Matchpoint Postrehy - píšete nám

Postrehy

Mužské semifinále

11.2.2017 - Komárno po príchode trénera Palguta namiesto trénera Oravca postupne stúpa. Dokázalo vo 1/4 finále vyradiť Košice, na ktoré zrejme narazí aj v play off extraligy. Pomaly stabilizuje zostavu. Nejasnosť je už len jedna. Hrušík alebo Halanda. Obaja si nepotykali s prihrávkou podania, takže raz hrá jeden, raz druhý. Korektor Iljič má rezervy. Alebo možno už nemá.  
Rozbeh tretieho - posledného setu zaspal Nitran Kubš, ale inak bola Nitra stále o krok pred súperom. Ak sa náhodou chceli "Maďari" rozbehnúť, Ludha ich chúťky na zvrat nad sieťou zastavil.

Čítať celý článok
   

Semifinále Slovenského pohára žien

11.2:2017 - Kežmarok je od Ľubovne kúsok, ale podpora "domácich" v hľadisku proti neporaziteľnej Slávii EU bola v prvom semifinále SP neočakávane biedna. Myslel som si, že po čase bude na Pohári v hľadisku aj nejaká mastenica. Bieda.Rehakova Netradične len jeden bubon (Doležajov) z Bratislavy stačil na kežmarskú divácku enklávu a na hladké víťazstvo 3:0 a postup do finále.

Čítať celý článok
   

Zaujímavé derby pre Sláviu

2.12.2016 - Hala Mladosť

Volejbalový kemp 2016 vrcholil realizáciou výhry jedného sedemčlenného družstva, ktoré vyhralo dvojdňový, letecký výlet do Bruselu. Po ceste na letisko som sa schoval pred silným vetrom v hale Mladosť a videl som: (väčšinou dvojmo)
- stotožnenie bývalej smečiarky Slávie Hudecovej s farbami jej nového klubu BVK prostredníctvom farby laku na nechtoch,
- dobre hrané dva sety zo strany Slávie,
- celý zápas hlučne, tvrdo, bez chvíle oddychu, pracujúce dva bubny dvoch otcov, 
- dvoch trénerov z kategórie "Yourself",

Čítať celý článok
   

Koment Igora Schimpla - rozhodcu

schimplNa aktuálny stav s rozhodcami v oblasti BA, kde nie sú delegovaní rozhodcovia na zápasy, majú vplyv 2 skutočnosti:

1. Spôsob zmeny fungovania rozhodcov v rámci SVF – z AVR na KR SVF.
Ako spomína Igor Porvazník vo svojom vyjadrení, po rokovaniach so SVF a zmene stanov sa viacerí kolegovia rozhodli neregistrovať v SVF. Nepáčil sa im spôsob, priebeh rokovaní a v konečnom dôsledku ani ich výsledok.
Z tohto dôvodu je v oblasti BA podstatne menej rozhodcov, ktorí môžu pískať oblastné súťaže (dvaja rozhodcovia ukončili činnosť a osem rozhodcov pozastavilo činnosť). BA oblasť má naviac svoje špecifiká – väčšina súťažných zápasov sa hrá počas týždňa, počas pracovných dní, v časoch, ktorým sa treba mnohokrát prispôsobiť či už pracovne, alebo logisticky (začiatky zápasov od 16:00, do 20:30). Častým javom je potreba meniť delegáciu rozhodcu na poslednú chvíľu, najmä z pracovných dôvodov delegovaného rozhodcu, o čom sa neraz dozvedá v konkrétny deň.
Preto je pre bratislavské súťaže aktuálne k dispozícii 11 rozhodcov (z toho štyria  „cezpoľní“, tí môžu pískať len cez týždeň), ktorí majú ochotu rozhodovať aj za aktuálnych podmienok, samozrejme aj s ohľadom na vyššie spomenuté.

Čítať celý článok
   

Ivan Husár a jeho posledný postreh z MS. Cesta domov. Koniec MS.

Je to čudné. Idete 21:55 z Tokya a idete od slnka preč. Takže za dve hodiny je nový deň, ale vy letíte v starom. Za osem hodín by sa malo brieždiť, ale vlastne sa zotmelo. No a keď pomaly bude svitať, tak máte obedovať. Namydlená voda z dubových sudov so sódou a ľadom to mierne koriguje.

Čítať celý článok
   

Čo ma v Japonsku štvalo

Idete dnu, na hranici otvorených desať okienok, desať policajtov, desať asistentov policajtov. Idete von, jedno okienko, jedna policajtka, jedna dlhá rada.

Čítať celý článok
   

Posledný deň Čechov v Japonsku

Posledný hrací deň najprv vyriešil zápletku o postupujúcom, keď USA rozdrvili Kubu. Pomohli tak sebe a Nemcom k postupu do Tokya. V druhom stretnutí šlo o víťaza skupiny. Brazílci porazili Bulharov, ale naznačili, že jedno miesto slabé predsa len bude. Miesto diagonálneho hráča. Zápas odohrali od druhého setu s druhým nahrávačom, keď Ricardo bol až príliš nervózny, hádavý a deštruktívny. V treťom zápase šlo len o prestíž. Výhra Američanov urobila definitívne stop pre Český tím. Nemci nastúpili s niekoľkými hráčmi z lavičky a chceli dosiahnuť víťazstvo týmto spôsobom. Lenže keď na podaní štokr skoro prizabil Siebecka a získavali sme bezpracný náskok, tréner Moculescu nasadil postupne do zápasu všetky svoje hlavné hviezdy. V tento deň však výborne hrajúceho štokra nemal šancu nikto zastaviť. Sám Drobek dosiahol tridsaťdva bodov a zaknihoval pre Český tím 13. až 14. miesto na týchto MS. Po príchode domov napíšem ešte niečo o ceste na západ a potom na mojej domácej strane www.volleyball.sk aj komentár k MS a nejaké doporučenia do praxe.

Husár Ivan

   

Štvrťfinále - Kuba

28.11.2006

Presne toto sme očakávali. Výborne skákajúci odviazaní Kubánci, mladí hráči, ktorí hrajú výborne, ale nestabilne. Zrazu, z ničoho nič vyprodukujú hlúpe, nevynútené chyby. Trpezlivo sme na ne čakali. štyrikrát sme hrali tesné koncovky, v troch sme ťahali za kratší koniec práve vďaka ich chybám. V prvej časti sme mali sedem setbolov, nevyužili sme prevahu v úvodnom sete.

Čítať celý článok
   

Stránka 5 z 37

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>