Matchpoint Postrehy - píšete nám

Postrehy

Diletanti zrušili libero u žiakov

26.11.2017 - Správna rada SVF na svojom zasadnutí 8.11.2017 schválila návrh Rady mládeže SVF, aby sa v kategórii žiakov zrušila pozícia libera. Odborné argumenty, ktoré predostrel šéf SVF ing. Halanda, sú do neba volajúce sprostosti. Pozícia je zrušená od 1.7.2018.
Každý normálny tréner - ak príde do haly vysoký, prespektívny hráč, hráčka, tak sa mu venuje inak, ako ostatným deťom.
Každý normálny tréner (napr. v B.Bystrici) je nenormálne šťastný, ak mu príde do haly aj malé, ambiciózne, živé striebro, ktoré je v poslednom roku ZŠ o hlavu vyšší ako jeho rodičia a nič iné ako libero nikdy nebude. A môže to byť libero svetový. Podotýkam, že aj nenormálny tréner ho kľudne nechá adekvátne dlhý čas hrať aj na smeči, lebo ešte dlho bude v tíme najlepší. Žiadne rady Rady nepotrebuje.

Každý normálny tréner ide v práci s vysokým perspektívnym hráčom (možno aj hráčkou) v rozvoji herných činností krok po kroku. Pomaly. Obozretne.
Každý normálny tréner musí často ubrániť vysokého chlapca, dievča pred drbnutými posmeškami menších, šikovnejších a často aj ich ambicióznymi rodičmi. K tomuto cieľu mu práve poslúži vysokého a perspektívneho chlapca, dievča v kategórii žiakov posadiť na jednu polovicu hry na lavičku. Aby sa len pozeral. Má čas.
Každý normálny tréner po čase nechá vysokého a perspektívneho hráča hrať aj v poli. Postupne, opatrne, s citom.
Každý normálny tréner nechá po vhodnej dobe na tréningu odbíja prstami, bágrom hrať rovnakým počtom opakovaní všetkých hráčov, vrátane vyšších a perspektívnych.
Každý normálny tréner prizabije rozhodcu, ak má ten blb trendy pískať každému inému hráčovi ako nahrávačovi akékoľvek hlučnejšie odbitie prstami ako dvojdotyk.
atď.

Keďže v Rade mládeže je normálnych trénerov ako šafránu, splodia takúto kardinálnu volovinu. Chcú svojim návrhom zmeniť tok rieky. Chcú odborne regulovať celý trénerský staff Slovenska. Tento idiotský návrh sa dostal na sedenie Správnej rady. V nej sedí iba jeden normálny tréner (hoci nevychoval ani jedného jediného hráča od piky), ale keďže hlasovanie o tejto do neba volajúcej sprostosti skončilo 6 - 0 za zákaz libera, tak musím skonštatovať, že dotyčný člen SR SVF vekom zrejme stráca ducha a to je už veľmi povážlivé, lebo on ten trénerský staff v tom spolku diletantov akože zastupuje. Dúfam, že už len týždeň.
Predložené argumenty, ktoré Halanda v zápisnici SVF spomína, sú tak hlúpe, že najbližšie môžme očakávať, že zrušia systém 5-1, 4-2, korektora, blokárov a na rozkaz sa bude hrať systém z 50 rokov, keď bude nahrávať stredový hráč a iba do zóny 4, aby boli všetci rovnako zaťažení a všestranní.
Ideálne by bolo, aby jedného dňa zrušili druhých šesť hráčov z dvanástky. Budú hrať len šiesti, aby boli rovnako zaťažení a šikovní. Zrušte aj babskú jednonožku, aby sa nezväčšovala lateralita svalov tela.
Neskôr možno navrhnú, aby deti nemohli trénovať muži, ale iba ženy, aby prevládol v práci s deťmi taký materinský prístup.

Na konferencii SVF 3.12.2017 budem predkladať návrh na zmenu stanov. Dôvod jednej zo zmien sa bude týkať toho, aby nikdy nemohli uzrieť svetlo sveta takéto kardinálne voloviny a to ešte bez širokej odbornej diskusie. Aby takúto zásadnú zmenu súťažného poriadku nemohla zmeniť nejaká diletantská skupina dobrodruhov. Ak k tomu nebodaj dôjde, aby to musel byť návrh kompetentnej väčšiny.

Ivan Husár, VKP

   

Stanovisko Dr. Hančíka k článku Keď sa hrá MEVZA

Vážení priatelia,

Po zaujímavom stretnutí extraligy, v ktorom naše družstvo žien vyhralo hladko v Dome športu nad Strabagom v piatok 17.11.2017 3:0, vyskytli sa komentáre, prečo  družstvo Strabagu nenastúpilo s hlavnými hráčkami družstva. Náš klub bol nepriamo obvinený, že sa nechcel dohodnúť so Strabagom na preložení tohto zápasu, ktorému termín 17.11. nevyhovoval. Nebola to pravda. Chceli sme sa dohodnúť, ale problém spočíval v inom. Preto si dovolím podať vysvetľujúcu stanovisko prečo nedošlo k dohode na zmene termínu.

Čítať celý článok
   

Keď sa hrá MEVZA

Zamatovo revolučný deň 2017 v hlavnom meste SR.

Keď sa hrá MEVZA, poháre CEV, tak sa musia ostatné družstvá, nehrajúce medzinárodné súťaže, v ústretových posunoch domácich súťažných termínov prispôsobiť. Musia pochopiť. Ak nemajú chuť, vôľu, racio vyjsť v ústrety, tak rozhodne Lubeno. Odborne, umne, s citom, tak ako len Lubo S. vie.
Nedokonalé predpisy (ani ich to nenapadne - tie predpisy) nemyslia však na to, ako sa má postupovať v situácii, ak sa nechcú dohodnúť takí, čo európsky trpia spoločne. Raz jeden a INOKEDY zase ten druhý.
Prenájom sa zaplatil, energia bude uhradená, fa pískačom uhradené, práčky vyperú "spotené dresy", zhltnú sa nejaké pilulky, divák čumí ako debil, rodičia pofrflú, každý je k---t a karavána ide ďalej.
Neovládam podrobnosti včerajšieho sprzneného ženského derby z čela tabuľky, nevyznám sa, lebo ženský sektor je tradične intrigánsky drbnutý, nesúdim, oba tábory mám úprimne rovnako rád, aj keď ma Dr. Hančík teraz - predvolebne - riadne serie. Ale všetko vždy prejde.
Jediné, čo k tomu môžem presne bez chyby povedať je, že ak by som dostal ako tréner nejaký nekompetentný rozkaz, idem na druhý deň do Amazonu.
Najhoršie je, že žiaden chlap dnes nemôže povedať, že mu nejaká baba chýbala, lebo v dobe #metoo, môže ísť do basy.

Husár Ivan, VKP

   

Nenechajte si brnkať

27.9.2017 - Ak si dnes kúpite v predajni funkčnú, oprávnenú lekárničku do auta v záruke a zajtra bude schválený nový zákon so zmenou, tak vám určite normálny štát v normálnych pomeroch dovolí tú lekárničku použiť ešte tie dva roky, na ktoré má balíček záchrany napísanú lehotu.
Ak by nejako výrazne chcel štátny orgán, ovplyvnený lobingom, meniť normy každý mesiac a buzerovať obyvateľstvo, aspoň by ste sa vedeli zariadiť.

Vážení priatelia, ak ste si teda zakúpili zápisy na volejbalové stretnutia pred vydaním ÚS č. 4 (19.9.2017), pár dní pred začiatkom súťaží, v ktorej súťažný riaditeľ SVF od pásu, svojvoľne, normu zápisov zmenil, skúste tej jeho inštitúcii napísať, zavolať, sťažovať sa. Alebo napíšte priamo ing. Halandovi, tam je však riziko, že nebude vedieť o čom točíte.
Lístky na postavenie, to je za nami, rozhodcovia akceptujú aj servítky - správne.
Zápisy: ak máte iba 12 hráčov situáciu vyriešite a perzekuovaní by ste byť nemuseli. Ak naberiete 16 krkov, máme pre vás doporučenie a jednoduché riešenie. Vezmite čierne pero, pravítko a dva riadky rozpoľte. Hráča tam v pohode vpíšete, ak ide o hráčku a je obézna, dajte ju do normálneho riadku do štíhlych dajte chudučké. Aaaaaa je to.
No ak chcete mať všetko v absolútnom, rigoróznom a hlúpom, dokonca debilitou zaváňajúcom poriadku, napíšte vlezdoprdelistovi Karlovi ze Záhorá a on vám vytlačí, čo potrebujete.

 

eshop.volejbal.sk

 

   

Nový (prvý) partner pre extraligu mužov a žien

22.9.2017 - onedlho sa objaví na všetkých extraligových zápasoch v okolí ihriska logo PARFEMS.SK - nový (prvý) partner extraligy mužov a žien.
Liga sa v stredu začala, ale marketingový guru SVF Tomáš Singer predstaví novinky časom. Časom dodajú bafíci z Junáckej klubom hracie siete a anténky, časom Singer na tlačovke vysvetlí, prečo v marektingových podmienkach sľúbili extraligovým družstvám 12 lôpt a reálne dostali kluby lôpt iba desať.
Onedlho sa kluby, hráči a hráčky dozvedia aj finančné benefity zo spolupráce medzi SVF a novým partnerom. Zaiste budú môcť kluby nahliadnuť do paierov, o čo ide. Ale to všetko až časom.
Vzhľadom k tomu, že logo PARFEMS sa objavilo už počas ME na dresoch mužov Slovenska ,veci musia byť dávno hotové, ale Singer má vždy čas.
Predstavovanie partnera počas rozbehnutej súťaže je diletantský, neakčný a smutný postup, ale to predsa všetci o viceprezidnetovi pre marketing vieme.
Včera nám skončilo leto. Dnes sa rozbieha jeseň. Leto bolo nádherné a teplučké. Možno prisuché. Nech už je jeseň akákoľvek, prajme si všetci, nech sa letu vyrovná najbližšia zima. A po nej ďalšie štyri.

www

 

   

Aký to má význam

20.9.2017 - Začína extraligový ročník 2017/2018 a hneď tu máme maškrtu. Povedzte, načo je to dobré.

13.9.2017 bol na FTVŠ povinný trénerský licenčný seminár. Pri registrácii trénerov obdržali GRÁTIS kolegovia od www.volejbal.sk balíček lístkov (100) na postavenie. Je na nich firma GALA, boli vyrobené ešte v pradávnom čase fungovania kooperácie GALA a ZVOK (Združenie volejbalových oddielov a klubov) a samozrejme je na nich VOLEJBAL.SK
SVF žiadne také lístky klubom, trénerom nevenuje.
Medzi frekventantmi seminára sa už dva, tri roky objavuje súťažný riaditeľ SVF Stražay. Jeho motív sadnúť si do lavíc nebude ani tak zvýšenie si svojich emeritných trénerských schopností, ale kontrola prítomnosti trénerov, pretože v minulosti sa tento povinný zisk kreditu trápne - pod krytím čelných funkcionárov SVF - obchádzal a niektorí tréneri získali "pečiatku" podvodom.
Stražay zrejme lístky nechcel, možno si aj vzal, ale ihneď nato v sobotu na seminári rozhodcov interne tieto lístky zakázal a o pár dní zvečnil svoju buzeráciu aj oficiálnym zákazom akýchkoľvek iných lístkov na postavenie, ako tých JEHO - anglických - z dielne FIVB. Tréneri bez maturity sú v riti.
Skúsim to popísať absolútne blbovzdorne, aby to aj laici pochopili  a vopred vás prosím, aby ste v tom nevideli žiadne drobné vojničky, ale len ako upozornenie na  opätovné obmedzovanie, buzerovanie, šikanu nezmysleným nariadením.
Lístok na postavenie nie je žiaden oficálny dokument podľa pravidiel FIVB. Je to lístok, ktorý má nejaké okienka, tréner naň napíše šesticu hráčov do úvodu setu, plus označí klub, číslo setu a označí libera. Lístok po sete skončí v koši. V princípe je bežné, ak lístok nemám, tak postavenie napíšem na hajzlák. Nikdy nikomu nič nevadilo. Ale od turnaja  juniorov v Trnave pred dvomi rokmi lístok na postavenie z dielne VOLEJBAL.SK pije Lubenovi krv. Keď zbadá niekde to známe logo, musí v pondelok k alergológovi.
S úradnou správou SVF č.4, v ktorej Lubeno, podľa mňa svojvoľne lístok zakázal, poslal klubom jednu A4, na ktorej majú 10 lístkov a ktorú si každý na sobotu musí vytlačiť. Lístok je v anglickom jazyku, pozor, pozor, aby Ťa Lubo kapitán Danko nedojebal.

Ďalší šok, ktorý Stražay v úradnej správe klubom dva dni pred začiatkom sezóny oznámil, bol zákaz používať iný, ako oficiálny vzor zápisu na stretnutie volejbalu z dielne FIVB, prípadne môže byť aj v slovenskej verzii. Asi ho medzitým kancelária NR SR dôrazne pokarhala. Nikde na Slovensku ich nekúpite.
Opäť sa pokúsim vysvetliť to absolútne zrozumiteľne.
Zápisy sú dva. Veľkosť A4 - jednoduchšie zapisovanie stretnutia, používa sa u žiakov a tuším kadetov, prípadne v druhých ligách.
Veľkosť A3 je medzinárodný zápis o stretnutí, buď v anglickej, alebo slovenskej verzii.
V nedávnej minulosti (12 hráčov a jeden libero) mal zápis 12 koloniek pre hráča a jeden riadok pre libera. Napísali ste do 12-tich riadkov 12 hráčov a duplicitne ste do špeciálneho, 13. riadku, vpísali meno hráča - ktorý bude hrať ako LIBERO. (Zbytočný, nezmyslený riadok).
V pravidlách FIVB nastala zmena a družstvo môžu teraz tvoriť 14-ti hráči. Ešte vlani sa používal zápis, v ktorom bolo 12 riadkov pre hráčov a dva riadky pre LIBERA. Čiže ste napísali na formulár 12 hráčov a dvoch liberov ste zapísali EXTRA. Riadky 13 a 14 pre LIBERO 1 a LIBERO 2 tým pádom neboli zbytočné. Všetko absolútne zrozumiteľné. Podľa tejto predlohy volejbal.sk vyrobil pre kluby zápisy.
Byrokrati z FIVB urobili zase zmenu, riadkov je nanovo 16, čiže napíšete 14 hráčov a dvoch zase zdupľujete do špec.riadkov LIBERO 1 a LIBERO 2.
Pravidlá FIVB hovoria, že maximálny počet hráčov je 12 až 14, podľa národných súťaží. ME kadetov v Púchove sa trebárs hrali IBA S DVANÁSTIMI HRÁČMI a ME mužov samozrejme v štrnástke.
Od sezóny 2017/2018 sa v Extralige zavádza elektronická forma zápisu. Papierová už nebude. T.z., že táto riaditeľova buzerácia smeruje iba do výkonnostného volejbalu. Tam, kde volejbal je iba zábavkou, hobby a vypĺňanie sobôt, aby ste nemuseli vysávať. Paradoxom je, že súpiska hráčov, ktorou zadávate údaje do elektronickej formy, má hráča LIBERO označeného vedľa mena písmenkom L a kapitána C.
Voľakedy mal Halanda vybudované kadejaké monopoly. Ani nie monopoly zisku, ale vplyvu.
Jedným z nich je firma Karla Valáška, senického volejbalového skrachovanca, ktorý jediný na Slovensku húfne predával napr. aj zápisy. Volejbal.sk tento monopol rozbil.
Nikto iný, iba tieto dve firmy, zápisy obchodne na Slovensku dnes netlačí a nepredáva. Na Junáckej sú z toho na nervy, že si niekto iný ako ich Karel dovolil sa do toho miešať. Prečo SVF zápisy netlačí? Prečo nezabezpečia drobného sponzora, ktorý by všetky kluby zásobil požadovaným počtom a druhom povinných tlačovín.
Funkcionári SVF sú ako zmyslov zbavení a ako na bežiacom páse vyrábajú debilné obštrukcie.
Ja sa domnievam, že Halanda o týchto manieroch ani nevie. Podotýkam, že ani na lístkoch, ani na zápisoch neobjavíte ORANGE, NAY, FORPLAST, SINGER, HYUNDAI.
Halanda - európsky cestovateľ zaiste vie, že ani za riekou Morava takáto dogmatičnosť nefunguje a to v Prahe pod Strahovom sedí na svazu byrokrat najväčšieho kalibru, odchovanec mladého a rozvíjajúceho sa Slovenska, Ivan Iro.

Suma sumárum. Chcete hrať súťaže, v ktorých musíte písať zápis? Nakreslite si ho a vytlačte. S A3 budete zrejme bežať do Fax copy.

Doporučenie klubom: vyserte sa na tieto debilné nariadenia, hrajte a pred zápasom píšte postavenie na servítku.
Zápis používajte ten, ktorý ste si pred pár dňami kúpili.
Doporučenie pre Asociáciu rozhodcov. Ste v rokoch 2015-2017 najväčší rebeli, vážime si to, nedáte si len tak srať na hlavu, tak ho aj teraz oficiálne pošlite do prdele, nech neotravuje. Fukne na všetky strany pár pokút, potom mu ich Halanda v predvolebnom čase zakáže a zase bude chvíľu pokoj.
Doporučenie pre Karla Valáška: Karle ty si predsa obchodník, tak už raz vymeň tú tvoju servilnosť za zisky.

Ivan Husár

P.S. Rukávniky budú onedlho musieť mať 100% bavlny a prať ich budete môcť iba v centrálnej práčovni s doporučeným práškom HSS. Bŕ

   

ME očami Pavla Bartíka

Pavel bartik5.9.2017 - Zvolen

Dobrý večer želám všetkým priaznivcom volejbalu.

Keďže začínam písať moje hodnotenie a postrehy majstrovstiev európy počas sledovania futbalového zápasu Anglicko-Slovensko a pred chvíľou sme otvorili skóre, vopred sa ospravedlňujem za preklepy, keďže jedným očkom sledujem aj futbal. (pozn.redakcie: preklepy opravíme. jemu radi)

Čo sa týka nominácie Bocovho výberu, (mimochodom môjho veľkého hráčskeho vzoru, bola mi česť zahrať si s ním v jednom mužstve), nemám k nej dáke výhrady a keď sa vraví sto ľudí - sto chutí, určite Boco spolu s Pipenom vybrali svoje kone, ktorým verili nielen po hernej, ale aj ľudskej stránke. Veľmi sa mi páčili Bocove vyjadrenia a hlavne pozitívne myslenie pred začiatkom ME. V tomto si myslím, že sme si podobní. Určite chcel dodať chlapcom sebadôveru a optimizmus, ktorý z neho srší na všetky strany. (Anglicko vyrovnáva na 1:1).
Ako všetci odborníci aj neodborníci predpovedali, náš klúčový zápas nás čakal hneď na úvod turnaja proti bratom od susedov. Bol som v tom čase na dovolenke a keďže som si zápas nechcel nechať ujsť, tak som deti musel vytiahnuť z mora o čosi skôr ako zvyčajne.
Prvý set podľa mňa udal tón celému zápasu a Česi si v ňom nahnali veľké sebavedomie. Druhý set bol ale v našej réžii, aj keď záver sme si zbytočne skomplikovali. Zvyšok zápasu tažko hodnotiť, aj keď sa na plac dostali skoro všetci hráči, nepomohlo to. Určite veľká škoda straty Maťa Patáka kvôli chorobe, pre mňa určite kľúčový háč.
Druhý zápas Italia. Taliansky team stratil určite na sile absenciou Zajceva, podobne by bolo na tom Nemecko, ak by neprišiel Groezer, ale Taloši sú Taloši aj keby prišli len s kadetmi, vždy hrdí a motivovaní. Zápas sa niesol v talianskej réžii, aj keď v niektorých momentoch sme im dokázali konkurovať, ale to bol stav v setoch ešte nízky. Koncovky si squadra azzura v pohode postrážila.
Posledný zápas nás čakal s Nemeckom, určite to nebola najlepšia reklama na volejbal, ale aj také zápasy sú. Veľká škoda tohto duelu, pretože Nemci nastúpili bez svojej najväčšej hviezdy. Po dvoch hladkých prehrách na šampionáte nám však chýbalo potrebné sebavedomie a ako sa vraví žila na krku.
Moje hodnotenie bolo stručné a Boca ani chalanov by som si nedovolil kritizovať, keďže je to asi reálna sila tímu a keď sa pozrieme, kam sa dostali Česi, o Nemcoch ani netreba hovoriť.
Moje najväčšie sklamanie a nielen moje, je komentovanie a propagácia volejbalu mojim dlhoročným reprezentačným trénerom pánom Přidalom. Slovné spojenia na adresu nášho nahrávača: to je diera na bloku a podobne, určite nepatria do televízie. Z jeho úst bolo povedané strašne veľa pesimizmu a negatívneho. Rozprával som sa s viacerými bývalými reprezentantmi a ĺuďmi, ktorí sa motajú okolo volejbalu a ich otázka bola. Počul si ho? Všetci, ktorí ma poznajú vedia, že som vždy optimisticky naladený, ale toto mi už nedalo.
Ak mi môj syn Patrick (volejbalista), mimochodom športový fanatik, pozná všetko od hokeja až po rebríček najlepších šípkarov, povie: "Oco prepni to, to sa nedá počúvať," tak toto človeka zamrzí.
Ešte raz, nebol to náš najvydarenejší šampionát, ale aj ten najvydarenejší v roku 2011, v skupine smrti pán Přidal skritizoval, keď sme dokázali v tejto ťažkej skupine poraziť Bulharov, Nemecko a Poľsko. Podla pána Přidala mali Bulhari problémy s trénerom a preto sme ich porazili, Poľsko nám zápas darovalo, lebo si vyberalo súpera... Takto sa veru volejbal ako produkt bude na Slovenku predávať veľmi ťažko...

Pavel Bartík

   

Chcelo by to pochváliť, ale ...

31.8.2017 - List z dielne na Junáckej

Dobrý deň,
 
v súvislosti so zavedením elektronického zápisu v Extralige mužov a žien od nového ročníka 2017/18 by sme Vás chceli informovať, že na základe dohody so spoločnosťou NAY a.s., dodáme v krátkom čase pre každý extraligový klub notebook Lenovo IdeaPad 110 a tlačiareň Canon Pixma. Dodanie a prevzatie uvedej techniky dohodneme s každým klubom individuálne. 
 
Na základe zmluvy zabezpečíme pre NAY v súťažnom ročníku 2017/18 počas zápasov v extralige a Slovenskom pohári nasledujúce reklamné plnenie:
1) reklamný baner 3x1m na hracej ploche - baner vám bude dodaný pred začiatkom súťaže
2) logo na sponzorskej stene (2ks) - logo a layout upravenej sponzorskej steny si bude možné stiahnuť cez Dropbox
3) logo na všetkých printových materiáloch k stretnutiam súťaže
4) logo na webovej stránke klubu s linkou na stránku partnera
 
Za spoluprácu vopred ďakujeme a veríme, že sa nám spoločnými silami podarí úspešne rozbehnúť projekt elektronického zápisu.
 
S pozdravom 
 
Tomáš Singer
Viceprezident SVF

Toľko list. To by evokovalo naliať si šampáňo a pochváliť viceprezidenta SVF za prvé marketingové aktivity smerom ku klubom a extralige - "jeho produktu".
Lenže ak si namiesto perlivého moku drbnete štamprlík 52% slivovice, svitne vám.
Ak v klube následne vytriezvejú a funkcionári zapoja sedliacky rozum, tak to Singerovi treba skôr  otrepať o jeho marketingovú hlavu.
Spomínaný notebook stojí v maloobchode 555.- €, s kartou MALL 500.- €
Tlačiareň je za 36.- €
Spolu maximálne za 600.- € v maloobchode.
Za túto Singerovu produkciu si musia všetky kluby povinne dať reklamu firmy NAY, viď list. Ing. Halanda teraz povie, kurva im sa nič nepáči, čo vlastne chcú. Gejza, je to veľmi, veľmi jednoduché.
Chcete elektronický zápis na extralige? Dobre. Kluby ste s tým dotazovali? Áno, v poriadku. Dáte im notebooky? To je vaša psia povinnosť. Rovnako tlačiarne. A reklama? Vyveste si ju chlapče na vašom štátnom webe, na reprezentačných podujatiach, dajte si ju na sponzorské autá a zaplaťte si na ňu médiá.
Kluby, ktoré možno majú na sekretariáte notebook, tlačiareň a tonnery od TPD, ALZY, AGEMU (za to im v hale visí banner v cene 1000.- €), s vašimi sfetovanými návrhmi neotravujte. Zrejme dostanú niečo, čo už na klube dávno majú, akurát im vzniknú náklady navyše s výrobou steny, so zapracovaním loga na web stránku ...
A keď už, tak priložte k listu aj oscanovanú zmluvu medzi SVF a NAY a buďte ku klubom slušní. Toto sme podpísali, toto nám dali, toto dáme vážené kluby my Vám, navrhujeme to spoločne takto a takto odprezentovať.
Potom budú Lubor veci fungovať tak, ako majú. Po takom postupe si Singhi zaslúži iste aj uznanie a pochvalu. Lenže v tejto jeho realite musím žiaľ k tradičným mojim prívlastkom na adresu Singera - diletant a darmožráč dodať aj prospechár.
Ivan Husár
   

Stránka 3 z 38

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>