Matchpoint Postrehy - píšete nám

Postrehy

Štvrťfinále - Kuba

28.11.2006

Presne toto sme očakávali. Výborne skákajúci odviazaní Kubánci, mladí hráči, ktorí hrajú výborne, ale nestabilne. Zrazu, z ničoho nič vyprodukujú hlúpe, nevynútené chyby. Trpezlivo sme na ne čakali. štyrikrát sme hrali tesné koncovky, v troch sme ťahali za kratší koniec práve vďaka ich chybám. V prvej časti sme mali sedem setbolov, nevyužili sme prevahu v úvodnom sete.

Čítať celý článok
   

Suši v japonskej reštaurácii

26.11.2006

Pred MS som veľmi chcel vidieť film Gejša, ale nemal som to šťastie. Už ho nikde nehrali. Tak som si vzal so sebou Pamäti gejše, zatiaľ to vyzerá na solídnu knihu.
Chcel som to trochu nasať. Vždy to tak robím. Alebo si kúpim bedecker, alebo si prečítam nejaký dokument. Nie dejiny, nie opisy prírody, nie výsledky nejakých posledných demokratických volieb v krajine. Aj cena nafty v nej je mi ukradnutá. Ale zvyky,  prevládajúce náboženstvo, hierarchia žien, tradície, povolania, to ma zaujíma. A vždy, pokiaľ je to možné, konzumujem len domáce veci. A rovnako tak konám ešte mesiac po príchode domov, aby som sa podelil o skúsenosti. Lenže gazdiné skúste urobiť takú lepkavú ryžu, skúste urobiť tak lososa, alebo tuniaka, ako tu. Ešte aj čaj majú iný.

Čítať celý článok
   

Štvrťfinále - Brazília

26.11.2006

Nášmu zápasu s obhajcami titulu Brazíliou predchádzal výborný päťsetový zápas, konfrontácia dvoch veľmi kvalitných obranných hier v poli. Francúzi nakoniec vyhrali piaty set s USA 15:10, keď rozhodujúce chyby v útoku spravil Mc Kienzie, nám dobre známy z účinkovania vo Viedni.

Čítať celý článok
   

Štvrťfinále - Francúzsko

25.11.2006

Začali sa boje v druhej skupine MS. Jedna sa hrá v Hirošime, druhá v Sendai. V druhej skupine je to takmer jasné. O dve miesta do semifinále sa podelia Srbi, Rusi a Poliaci. Môj tip znie - Rusi tam nebudú.

Čítať celý článok
   

Poklona obetiam 6.augusta 1945

23.11.2006

Rubén Acosta, prezident FIVB, spolu s jeho čokoládovou cicou presne o 15:00 vystúpili z čiernej limuzíny, spolu so šéfstvom federácie odpochodovali dvesto metrov tesne pred pamätník, ktorý je postavený v Parku mieru v centre Hirošimy. Položili na pamiatku krásne kytice spolu s dvojicami ôsmich kapitánov družstiev, ktoré hrajú druhé kolo majstrovstiev sveta v Hirošime. Brazília, Francúzsko, Nemecko, Kuba, Bulhari, Taliani, Amíci  a Český tím.

Čítať celý článok
   

Viera a dôvera

22.11.2006

Ak si niekedy prečítate chaty, resp. diskusné fóra českých denníkov, v ktorých sa komentuje, kritizuje, alebo chváli český volejbal, nájdete tam jednu zvláštnosť. Všetci nenávidia dvoch, resp. troch mužov českého volejbalu. O jednom teraz napíšem, o tých dvoch (vlastne jednom) neskôr. Ak bude čas. Tu je všetko rozrátané na minútu a toto písanie sú moje súkromné odkazy na nový web. Vo voľnom čase. A toho je pár minút denne.
Teraz mám času habadej, pozerám na zápas USA a Iránu, kde hnedastí hrajú s koránom proti historicky úhlavnému nepriateľovi. Mám v krvi jemnú dávku víťazných hormónov, je mi príjemne. Tak píšem na volejbal.sk.

Čítať celý článok
   

5.hrací deň - postupujeme do Hirošimy

22.11.2006

Sami ste videli, zahrali sme perfektný prvý set.
Čakali sme ráznejších Bulharov, ale prvý set sme zahrali výborne. Nedali sme im veľa šancí v ňom uspieť.

Čítať celý článok
   

4.hrací deň - bližšie k Hirošime ...

21.11.2006

V prvom zápase Bulhari hrali proti veľmi nezáživne hrajúcim Iráncom.

Čítať celý článok
   

Stránka 9 z 40

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>