Matchpoint ROZHOVORY O VOLEJBALE

O VOLEJBALE

S trénerom Navrockim - diabol je v detailoch

5.3.2014 - Poľský volejbalový web uverejnil rozhovor Karolíny Sezwczykovej s trénerom Jacekom Navrockym, bývalým trénerom SKRA Belchatov, momentálne trénerom juniorov Poľska.

Kde sa zrodil nápad na výlet do Modeny a aké dojmy máte z návštevy?
Výlet do Talianska sme si namysleli dávnejšie. Stáž je veľmi špecifická forma vývoja, ale veľmi efektívna, pretože kde inde získať skúsenosti, pokiaľ nie v praxi a ešte k tomu v Taliansku. Klub v Modene nám všetkám umožnil, aby sme mohli pozorovať prácu klubu z kuchyne, ale tiež dostali sme možnosť pracovať s hráčmi. Boli sme aj pozrieť prípravu s úvodným briefingom v posilňovni. Bola to pre nás veľmi cenné skúsenosti. Som vďačný, že Poľská volejbalové asociácia nám to umožnila.

Čítať celý článok
   

Otázka pre Grosiara, Hirčka a Stražaya

31.1.2014 - Finále Slovenského pohára. Položili sme rovnakú otázku pánovi Grosiarovi, hlavnému vykonávateľovi turnaja a pánovi Hirčkovi, členovi Správnej rady SVF za kluby. 
Je pravda, že sa turnaj nehrá na umelom povrchu Gerflor a že nie sú vypísané pre víťazov prémie?
Grosiar: Musíte sa obrátiť na pána Stražaya, on je športový riaditeľ súťaže. Včera mi povedal, aby som mu nefušoval do práce.
Hirčko: Nič o tom neviem, musíte sa opýtať p.Stražaya.

Tak sme ho zavolali: Lubeno bol strohý. Pre aký web? Nemám záujem.

www

V diskusnom fóre pred časom Hugi otvoril tému Pohára, pozrite si aj dokument Vykonávacie pokyny SP, aby ste boli v obraze. Dokument pre dokument.
Marketéra Singera sme radšej ani neoslovili a Halanda je už možno v subtrópoch pri Čiernom mori. Myslíme si, že hlavne sa musia pýtať kluby. Raz ten bordel snáď skončí.
Podlaha Gerflor podľa nás nie je problém, hala v Humennom je v parketovej a farebnej verzii absolútne v poriadku, ale prečo nie sú prémie, je záhadné. Verme, že finančné suchoty nie sú spojené s pokutami CEV a MEVZA pre Volleyteam Bratislava.

   

S Klaudiou Novanskou - najkratšou prezidentkou klubu

novanska13.12.2013 - exkluzívny rozhovor pre web s Klaudiou Novanskou, mimoriadne krátko pôsobiacou prezidentkou volejbalového klubu. Kaviareň hotela Médium.

Na konci októbra 2013 vymenilo vedenie Volley team Bratislava prezidenta klubu. Majiteľom ostal pán ing. Hampl, ale športovo politické vedenie prevzala manažérka bratislavského hotela Klaudia Novanská. O mesiac a pár dní abdikovala. Zaujímavé a netradičné. Krátko na to, 11.12.2013 Volley team, vlaňajší majster Slovenska, ukončil svoju zhruba trojročnú púť volejbalovým slovenským prostredím. Zašli sme za ňou. Najskôr odmietala a nemienila ďalej spájať svoje meno s touto etapou. Prehovoril som ju a týmto jej chcem aj poďakovať, že bola ochotná vysloviť pár názorov.

Čítať celý článok
   

Otázka pre: Tomáša Vojtíška

VojtisekTomáš Vojtíšek, medzinárodný rozhodca, delegovaný na zápas Pärnu VK (EST)-VT Bratislava

Pán Vojtíšek, máte nejaké informácie o uskutočnení zápasu v Estónsku?

"Mám informácie z komunikácií medzi federáciami a CEV-om o tom, že ten zápas nebude. Čakám ešte na oficiálne potvrdenie, ale už viem, že nemám nikam cestovať."


10.12.2013, kozlik

   

Otázka pre: Jaroslavu Pencovú

pencova23.10.2013 Jaroslava Pencová, túto sezónu hráčka nemeckého Dresdner SC.

Jarka, dnes hráte prvý zápas Champions League, aká je atmosféra v družstve a aké sú tvoje pocity pred tvojou premiérou v CHL?

No zdravie je super, okrem jednej smečiarky, ktorá je ale zranená vlastne už dva týždne, takže nehrala ani proti Swerinu ani proti Aachenu, sme všetky ok a nálada je super. Na tréningoch sa maká, ale je dobrá atmosféra, pre niektoré hráčky a pre mňa je to prvý zápas Champions League a tak sme také nadšené z toho všetkého, čo sa okolo nás deje. Už teraz vieme, že hala je vypredaná, takže bude okolo 3000 divákov, veľmi sa teším a som trochu aj nervózna. Ale to som ja pred každým zápasom ... stále hovorím, že je to radosť hrať volejbal v takejto atmosfére.

   

S Dominikou Nestarcovou o plážovom volejbale

nestarcova16.10.2013 - Polus v Bratislave - tesne po návrate z predposledného dielu Svetovej série FIVB v Brazílii.

Vek.
28, čoskoro 29.

Vzdelanie.
Inžinierka ekonómie. Prijali ma na doktorandské pokračovanie.

Stav.
Slobodná.

Bezdetná.
Stále.

Boli ste teraz v Brazílii. Copacabana - je to sen?
Určite áno, ale pretože sme na nej teraz neboli, neviem presne, ako to tam vyzerá, určite by som si tam raz chcela zahrať.

Čítať celý článok
   

Marek Kardoš hodnotí ME mužov

kardos 115.10.2013 - trošku to trvalo, pretože Marekovi Kardošovi (Czestochova) začína v Poľsku sezóna a ctíme jeho koncentráciu na prácu v klube. Ale našiel si čas a web je vďačný. Po ME mužov v Poľsku a žiaľ pre Slovensko už nie aj v Dánsku, sme mu položili pár otázok. Tu sú odpovede.

Prečo sú Rusi majstri Európy?
Rusi sú majstri preto, lebo sú oveľa agresívnejší v útočnej fáze, počínajúc podaním a sú disciplinovanejší v medzihre a v dodržiavaní taktiky. Podľa môjho názoru je to dôsledok niekoľkoročnej invázie zahraničných trénerov. Naučili ich nepanikáriť v hraničných situáciách a dôverovať, poviem to tak laicky, číslam. Na druhej strane vidíme neuveriteľnú snahu hrať kolektívne a tá súdržnosť v ich tíme bola vidieť aj vo finále. Sivoželez bežal 20 metrov po stratenej lopte a keď sa vracal, tak ho každý potľapkal po ramene. Tak isto Muserskij, ktorý sa iba obzrel po lopte padajúcej meter od neho, si sám zvolil tzv. "trest" v podobe pádu. Nikto mu to nekázal a keďže má 218 cm, tak by sa to dalo aj pochopiť, ale on si to neodpustil a sám si zvolil cestu ako ukázať, že na to mal. K tomu by som pridal konkurenciu, ktorá je v Rusku oveľa väčšia než kdekoľvek na svete. Možno ešte Brazília môže Rusom v tomto konkurovať.

Čítať celý článok
   

Otázka pre: Štefana Chrtianskeho

10.10.2013 - telefón -
chrtianskyAké sú dôvody ukončenia vášho pôsobenia pri reprezentácii?

Je to osobné rozhodnutie, už to vo mne dlhšie zrelo. Posledné obdobie bolo pre mňa veľmi náročné, potrebujem si trochu oddýchnuť.  Rozhodnutie nesúvisí s ME, je urobené po dohode s vedením SVF. V klube, v Innsbrucku, normálne pokračujem, sezóna sa už rozbehla a po nej sa uvidí, čo ďalej. Je mi jasné, že pre SVF je to nepríjemná situácia, ale je to rozhodne lepšie, že si môžu teraz nájsť trénera, ktorému ak sa vydarí kvalifikácia na MS, tak na ne zrejme aj s družstvom pôjde.

 

kozlik

   

Stránka 5 z 15

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>