Matchpoint ROZHOVORY O VOLEJBALE

O VOLEJBALE

Otázka pre: Mateja Kubša

kubsKubšo, ktorý titul lepšie chutí, s VKP alebo s VT?

Zatiaľ ťažko hodnotiť, keďže oslavy budú nejakých tých pár dní pokračovať... Ale čo sa týka pocitov bezprostredne po získaní titulu, tak po prvom z nich, ktorý som získal s VKP bola radosť asi najväčšia. A to asi práve z dôvodu, že bol prvý a navyše sme ho získali v siedmom zápase v tie-breaku na humenskej pôde.

   

Otázka pre: Igora Porvazníka

porvaznik27.6.-7.7.2013 budeš v mexickom Mexikali a Tijuane pískať MS kadetov do 19 rokov. Ako sa udeje taká nominácia? Nič netušíš a príde Ti oznámenie?

Nuž, v podstate je to tak ako píšeš. Sedíš pri PC a zrazu Ti blikne mail. Odosielateľ : FIVB Sports Events Department
A z toho sa rozhodca dozvie, že je nominovaný na poduajtie FIVB.

Tvoje pocity?

Pocity ? No asi také, že : Uff... Samozrejme obrovská radosť z ďalšej významnej nominácie, prvý krát na svetovej úrovni, prvý krát mimo európsky kontinent. Na druhej strane samozrejme aj pocit zodpovednosti a záväzku voči mojim predchodcom, ktorí na svetovej úrovni v rokoch dávno a i nedávno minulých šírili dobré meno slovenskej rozhodcovskej školy.

Budeš mať čas okrem rozhodovania aj trochu poobzerať miestny život?

Počas mojich ME kadetov v Rige, juniorov v Kazani i junioriek v srbskom Nisi sa vždy čas našiel, tak verím, že budem mať túto možnosť.
   

Otázka pre: Borisa Demetera

demeterBoris Demeter, odchovanec VKP Bratislava, túto sezónu s družstvom Prievidze vybojoval postup do Extraligy.

Boris, samozrejme Ti gratulujeme k postupu! Uvidíme Ťa v budúcej sezóne znovu v Extralige? A malá podotázka: Ako prebiehali (či ešte prebiehajú) oslavy?

V Prievidzi sme sa v nasledujúcej sezóne na ďalšej spolupráci nedohodli. Na ponuku čakám z Talianska, Ruska a možno z Poľska, ale pravdepodobne žiadna nepríde. :-) Čiže momentálne nemám žiadnu ponuku. Čaká ma leto, cez ktoré budem konečne oddychovať, vlastne chodiť do práce, ale parkety, 12 stupňov v hale a volejbalové dvojzápasy si odpustím.
Oslavy boli grandiózne a nadmerné užitie alkoholických nápojov neobišlo ani jedného hráča z prievidzského tímu. Oslavy skončili a už nám je všetkým dobre.

   

S Maťom Nemcom

marec 2013

Po Martinovi Pipovi sme vyspovedali jeho vernú dvojičku z reprezentačných čias. Hráča, ktorého si možno niekto mýli mimo volejbalového ihriska s vyhadzovačom z miestneho baru.  Volejbalovo vyrastal vo VKP Bratislava, jednu sezónu pôsobil aj vo Vk Chemes Humenné. Momentálne pôsobí        v Južnej Kórei a patrí medzi opory slovenskej volejbalovej reprezentácie. Reč nie je o nikom inom ako Martinovi Nemcovi...

Čítať celý článok
   

Otázka pre: Jarku Pencovú

pencovaJarka, sú tohtoročné boje o majstra iné, ako pred rokom a kto vám v Slávii robí najväčšie problémy?

Sú trošku iné, najmä kvôli tomu, že máme v družstve veľa nových a mladých dievčat, ktoré takéto boje ešte nezažili... je ťažké povedať jednu osobu zo Slávie, ktorá by nám robila problémy najviac, myslím si, že podobne ako my hrajú kolektívne a nie je tam hráčka, na ktorej by to celé stálo...

   

Otázka pre: Martina Nemca

martin-nemec-clanok Martin, končíš po dvoch rokoch v kórejskom klube Korean Air Jumbos. Aké sú dôvody a máš už  vo výhľade nejaké nové možné pôsobisko?

"Jednoročná zmluva mi vypršala a dohodli sme na ukončení spolupráce.
Mám nejaké ponuky z Turecka, Číny a Japonska, tak uvidíme onedlho, kam podpíšem. Sám v tom ešte nemám jasno."

   

S Filipom Gavendom

január 2013 - Nitra

Je to sila vlastného chcenia,ktorá rozhoduje o úspechu...

Slovensko opäť objavilo nový talent v podobe Filipa Gavendu.

Čerstvo 17-ročný mladík sa narodil v Považskej Bystrici, no od narodenia býva v Púchove, kde urobil aj prvé kroky k svojej volejbalovej kariére. Hrával za Nitru, je kmeňovým hráčom Volley Teamu UNICEF Bratislava a v súčasnosti pôsobí v COP Trenčín.

Sme tam sústredení mladí hráči a makáme na sebe dvakrát denne, “ tvrdí študent trenčianskeho gymnázia, ktorý má staršieho brata a pred sebou viac ako sľubnú volejbalovú budúcnosť. Slovensko opäť objavilo nový talent v podobe Filipa Gavendu.

Čítať celý článok
   

S Martinom Pipom

marec 2013 - Humenné

Vyspovedali sme Martina Pipu, v súčasnosti hrajúceho za volejbalový klub Spartak VKP Myjava. Je jedným z najlepších hráčov na poste libera v histórii slovenského volejbalu, patrí medzi  volejbalových srdciarov  a milovníkov štvorkolesových tátošov.

Čítať celý článok
   

Stránka 6 z 15

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>