Matchpoint Postrehy - píšete nám

Postrehy

Chalani na FIVB čítajú náš web

22.8.2017 - Chalaniská vo vedení FIVB čítajú náš web. Aj keď zle, nevadí.

nudný volejbal potrebuje zmenu I

nudný volejbal potrebuje zmenu II

nudný volejbal potrebuje zmenu III

Vzhľadom k tomu, že my nemáme anglickú www verziu, tak je najpravdepodobnejšie, že im materiály nosí na stôl sám monsignore Halanda a úplne super by bolo (v mene rozvoja Slovenska), ak by im materiály predkladal ako jeho vlastné idey.
Každopádne veci sa progresívne hýbu. Na MS mužov do 23 rokov, ktoré sa práve hrajú v Egypte, FIBV skúša pre spásu hry nutnú novinku.
Vymysleli to zatiaľ na štyri vyhraté sety do 15. Mne sa to zdá málo, ja považujem za optimum hrať stretnutie na päť vyhratých setov. 9 setov sa zmestí do dvoch hodín a päť sa bude hrať cez hodinu. Výsledok 4:0 (povedzme 60:40) bude určite pod hodinu a to je málo. Zrejme ich inicioval v počte setov stolný tenis, ale to je mylné uvažovanie, lebo stolný tenis sa hrá väčšinou viacerých zápasov aj za deň. Myjava pocestuje do Košíc 500 km a za 40 minút môže byť koniec. Hlupota. Každopádne túto zmenu bodovania momentálne mimoriadne nudná hra volejbal súrne potrebuje. A ešte jeden dovetok. Ak FIVB schváli na štyri, nemali by sme byť priposratí a my by sme mali hrať na päť

Husár Ivan

 

Nove bodovanie

   

"Pokuty" za legionárov idú na mládež

4.7.2017 - Ak si Číňania kúpia do svojej futbalovej ligy zahraničnú hviezdu, musia priplatiť 100%.

Vedenie SVF (Halanda) na otázku, kam sa podeli "penále" (1 000.- € za 4., 5., 6. legionára v sezóne 2016/2017 - Komárno, Prievidza, 1.BVK BA), ktoré boli sľúbené na mládež odpovedal: "Snáď si nemyslíte, že do nášho vrecka!".
No ako ho to mohlo vôbec napadnúť.

Ivan H

   

Zatiaľ čo sa Halanda fotí, Holeša pracuje

Bratislava 20. júna 2017 (TASR) - Spoločnosť Slovnaft sa stala novým hlavným partnerom hádzanárskej extraligy mužov. V jej budúcom ročníku 2017/2018 sa predstaví opäť desať tímov, nováčikom bude "béčko" Tatrana Prešov. Najvyššia slovenská súťaž odštartuje v prvý septembrový víkend.
      "Som hrdý, že práve Slovnaft sa stal novým partnerom mužskej extraligy. Je to dôkaz, že hádzaná je príťažlivý šport aj pre takýchto silných partnerov a verím, že nám to pomôže v ďalšej propagácii najvyššej súťaže," povedal o spolupráci s rafinériou prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša. Zmluva znie na tri roky a mala by pomôcť aj pri podpore spločnej kandidatúry Slovenska, Česka a Maďarska na usporiadanie ME v hádzanej mužov v rokoch 2022, resp. 2024.  
      Obhajca titulu Tatran Prešov privíta v prvom kole novej sezóny MŠK Považská Bystrica. Utorňajší žreb rozhodol, že B-tím Tatrana sa doma stretne s ŠKP Bratislava. Prešovské "béčko" medzi elitou nahradilo posledný tím uplynulého ročníka ŠHK Agrokarpaty Pezinok, ktorý nesplnil podmienku prihlásiť do súťaží dva dorastenecké tímy. V prešovskej rezerve dostanú šancu najmä mladí hráči, tím ale nemôže postúpiť po základnej časti do bojov o medaily.

 

KiskaPlavcanDanko

   

Počty legionárov (Dr.Hančík) II.

15.6.2017

Keďže môj článok o počte legionárov v Extralige vyvolal reakciu zo strany 1.BVK, dovolím si naň pár vetami zaujať stanovisko.

- neobmedziť počet zahraničných hráčok, ako presadzuje 1.BVK, ešte raz tvrdím, zaberie miesto na výchovu vlastných hráčok. Aj tvrdenie, že žijeme v inej dobe, si veľmi dobre uvedomujem. Som človek, ktorý rešpektuje súčasnosť a trendy. Aj moje viacročné skúsenosti z oblasti ženského volejbalu na Slovensku a v zahraničí sú dôvodom pre môj názor z pohľadu slovenského volejbalu a množstvo vychovaných reprezentantiek v našom klube. Zahraničné hráčky pochopiteľne nie sú migrantky ale hráčky dočasné, ktoré samozrejme môžu v primeranom počte zvýšiť výkonnosť družstva a zvýšiť konkurenciu tak v družstve, ako aj v extralige,
- jasne som vyjadril názor, že nie som proti legionárkam, sám náš klub to v minulosti to využil, ale v obmedzenom počte. Preto znovu opakujem že stanovisko SVF obmedziť na hru maximálne s troma hráčmi/kami je správne. Družstvo má možnosť zlepšiť výkonnosť a dať aj priestor vlastným. To je naša filozofia aj z pohľadu reprezentácie. V minulosti  na to myslel aj ich predchodca Doprastav,

- je nanajvýš pohŕdavé argumentovať, že ženská extraliga sa hrá pre rodičov, príbuzných a známych hráčok. Nie je to tak. Ale na druhej strane práve tí rodičia, príbuzní, sú viac zainteresovaní a vytvárajú pozitívnu atmosféru na zápasoch. Musíme aj opatrne povedať, že vo viacerých mestách Slovenska, kde sa hrá ženská extraliga sa zvýšili počty divákov oproti minulosti (Kežmarok, Prešov, predtým Sp.Nová Ves). Počet divákov na zápasoch nezáleží iba na počte legionárok. Je v priamej úmere s marketingom klubu, výkonnosťou družstva, atraktivitou súpera, príjemnym prostredím a atď. V tomto zaostávame myslím všetci a podobne je to aj na zápasoch 1.BVK v PKO,

- v článku sa uvádza, že ženská extraliga má často charakter mládežnícky s nízkym vekovým priemerom. Súhlasím. Je to aj čiastočne u nás. Ale musíme si uvedomiť prečo je to tak. Kluby nemajú dostatok finančných prostriedkov na to, aby udržali hráčky dokonca aj ešte mladé, lebo často ani nedokončia vysokú školu a odchádzajú ako poloprodukt  do zahraničia. Preto je pre klub jediným východiskom cieľavedome si pripravovať ďalšie hráčky. Nie cestou neobmedzeného počtu zahraničných hráčok,

- na margo zahraničných hráčok som už v mojom prechádzajúcom príspevku uviedol, že nie je dobré pre slovenský volejbal, aby klub išiel cestou - naliať peniaze do nákupu neobmedzeného počtu zahraničných hráčov/ky, uspieť v extralige, v SP alebo v medzinárodnej súťaži a keď sa minú peniaze, je po klube. Príkladov v minulosti bol v slovenskom volejbale viac, 

- som za to, aby sme o týchto veciach diskutovali, ale nebudem zastávať názor neobmedzeného počtu legionárok. Uvádzal som aj príklady z iných štátov, ktoré tiež limity majú. To že 1.BVK malo minulú sezónu štyri zahraničné hráčky nás o to viac mobilizovalo uspieť proti nim. Nám nevadí konkurencia, tá prináša pre nás motiváciu lepšie pracovať, nám vadí nesystémovosť, subjektívny pohľad na vec. Veď nám všetkým musí ísť nielen o vlastné klubové záujmy, ale aj o úroveň reprezentácie. A tá s počtom zahraničných hráčok v našej najvyššej súťaži žien veľmi súvisí.

Dr.Vladimír Hančík, Slávia EU Bratislava

   

Množstvo legionárov v lige

13.6.201

Dobou rezonujú spory o počte legionárov v extralige. Skláňam sa pred výkonnosťou Nastenky Kuzminovej, ale celosvetovo sa mi umelo získané občianstvo v prospech nejakej priblblej medaily príliš nepozdáva. Ak bude Bystričan, Nastin syn, behať o olympijské zlato v slovenských farbách, ok. Ale aby čierna slovenská reprezentantka v basketbale nevedela ani ceknúť v našom jazyku. Budeme zdravší? Bude lacnejší chlieb? Čo k tomu dodajú stovky dievčat v Košiciach, naháňajúce loptu medzi košmi pod heslom Zober loptu. Vzory? ideály? Kocúrkovo?
Niektoré volejbalové kluby prezentujú názor neobmedziť počty legionárov v súťaži, iné kontrujú limitovaním, resp. chcú vytýčiť pravidlá.
Máme na dennom programe aj bordel v riadení tohto procesu.
Nemám dôvod neveriť fukcionárom dvoch ženských popredných klubov, že Halanda im povie do očí: "ja som sa už aj tak rozhodol!". Potom mu jeden mužský klub zmáčkne gule a hneď dorozhoduje. Štekať bude hneď druhá strana.
Mne tradične chýba debata. Odborná diskusia. Seminár zainteresovaných klubov, pozvánka pre odborníkov z iných športov (basketbal, hádzaná), Prešovčan, Slovanista, Rakúšan, Švajčiar, Čech a trebárs aj Rus a Talian, či Poliak, kde sa ale hrá úplne iná liga a porovnávať, resp. brať si príklad z ich praxe sa jednoducho nedá.
Ťažko znášam situáciu, že totálny diletant Singer sa v zákulisí, resp.riadiacich - NEZVOLENÝCH - orgánoch, určite k niečomu legionárskemu vyjadruje, aj keď len marketingovo.
Moja kapacita nie je schopná pochopiť, prečo si Halanda uzurpuje moc riešiť aj výsostne odborné a koncepčné potreby klubov. Nerozumiem prečo súťažný riaditeľ dopustí medzisezónny, neplánovaný bordel v otázke počtu legionárov.
Rozumie niekto tomu, prečo si nesadne 20 klubov za jeden stôl a o probléme nedebatuje?  Nie hlasuje, tam je výsledok často jasný, ale nediskutuje? A na záver, povedzme nech veľkomožný pán Halanda, aj sám, len on, rozhodne. Ale až po diskusii. Po protokolácii vízie, po zapísaní odhadov, ako to bude.
Zabránilo by sa o.i. aj tomu, aby paranoidnú Prievidzu napadali také voloviny, že niekomu snáď prekážajú a vadia.
Ubúdajú kluby (aj Halandova zásluha), ubúdajú hráči (aj Halandova a jeho nekompetentných nohsledov) zásluha. Obmedzený počet legionárov nie je liek na nič. To sú len dohady. V mužskom sektore niet hráčov na výber, medzi ženami sú počty ešte ako tak v poriadku, ale kvality niet. Prihrávať vie technicky iba Srbka. Vysoké chcú byť modelky. Čo majú ambiciózne kluby robiť? Je nejaký racionálny dôvod, aby mali muži a ženy rovnaké nastavenie v tejto problematike?
COP má svoj zväzový piesok, o hnutím požadovanom transparentnom drafte z COP pätnásť rokov ani chýru ani slychu. Singer vie, prečo to tak je. Halandovi nejde o volejbal. Bordel a chaos vládne.
Keď sa ženy stretli pri potoku a dali prádlo na rajbáky, tak trepali. Trepali a trepali. Aj v tejto otázke sa iba tára. Všetci, vrátane mňa, si hľadia svoj svet. Svoje zámery. Každý je háklivý, ak jeden druhého poučuje. Všetci majú pravdu. Každý má patent.
Odborná diskusia s vecnými argumentami, s PROTOKOLÁCIOU vízie stavu o päť rokov, s meraním stavu teraz a potom absentuje. Iba sa trepe pri potoku.
Všimnite si, ako nás Halanda stars zase odrbali. V minulej sezóne sa hnutie v júni uznieslo, že počet legionárov v družstve extralige bude číslo tri. Každý ďalší cudzinec na súpiske sa spoplatní "pokutou" 1 000 €. Do kasy platili v letnej a jesennej praxi Komárno, Prievidza a 1.BVK. Zároveň sa povedalo, (trepalo a táralo) že ak také platby budú, pôjdu cielene do mládeže. Kam ste ich chlapci dali, kam?
Dostalo Komárno dotáciu na turnaj juniorov, alebo ste im hneď drbli pokutu, keď neprišli na turnaj. Obdržala Prievidza refundáciu časti nákladov na M SR kadetov v Žiline? Poslali ste 1.BVK štipendium pre juniorskú reprezentantku Cigánikovú? Ani prd. Všetko šlo na vaše platy. Na vaše biznis výlety, napr. na rokovanie klubov do L.Jána. Kluby za vlastné, všetci cez robotu, ale vy ste si užili hoby deň. Prémie za Slovenský pohár? Testovací turnaj CTM? Vami zatiahnuté MINI, MIDI? Len prosím vás nevyťahujte nejaké school projekty, na ktoré zase dostanete peniaze od poplatníkov.
Blížia sa zasadnutia klubov. V problematike počtu legionárov sa čoskoro vyjasní, ale mraky ostanú. Modlím sa, aby po novembri (decembri) 2017 nebolo zase na štyri roky temno.

Ivan Husár pre www

   

Počty legionárov v lige (1.BVK)

5.6.2017 - reakcia na názory o počte legionárov klubu 1.BVK

Legionári v našej Extralige

Nakoľko sme ženský klub, budeme sa venovať iba tejto zložke, ale myslim, že chlapi si nájdu paralely (prosím, zapamätajme si termín Extraliga, pridal by som ešte Ženská, čiže pre úplné zapamätanie Ženská Extraliga).

... na zasadnutí v Liptovskom Jáne som ocenil prístup vedenia SVF (28/3/2017), že od ročníka 2017/2018 budú mocť v zápase hrať len traja zahraniční hráči …”

Čítať celý článok
   

Počty legionárov v lige (Dr.Hančík)

Legionári v  našej extralige.

V Denníku Šport, dňa 24.5.2017, ma zaujal (dosť negatívne) článok s názvom „Črtá sa kompromis“, „Majú pocit, že zavadzajú“ z pera novinára Pavla Kubiša. Obsahom článku je jeho rozhovor s prezidentom klubu VK Prievidza pánom Štepánkom, týkajúci sa počtu legionárov v extralige a jeho tvrdeniu, že týmto im SVF hádže polená pod nohy.
Nechcem polemizovať k viacerým  otázkam, ktoré prezident klubu v článku uviedol a kritizoval, v niektorých mu môžem dať za pravdu,  ale zásadne s ním nesúhlasím o možnosti mať  ľubovoľný počet legionárov v extraligových družstvách pre ich mimoriadny význam pre divákov a slovenský volejbal.

Čítať celý článok
   

Stražay zdeformoval finálovú sériu extraligy mužov

1.5.2017 - Je pár dní po finále, zainteresovaní vedia, náhodne okoloidúci kukajú ...

 

Fakty kauzičky, ktorá "jemne" tečovala finále extraligy.

1.)    VK Prievidza napísala pred začiatkom ligy na súpisku svojho B družstva (1.liga mužov) trojicu hráčov, ktorých funkcionári klubu napísali ale aj na súpisku prvého družstva mužov (extraliga). Takéto prípady sú bežné, ale jeden zo súťažných dokumentov obmedzuje vek hráčov s právom striedavého štartu (dve súťaže) na 23 rokov. Ani Hraňo, ani Javorčík, ani Šimko nemajú vek do 23 rokov.

  1. Zodpovednosť za zloženie súpisiek je na strane klubu. Toto je jasná, neodškriepiteľná chyba klubu z Hornej Nitry.

2.)    Dvaja hráči z tejto trojice nastúpili 12.novembra 2016 proti VKP Bratislava. Dozvedel som sa o tom pri hodnotení našich oboch zápasov v 1.lige od druhého asistenta. Mávol som rukou, vyhrali sme so stratou jedného bodu, hrali sme so silnejším tímom. Ak by sme boli prehrali, tak mávnem rukou, prehrali sme so silnejším. Rozhodcovia ich právom hrať pustili, tí s tým nič nemajú, informačný systém to „nezistil“, Stražay dtto. Ticho.

  1. 3.)    21.1.2017 hralo béčko Prievidze doma s rezervou Komárna. Tréner Komárna namietal proti štartu tejto dvojice. Pred prvým stretnutím (hrá sa dvakrát v sobotu) z haly telefonoval s riaditeľom súťaže Lubenom Stražayom, rozhodca a tréner Prievidze dostali od Stražaya informáciu, že obaja hrať proti Komárnu B nemôžu. Aký bol dôvod neviem a ani nechápem v kontexte toho, čo nasledovalo pred finále.
  2. 4.)    Do dnešného dňa sú všetci traja na súpiske B družstvasupiska Prievidza B
  3. 5.)    Je čudné, že klub z Komárna považoval akciu za ukončenú a nedal podnet na prešetrenie chyby konkurenčného klubu. Je veľmi čudné, že súťažný riaditeľ hneď v pondelok 23.1.2017 nekonal.
    Pred finále extraligy v apríli 2017 vyplávali hovná na hladinu. Nitra logicky a správne podala v hodine dvanástej podnet na prešetrenie. Ak by totiž počas finále, alebo po skončení namietal niekto iný, nastal by úplne hanebný chaos, z ktorého by sa celé vedenie federácie ťažko vylízalo. Stražay, pre mňa nepochopiteľne, nedoporučil, neumožnil Prievidzi nastúpiť s dvojicou hráčov Šimko, Hraňo a funkcionári Prievidze cukli.
  4. 6.)    Druhý zápas finále dtto, tretí, štvrtý dtto, piaty, šiesty dtto. Obaja "suspendovaní, či nedoporučení" hráči v teplákoch na tribúne. Jeden z nich, Šimko, bol počas dovtedajšieho priebehu extraligy na ihrisku bežne ako tretí blokár.
  5. Volal som pre overenie faktov, aj Stražay aj Halanda fakty milujú:

-  rozhodcu, ktorý rozhodoval  zápas 1.ligy mužov Prievidza B - Komárno B 21.1.2017 – situáciu s telefonátom riaditeľovi súťaže Stražayovi  potvrdil,

-  trénerovi béčka Prievidze – telefonát so Stražayom potvrdil,

-  šéfovi rehgistračno matričnej komisie SVF, ktorý potvrdil, že informačný systém takéto „zdvojenie“ na súpiske nedekóduje, ale že táto systémová, jednoducho riešiteľná požiadavka je na stole u kompetentných na vedení SVF už štyri mesiace,
-  poslal som (zbytočne) sms-ku Stražayovi s otázkou, či je pravda, že o tom vedel od 21.1.20147. Oddpovedal sms-kou, že 1.apríl som prepískol. Ja o voze, on dosratý až za uši, o koze.

Môj názor na vec:
Prievidza urobila chybu, hlúpu chybu, prameniacu z nevedomosti. Určite tam nebol zámer jednu, alebo druhú súťaž úmyselne poškodiť.

Chybu som urobil ja, že som nezatelefonoval  v novembri do Prievidze a neupozornil kolegov na „bordel“.  

Nasleduje prvý hlavný vinník: súťažný riaditeľ Stražay s kardinálnou chybou. Stražay nie je darmožráč, nie je lenivec a Stražay nie je ani diletant. Stražay je rigorózny uplatňovač predpisov, Stražay nikdy nerieši problémy komunikáciou, Stražay miluje chvíle, keď niekto niečo niekde poserie. Stražay je maniakálny vyberač poriadkových pokút. Stražay s obľubou hovorí, že sa rozumie právu.
Preto je úplne nepochopiteľné, prečo Stražay vec v januári zamietol pod koberec. Prečo neriešil prípad hneď v pondelok 23.januára a nehľadal riešenie. Ak sa na to vysral, zabudol, schoval, prečo si pre Boha (aby nedošlo k omylu – myslím Boha na nebesiach, nie Halandu) nesadol deň pred finále s oboma klubmi, s členom Správnej rady SVF za kluby, s členom SR SVF pre legislatívu, ktorý je z Prievidze, s členom Dozornej rady SVF, ktorý je naopak z Nitry. Prečo nevyložil všetky fakty prípadu na stôl a nehľadal so zainteresovanými riešenie v záujme športu, vzťahov, v mene nepoškodiť dvoch nevinných mladých chalanov, ktorí sú odchovanci Prievidze a zrejme pre nič iné ako finále nelíhali a nevstávali. Stražay urobil mimoriadne necitlivé riešenie.
Je to hrubá, obrovská a nediplomatická chyba riaditeľa súťaže, ktorý mal celé finále navyše pod palcom ako technický delegát a celkom slušne si privyrobil.

Neuveriteľnú chybu však v závere sezóny urobili aj funkcionári Prievidze. Neexistuje jeden jediný riadok vo všetkých súťažných predpisoch, ktorý by jednoznačne hovoril o tom, že títo dvaja (traja) hráči hrať finále extraligy nemohli. Ak by ho aj nejaký statný lavínový pes našiel, tak určite by nevznikol žiaden dôvod na sankciu za neoprávnený štart týchto hráčov.

Druhý jasný vinník bordelu, ktorý sprznil finále play off 2016 / 2017 je viceprezident SVF Singer. Informačný systém je jeho dielo, implementácia technickej novinky do praxe je takisto jeho káva, ale vzhľadom k tomu, že Singer je iba obyčajný prospechársky darmožráč, celý projekt vyzerá tak, ako vyzerá. Veľmi jednoduché zdvojenie hráčov nad 23 rokov na súpiskách červené svetielko nevysvieti. Singer volejbalu nerozumie, absolútne nekompetentne obsadzuje pozíciu viceprezidenta pre marketing, nič nerobí dôkladne, vyrába 15 rokov na Junáckej iba polotovary a nikdy neukončené projekty.
V sezóne 2009/2010 Stražay, „držaný pod krkom“ prezidentom SVF Halandom a „huckaný“ zozadu viceprezidentom Singerom nepovolil umožniť pred semifinále play off VKP Bratislava – Prešov úpravu súpisky VKP Bratislava s odôvodnením, že na to má 30 dní. Hoci bol čas play off a vtedy (odvtedy) už má play off „zrýchlený“ legislatívny režim. Teraz sa mu zase zadarilo.

Osobne sa domnievam, že výsledok finále ovplyvnený nebol, ale vzniklo úplne zbytočné dusno. A možnosti súdnych žalôb.

Toto boli fakty a jasná diagnóza vinníkov. Staražay a čiastočne Singer. Ak by Stražay postupoval pre neho typicky, vec je dávno vyriešená a bordel pred finále nevznikne. Ak by Singer pracoval na vrátnici fabriky v Humennom, šéf matriky vy si veci zariadil sám na kolene. Fixkou.

Dám ešte k tomu aj emócie a iracionálne úvahy besniaceho trénera Prievidze Richarda Nemca, ktoré spôsobili úplne zbytočne narušenie vzťahov. Až neskôr.
Len by som takto cez web (inak sa nedá) poprosil trénerského kolegu z Prievidze, že ak má Samsung, tak: otvoriť - kontakty – hľadať – Husár – enter – možnosti – vymazať (del) – enter. Musíme mať rovnaké prístroje.

Ivan Husár, gratulujem jedným k zlatu, druhým k striebru.

   

Stránka 5 z 39

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>