Matchpoint Listy Luborovi

Listy Luborovi

Drahý Lubor - september

       Drahý Lubor,

     pôvodne som chcel v septembrovom liste, to je prvý mesiac nového školského roku, veď vieš,  ukončiť tému o Tvojich produktívnych školských centrách v Trenčíne a Nitre. Náhlu zmenu obsahu listu spôsobili ME juniorov a povinný licenčný seminár trénerov, ktorý bol v pondelok. Nedá sa nepísať. Mimochodom všetko dobré k narodkám.
Len veľmi kratučko k semináru. Pravidelne a neustále sa vzdelávam. Všade, kde sa dá. Vypísané témy ma tentoraz nezaujímali, povinnosť pečiatky ma tam opäť nehnala, lebo odvtedy, čo zvysoka kašlem na Tvoj volejbal, motív pečiatky - pre účel trénerskej licencie - ma tam neženie. Tentoraz som bol iba zvedavý.

Čítať celý článok
 

Drahý Lubor - august P.S. II

Drahý Lubor,

ako som včera sľúbil. P.S. II. venujem príspevku tréenra Karola Lukáča.

Projekt COP NITRA – charakteristika

Moja prvá otázka skôr ako začnem je: Kto je v dnešnej dobe zodpovedný tréner COP? Mal by spĺňať dosť prísne kritéria (podľa oficiálnych dokumentov Ministerstva školstva), vzdelanie by mal mať predovšetkým pedagogické.

Projekt, ktorého obsahové zameranie by malo korešpondovať s tematickým obsahom názvu. Príprava najtalentovanejších v danom športe, odvetví, disciplíne  na tie naj TOP podujatia v rámci reprezentácie našej krajiny v danom športe. Pýtam sa z akého cenza dnes vyberáme? Alebo len plníme miesta?

Čítať celý článok
   

Drahý Lubor - august

Drahý Lubor,

       pokračujem v téme Centrá olympijskej prípravy. Požiadal som pred časom kolegov trénerov, ktorí pracovali v dievčenskom stredisku v Nitre o ich poznatky, postrehy, názory, plusy, mínusy, ktoré majú z etapy ich pôsobenia v Nitre. Všetci tam určitý čas pôsobili a ako to býva vo vašom systéme zvykom, "automaticky" aj viedli reprezentačné družstvá kadetiek, resp. junioriek. Dal som im aj otázku,  prečo odišli a či by sa event. vrátili pracovať do COP. (moja pozn.: odpovedali ako mienili, nič som nemenil, nekrátil).
       Lubor, ja Ti tie listy píšem postupne, pomaly a keď som mal tento skoro hotový, tak si nášmu klubu zase vyviedol pozoruhodné mocipanské a odporné svinstvo. Tak si ma vyviedol z miery, že kópiu našej sťažnosti členom Správnej rady SVF som neposlal p. Chmelárovi na SOV, ale Chmelárovi od politických analytikov. Vravím si, Lubor, Ty už nechceš, aby som Ti písal. Lubor, Ty ma chceš od listov odradiť. To, ako si v pondelok 4.8.2014 opäť prispel k rozvoju volejbalu, popíšem čitateľom a fanúšikom mládeže veľmi stručne zajtra na našom klubovom webe, ale rád by som Ťa poprosil Lubor, vydrž. Ešte štyri. Tento a ešte štyri. Potom už budem písať viac mojej sestre, ako som Ti spomínal v júli.

Čítať celý článok
   

Drahý Lubor - júl

Drahý Lubor,

pôvodne som mal v pláne písať v júli, horúcom slnečnom mesiaci, o plážovom volejbale. V priebehu mesiaca si píšem nejaké poznámky k listu, aby som nič k téme nevynechal, no okrem Dubovcovej a Nestarcovej (samozrejme mimoriadne velebím Tvoj vplyv na ich úspechy) ma nič súvisiace s beachvolejbalom nenapadlo. Keď nedávno naša mužská dvojica prehrala na Kontinentálnom pohári s pehatými, ryšavo zarastenými Írmi s malými krivými nohami, tak si vravím, more mať nebudeme, pláže nám tak rýchlo nevzniknú, štátnych peňazí nikdy nie je dosť, je to marný boj.

Čítať celý článok
   

Drahý Lubor - jún

Drahý Lubor,

      v prvom rade Ti chcem zablahoželať k postupu mužov na ME 2015. Je to vlajková loď kolektívnych športov, udržať sa pravidelne vo vyššom európskom leveli je výborné. Žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně.
Ešte raz, gratulujem a zároveň Tvojej svätožiare pripomínam, že vplyv úspechu mužov na rozvoj volejbalu na Slovensku sa rovná nule.
Blíži sa koniec školského roka, to chce pozrieť sa na Tvoje školské projekty Trenčín a Nitra, strediská Centralizovanej olympijskej prípravy (COP) hráčov. Poznáš moje názory na Trenčín. Projekt má veľmi veľa plusov, samozrejme aj mínusov. Jedno je ale úplne chybné. Vaša súčasná ústredná idea práce - poď do Trenčína, (Nitry) a si reprezentant, je totálne choromyseľná. Zámer sústrediť niektorých talentovaných hráčov je v poriadku.
S týmto júnovým listom som sa natrápil trochu inak. Požiadal som otca myšlienky projektu prípravy talentov, jeho zakladateľa, trénera Petra Kalného o názory. Ako vždy bol pedantne pripravený a otázky som v zásade nekládol. Bola to debata, ale niť držal v rukách kolega Kalný.

Čítať celý článok
   

Stránka 3 z 5

<<ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec>>