Matchpoint Postrehy - píšete nám

Postrehy

Mokrý, Halanda a ja

10.1.2016 - Ďuri Mokrý v Berlíne pískal - výborne, Halanda bol šéf jury (žuroval) a ja som si všímal. Volejbal. Podelím sa o poznatky. O Nemcoch a ich belgickom šialencovi na lavičke, upadajúcich Poliakoch, famóznych Francúzoch a boľšej Rusi.
Niečo o challengoch a nejaké dojmy z mrazivého Berlína.

Ivan Husár pre www

   

... a volejbal spí. Hlbokým spánkom

Bratislava 27. decembra 2015 (TASR) - Skupina bojkotujúcich reprezentantov na čele s Michalom Handzušom ponúkla prezidentovi Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igorovi Nemečkovi riešenie existujúceho stavu. Hráči adresovali šéfovi SZĽH dohodu vo forme tzv. Verejného záväzku, ktorého potvrdenie z jeho strany ukončí patovú situáciu. Nemeček neskôr uviedol, že ho rád podpíše.

Čítať celý článok
   

Nudný volejbal potrebuje zmenu - III.

21.12.2015 - Písal som o tejto téme už dva diely.  Prvý a druhý. Máme koniec roka, v ktorom sa hral nový model Svetovej ligy a uskutočnili sa aj ME mužov v Bulharsku a Taliansku s famóznym výsledkov Slovincov.
Nepopieram, že v Sofii - ak bolo plno a mastili balkánci, nuda v hale v publiku nebola. Ale zaujímavé by bolo zistiť, koľko sa počas duelov požralo kebabov, pleskavíc, mekáčov, popcornov, vypilo koly a letného piva. Pohrabal som sa vo výsledkoch iba mužských súťaží SL a ME.

Čítať celý článok
   

Marek Kardoš k ME

kardos225.10.2015 - Nitra

ME budem hodnotiť v dvoch rovinách. Prvá je z pohľadu nášho družstva a tá druhá všeobecná.
Začnem tou druhou. Myslím si, že kvalita a úroveň ME boli poznačené Svetovým pohárom, resp. kvalifikáciou na olympiadu v Riu. Družstvá, ktoré sa zúčastnili pohára si vybrali jeden zlý deň a ten ich stál pokračovanie na ME a nejakú tú medailu.

Čítať celý článok
   

Šéf rozhodcov vysvetľuje

10.10.2015 - Na ME v treťom sete zápasu (stav na sety 1:1) Slovensko - Srbsko pri setbole 28:27 vytočil systém Challenge (žiadosť o videoverifikáciu sporných situácií - známy hlavne z tenisu) mnoho divákov.
Vyhratý set po útoku Srbov do autu 29:27 otočila elektronika, riadená poľským vieorozhodcom Dudekom na 28:28, bum, bum a 28:30 pre Srbov. Namiesto vedenia 2:1, stav 1:2 ... Bolo to tak nejasné, že o teči vie z celej Európy iba zopár prstov na ruke jedného z dvojice hráčov Kohút, Michalovič, alebo len jedného z nich. Na obrazovke boli iba prsty Michaloviča.

Čítať celý článok
   

Pred bojom

7.10.2015 - V piatok začínajú ME vo volejbale mužov. Nový tréner Giuliani po dvoch mesiacoch práce nominoval 14 hráčov.
Zodpovedný tréner prišiel po vyhadzove kolegu Gullinelliho, ktorý doviedol družstvo na ME. Postup na Európu cez relatívne silných Grékov, lepšiacich sa Estóncov a Maďarov, cez dva turnaje (Poprad a Grécko) má punc kvality. To je pocta Gullinellimu a Kardošovi, ktorý si to tiež na začiatku leta zlízol. Obzvlášť zaujalo, že družstvo po domácej prehre 0:3 s Grékmi v Poprade, dokázalo na gréckej pôde domácich poraziť a postúpiť priamo na ME z prvého miesta.

Čítať celý článok
   

Myslieť, alebo mať dojem.

7.10.2015 - V piatok začínajú ME mužov 2015. Slovenský team sa na ne prebojoval piaty raz za sebou.
Na FTVŠ so mal v krúžku jednu bifľošku z Mauacek a tá vždy začínala na seminári vetou, myslím si ... , až kým nenarazila na doc. Zrubáka, ktorý ju paralyzoval výrokom: dievča nemyslite, stačí, keď máte dojem.
Španielsky spisovateľ Ruiz zase píše: nemajte dojmy. A poznáme aj častý typicky zásadný odpor v diskusii s akademickou obcou: "To je dojmologia kolega."
Tak radšej ani nemyslím, ani nemám dojem, ale musím povedať, že je mi pocitovo smutno.
Z toho, čo to tu na Slovensku stvára Politicko - marketingová úderka (ďalej len PO-MA-ÚD) v zostave Halanda - Singer.

Čítať celý článok
   

Zmeny pravidiel 2015

1.10.2015 - V roku 2014 schválil Kongres FIVB úpravy v pravidlách volejbalu. Oficiálne začali platiť v európskych súťažiach od 1.5.2015, v domácej súťaži vchádzajú v platnosť na jeseň 2015

Vyberáme

Pravidlo 1. - Hracia plocha - volná zóna (priestor za čiarami) - upravuje sa vzdialenosť 8 metrov na 6,5 metra za zadnou čiarou - "po bannery".
Poznámka www: logika pravidla je, že FIVB chce priblížiť divákov k hre, ale ak si všimnete praktizovaný priestor na medzinárodnom volejbale za bannermi, tak diváci sú stále ďaleko. Priestor medzi bannermi a tribúnami vypľňajú žurnalisti, štatistici, kadejakí vstupenkári, hráči ostatných družstiev a všetci spolu vytvárajú tichú skupinu. Živo začína až za nimi. Všimnite si fotografie najväčších volejbalových arén a porovnnajte s basketbalom. To je dlhodobý trend FIVB a poslušnej CEV.

Čítať celý článok
   

Stránka 10 z 37

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>