Matchpoint Postrehy - píšete nám

Postrehy

Kritika je forma spolupráce

5.9.2016 - Deň po.

Keď sa začal v Nitre európsky šampionát junioriek, čvachtal som sa v slanej vode. Zabezpečil som z pláže - moderne - zo Zuzkinho mobilu, aby sekundu po zápase bol na webe výsledok a čo najrýchlejšie správa o zápase z agentúry.
Ak by som zamestnával za štátne peniaze promiskuitného novinára a mal by som štátne financie na editáciu, fotografie a dizajn, bol by som ešte modernejší. Raz budeme na to mať.
Po prvých troch dueloch v skupine (TUR,CRO, FRA) som sa dočítal, akí sme všetci spokojní. S prehrou, výhrou, hrou, nasadením, prístupom. MODERNÝM POŇATÍM.

Čítať celý článok
   

Vysvedčenie

19.júna 2016 - Žitný ostrov

Končí sa školský rok 2015_2016. Pozrime sa spoločne na výsledky práce a aktivity predsedu Rady mládeže Bc. Jozefa Mihalca, profesionálneho zamestnanca vedenia SVF.

*  3.decembra 2015 som sa na vnútené pozvanie zúčastnil zasadnutia Rady mládeže,  ktorému Jozef Mihalco predsedá. Písomne som dotazy dal, rovnako som ho požiadal o písomnú odpoveď na dotazy. Odpoveď sme písomne dostali na klub 27.apríla 2016. PO VIAC AKO ŠTYROCH MESIACOCH. To si ani Kiska so svojimi lehotami nedovolí. V niektorých bodoch nám p.Mihalco bezostyšne klamal.

Čítať celý článok
   

Sú to trendy, alebo o čo tu ide?

16.mája 2016 - Žitný ostrov.

V piatom zápase finálovej série mužov v Prešove (0:3) zapískal prvý rozhodca Porvazník veľmi, veľmi prísny dvojdotyk domácemu blokárovi Červeňovi. V koncovke setu. Veľmi prísny dvoják. Verte. Jemne ovplyvnil set.
O pár dní bol v Košiciach finálový turnaj kadetov. Hon na čarodejnice. Ale ten turnaj nie je výnimkou. Tak sa teraz píska bežne.

Čítať celý článok
   

Travič vzduchu a vôd Stražay

10.4.2016 - Kežmarok

4. semifinálový zápas semifinále play off Kežmarok - Nitra. Mestská hala do posledného miesta zaplnená, bubny. Solídny, bojovný volejbal, trošku jednoznačný výsledok pre domáce. Mesto šalie.
Družstvo zložené z dvoch "babičiek", Smáková a Jakušová, ktoré hrali vynikajúco, obzvlášť Jakušová, dvoch legionárok Jagodzinská a Budrovičová, Dragašeková, plus Becková a odchovankyňa Hrádku, výborne prihrávajúca Zatrochová prerazili do finále. Budú hrať proti dietkam z Bratislavy.
Trénerka Blanka Špaková je dojatá šťastím, všetci žiaria spokojnosťou. Opakujem sviatok aprílovej soboty. Pohoda.
V hľadisku je pár ľudí z Bratislavy, lebo v nedeľu je v Poprade komunistický zraz a keďže sa prepláca cestovné, tak si treba urobiť výlet do rodných krajov.
No, a po zápase sa prederie do reflektormi osvieteného popredia zarastený škriatok z publika, ktorý si určite nezakúpil lístok a urgentne chce rozprávať s hlavným usporiadateľom.
Žiada po ňom pásmo a chce premerať "VYCENTROVANOSŤ IHRISKA A KADEJAKÉ VZDIALENOSTI DOPRAVA, DOĽAVA, DOPREDU A DOZADU".
K tomu sa dá dodať len jedno jediné - BEZCITNÉ HOVADO.

Anonym.

   

Žiaden zákon nám nepomôže

10.3.2016 žiaden zákon o športe nám nepomôže, keď bude súťaž riadiť hochštapler, ktorý si robí čo chce.

Citát z predpisu súťaže - VYKONÁVACIE POKYNY SÚŤAŽÍ SVF 2015-2016 - EXTRALIGA:  Všetky stretnutia posledného kola prvej a druhej časti EM sa odohrajú v jednotnom hracom čase a to o 18.00 hod v hracom termíne, tu uvedenom.

Pravedpodobne s požehnaním viceprezidenta pre marketing SVF p.Singera, ktorý podpísal zmluvu s televíznou spoločnosťou, o ktorej 99% členov SVF nič nevie, si súťažný riaditeľ L.Stražay mírnix dírnix - len tak - odsúhlasil stretnutie posledného kola extraligy žien na štvrtok, zatiaľ čo on sám vydal a nechal si schváliť vedením SVF predpis, v ktorom sa jasne píše, že sa má hrať v sobotu o 18:00. Bez výnimky.
Poradie na 1.-4. mieste nie je pred sobotou jasné a Lubeno opakovane sprznil najvyššiu majstrovskú súťaž. Zrejme len a len preto, aby sa vyšlo v ústrety nejakej pseudotelevízii so sledovanosťou veľmi veľmi veľmi nízkou.

Husár Ivan

   

Stražayove rabovanie

Rabovanie súťažného riaditeľa L.Stražaya v sezóne 2015/2016

Vivus Bratislava juniorky nenastúpenie na zápas 160 € december 2015
Púchov muži odstúpenie zo súťaže 666 € január 2016
Prievidza muži prenos TV 100 € január 2016 *
Myjava muži prenos TV 100 € január 2016 *
Nitra muži prenos TV, marketing 210 € január 2016
BVK Bratislava ženy prenos TV, marketing 250 € január 2016
Nitra muži prenos TV, marketing 225 € január 2016
VKP Komárno muži prenso TV, 150 € január 2016 *
COP Trenčín muži marketing 250 € február 2016
BVK Bratislava ženy prenos TV 150 € február 2016
VKP Komárno muži prenos TV 225 € február 2016 *
COP Nitra ženy usporiadaeľská služba 50 € február 2016
UKF Nitra ženy prenos TV 150 € február 2016
Nitra muži 2 x kontumácie 160 € marec 2016 **
Snina ženy 2 x kontumácie 160 € marec 2016
Brusno juniorky 2 x kontumácie 160 € apríl 2016 ***
         
Singer darmožráč bordel v marketingu 0 € celoročne
Stražay mocipán neplnenie svojich predpisov 0 € kedy sa mu zachce
         
zatiaľ spolu 3006 €  
* odpustené pánom veľkomožným Stražayom
** Stražay ochotne vyšiel klubu z Nitry v ústrety,aby si nepreložili zápasy 1.ligy
Zmenu žiadali pre kolíziu s finálovým turnajom SP.
Správne sa mu potom vysrali na hlavu (za 160.- €).
Brusno poprosilo rozdeliť pokutu na dve polovice - vylúčené. neexistuje.
KEĎ TO KLUBOM NEVADÍ. . .
Kam sa podejú pokuty?

Vizitka marketingu COP Trenčín - štátneho - vzorného - družstva vedenia SVF

   

Dr. Hančík k Ankete II.

19.2.2016 - Bratislava

Ešte pár slov k Ankete 2015 od Hančíka

Po mojej kritike na úroveň zabezpečenia Ankety vyhlasovania najlepších na Volejbal s.k., ktorú som však najskôr adresoval prezidentovi SVF Halandovi a viceprezidentovi Singerovi, som  zdvihol telefón a zavolal som pánu Filipovi Hudecovi, vediac, že on mal veľa čo do činenia s Anketou. V žiadnom prípade  som nechcel, aby si túto kritiku zobral osobne. Aj jemu slúži ku cti, že mediálne stránka SVF sa jeho pričinením zlepšila. Čítať celý článok

   

Dr. Hančík k Ankete

16.2.2016 - Bratislava

„Oceňovanie najlepších za rok 2015“.

Dnes okolo obeda potichu prebehlo "Oceňovanie najlepších volejbalistiek, volejbalistov, klubov a rozhodcov za rok 2015."

Právom sme čakali, že akcia bude slávnostná a nielen ako tlačovka SVF. Veď je to predsa akcia roka, ocenenie práce nás všetkých, ktorí vo volejbale pracujeme.
Naše vedenie federácie to však takto asi nevidí. Keby áno, tak by sme o akcii roka vedeli a  minimálne zástupcovia klubov by na ňu boli pozvaní!

Práve tí, ktorí sa celý rok o to najviac zasluhujú a nielen aktom vyplnenia anketových  lístkov.

V minulosti federácia takúto akciu zorganizovala na slušnej úrovni aj za prítomnosti klubov a novinárskej obce. Teraz zvolila tichú akciu vo forme tlačovky. 
Nemusela byť okázalo honosná. Mala byť však zorganizovaná slávnostne, na slušnej úrovni, primerane medializovaná,  určite za účasti klubov, lebo je to produkt nás všetkých!
Náš klub mal v minulosti viaceré výhrady k objektivite a kritériám oceňovania najlepších. Teraz sa k tomu pridružil ešte fakt nevhodnej formy. Takúto formu oceňovania najlepších pokladá náš klub za neprimeranú a preto v budúcnosti sa na vyplňovaní anketových lístkov už nebude podielať.

Dr.Vladimír Hančík
prezident VK Slávia UK Bratislava

   

Stránka 10 z 39

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>