Matchpoint ROZHOVORY O VOLEJBALE

O VOLEJBALE

S Petrom Šafářom - exkluzívne pre www

safarPetr Šafář – bývalý reprezentačný tréner Slovenska v beachvolejbale.

Ročník 1957, Pedagogická fakulta, telesná výchova – branná výchova, aktívny hráč volejbalu do roku 1997, potom už iba beachvolejbal.
V roku 2000 sme spolu s trénerom Milanom Džavoronkom urobili koncept rozvoja beachvolejbalu v Čechách. Po piatich rokoch mi Volejbalový zväz  Českej republiky  už neponúkol celoročnú prácu a tak som sa pobral na Slovensko.
Bol som oslovený v roku 2005 Mišou, vtedy Kleskeňovou, teraz Cibulovou, či by som nešiel pomôcť s oživením beachvolejbalu. Na Slovensku sa chystal nový projekt.

Čítať celý článok
   

S Michalom Sládečkom

Který z nahrávačů z vaší skupiny vás svojí hrou nejvíce zaujal?
Je pravda, že už jsme hráli se všemi a dá se to hodnotit. Ruský nahrávač (poznámka: Grankin, zároveň kapitán týmu) je strašně chladný. Mně se líbí Němec Tischer z Olympiakosu. Hraje výborně. A povzbuzuje celý tým, všechny spoluhráče. Trenér Moculescu, u kterého trénoval ve Friedrichshafenu pět let, z něj udělal Pana nahrávače Rozhovor s nahrávačom Českých Budéjovíc pred stretnutím Ligy majstrov s trentinom prináša idnes.cz
Čítajte

   

Výborná volejbalistka s dobrým srdcom

fabianovaMgr. Eva Fabianová (1975) hráčka, trénerka a funkcionárka Volejbalového klubu Spišská Nová Ves            

 

Si rodená Spišiačka, ako to bolo s Tvojím volejbalom od začiatku tu v Spišskej Novej Vsi?

Moje prvé začiatky s volejbalom boli, či veríte alebo nie, na záhrade u „kámošky“. Natiahli sme motúz od jednej jabloni k druhej a „mastili sme volejbal“. Neskôr som sa prihlásila do volejbalového krúžku na Základnej škole Nad Medzou v Spišskej Novej Vsi pod vedením vychovávateľky Katky Meliorisovej. Hra sa mi natoľko zapáčila, že som sa stala členkou Volejbalového klubu žiačok za Spišskú Novú Ves pod vedením trénera Ing. Antona Brezovského. V tomto čase sme sa stretli partia dievčat, kde sme ťahali súťaže od starších žiačok cez juniorky.

Čítať celý článok
   

S Honzom Svobodom - trénerom českej reprezentácie

10.12.2009 - Praha

Na začiatku augusta 2009, po úspešnej kvalifikácii na MS 2010, nahradil Jan Svoboda (Příbram) vtedy odstúpivšieho hlavného trénera Z.Haníka a spoločne s Milanom Hadravom viedli reprezentačné družstvo mužov na ME v Turecku. V stredu ich oboch potvrdila Správna rada Českej volejbalovej federácie na ďalšie obdobie.
On-line rozhovor pre idnes.cz si s hlavným trénerom
prečítate tu

   

Franco Neto: beach je môj život a práca

Denník Idnes.cz priniesol rozhovor s brazílskou legendou beachvolleyballu.
Čítajte
   

Michal Rak: Ťažko zarobené peniaze

Michal Rak, český reprezentačný blokár, v tejto sezóne hráč Piacenzy, ktorá vo finále play off o titul v Taliansku zvíťazila nad Trentom, sa zhováral s redaktorom denníku Idnes.cz
Čítajte

   

S M.Čadom - akú majú naše ženy šancu?

Miroslav Čada tréner slovenských volejbalistiek o ich šanciach v kvalifikácií na MS 2010

   

Prvá slovenská reprezentantka čiernej pleti

Premiéru v slovenskom drese absolvovala brazílska volejbalistka SOLANGE SOARESOVÁ v prípravnom zápase proti Španielsku. Podľa trénera Miroslava Čadu má byť jednou z opôr reprezentácie. 

Prvá slovenská reprezentantka čiernej pleti sa po kariére vráti do Brazílie, kde má veľké charitatívne plány.

čítaj celý článok

 

 

   

Stránka 9 z 15

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>