová situácia, že tam bude veľmi veľa detí a mládeže a budeme získavať jeden titul za druhým. Prakticky to znamená, že tam, kde sa jednotlivé súťaže budú hrať, tak sa budú aj družstvá volať. Čiže žiaci, kadeti, juniori v Bratislave budú VKP Bratislava, žiaci, kadeti, juniori v Nitre budú VKP Nitra a komerčný názov extraligového mužstva je logicky VKP Bystrina SPU Nitra.
      Trénerom A-družstva VKP Bystrina SPU Nitra je bývalý slovenský reprezentant Marek Kardoš. „Vo svojej kariére som pôsobil ako hráč v ŠKP a VKP Bratislava a súčasnú situáciu chápem ako prirodzenú fúziu dvoch klubov. Je to jediný spôsob, ako na západnom Slovensku naštartovať volejbal. V A družstve prišlo k veľkým zmenám. V priebehu roka u nás skončilo osem hráčov, ktorých bolo treba nahradiť. Herná konsolidácia však bude trvať niekoľko mesiacov. V súčasnosti máme v tíme 14 hráčov, s ktorými budeme hrať v štyroch súťažiach. V extralige chceme obhájiť predchádzajúce dve prvenstvá a tým pádom zavŕšiť majstrovský hetrik. Za najvážnejších súperov považujem Prešov, Košice a Prievidzu. Radi by sme konečne získali double, čo by znamenalo, že by sme uspeli vo finále Slovenského pohára. V medzinárodnom Challenge Cupe chceme ísť čo najďalej a v MEVZA Cupe sa chceme dostať do finále.“ Zaujímavý je program v Challenge Cupe, kde je prvým súperom nitrianskeho tímu maďarský Fino Kaposvár. „Je to priechodný súper, ktorého by sme mali zdolať, urobíme pre to všetko, aby sa tak aj stalo. Cestovať potom do Turecka a hrať proti Ankare by bolo mimoriadne prospešné pre nás všetkých,“ pridal kapitán tímu Peter Kašper.
      K ohlásenej kandidatúre na voľbu prezidenta na konferencii SFV, ktorá sa uskutoční v nedeľu 3. decembra 2017 v Poprade, Kraščenič pre TASR dodal: „Nerád by som o podrobnostiach kandidatúry informoval skôr ako to oznámim volejbalovému hnutiu a následne aj širokej verejnosti. Dodám ešte, že o post prezidenta sa uchádzam ani nie z nejakých mojich súkromných ambícií, ale preto, že iniciatíva vyšla z môjho materského klubu. Viacerí funkcionári a priatelia ma podporili a vyzvali ma, aby som sa uchádzal o túto funkciu.“

   

Titul v ženskej extralige získa 1.BVK Bratislava

11.9.2017 - 1.BVK Bratislava pridáva do svojho názvu komerčné prídavky. Obchodný názov od sezóny 2017/2018 znie: Strabag volleyball club FTVŠ UK Bratislava.

Prínosom Strabagu bude spolupráca vo financovaní aktivít ženského klubu, prospech FTVŠ UK očakáva 1.BVK hlavne v odbornej rovine, ktorou FTVŠ UK disponuje.
Vzhľadom k nemožnosti hrať extraligu v zanikajúcom areáli v PKO, privítali funkcionári ochotu ŠH Mladosť s.r.o. a domácu pôdu budú mať v staručkej hale na Junáckej ulici, kde sa budú deliť o hodiny s hádzanármi ŠKP Bratislava a basketbalistkami Slovana.
Káder na sezónu sa takmer nezmenil. Vystužia ho tri hráčky - Srbka Radonjičová, libero Nikmonová a blokárka Hronská (Kručovská). Káder doplnila aj smečiarka z farmy Simona Háberová, ktorá navyše tento tím riadne okrášli.

Hlavným trénerom ostáva Tomáš Varga. Člen predstavenstva Dušan Ovečka sa neschovával za žiadne možno, radi by sme, chceli by sme.
Naplno novinárom oznámil, že 1.BVK Bratislava získa v tejto sezóne titul aj Slovenský pohár, zabojovať o finálový tiurnaj MEVZA a v Challenge cup chce družstvo videť čo najďalej. Ak sa podarí prejsť cez Bosniacky club, čaká ich víťaz duelu Slávia EU Bratislava a ruského Krasnodaru.

 

www

   

Extraliga sa vrátila pod Pustý hrad

23.8.2017 Zvolen (od Mgr. Jána Beňušku)

V období historicky významných medzníkov zaujal MVK Zvolen opäť miesto na výslní. Po jalových rokoch – vitaj, extraliga.

Na budúci rok oslávi zvolenský organizovaný volejbal 90. výročie svojho vzniku. V tunajšom Akademickom klube vytvorili volejbalový odbor totiž práve v roku 1928, navyše sa vtedy odohral aj pamätný súboj, vôbec prvé stretnutie na pôde mesta, ktoré absolvovali výbery TJ Sokol a gymnázia. Stalo sa tak 28. októbra 1928 na letnom sokolskom ihrisku, kde si Krošlák, Bezrouk a spol. v rámci športového dňa uctili 10. výročie vzniku ČSR.

Čítať celý článok
   

Nitra zbrojí na obhajobu titulu

Nitra 19. júla 2016 (TASR) - Volejbalisti VK Bystrina SPU Nitra budú mať po zisku historického titulu veľké ambície aj v extraligovej sezóne 2016/17. Tím trénera Mareka Kardoša sa oproti minulému ročníku ešte posilní, keď sa káder rozšíri o piatich slovenských hráčov s reprezentačnými skúsenosťami a jedného slovinského legionára. Čítať celý článok

   

Svidník sa otriasa

20.máj 2016 - Svidník
V histórii Svidníka najúspešnejší športový kolektív Volejbalový klub Slávia Svidník prichádza o svoju ústrednú postavu. Človek, ktorý pred ôsmimi rokmi zasvätil svoju dušu svidníckemu volejbalu a nastavil koncepciu práce s mládežou,definitívne odchádza od najpopulárnejšieho športu v meste Svidník.
„V prvom rade sa chcem z celého srdca poďakovať všetkým, ktorí sa spolu so mnou po celú dobu podieľali a podieľajú pri budovaní koncepčného systému výchovy mládeže. Dosiahnuté výsledky nám s obdivom závidí celé Slovensko. Náš klub zažil najúspešnejšiu sezónu v histórií svojho fungovania a Slovenskou volejbalovou federáciou bol vyhlásený za najúspešnejší mužský kolektív vôbec. Získal najviac medailí na Slovensku a len v poslednej sezóne má sedem mládežníckych reprezentantov Slovenska.
Napriek tomu, že ukážkovo pracuje s mládežou, kde jasným dôkazom je, že družstvo tvoria naši odchovanci, naše deti, v poslaneckom zbore to vidia ináč. Pretrvávajúce útoky prehlbujú nepokoj medzi hráčmi, trénermi, partnermi klubu a vytvárajú tak nestabilitu, ktorá sa prirodzene prenáša do nervozity z obáv o budúcnosť. Argumentmi nepodložené skrátenie príspevku od poslancov mesta po najúspešnejšej sezóne v histórií klubu, je jasným dôkazom, že problémom je moja osoba a moje slobodné rozhodovanie v zastupiteľstve. Kto sledoval dianie v poslednom mestskom zasadnutí snáď pochopí, že jedinou cestou, ako dostane volejbal väčšiu priazeň, je moje odstúpenie. Toto moje rozhodnutie je prirodzeným vyústením situácie. Všetkým, ktorí nás podporovali a fandili chcem skutočne ešte raz z celého srdca poďakovať, lebo bez ich podpory a priazne by sme netvorili takú úžasnú volejbalovú rodinu,“ zhodnotil vo svojom stanovisku Ján Hirčko.

Zdroj: e-dukla.sk

   

Košičanky zdolali Stropkov

13.03.2016 - Stropkovčanky sú naďalej líderkami tabuľky.

VK Cele Group Stropkov - VK Slávia TU Košice 2:3, 3:1

Volejbalistky VK Cele Group Stropkov družstvo Košíc. Od začiatku do konca bolo jasné, že družstvá z prvých dvoch priečok aktuálnej tabuľky si zadarmo nič nedarujú, a že divácke oko si vychutná volejbal na vysokej úrovni.
Do prvého stretnutia vkročili pravou nohou Košičanky, keď z najmenším možným rozdielom vyhrali úvodný set. Druhý si útočnou hrou poľahky uchmatli domáce, no v treťom po vyrovnaných výkonoch na oboch stranách boli zasa úspešnejšie hráčky z Košíc. Štvrtý set bol až do konca veľmi napínavý a keď mali hosťujúce match-ball s náskokom troch bodov, Stropkovské dievčatá sa nedali vyhodiť z rytmu obetavej hry a po dráme otočili set vo svoj prospech. Avšak tajbrejk nevyšiel podľa predstáv, ukázalo sa, že Košičanky sú naozaj vyrovnaným súperom našim hráčkam, ktoré napokon prišli o prvú výhru v sezóne. Početná kulisa prajných divákov však vynikajúci volejbal v podaní domácich ocenila veľkým potleskom a povzbudila ich do ďalšieho duelu.
Strata dvoch bodov z predchádzajúceho zápasu nezanechala stopy na výkone hráčok VK Cele, ktoré ukázali psychickú odolnosť a technické zručnosti na sieti i v poli. To im dopomohlo k víťazstvu hneď v prvom sete. Druhý zvládlo lepšie hosťujúce družstvo, no po tomto sete si už Stropkovčanky režírovali ďalšie dva bez väčších problémov. A teda si pripísali 25 víťazstvo na svoje konto, čo je zatiaľ najvyššie číslo v celej súťaži.
Celému tímu gratulujeme k zisku ďalších štyroch bodov a k udržaniu sa na vedúcej pozícii s rozdielom siedmich výhier od Košíc.
Zostava: K.Bodnárová, D.Gondeková, I.Keselicová, M.Keselicová, A.Petrová, T.Rusnáková, N.Slivová, N.Sovičová, I.Široká, N.Špaková, S.Tabišová, S.Tomková, Š.Tomková, A.Vrabľová, asistentka trénera S.Pariláková, p.tréner Maroš Šturák

Šimona Tomková

   

24 výhier Stropkova

7.3.2016 - Stropkovčanky získali 24.víťazstvo

VK SPIŠSKÁ NOVÁ VES - VK CELE GROUP STROPKOV 0:3, 1:3

V sobotu 5.3. vycestovali volejbalistky VK Cele Group Stropkov do Spišskej Novej Vsi. Očakávaný bol dramatický dvojzápas, keďže Spišiačky si držali tretie miesto v tabuľke a v minulom kole vyhrali s Košicami (2.) oba zápasy hladko v troch setoch.
Prvé stretnutie mali od začiatku v rukách naše dievčatá i keď hra na druhej strane ihriska sa nedala považovať za nekvalitnú. Oba tímy predvádzali volejbal, na ktorom si divácke oko zgustlo. Avšak aj napriek snahe a obetavej hre domácich si s nimi naše dievčatá poradili v troch setoch.
Začiatok nasledujúceho duelu sa niesol v podobnom znamení ako ten predchádzajúci. Druhý set zdramatizoval celý priebeh, keď prišli Stropkovčanky o sedembodový náskok a v koncovke set nedotiahli do víťazného konca. Kríza hráčok VK Cele pretrvala do začiatku nasledujúcej sady.
Rovnaký náskok, ako mali predtým naše, si teraz vytvorili domáce volejbalistky. No tu sa začala prejavovať odolnosť a schopnosť Stropkovčaniek zabrať v takýchto chvíľach na maximum, k čomu im pomohol aj skandujúci fanklub, ktorý opäť nechýbal. Zlepšený útok a zrýchlenie hry prinieslo ovocie v podobe obrátenia setu v prospech našich dievčat a následne výhru aj v poslednom štvrtom sete.
Družstvo teda zaznamenalo 24. víťazstvo v rade a tak si jednoznačne udržiava vedúcu pozíciu v tabuľke s náskokom už sedem výhier pred druhými Košicami.
Tímu gratulujeme a želáme podobne úspešné domáce kolo, na ktoré ste srdečne pozvaní a ktoré bude odohrané 12.3. proti Košiciam v Mestskej športovej hale so začiatkom o 11:00.

Zostava: K.Bodnárová, D.Gondeková, I.Keselicová, M.Keselicová, A.Petrová, T.Rusnáková, N.Slivová, N.Sovičová, I.Široká, N.Špaková, S.Tabišová, S.Tomková, Š.Tomková, A.Vrabľová, asistentka trénera S.Pariláková, p.tréner Maroš Šturák

Šimona Tomková

   

Stránka 1 z 5

<<ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec>>