Matchpoint Lucia Ježíková

Lucia Ježíková - píše pre denník Šport

Viestová skončila s kariérou

viestova4.8.2014 - Lucia Ježíková pre Denník Šport

Reprezentačná nahrávačka Martina Viestová ukončila volejbalovú kariéru.

Hovorí sa nikdy nehovor nikdy. Ale v tomto prípade sa zdá, že predsa len padla definitíva. „S profesionálnou kariérou je určite koniec...“ nástojí reprezentačná nahrávačka Martina Viestová. Dovedna 79-násobná slovenská reprezentantka sa rozhodla zatvoriť dvere volejbalovej šatne a otvoriť novú životnú kapitolu.

Čítať celý článok
   

Kóšová do Aachenu

Kosova Simona27.6.2014 - Lucia Ježíková pre Denník Šport

Blokárka Slávie EU Simona Kóšová rozšíri skupinu slovenských volejbalistiek v bundeslige

„Spokojná? Že či! Keď prišla ponuka, bála som sa, aby to vyšlo. Veľmi ma nadchlo, že by mohli moje prvé legionárske kroky smerovať práve sem,“ vyznala sa volejbalistka bratislavskej Slávie Ekonomická univerzita Simona Kóšová. Štvornásobná kráľovná extraligy bude od budúcej sezóny pôsobiť v tíme bronzových medailistiek nemeckej bundesligy. V družstve Ladies in Black Aachen sa predstaví po boku reprezentačných spoluhráčok Dominiky Valachovej, Tatiany Crkoňovej a pod vedením kouča národného tímu Mareka Rojka.

Čítať celý článok
   

Píšem o volejbale

Jezikova fotoPíše pre nás LUCIA JEŽÍKOVÁ

Čítať celý článok
   

Ženy Slávie a Doprastavu iba doma

29.5.2014 - Lucia Ježíková pre denník Šport.

Slovenský ženský volejbal nebude mať v budúcej sezóne zastúpenie v pohári ani v stredoeurópskej lige. Slávia a Doprastav len v extralige!
Tretíkrát od vzniku samostatnej republiky nebude mať slovenský ženský volejbal zastúpenie v “pohárovej Európe”. Majsterky z bratislavského Doprastavu a vicemajsterky z klubu mestských rivaliek zo Slávie Ekonomická univerzita Bratislava sa rozhodli neprihlásiť do Vyzývacieho pohára.

Čítať celý článok
   

Zlatá Pencová

pencova2máj 2014 - pre Denník Šport píše Lucia Ježíková

Reprezentačná blokárka JAROSLAVA PENCOVÁ získala vo svojej prvej legionárskej sezóne zlato s bundesligovými Drážďanmi

Finále s ocenením MVP

„V tejto sezóne sa mi splnili dva sny. Prvý, keď som sa dostala do tímu z Ligy majstrov a druhý je samozrejme bundesligový titul,“ žiarila Jaroslava Pencová, čerstvá víťazka nemeckej najvyššej volejbalovej súťaže s Drážďanmi, trojnásobným nemeckým majstrom, trojnásobným držiteľom Nemeckého pohára a víťazom Vyzývacieho pohára 2010.

Čítať celý článok
   

Skóre 114:0

jezikova7.máj 2014 - Lucia Ježíková pre Denník Šport

SLÁVKA MIHÁLOVÁ, manažérka senických volejbalistiek, (č.13 na obr. spolu s Konečnou), ktoré postúpili do extraligy bez straty jediného setu v sezóne. Rozhodla pevná vôľa.

Senica – prvá liga 114:0! Neuveriteľné skóre, ktoré sa podarilo uhrať volejbalistkám Senice počas „návratovej“ sezóny do veľkého volejbalu po trojročnej prestávke zavinenej nedostatkom financií, je na zápis do Guinessovej knihy rekordov. V 38 súťažných dueloch nestratili ani set. Cez víkend si v prelínacej súťaži vybojovali, podľa očakávania, postup do extraligy. Všetko však bude závisieť, zasa, od financií.

Čítať celý článok
   

Vladimír Hančík 70 (denník šport)

17.4.2014 - Denník Šport. Lucia Ježíková

Prezident volejbalistiek Slávie Ekonomická univerzita VLADIMÍR HANČÍK oslávil 70. narodeniny.

Na roky nemyslím, len ma mrzí to číslo.

Keď sme si s ním dohadovali stretnutie, spýtal sa, či to o ňom alebo o volejbale. Zakontrovali sme protiotázkou, či to ide vôbec oddeliť.
„Veru, asi nedá. Tých 54 rokov spojených s volejbalom je aj o mojej osobnej životnej dráhe, či už ako hráč, tréner učiteľ a funkcionár,“ začal (nielen) volejbalové spomínanie prezident volejbalistiek Slávie Ekonomická univerzita Vladimír Hančík, ktorý včera oslávil 70. narodeniny.

Čítať celý článok
   

Slávistická enkláva pomohla s ďalším titulom

1506 FOTO Schwechat titul16.4.2014 - z denníka Šport. Lucia Ježíková

Trénerka Schwechatu Viedeň Zuzana Tlstvoičová o treťom rakúskom majstrovskom titule i slovenskej enkláve v tíme.

Pomohli slávistické finálové skúsenosti

Počas troch sezón štyri medaily z rakúskej najvyššej súťaže. Slovenská volejbalová trénerka Zuzana Tlstovičová si za svoje pôsobenie v SVS Post Schwechat pripísala tri zlatá a bronz. (Zatiaľ) posledný majstrovský titul získala s „poštou“ takmer presne pred týždňom. Spolu s ňou sa z prvého legionárskeho triumfu tešili aj bývalé slávistky Nina Herelová, Terézia Hinzellerová a Erika Salanciová.

Čítať celý článok
   

Stránka 3 z 4

<<ZačiatokDozadu1234DopreduKoniec>>