Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Najlepší hráči extraligy 2017/2018

Bratislava 15. mája 2018 (TASR) - V piatom ročníku ankety o najlepšieho volejbalistu a volejbalistku slovenskej extraligy dominovali hráči majstrovských tímov. Najužitočnejšími hráčmi sezóny 2017/2018 sa na základe hlasovania extraligových trénerov stali smečiarka Romana Hudecová (STRABAG Volleyball Club) a brazílsky univerzál Marcilio Braga Da Silva z VK Prievidza.
Hudecová sa veľkou mierou zaslúžila o premiérový extraligový titul STRABAGU. Vo finálovej sérii proti mestskému rivalovi Slávii EU síce nezačala v základnej zostave, ale za nepriaznivého stavu v prvom zápase ju tréner Tomáš Varga poslal na ihrisko a do konca bojov o zlato už nastupovala v prvej šestke. V štyroch finálových dueloch nazbierala dokopy 82 bodov a bola najproduktívnejšou hráčkou bojov o zlato, v ktorých STRABAG vyhral 3:1 na zápasy. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Levíc nazbierala celkovo v 26 zápasoch uplynulej sezóny 299 bodov s priemerom 3,73 na set, z toho dala 30 es a pridala 20 blokov. V priebehu sezóny sa stala dvakrát Hráčkou mesiaca (december a apríl). Za svoje výkony si vyslúžila aj pozvánku do seniorskej reprezentácie a figuruje vo výbere talianskeho trénera Marca Fenoglia na zápasy Zlatej Európskej ligy. Čítať celý článok

Výroky trénerov v mužskom finále

Marec - apríl 2018 (TASR, Denník Šport): Finále Prievidza - VKP SPU Nitra - stav 4:3

Po siedmom rozhodujúcom dueli v Prievidzi 3:1
Richard Nemec:
Po dvoch ľahkých prehrách s Nitrou bolo ťažké udržať chalanov v koncentrácii. Chceli to rýchlo vybaviť, no Nitra na konci tiež ukázala svoju silu. Začali sa hecovať hráči, ktorí boli celý ročník ticho. Prebudili sa, volejbal stál za to a zvíťaziť pred takýmto publikom je niečo nádherné. Bola to lotéria ako v piatom sete, hralo sa na jeden zápas, chalanov som len upozorňoval, aby sa vrátili k svojej hre.
Marek Kardoš: V stredu rozhodli individuálne zručnosti jednotlivých hráčov. Celý čas sme išli do plných, akcie sme chceli ukončiť veľmi rýchlo. To sa v Prievidzi nevypláca, tu treba hrať veľmi trpezlivo, čo nám teraz chýbalo. Tentoraz boli trpezlivejší Prievidžania, to rozhodlo.

Po šiestom stretnutí v Nitre 0:3
Marek Kardoš:
Škoda, že sme nehrali skôr takto, ale to je psychika. Boli sme zviazaní tými víťazstvami a nešlo to. Zmenili sme základnú zostavu, rotovanie hráčov a nakoniec sa chytili títo a potvrdzujú, že majú krátkodobú formu a ostatní im pomáhajú. To je dobré, pretože Prievidza má osmičku hráčov, ktorú nemôže až tak variovať a v tom sme lepší. Je to finále, ktoré spĺňa všetky parametre, ktoré si môže človek želať. Je to 3:3 a rozhodne posledný zápas, to je ideálne.
Richard Nemec: Dnes tomu chýbal objektívny výkon rozhodcov. Bojovali sme proti šiestim Nitranom na ihrisku a dvom na kolíkoch. Rozhodlo sa to v koncovkách a teraz je to vyrovnané 3:3. Ja len dúfam, že v poslednom zápase budú takí rozhodcovia, ktorí si dajú ruku na srdce a budú pískať fér. Veď hráme to pre ľudí, na to, aby sa zabávali športom.

Po piatom zápase v Prievidzi 2:3
Richard Nemec
: Škoda prvého setu, ak by sme ho vyhrali, vyvíjalo by sa to asi inak. Chceli sme to príliš rýchlo rozhodnúť, nezvládli sme prihrávku a napokon sme prehrali. Taký je šport a chlapci sa snáď z toho poučia. Séria je dlhá a všetko je ešte stále otvorené.
Marek Kardoš: Tlak na domácich bol asi príliš veľký a kopili chyby. My sme tých chýb urobili menej a to bol kľúč k víťazstvu. Dúfam, že toto víťazstvo potvrdíme aj v ďalšom zápase na domácej palubovke a že si sezónu ešte predĺžime.

Po štvrtom stretnutí v Nitre 3:2
Vo štvrtom sete sme viedli 12:7 a v piatom 8:5. Opäť sa ukázali naše boľačky, keď sa dostaneme pod tlak vymyslenými hlúpymi údermi. Zbabrali sme si to sami, teraz máme nôž na krku. V piatom zápase v Prievidzi musíme hrať na plné riziko, aby sme sériu ešte zdramatizovali.
Richard Nemec: Bol to kvalitný a vybičovaný zápas. Vo štvrtom sete som musel dvíhať hlas, čo nezvyknem a toto mužstvo si to za sezónu ani nezalúžilo. Hráčov som skôr burcoval, bojovali do poslednej chvíle. Doma to nebude jednoduché, za tých pár dní sa už nič nenatrénuje, hráčov treba pripraviť v hlavách, aby to zvládli.

Po treťom stretnutí v Nitre 1:3
Po dvoch prehrách sme urobili zmeny v zostave a tie nám pomohli. Až na výpadok v treťom sete sme si držali odstup celý zápas.Bol to vabank, ale treba pochváliť smečiarov, lebo zobrali na seba zodpovednosť.
Richard Nemec: Škoda koncovky prvého setu. Domáci nás odtlačili podaním od siete a dobre blokovali, v tom pramenil ich úspech. Po vyhratom treťom sete nám ušiel úvod štvrtého. Je to pre nás poučenie, že Nitra bude bojovať a pre volejbal je to výborné.

Po druhom stretnutí v Prievidzi 3:0
Richard Nemec, tréner Prievidze:
"Upozorňoval som našich na začiatok, aby sme vytvorili tlak a nedali im žiadnu nádej. To vyšlo a v druhom sete to bola exhibícia. Chalani sa nedali vyprovokovať Nitranmi a nepomohli im ani 'tanečky' po vydarenej výmene. Gratulujem našim za začiatok série, bola náročná a zvládli tlak."
Marek Kardoš, tréner Nitry: "V sobotu sme si lepšie prihrávali a veľmi dobre podávali. Dnes sme si nedokázali prihrať, hrali sme netrpezlivo a to sa proti Prievidzi nevypláca. Majú veľmi dobrých útočníkov z krajov a naše útoky si dokázali ubrániť. V prvom zápase sme mali väčšiu šancu, dnes hrala Prievidza oveľa lepšie, v koncovkách rozhodol výborný Marcilio. My takého hráča nemáme."

Po prvom dueli v Prievidzi 3:0
Richard Nemec, tréner Prievidze: "Prvý zápas, trochu nervozity, chalani sa nevedeli trafiť do podania. Nechcel som, aby sme len prehadzovali a nakoniec sa to aj vyplatilo, keď Marek Ludha v prvom sete potiahol šnúru na servise. Vďaka patrí hráčom, že prvý krok zvládli. Na druhý zápas sa s pokorou pripravíme, aby sme aj ten doma vyhrali."
Marek Kardoš, tréner Nitry: "Veľmi zle sme hrali na útoku, veľmi dobre sme bránili, ale bohužiaľ sme sa dnes absolútne nepresadili v útoku. Šance sme mali, ale nevyužili ich a hrali sme fakt katastrofálne. V nedeľu je ďalší zápas, dúfam, že sa to zlepší."

Kladno - Hukel J., Prešinský
Prostějov - Herelová, Kozmík-Tomášeková, (asistenti trénera Petráš, Soarezová)

marec 2018 - Bratislava

Pár mesiacov po volebnej konferencii SVF v Poprade, po ktorej skončilo dvanásťročné obdobie autokrata Halandu, (žiaľ ešte sú tu každý deň na jarnej zemi kadejaké čestné tiene) schválila Správna rada SVF novú organizačnú štruktúru vedenia SVF.
Na jednotlivé pozície vypísalo vedenie SVF výberové konania.

Semifinále mužov opäť v Bratislave

Prvé semifinále play off mužov VKP SPU Nitra - Prešov sa bude hrať v Bratislave.
16:30 v hale Mladosť. Semifinále sa hrá na tri víťazné stretnutia.

Za esá budú rukávniky

Play off žien. Spevňujúce rukávy Volejbal.sk 6 párov

Tréneri tvrdo celý rok pracovali na tom, aby dievčatá založili útok. Ten začína prihrávkou podania. Občas sa stane, že hráčka dostane eso a je po útoku.
www.shop.volejbal.sk bude sledovať tieto chybičky krásy v boji o titul. Tá hráčka, ktorá dostane v jednotlivých zápasoch kôl 1/4 finále, 1/2 finále, finále najviac es, dostane od nás biely, alebo čierny kompresný návlek na ruky. Aby ju neštípalo, aby sa jej lopty nekĺzali a neodrážali kade tade, alebo ako hovorí Nasťa Kuzminová tade kade.

SVF má viceprezidentov

Správna rada na svojom zasadnutí schválila pozície troch viceprezidentov. Link. Všetky zápisnice nájdete tu.

Strabag prehral aj odvetu v 1/8 finále Challenge cup

Bratislava 7. februára 2018 (TASR) - Bratislavčanky podali s veľkým favoritom sympatický výkon a diváci v hale Mladosť videli kvalitný volejbal. V prvom dueli podľahli Bratislavčanky vonku 0:3. Krasnodar sa vo štvrťfinále stretne s Ostravou.

Challenge Cup, odveta osemfinále:
STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava - Dinamo Krasnodar (Rus.) 1:3 (-16, -24, 22, -14)
110 minút. Rozhodovali: Lopes Pinto (Port.) a Seifried (Slovin.), 400 divákov
STRABAG Bratislava: Cigániková, Radonjičová, Ševariková, Candráková, Ovečková, Salanciová, libero Nikmonová (Písečná, Ramajová, Hudecová, Hronská)
Dinamo Krasnodar: Smirnovová, Bogovskaja, Podskalnaja, Nosovová, Sperskaiteová, Perepelkinová, liberá Bibinová a Treťjakovová (Biardaová, Pipunyrovová, Mišaginová) Čítať celý článok