Matchpoint Pod pokrievku klubu

Pod pokrievkou

Nitra zbrojí na obhajobu titulu

Nitra 19. júla 2016 (TASR) - Volejbalisti VK Bystrina SPU Nitra budú mať po zisku historického titulu veľké ambície aj v extraligovej sezóne 2016/17. Tím trénera Mareka Kardoša sa oproti minulému ročníku ešte posilní, keď sa káder rozšíri o piatich slovenských hráčov s reprezentačnými skúsenosťami a jedného slovinského legionára. Čítať celý článok

   

Svidník sa otriasa

20.máj 2016 - Svidník
V histórii Svidníka najúspešnejší športový kolektív Volejbalový klub Slávia Svidník prichádza o svoju ústrednú postavu. Človek, ktorý pred ôsmimi rokmi zasvätil svoju dušu svidníckemu volejbalu a nastavil koncepciu práce s mládežou,definitívne odchádza od najpopulárnejšieho športu v meste Svidník.
„V prvom rade sa chcem z celého srdca poďakovať všetkým, ktorí sa spolu so mnou po celú dobu podieľali a podieľajú pri budovaní koncepčného systému výchovy mládeže. Dosiahnuté výsledky nám s obdivom závidí celé Slovensko. Náš klub zažil najúspešnejšiu sezónu v histórií svojho fungovania a Slovenskou volejbalovou federáciou bol vyhlásený za najúspešnejší mužský kolektív vôbec. Získal najviac medailí na Slovensku a len v poslednej sezóne má sedem mládežníckych reprezentantov Slovenska.
Napriek tomu, že ukážkovo pracuje s mládežou, kde jasným dôkazom je, že družstvo tvoria naši odchovanci, naše deti, v poslaneckom zbore to vidia ináč. Pretrvávajúce útoky prehlbujú nepokoj medzi hráčmi, trénermi, partnermi klubu a vytvárajú tak nestabilitu, ktorá sa prirodzene prenáša do nervozity z obáv o budúcnosť. Argumentmi nepodložené skrátenie príspevku od poslancov mesta po najúspešnejšej sezóne v histórií klubu, je jasným dôkazom, že problémom je moja osoba a moje slobodné rozhodovanie v zastupiteľstve. Kto sledoval dianie v poslednom mestskom zasadnutí snáď pochopí, že jedinou cestou, ako dostane volejbal väčšiu priazeň, je moje odstúpenie. Toto moje rozhodnutie je prirodzeným vyústením situácie. Všetkým, ktorí nás podporovali a fandili chcem skutočne ešte raz z celého srdca poďakovať, lebo bez ich podpory a priazne by sme netvorili takú úžasnú volejbalovú rodinu,“ zhodnotil vo svojom stanovisku Ján Hirčko.

Zdroj: e-dukla.sk

   

Košičanky zdolali Stropkov

13.03.2016 - Stropkovčanky sú naďalej líderkami tabuľky.

VK Cele Group Stropkov - VK Slávia TU Košice 2:3, 3:1

Volejbalistky VK Cele Group Stropkov družstvo Košíc. Od začiatku do konca bolo jasné, že družstvá z prvých dvoch priečok aktuálnej tabuľky si zadarmo nič nedarujú, a že divácke oko si vychutná volejbal na vysokej úrovni.
Do prvého stretnutia vkročili pravou nohou Košičanky, keď z najmenším možným rozdielom vyhrali úvodný set. Druhý si útočnou hrou poľahky uchmatli domáce, no v treťom po vyrovnaných výkonoch na oboch stranách boli zasa úspešnejšie hráčky z Košíc. Štvrtý set bol až do konca veľmi napínavý a keď mali hosťujúce match-ball s náskokom troch bodov, Stropkovské dievčatá sa nedali vyhodiť z rytmu obetavej hry a po dráme otočili set vo svoj prospech. Avšak tajbrejk nevyšiel podľa predstáv, ukázalo sa, že Košičanky sú naozaj vyrovnaným súperom našim hráčkam, ktoré napokon prišli o prvú výhru v sezóne. Početná kulisa prajných divákov však vynikajúci volejbal v podaní domácich ocenila veľkým potleskom a povzbudila ich do ďalšieho duelu.
Strata dvoch bodov z predchádzajúceho zápasu nezanechala stopy na výkone hráčok VK Cele, ktoré ukázali psychickú odolnosť a technické zručnosti na sieti i v poli. To im dopomohlo k víťazstvu hneď v prvom sete. Druhý zvládlo lepšie hosťujúce družstvo, no po tomto sete si už Stropkovčanky režírovali ďalšie dva bez väčších problémov. A teda si pripísali 25 víťazstvo na svoje konto, čo je zatiaľ najvyššie číslo v celej súťaži.
Celému tímu gratulujeme k zisku ďalších štyroch bodov a k udržaniu sa na vedúcej pozícii s rozdielom siedmich výhier od Košíc.
Zostava: K.Bodnárová, D.Gondeková, I.Keselicová, M.Keselicová, A.Petrová, T.Rusnáková, N.Slivová, N.Sovičová, I.Široká, N.Špaková, S.Tabišová, S.Tomková, Š.Tomková, A.Vrabľová, asistentka trénera S.Pariláková, p.tréner Maroš Šturák

Šimona Tomková

   

24 výhier Stropkova

7.3.2016 - Stropkovčanky získali 24.víťazstvo

VK SPIŠSKÁ NOVÁ VES - VK CELE GROUP STROPKOV 0:3, 1:3

V sobotu 5.3. vycestovali volejbalistky VK Cele Group Stropkov do Spišskej Novej Vsi. Očakávaný bol dramatický dvojzápas, keďže Spišiačky si držali tretie miesto v tabuľke a v minulom kole vyhrali s Košicami (2.) oba zápasy hladko v troch setoch.
Prvé stretnutie mali od začiatku v rukách naše dievčatá i keď hra na druhej strane ihriska sa nedala považovať za nekvalitnú. Oba tímy predvádzali volejbal, na ktorom si divácke oko zgustlo. Avšak aj napriek snahe a obetavej hre domácich si s nimi naše dievčatá poradili v troch setoch.
Začiatok nasledujúceho duelu sa niesol v podobnom znamení ako ten predchádzajúci. Druhý set zdramatizoval celý priebeh, keď prišli Stropkovčanky o sedembodový náskok a v koncovke set nedotiahli do víťazného konca. Kríza hráčok VK Cele pretrvala do začiatku nasledujúcej sady.
Rovnaký náskok, ako mali predtým naše, si teraz vytvorili domáce volejbalistky. No tu sa začala prejavovať odolnosť a schopnosť Stropkovčaniek zabrať v takýchto chvíľach na maximum, k čomu im pomohol aj skandujúci fanklub, ktorý opäť nechýbal. Zlepšený útok a zrýchlenie hry prinieslo ovocie v podobe obrátenia setu v prospech našich dievčat a následne výhru aj v poslednom štvrtom sete.
Družstvo teda zaznamenalo 24. víťazstvo v rade a tak si jednoznačne udržiava vedúcu pozíciu v tabuľke s náskokom už sedem výhier pred druhými Košicami.
Tímu gratulujeme a želáme podobne úspešné domáce kolo, na ktoré ste srdečne pozvaní a ktoré bude odohrané 12.3. proti Košiciam v Mestskej športovej hale so začiatkom o 11:00.

Zostava: K.Bodnárová, D.Gondeková, I.Keselicová, M.Keselicová, A.Petrová, T.Rusnáková, N.Slivová, N.Sovičová, I.Široká, N.Špaková, S.Tabišová, S.Tomková, Š.Tomková, A.Vrabľová, asistentka trénera S.Pariláková, p.tréner Maroš Šturák

Šimona Tomková

   

Ďalšie víťazstvá Stropkova

22.2.2016 - 22 víťazstiev na konbte stropkovských juniroiek.

VK Cele Group Stropkov - VK Kúpele Brusno 3:1, 3:1
Volejbalistky VK Cele Group Stropkov zahrali pred domácim publikom proti družstvu VK Kúpele Brusno. Podarilo sa im udržať doterajšiu neporaziteľnosť, aj keď zo začiatku to vôbec nebolo jednoznačné. Čítať celý článok

   

Kto porazí dievčatá zo Stropkova?

15.2.2016  KTO PORAZÍ STROPKOVSKÉ JUNIORKY?

Slávia TU Zvolen - VK Cele Group Stropkov 0:3, 1:3

Tento krát sa volejbalistky VK Cele Group Stropkov predstavili vo Zvolene netradične v piatok. Jedenáste kolo najvyššej juniorskej súťaže však neprinieslo prekvapivý výsledok a Stropkovčanky si tak pripísali na konto v sérii už 20. víťazný zápas.

Čítať celý článok
   

Martin Rašner skončil vo Zvolene

Vo štvrtok 14.11.2015 viedol v Prešove družstvo žien Zvolena asistent Ľubomir Havran. Dovtedajší tréner pre facebook napísal: Ahojte, aby som sa vyhol špekuláciám, dal som výpoveď vo Zvolene, klub Slavia Zvolen nemal so mnou žiadnu zmluvu. Držím palce ženám Slavie a tak isto novému trénerovi, ktorý je môj kamarát a myslím, že prinesie veľa pozitívneho. Ešte raz veľa šťastia a športových úspechov Slavia Tu Zvolen.

   

Nitra túži po medaile

Nitra 5. novembra 2015 (TASR) - Volejbalisti VK Bystrina SPU Nitra majú pred sebou smelé ambície. Po vystužení a stabilizovaní kádra by v prebiehajúcej sezóne mužskej extraligy chceli siahnuť po medaile a v budúcnosti vystúpiť aj na najvyšší stupienok. Medzi priority súčasného klubového vedenia patrí však hlavne prilákanie väčšieho počtu fanúšikov na domáce stretnutia. Čítať celý článok

   

Stránka 1 z 5

<<ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec>>