Matchpoint ROZHOVORY O VOLEJBALE

O VOLEJBALE

S Milošom Dubovcom - členom novej SR SVF - II.diel

Prvá časť rozhovoru

Pokračovanie v debate s Milošom Dubovcom, členom SR SVF za plážový volejbal.

Ak by ste sa všetci dali do módu, že nepreložíte v SR SVF slamku, kým bude úradovať Singer, povedzme že odsúhlasíte dočasnú, termínovo presne stanovenú, nevyhnutnú kontinuitu jeho práce, tak to začne fungovať. Ale vy tam máte medzi sebou zatiaľ nastavenie z českej rozprávky o šialene smutnej princezničke kujme pikle, kujme pikle. O čo ide teraz v SR.

Neviem, kam mieriš otázkou.

Motív konferencie bol zvrhnúť Halandu. Vycítil to a nekandidoval . Ak čítam zápisnice zo SR, vidím, že tiene minulosti ostali, sú činné a neviete, čo s tým. Len brzdíte a rozvoj nenastáva. Preto dávam otázku, či nie je jediný tvoj motív dcéra, lebo iný zatiaľ nevidím. Vôbec neviem, akú šancu má nová dvojica dostať sa na OH. Ako sa zmenil systém kvalifikácie, ktorý bol naposledy veľmi tvrdý. Mne by nevadila prezentácia tohto motívu. Mal by hlavu a pätu. Nechcem špekulovať, tak sa radšej opýtam, nechceš byť prezidentom  SVF?

Ja som na prvej SR povedal, že kým tam budem sedieť, budem chcieť, aby veci šli v norme stanov a zákona. Na tom zatiaľ tvrdo trvám. Celý môj problém je zatiaľ v tomto.

Ďakujem za nahrávku. Vo veci obsadenia pozície generálneho sekretára nepostupujú niektorí  členovia SR SVF v zmysle stanov. Deštruujete. Jednoznačne zo Stanov SVF túto pozíciu navrhuje prezident SVF a SR SVF schvaľuje. Výberové konanie na túto pozíciu je hlupota. Ak ste už tak rozhodli, že ten tender bude, tak ho pre pána boha nemôžte nechať vypracovať Singera, ktorého nik na Slovensku nechce a on chce byť tvrdošijne sekretárom a aj sa o funkciu v tendri oficálne uchádza. Text, ktorý zostrojil, je výsmechom. Dovolili ste mu urobiť tender šitý len pre neho. Nikto iný na Slovensku tie požiadavky splniť nedokáže. Chýbalo tam už len jedno jediné, že generálny sekretár by mal mať meno Tomáš a priezvisko Singer.  Do neba volajúca sprostosť. Generálny sekretár je pravou rukou prezidenta. Nielen vo volejbale, ale aj v politike, divadle, Slovnafte, či Telekome. Je jasné, že Singera prezidentovi neschválite, ale nerešpektujete ani vaše vlastné nedávne hlasovanie 8:0, že bude kontinuálne - dočasne - do pracovnej konferencie spolupracovať s ním, ako dočasne povereným riadením sekretariátu. Akurát ste mu mali riadne pristrihnúť krídla, aby už nedefermovoval  volejbal na Slovensku.

SR má kompetenciu urobiť výberové konanie na akýkoľvek post sama pre seba.  A potom prezidentovi ponúkne tip.

Nelogicky chápané stanovy.  Ak má prezident právo menovať a SR SVF schvaľovať, tak tento postup je úplne jasný. Vieš si predstaviť, že by Ficovi niekto určil šéfa sekretariátu? Alebo šéfa poradcov?
Vy ste opakovane Singera odmietli. Ak by boli jednotliví členovia SR korumpovateľní, tak prejde. Zatiaľ sa tak nestalo.  Vy ste schválili jednoznačne jeho dočasnosť. A máte povinnosť začať fachčiť. Singer je zrejme blázon, nikto ho nechce a on stále kandiduje, ale to je aj vaša káva.

To je otázka na prezidenta. Za päť mesiacov neprišiel žiaden iný návrh. Preto sme mu chceli ponúknuť mená, ktoré by vzišli z tendra.

Na to, že nik iný nebol, je podľa mňa jeden jediný a veľmi pragmatický dôvod. Musela sa udržať istá kontinuita. Ak by sa hnutie zbavilo Singera deň po konferencii, tak veľmi pravdepodobne by nastal chaos. Kvalifikácie na ME, juniorské ME v Púchove.
Žiaľ bohu tak sa to zabetónovalo, že je istý čas jeho prítomnosť na Junáckej určite nevyhnutná. Vy ste však mali jednoznačne nastaviť – ničoho sa nedotýkaj a nie mu ešte aj zveriť prípravu výberového konania, ktoré si opakujem našil  na seba. Podstata je, aby SInger okamžite prestal hovoriť do odborných volejbalových vecí. On je hlavný strojca plesne a hniloby, ktoré zasiahli slovenský volejbal.

Možno je to neštandardný postup, ale my chceme presadiť transparentné postupy vo všetkom.

Prečo sa potom zasadanie SR SVF neprenáša live na nete?

Prezident spočiatku vravel, že by to chcel a nemá s tým problém, bola to téma, ale neprešlo to.

O čo ide? Chceš byť prezidentom SVF?

Nie.

Igor Prieložný?

Podľa mňa už nie.
Doteraz to bolo tak, že bol prezident, potom nikde nič a potom dvíhači rúk. To chcem zmeniť.

Predchádzajúca SR bola skupina diletantov, teraz v nej sedia prevažne odborníci, volení. To je nepochybné. Možno by sa dalo polemizovať iba o flekoch, ktoré obsadili, ale odborníci sú. Lenže smrdí to tým, že sú zatiaľ nekompetentní.

Nešťastné je to, že je to stále stav Fico – Pellegríni.  Je to na prd. Tieň Halandu tu stále je. Martin Kraščenič jasne deklaroval, že potrebuje generálneho sekretára, lebo on by chcel svoju funkciu mať viac diplomatickú, reprezentatívnu. Nikto z nás v SR by do toho nezasahoval, ak by sme videli, že tam príde človek, ktorý to dokáže riadiť. Navonok to vyzerá tak, že my brzdíme vývoj slovenského volejbalu.  

Vy ste nedokázali ani presadiť, aby na vašich zasadnutiach nesedela nová kontrolórka, ktorá tam nemá čo robiť. Ako ju poznáme, určite sa vyjadruje k všetkým bodom programu a zdržuje. Jej  povinnosťou zo zákona je kontrola uznesení, financovania, dodržiavania smerníc. Kontrolovať dodržiavanie zákona.

To je zase otázka na prezidenta. On môže podľa stanov prizvať osoby na zasadnutie SR.

Asi stačí. Ďakujem za poznatky.

Ivan Husár pre www

   

S Milošom Dubovcom - členom novej SR SVF - I.časť

Máj 2018. Rozhovor s Milošom Dubovcom, ďalším členom Správnej rady (SR) SVF. V SR zastupuje slovenský plážový volejbal. Motívy, ambície, plány, ciele.

Dvanásť rokov sedel v SR za beach Velecký. Dvíhač rúk. To bol môj prvý motív, aby v Správnej rade on nezostal. Od posledného turnaja Elite serie ubehlo skoro dvadsať rokov, beach šiel stále dole a dole, až do mínusu. V orgáne sedel človek, ktorý nemal absolútny záujem robiť a pomáhať plážovému volejbalu. Bíčisti chceli, aby mali zastúpenie vo vedení SVF, aby to malo hlavu a pätu, aby niekto hájil ich záujmy.

dubovec milosKto sú to bíčisti? Oni nemajú žiadne štruktúry, nie sú evidovaní.

Ak myslíš Asociáciu plážového volejbalu, máš pravdu – rozpadla sa. Zanikla. Hráči, aj keď nie vrcholoví, tvoria nazvem to záujmovú skupinu, tá je dosť veľká. Učesať do to nejakej organizácie nie je podľa mňa dôležité. Ale musí to fungovať. Samozrejme v budúcnosti je nutné legislatívne dať všetko do poriadku. Povedzme ako u susedov v Čechách.

Na základe koho, čoho si kandidoval do SR?

Prišiel návrh, aby som kandidoval.

Čudné. Aj delegáti za plážový volejbal na konferenciu  v Poprade 2017 boli tiež veľmi zvláštne nominovaní. Nemajú štrukúru, neprezentovali súhlas nejakej záujmovej skupiny.

Kandidovať do SR môže za beach ktokoľvek, aj ten kto nemá s danou problematikou nič spoločné. Kandidáti na túto pozíciu boli traja.

Mohol si byť samozvanec.

Áno.

Ale nebol si.

Nie som. Myslím si, že tých deväť rokov, čo som pri plážovom volejbale aktívny  ... každý člen SVF môže byť navrhnutý do orgánov a takisto má právo navrhovať. Ja som mohol navrhnúť do SR za trénerov aj upratovačku, ak by bola členkou SVF. Rozhodujú hlasy konferencie. Tak je to v stanovách.

To mi je jasné, to nespochybňujem, len sa pýtam, ako to vzniká, ako si sa tam dostal, kto ťa navrhol a koho zastupuješ. Ak by som chcel zastupovať v SR trénerov, tak ma nemôže podľa mňa navrhnúť kolega Májek napríklad. Záujmové skupiny majú právo byť zastupovcané v riadiacom orgáne federácie, ale musí v tom byť určitý zákonný poriadok. A ten je vo sfére plážového volejbalu nejasný.
Pokračuj v motívoch. Veleckého si spomenul.

Je dôležité, aby sa v SR o beachi hovorilo, aby informácie z rokovania  orgánu boli do prostredia plážového volejbalu prenesené. Máme špičkovú ženskú dvojicu a bez ohľadu, že jedna hráčka je moja dcéra, boli blízko k účasti na poslednej olympiáde a chcem aby sa nestratili aj v ďalšom období. Deväť  rokov som chodil po zahraničných turnajoch, viem, že tu to je na veľmi nízkej úrovni. Všetky krajiny pochopili, že volejbal je jedno z mála športových odvetví, v ktorom je šanca dostať  tím na olympiádu dvojnásobná. V hale a na piesku.
Chcem, aby sa na federácii zmenilo nazeranie na plážový volejbal , aby to nebol prívesok, alebo nejaké zlo. Bol by som rád, aby všetci pochopili, že plážový volejbal je súčasťou volejbalu a chceme ho dostať na olympiádu. Staré vedenie mu veľmi nepomáhalo, tak som si povedal, že to štyri roky skúsim.
Dali sme si v novej Rade plážového volejbalu tri piliere. Prvým je mládež. Chceme postupne vytvoriť mládežnícke centrá. Tri až päť. Bratislava, Košice, Žilina. Neskôr zrejme Zvolen,  Skalica, alebo Nitra. Musí to byť v symbióze s halovým volejbalom.
Výchova trénerov. Ak nerátam Martina Olejňáka, nemáme tu žiadneho trénera.  Musíme ich vzdelať.
Tretí pilier je podpora dvojice so šancou ísť na OH do Tokia.

Nie je skutočný motív iba dcéra?

Nie. Ona by mala podmienky také, ako mala aj bezo mňa.

To, že sa s Nestarcovou nedostala na olympiádu do Ria bol zrejme viac sociálny dôvod  ako podmienky, ale vždy si tvrdil, že v porovnaní s inými pármi majú podmienky neporovnateľné.

Ja chcem, aby zmýšľanie hnutia bolo naklonené plážovému volejbalu. Nechcem, aby to ľudia vnímali, ako niečo, čo berie peniaze zo spoločného  rozpočtu, ale ako ďalšiu šancu volejbalu, ktorý ak bude mať úspech, tak prostriedky aj prinesie. Bude profitovať celý volejbal. Podmienky sa zlepšia a bude mať z toho osoh aj Natália. Ak dnes dcéra povie, že končí, ja v SR SVF neskončím.

My sme v klube vždy chceli so sekciou plážového volejbalu spolupracovať. Isteže so SIngerom, ktorý je brzdou všetkého to nebolo ľahké, ale ten sa o plážový volejbal už dávno nestará. Nič nové necítim, práve naopak, čerstvá skúsenosť je, že sa vracajú do komunikácie medzi SVF a klubom nedorozumenia. Hráčov máme v klube my a kompetentní musia so mnou záujem o nich riadne a hlavne včas vydebatovať.
Nemáme žiaden dôvod nespolupracovať. Máme aj šikovné dievčatá, ktoré by plážový volejbal mohli hrať kľudne aj celý rok.

Zatiaľ to tak nie je. Nemáme prehľad o hráčoch. Nechcem, aby pretrvával stav, že na ME ide ten, kto si je schopný účasť zaplatiť.

Prečo nemáte urobený vo veku 13 – 15 rokov prieskum vhodných typov?

My tu na Slovensku zatiaľ nemáme trend špecializácie na plážový volejbal. Neprešlo by to. Zatiaľ to musí byť kombinácia hala – beach.

Počas zimy ste to mali mať zmapované. Bolo už niekoľko výberov reprezentácie. Súťaže v halách sa hrali. Prstom sa dá ukázať na hráčov  a hráčky, ktoré v hale žiadnu dieru do sveta nikdy neurobia, ale plážový volejbal by hrať úspešne mohli. Do beachu teda pôjde aj naďalej len šestkový odpad.  

Zastávam názor, aby sme nemali prehnané množstvo seniorských turnajov  o majstra Slovenska.  Maximum tri, štyri. Sú to vyhodené peniaze. Viac by mala dostať mládež. Okolie tvrdí, že beachový produkt treba predávať a seniorských turnajov musí byť viac. Objem peňazí sa v rozpočte beachu počtom turnajov nezväčší. O čo viac pôjde do organizácie seniorov, o to menej dostane mládež.

Čiže nemáš v SR silné kompetencie, aby si presadil to, čo odborne chcete. Sorry, ale nechápem, ak človek zodpovedný za plážový volejbal v SR chce to a to a v praxi bude všetko inak.

SVF dostala na rok 2018 od štátu 1,8 milióna Eur. Niečo môže a musí ísť na chod aparátu, zo zákona ide 15% na mládež a ja chcem presadiť, aby plážový volejbal dostal určité fixné percento na svoj rozpočet.

Miloš, štát dáva na podporu tzv. uznaného športu peniaze na základe vzorca. Členská základňa, úspech, popularita. Ak ad absurdum bude na Slovensku jedna beachová dvojica, tak nemôže dostať na svoju činnosť povedzme 10 % zo spoločnej kasy. Mali ste, (okrem dvojice) ešte vlani rozpočet nula, to bolo úplne absurdné, ale takto sa to nastaviť dnes iste nedá. Plážový volejbal  je hobby partia.
Nemáte členov, nemáte kluby, v prechode medzi halou a pieskom je legislatívny bordel. Nevychovávate, neriadite. Opakujme hobby partička. Okrem výsledku úspešnej ženskej dvojice ničím do vzorca za federáciu neprispievate. Neviem presne, či sa pri tvorbe vzorca pre delenie štátnych financií  vôbec hovorí o popularite plážového volejbalu extra. Ja vôbec nespochybňujem veľmi vysokú popularitu plážového volejbalu vo svete. Ale vo vzorci je parameter aj popularita  domáca a tá iste nebude valná. Hobby.

Myslíš, že štyri bronzové medaily z FIVB a semifinále ME za posledné  štyri roky je nič?
Chcem, aby turnaje boli zaregistrované. Chceme, aby tam hrali iba členovia SVF. Toto prispeje zbieraniu ovečiek. V beachi je veľmi veľa hráčov bez licencie SVF a tých by sme radi do systému získali.

Áno, práve preto nemáte nárok hovoriť o podieli  z  1,8 milióna Eur. Nemáte členov. Prečo nevytvoríte povedzme aspoň jeden klub. Subjekt plážového volejbalu a do neho natiahnete všetkých bez licencie SVF. Získate ich možno dosť. A tí, ktorí sú registrovaní v hale, budú u vás hosťovať. A bude poriadok. Ako budete riešiť event. spory, keď sa zmluvný šestkový hráč vážne zraní na piesku. Ako získate sponzora na tovar, ktorý vám nepatrí. Ja nechcem ten systém hobby v plážovom volejbale ironizovať, ale nechápem, prečo máte tendenciu byť pricucnutý na dotáciu 1,8 milióna Eur, na výšku ktorej sa podieľate minimálne.

Hobby partia sa takmer dostala na olympiádu. Kde je v tomto snažení  šestkový volejbal.

Súhlasím, veď ak sa dostane na olympiádu šport šípky, tak bude zrejme uznaným športom, dostanú adekvátnu dotáciu, ale musia mať štruktúru, členov. Vôbec nespochybňujem úspech plážovej dvojice, pravdepodobne prispel aj do vzorca, to sa dá zistiť, ale toť vsjo. Prečo už dávno v školskom športe základných škôl nie je plážový volejbal?

Bola tu asociácia plážového volejbalu a nefungovala. V roku 2010 sa Velecký zriekol pozície a odvtedy to nefunguje. Zakapala. Nejde to všetko naraz. Chceme to pozmeniť.  Veľa hovoríš o dobe dozadu, ale pozri sa, kto je stále na federácii. Ty si mal očakávania, ja to isté. Šesť mesiacov sa zaoberáme v SR SVF inými vecami, ako by sme mali.

Druhý diel si prečítate v nedeľu pri čaji o piatej.

   

S Marekom Rojkom - novým športovým riaditeľom SVF

2.5.2019 - Bratislava

Koniec trénovania?

Nemal som to tak postavené, lebo som to neplánoval, ale v zásade áno.

Jedna otázka trošku mimo. Možno teda posledná trénerská. Barbora Koseková. Výborná nahrávačka, natiahol si ju do Brna, vynahrávala hneď v prvej sezóne Brnu po dlhej dobe medailu a pustili ste ju. Alebo vyhodili?

rojkoPo príchode do Brna som sa pri slovenských hráčkach stretol s tým, že Čechy, to pre ne ani nie je cudzina. Robia si z toho prechodnú stanicu. Barbora chcela skúsiť lepšiu ligu. Prosiť som ju o angažmá nechcel.

Vedenie SVF vypísalo dosť nešťastný termín na výberové konania, tesne pred koncom súťaží, keď sú ľudia pod zmluvami, ale asi sa to nedalo inak. Doba je hektická. Začalo play off, šli ste v Brne obhajovať medailu. Oznámil si vedenieu Brna zámer ísť do tendru?

Áno.

Opýtam sa teraz z konca. Kandidovať na prezidenta SVF budeš o tri, alebo až o sedem rokov?

Neuvažujem tak.

Čítať celý článok
   

So Štefanom Hankom - členom novej SR SVF

21.3.2018 - Nitra

Vypočul som si názory Štefana Hanka, ďalšieho člena SR SVF - za rozhodcov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hank štefan volejbalDo Správnej rady SVF (SR SVF) som kandidoval na základe zmien v stanovách SVF, kde je uvedené, že tam môžu mať zástupcu aj rozhodcovia. Vzhľadom k tomu, že dlhé roky zastupovala záujmy rozhodcov asociácia rozhodcov a ja som momentálne jej prezidentom, tak som bol asociáciou poverený na zastupovanie v SR SVF.
Na tejto pôde môžme ovplyvniť vzťah vedenia volejbalu a rozhodcov. Ciele, ktoré by som chcel presadzovať vo volejbalovom hnutí cez SR SVF, vznikajú na základe potrieb rozhodcov.
Najpálčivejšou otázkou posledných rokov bolo centrálne vyplácanie, ktoré sa nám už podarilo dotiahnuť a od januára systém funguje.
Ďalšou témou je, aby sme mali v extralige stále dvoch čiarových rozhodcov. V 1.lige by sme chceli, aby aspoň v jednej súťaži rozhodovali dvaja rozhodcovia, pretože pred príchodom nových rozhodcov do extraligy musia získať niekde prax v pozícii druhého rozhodcu. Závisieť to určite bude aj od postoja klubov a SR SVF k tejto problematike. Rozhodcov na Slovensku je málo, aktívnych je menej ako sto. Napriek tomu, že každý rok usporadúvame základné školenia pre začínajúcich rozhodcov a za posledných päť rokov sme vyškolili okolo štyridsať - päťdesiat ľudí, aktívnych z nich ostalo približne iba desať. Ich očakávania, čo im má priniesť rozhodovanie, a nemyslím na financie, sú asi iné.
Kľudne sa môže časom pritrafiť, pričom najhoršie je na tom Bratislava a okolie, že hlavne najnižšie mládežnícke súťaže nebudeme vedieť obsadiť rozhodcami, lebo počet družstiev a potrebný počet rozhodcov v tom regióne budú v nerovnováhe.

Zaznamenal (hu)

   

S Tomášom Kmeťom - členom novej SR SVF

6.3.2018 - Aupark v Bratislave. Vypočul som si a zaznamenal názory, ambície, plány, vízie Tomáša Kmeťa, bývalého hráča, ktorý kandidoval na volebnej konferencii SVF v decembri v Poprade do Správnej rady SVF za športovcov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tomáš kmeťMojim cieľom bolo ostať pri volejbale. Po ukončení kariéry sme ostali ešte rok v Nemecku. Hľadal som možnosti, ako ostať pri športe. Núkala sa táto možnosť, tak som kandidoval do Správnej rady SVF za športovcov. Je to novinka, vyplývajúca z nového zákona o športe, aby mali športovci možnosť byť v dianí, dostať sa k informáciám, vedeli niečo ovplyvniť. Dostal som podporu od vyše šesťdesiatich hráčov a hráčok a kandidoval som. Nemal som protikandidáta a delegáti ma v Poprade zvolili do Správnej rady SVF za športovcov.
Je to zaujímavá skúsenosť. Nikdy som nič také nerobil, takže sa rozkukávam. Prvá vec, ktorú sa nám spoločne podarilo presadiť, je nový tréner reprezentačného družstva žien Marco Fenoglio.

Čítať celý článok
   

S Igorom Prieložným - členom novej SR SVF

prielozny16.2.2018 - Aupark

Jedna otázka. Kandidoval si do Správnej rady SVF (SR) na pozíciu za vrcholový volejbal. Na konferncii v Poprade si dostal 35 hlasov, čo je celkom silný mandát. Čo by si rád za štyri roky spravil, aké sú tvoje ambície, čo chceš ovplyvniť. Ako si predstavuješ systém práce?

Hneď na úvod musím povedať, že som si to aj ja myslel, že som v SR SVF za vrcholový volejbal, ale zisťujem, že mám byť zároveň aj zástupca klubov. Na prvej SR sme si ujasňovali pozície. Moja sa ukázala akosi nejasná, kolegovia ma presviedčali, že podľa stanov som automaticky aj zástupca klubov extraligy. Preto sme sa dohodli, že napíšem koncept, ako by som si to ja predstavoval, čo by mala obsahovať moja činnosť.

Čítať celý článok
   

S Romanom Holienčíkom - členom novej SR SVF

4.1.2018 - Pred mesiacom, dva dni po volebnej konferencii, sme v Žiline podebatovali s novým členom Správnej rady SVF, Ing. Romanom Holienčíkom. Vzhľadom k tomu, že po pár dňoch odlietal za slnkom a chcel rozhovor autorizovať, nastala časová medzera, ktorá niektoré pasáže jemne mení.

Kto je Roman Holienčík?
Známejší som zrejme viac cez komunitu plážového volejbalu. S volejbalom som začínal v Žiline, neskôr v Dubovej, Interi Bratislava. Beach sport club Žilina, kde som promotérom, zorganizoval najviac beachových akcií, hlavne mládežníckych. Pravidelne organizujeme Majstrovstvá Slovenska.HoliencikPracovne som etablovaný v automobilovom priemysle, marketing a predaj. Posledných dvanásť rokov som riadil marketing najväčšej automobilovej značky na Slovensku – automobilku Škoda. Riešil som aj aktivity najväčších športových podujatí, kde je Škoda partnerom. MS v ľadovom hokeji, Tour de France, Vuelta. Mojim zrejme najväčším úspechom v oblasti marketingu bol event MS v hokeji na Slovensku. Bol to dvaapolročný projekt, ktorý vyvrcholil dvojtýždňovým podujatím.

Vy ste sa v lete hlásili na pozíciu prezidenta SVF a potom ste kandidatúru stiahli.
Pôvodne som sa prihlásil na prezidenta a na člena Správnej rady SVF pre beach a aj na pozície marketingu a vrcholového volejbalu. Vtedy som ešte neriešil, kto na čo bude kandidovať. Chcel som sa skrátka podieľať na ďalšom vývoji slovenského volejbalu. Nikto ma nevyzýval, aby som sa vzdal, nik so mnou o tom nehovoril, žiadne tlaky neboli. Nakoniec som sa rozhodol pre pozíciu marketingu, ktorá sa mi zdala najviac nestranná. V tejto oblasti sa cítim byť odborne najzdatnejší.

Čítať celý článok
   

S Robinom Pěluchom

31.10.2017 - So súhlasom DENNÍKA N uverejňujeme rozhovor Michala Červeného s Robinom Péluchom, bývalým hráčom VKP Bratislava, v súčasnosti trénerom Spartak Komárno. WWW ďakuje za ochotu novinárovi Michalovi Červenému. Príbeh volejbalistu zo slovenskej ligy: Prečo nemusím po kariére za pás ako moji spoluhráči

Mohol som hrať v zahraničí, no radšej som doma vyštudoval vysokú školu. Kariéru som ukončil, aj keď by som ešte pár rokov mohol hrať. Už ma to však nebavilo a nemal som dôvod si ju umelo predlžovať. Čítať celý článok
   

Stránka 1 z 15

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>