Matchpoint ROZHOVORY O VOLEJBALE

O VOLEJBALE

S Maťom Nemcom

marec 2013

Po Martinovi Pipovi sme vyspovedali jeho vernú dvojičku z reprezentačných čias. Hráča, ktorého si možno niekto mýli mimo volejbalového ihriska s vyhadzovačom z miestneho baru.  Volejbalovo vyrastal vo VKP Bratislava, jednu sezónu pôsobil aj vo Vk Chemes Humenné. Momentálne pôsobí        v Južnej Kórei a patrí medzi opory slovenskej volejbalovej reprezentácie. Reč nie je o nikom inom ako Martinovi Nemcovi...

Čítať celý článok
   

Otázka pre: Jarku Pencovú

pencovaJarka, sú tohtoročné boje o majstra iné, ako pred rokom a kto vám v Slávii robí najväčšie problémy?

Sú trošku iné, najmä kvôli tomu, že máme v družstve veľa nových a mladých dievčat, ktoré takéto boje ešte nezažili... je ťažké povedať jednu osobu zo Slávie, ktorá by nám robila problémy najviac, myslím si, že podobne ako my hrajú kolektívne a nie je tam hráčka, na ktorej by to celé stálo...

   

Otázka pre: Martina Nemca

martin-nemec-clanok Martin, končíš po dvoch rokoch v kórejskom klube Korean Air Jumbos. Aké sú dôvody a máš už  vo výhľade nejaké nové možné pôsobisko?

"Jednoročná zmluva mi vypršala a dohodli sme na ukončení spolupráce.
Mám nejaké ponuky z Turecka, Číny a Japonska, tak uvidíme onedlho, kam podpíšem. Sám v tom ešte nemám jasno."

   

S Filipom Gavendom

január 2013 - Nitra

Je to sila vlastného chcenia,ktorá rozhoduje o úspechu...

Slovensko opäť objavilo nový talent v podobe Filipa Gavendu.

Čerstvo 17-ročný mladík sa narodil v Považskej Bystrici, no od narodenia býva v Púchove, kde urobil aj prvé kroky k svojej volejbalovej kariére. Hrával za Nitru, je kmeňovým hráčom Volley Teamu UNICEF Bratislava a v súčasnosti pôsobí v COP Trenčín.

Sme tam sústredení mladí hráči a makáme na sebe dvakrát denne, “ tvrdí študent trenčianskeho gymnázia, ktorý má staršieho brata a pred sebou viac ako sľubnú volejbalovú budúcnosť. Slovensko opäť objavilo nový talent v podobe Filipa Gavendu.

Čítať celý článok
   

S Martinom Pipom

marec 2013 - Humenné

Vyspovedali sme Martina Pipu, v súčasnosti hrajúceho za volejbalový klub Spartak VKP Myjava. Je jedným z najlepších hráčov na poste libera v histórii slovenského volejbalu, patrí medzi  volejbalových srdciarov  a milovníkov štvorkolesových tátošov.

Čítať celý článok
   

S Petrom Malachovským - kadetský reprezentant

Volejbal ma naučil nikdy sa  nevzdávať a bojovať do poslednej sekundy...

Peter Malachovský, mladý 16 ročný gymnazista a bezpochyby  talent  z východu Slovenska, má otvorené všetky cesty k napredovaniu. Najmladší „extraligista“, kadetský reprezentant, volejbalový bojovník..., aj takýmito prívlastkami disponuje tento Staroľubovňan.

Ako nám prezradil svoj voľný čas trávi zväčša volejbalovými tréningami, ale sem-tam nepohŕdne ani dobrou knihou. Momentálne ste ho mnohí mohli sledovať ako sa pasoval v zápasoch play-off extraligy proti VT Bratislava

Čítať celý článok
   

S pánom Krukom - TVCOM.CZ

29.9.2012 - BA 17:00

krukHaló, pán Kruk, nemôžme dať na Skype rozhovor ?
Není  problém.

Nechcem vás rušiť, lebo je sobota a začínajú prenosy.
Nerušíte.

Prosím vás, ako sú dnes pripravené prenosy volejbalu Slovenskej extraligy? Ste spokojný s prípravou?
Přenosy? Dnes nejsou.

Prečo?
Domnívám se, opakuji, je to múj dojem, kluby přípravu podcenili.

Ja si myslím, že problém bude na strane SVF. Singer, zodpovedný za dielo je na dovolenke v Amerike.
To nevím, jestli je v tom problém.Ale je to tak pokaždé. Začátky jsou složité.

Ja viem, že kluby sa celkom usilovali. Váš technický email sme dostali 15.8. to bolo dosť zavčasu. Pamätáte sa na míting klubov 13.6. v Bratislave? Prezident SVF Halanda upozornil kolegu Singera, že to bude zladiť časovo náročné a že sa všetko musí stihnúť. Som presvedčený, že Singer je hlavný vinník na dnešok nepodarenej akcie. Ako vždy.
Já měl komunikovat především s pánem Bruchem a to děláme denně.

Čítať celý článok
   

S Jirkom Popelkom III - exluzívne pre www

 Akým smerom sa bude web ďalej uberať?

„Momentálne spolupracujeme s Tomášom Janku, ktorý je skokanom do výšky a mal som tú možnosť s ním  a jeho otcom trénovať a vždy som sa potom cítil fantasticky. Začali sme teda dávať dokopy tréningový plán, ktorý môže mnohým pomôcť v kondičnej príprave. Radi by sme v tomto pokračovali, aj keď teda ja nie som tréner, ale v spolupráci s niektorými povolanými sa mi to zdá ako dobrý nápad.“

Čítať celý článok
   

Stránka 7 z 15

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>