Matchpoint Postrehy - píšete nám

Postrehy

Disciplína, čistota, tradície

14.11.2006  

Japonsko je známe disciplínou. 

Cesta sa prechádza na prechode, na červenú tam chodci do cesty nevstúpia, v meste jazdia 60, mimo 80. Ani o chlp rýchlejšie. Jediní, ktorí chodíme cez cestu mimo prechod sme my, Taliani a zatiaľ Iránci. Ale keď tu budú Bulhari a Amíci, iste sa pridajú. A pretože sa tu disciplína snúbi s úctou, všetci zastali, hoci sme chceli prebehnúť mimo prechod. Len raz nás vytrúbil nejaký kamión. Asi z Košíc.

Čítať celý článok
   

Kontrasty hotela

13.11.2006 

Sme ubytovaní v priemernom hoteli, kde je (ako asi všade v Japonsku) neskutočná prezamestnanosť. Na každom rohu, na každej odbočke, pri každom salóniku jeden ukláňajúci sa borec. Pred hotelom traja, ale keď ide veľa ľudí z hotela von, alebo dnu, tak sa tam hneď zjaví aj jeden, dvaja hoteloví prevádzači cez cestu. Prilba, reflexná vesta, ktorú by nemuseli vôbec mať, lebo keď títo ľudia vyceria svoje japonské zubiská a smejú sa od ucha k uchu, svetla je všade požehnane.

Čítať celý článok
   

Dilema s príborom

12.11.2006

Docestovali sme do Nagana, vzdialeného cca 300 km od Tokya.
Prší.
Čítať celý článok
   

Už sme v Nagane

12.11.2006

Cesta busom. Dvaja šoféri dodržiavajúci predpisy. 80 km za hodinu po diaľnici.
Čítať celý článok
   

Bohu je lauter jedno, kto vyhrá

11.11.2006

Prípravu v Čechách končíme dvojdňovým sústredením v malebnom severočeskom Chomutove. Klasické staročeské námestie, ale jedna výnimka tu predsa len je. Na jednom mieste, na pár metroch štvorcových, stoja tri kostoly. Jeden krajší ako druhý. Nazrel som do "môjho", pomeditoval a nádejam sa teda, že bohovia budú s nami. Prvý zápas budeme hrať na MS s Iránom, na každej strane bude hore nad nami stáť iný šéf. Bude to ostré.
Čítať celý článok
   

Názory Igora Porvazníka, rozhodcu

15.11.2016 - Šamorín. (Ivan Husár)

Halanda chce namiesto funkčnej, autonómnej asociácie rozhodcov komisiu rozhodcov. Vedenie SVF tvrdí, že rozhodcovia smú pískať od septembra 2016 súťaže SVF iba vtedy, ak budú riadni členovia SVF.
Kluby už desať rokov márne požadujú od federácie zabezpečiť tzv. centrálne vyplácanie rozhodcov za výkon (napr. ako je tomu v basketbale) a nikdy sa tak nestalo, hoci aj vedenie SVF bolo za.
Vyvolal som debatu kombinovanú skype, mail, telefón s jedným z popredných rozhodcov.
Máte oblečené mikiny s logom AVR, hoci by ste mali byť nanovo oblečení logicky asi inak. V Bratislave si už štyri kolá prevažne všetky oblastné súťaže rozhodujú kluby samé, hoci zaplatili vklady do súťaží, čo by im malo aspoň voľačo garantovať... Pekný bordel. Čo sa deje?

Čítať celý článok
   

Rozhodca = ohrozený druh

1.1.2016 - Šamorín

Voľakedy som prezentoval názor, že pískači sú najhoršia zložka volejbalu. Pár rokov však  tvrdím a aj som prezentoval verejne názor, že sa veľmi zlepšili. Okrem Danice V.L. a Jany N. Tie dve sú stále horšie a horšie. Tie nechápu.
Voľakedy som si myslel, že rozhodcovia sú mnohokrát na stretnutí (hlavne detí) zbytoční, že si to radšej odpískame sami. Dodnes si myslím, že prvú ligu mužov má pískať len jeden, lebo to stačí a ak chcú pískať dvaja, nech sa páči, ale za jednu gážu. Žiakov v oblastnej úrovni by pískať určite nemuseli ani dnes.

Čítať celý článok
   

Čo z toho majú?

Liptovský Hrádok 9. septembra 2016 (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky vyhrali v piatkovom prípravnom zápase v Liptovskom Hrádku nad Slovinskom 3:1.

Slovensko - Slovinsko 3:1 (-22, 16, 22, 13)
Za Slovensko hrali: o.i. Liptáčky: Dudová (voľakedy Frigmanská), Kubová Šmitalová

Marek Rojko, tréner SR:
"Chceli sme jeden zápas odohrať tu, pretože volejbal tu má svoju históriu a v Liptovskom Hrádku vyrástli tri naše hráčky. Prišlo dosť domácich fanúšikov a v tomto zmysle splnil zápas svoj účel.

Pozn. webu: Čo z toho ten Hrádok dnes má. Čo si zakúpi za tieto zväzácke keci. Akú motiváciu majú tréneri, ktorí ich vychovali, vychovávajú a budú vychovávať?
Pred 1.augustom 2007 fungoval dlhoročný systém, ktorý schválili všetky kluby na Slovensku, odmeňovania klubu na inom princípe.
Tréner COP Trenčín, platený činovník SVF Ivan Hiadlovský vtedy predložil návrh vedenia SVF na zásadnú zmenu systému, presadzovanú hlavne viceprezidentom pre marketing Singerom a samozrejme požehnanú šéfom Halandom.
Odvtedy kluby za úspechy SENIORSKÝCH reprezentantov nedostanú spätne ani cent. Do desať rokov vrcholový volejbal zdochne. Vinníci budú jasní: Halanda (po mne potopa)  - Hiadlovský - Singer.

Ostatné hráčky v piatkovom zápase (Kuciaková - Žilina zdochol pes), Hrončeková (Zvolen - nebola odchovankyňa, vychovala ju Slávia EU - pes už nevládze, libero Valachová (Komárno - zdochol pes), Palgutová (VKP Bratislava - pes žije, ale žrádlo mu spred papule kradne Palgut).

anonym pre www

   

Stránka 9 z 39

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>