Matchpoint ROZHOVORY O VOLEJBALE

O VOLEJBALE

S Laurentom Tilliem - Všetko záleží od psychiky

20.10.2015 - Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt laurent tillieVšetko záleží od psychiky, tvrdí tréner majstrov Európy Laurent Tillie.

Francúzi vyhrali v tejto sezóne v júli finálový turnaj Svetovej ligy, ktorý sa hral v Brazílii, keď hneď v úvode turnaja zdolali v domácom prostredí Brazílčanov. V strede októbra potrvdili svoju famóznu jazdu ziskom zlata na ME v Sofii vo finále proti Slovincom.

Čítať celý článok
   

S Michalom Palinkom o rozchodoch

palinek31.8.2015 - Minulý týždeň spôsobili v Čechách rozruch na plážovom piesku Kolocová so Slukovou. Špičkový český pár sa týždeň pred ME a rok pred OH v Brazílii rozišiel. Oslovili sme známeho českého trénera, ktorý ich viedol na začiatku spoločného účinkovania, Michala Palinka.
13.miesto na OH 1996 v Atlante s Marekom Pakostom a 17.miesto s Martinom Léblom v Sydney 2000. S oboma sa rozišiel a rozišiel sa aj s Přemyslom Kubalom, ktorý stále hrá beach profesionálne.

Rozchod s Pakostom.
Klasická ponorka.

Ako dlho ste boli spolu?
Takmer tri roky. Vrchol sme dosiahli titulom na ME. Rozchod sa upiekol v rámci šestiek. Ja som po beachovej sezóne v klube na Odolenej vode požiadal o krátky odpočinok.
Družstvo odcestovalo na sústredenie do Belgicka a po ňom mi oznámili, že som v tíme nežiadúci. Prestúpil som do Ústí. nad Labem.

Čítať celý článok
   

So Slávom Hubom - manažérom reprezentácie - EXLUZÍVNE PRE WEB

huba2Bratislava 15.7.2015

Prečo podľa teba odvolali Flavia Giullineliho?
Dôvod je predsa jasný, nesplnili svoje ciele a tým boli podľa mňa hlavne postup na MS a očakávaný postup z tretej do druhej skupiny Svetovej ligy. Na ten mali dokonca dva pokusy.

Hráči vravia - výborný tréner, odoborník, fajn chlapík. Vyzná sa. Je to tak aj z tvojho pohľadu?
Áno, vyzná sa. Je to tak.
Prečo si skončil?
Pri áčku som skončil, lebo si ma nepozvali do svojho realizačného tímu.

Čítať celý článok
   

S Andrejom Kravárikom 2015 - EXLUZÍVNE PRE WEB

boco3Prešov - 10.7.2015 - na kempe.

Ako sa k nám dostal Gulinelli?
Na jeseň 2013 po ME skončil vo funkcii prvého trénera Pišta Chrtiansky a bolo jasné, že sa bude zodpovedný tréner meniť. Ja som sa dohodol s Luborom (prezident SVF ing. Halanda) na ďalšej spolupráci ako asistent trénera a debatovali sme o typoch trénerov. Boli nejakí kandidáti a Lubor sa ma pýtal na jedného z nich - Flavia Gullinelliho, ktorý ma trénoval v Iraklise Solún. Mal som tú možnosť pod ním trénovať.

Ako dlho?
Na začiatku sezóny nám v klube vypadol Grék, potrebovali sme rýchlo nájsť trénera a voľba padla na vtedy voľného Gullinelliho. Dal nás dohromady, dostali sme sa do finále domácej ligy, vyhrali sme Grécky pohár, prebojovali sme sa tretí krát v histórii do finále Ligy majstrov v Prahe. Ako hráč som bol spokojný. Ak by klub po sezóne nebol začal finančne upadať, iste by ostal. Po zhruba mesiaci som sa dozvedel, že voľba padla práve na Flávia. Zhruba po týždni mi však prišlo vyrozumenie zo štátneho policajného sektoru, že od 1.januára 2014 musím nastúpiť do práce, inak by som tú prácu stratil. (pozn.www - bola to odmena gréckeho štátu za 5. miesto na OH v Aténach). Bol som na dvoch lavičkách a musel som sa rozhodnúť. Musel som sa vzdať reprezentácie a dal som prednosť sociálnym istotám. Oboje robiť nešlo.

Čítať celý článok
   

Volejbal v Čechách kvitne - 1.časť - EXLUZÍVNE PRE WEB

HANIK ST.HUSÁR  00128.1.2015 - Takmer pred piatimi rokmi ma zaujímalo, ako bývalý hráč VKP, neskôr trénerský kolega prežíval predvolebné obdobie, čo ho viedlo k tomu, keď sa rozhodol kandidovať na post predsedu českého volejbalu.
V rozhovore 2010 zazneli zaujímavé názory a pretože českú volejbalovú scénu mnohí fanúšikovia volejbalu na Slovensku sledujú, bolo zaujímavé požiadať ho o bilanciu štvorročnej práce. Sadli sme si k diktafónu po veľmi zaujímavom seminári trénerov v Brne.

Čítať celý článok
   

Volejbal v Čechách kvitne - 2.časť - EXLUZÍVNE PRE WEB

20150128 1428482.1.2015 - pokračovanie

Minivolejbal v barvách. Tvoja idea?
Viacmenej áno. Lepšie povedané minivolejbal tu existoval už dávno, ale projekt „barevný minivolejbal“ sme vytvorili až v roku 2010. Postup bol taký, že sme rozprúdili širokú diskusiu na tému vekových kategórií a pravidiel pre jednotlivé ročníky narodenia (pozn. farby). Dostali sme 58 zásadných pripomienok, prečistili sme to, vytvorili sme päť kategórií s vlastnými pravidlami. Názov farebný  minivolejbal vymyslel tréner Slávek Matěj. Pravidlá sa operatívne menia podľa vývoja. Všetky deti sa bavia. Niektoré pravidlá by možno chceli aj nejaké zmeny, ale deti to náramne baví a v hlave majú, že hrajú volejbal. Sú tam slzy, hádky.

Čítať celý článok
   

Otázka pre ľudí kariéry Lukáša Diviša

2.4.2014 - telefónne a mailové linky.
Čo si myslíte o tom, že Lukáš Diviš sa stal Rusom. Bude hrať v ruskej lige ako domáci hráč, možno bude reprezentovať aj Rusko. Túto otázku sme položili ľuďom, ktorí našli, naučili, zlepšovali, viedli a formovali Lukáša Diviša. Postupne dostávame odpovede.

Michal Miháľ (Žilina - mladší žiaci) - prvý tréner Lukáša: Viem o tom z novín, viem veľmi málo, je mi to zatiaľ divné, dobre sa poznám s celou rodinou, hral som s Lukášovým dedom. Ešte som s nimi o tom nestihol debatovať. Občas, keď je v Žiline, ma príde navštíviť. Prekvapil ma ten krok. Neviem si to dosť dobre vysvetliť, čo ho mohlo tak silno zaujať. Hádam bol silný motív financie. Bolo jasné, že volejbal hrať vie, že bude časom vynikať. Už ako starší žiak na Majtrovstvách Slovenska v Komárne významne čnel nad všetkých. Netrénoval nejako super, ale ako hráč bol vysoko nad priemerom.

Čítať celý článok
   

S Igorom Prieložným, o Dubaji

dubaj114.3.2014 - na tenisových kurtoch LaFranconi.

Priaznivci slovenského volejbalu zaregistrovali, že v Emirátoch po vlaňajšej sezóne skončili účinkovanie v arabskom svete tréneri Chudík, Huba a po zisku titulu v lige sa musel porúčať aj Martin Sopko, ktorý si odniesol príchod svetovej hviezdy, Brazilca Gibu, práve do jeho klubu Al Nasr v Dubaji. V marci už máme doma aj Igora Prieložného, ktorý úspešne tento klub viedol.

Čítať celý článok
   

Stránka 4 z 15

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>