Matchpoint Postrehy - píšete nám

Postrehy

Dr. Hančík k Ankete

16.2.2016 - Bratislava

„Oceňovanie najlepších za rok 2015“.

Dnes okolo obeda potichu prebehlo "Oceňovanie najlepších volejbalistiek, volejbalistov, klubov a rozhodcov za rok 2015."

Právom sme čakali, že akcia bude slávnostná a nielen ako tlačovka SVF. Veď je to predsa akcia roka, ocenenie práce nás všetkých, ktorí vo volejbale pracujeme.
Naše vedenie federácie to však takto asi nevidí. Keby áno, tak by sme o akcii roka vedeli a  minimálne zástupcovia klubov by na ňu boli pozvaní!

Práve tí, ktorí sa celý rok o to najviac zasluhujú a nielen aktom vyplnenia anketových  lístkov.

V minulosti federácia takúto akciu zorganizovala na slušnej úrovni aj za prítomnosti klubov a novinárskej obce. Teraz zvolila tichú akciu vo forme tlačovky. 
Nemusela byť okázalo honosná. Mala byť však zorganizovaná slávnostne, na slušnej úrovni, primerane medializovaná,  určite za účasti klubov, lebo je to produkt nás všetkých!
Náš klub mal v minulosti viaceré výhrady k objektivite a kritériám oceňovania najlepších. Teraz sa k tomu pridružil ešte fakt nevhodnej formy. Takúto formu oceňovania najlepších pokladá náš klub za neprimeranú a preto v budúcnosti sa na vyplňovaní anketových lístkov už nebude podielať.

Dr.Vladimír Hančík
prezident VK Slávia UK Bratislava

   

Sú v tom Trenčíne ožratí?

Predpis marektingovej úderky Singer - Stražay je, že za rozhodcovskou stoličkou má byť banner Extraliga mužov. Ale v Trenčíne na ligových stretnutiach majú Radio Expres. Akú pokutu im vyrúbil Stražay?

TN PD

Nie, nie, nie, to bude tak, že toto je len skúška. Ešte sa nehrá. Potom bude všetko naporiadku.

Zdroj obr.: Kolega

   

Posledný postreh z Berlína

17.1.2016 - Na jednom hodnotiacom portáli sa píše, že Berlín je pre mnohých najpríťažlivejšie mesto na svete. Je zaujímavý, v lete možno aj úchvatný, ale myslím si, že najviac príťažlivý bude pre mladých, narodených na východe Európy po roku 1989, alebo pre ľudí z celého sveta, ktorí nezažili, nevedia, nemajú skúsenosti s totalitným komunistickým režimom.
Pozrieť si relikty takmer 30-ročného obkľúčenia, lepšie povedané násilnej izolácie skupiny obyvateľstva je zaujímavé. Občas sa kade tade dočítame, že za komunizmu bolo lepšie. Kto miluje slobodu nadovšetko, musí pochopiť, akí idioti toto hlásajú. Musíte vidieť. Čítať nestačí. Musíte sa dotknúť, pozerať cez múr na druhú stranu. Premerať si jeho výšku a dotykom zacítiť jeho chlad. Odporné, ale poučné. Ako by som sa dotýkal a hľadel na sídlo SVF. Izolácia. Skús preliezť - si mŕtvy.

Čítať celý článok
   

Riaditeľ zase rabuje.

27.1.2016 - Cez víkend to na súťažného riaditeľa zase prišlo.

Pred pár dňami ma pochválil kolega Dr. Hančík za články z Berlína a hlavne kvitoval, že to bolo bez vulgarizmov. Nepopieram, že som milovník slovenského jazyka aj s jeho všetkými expresívnymi, spisovnými vsuvkami, ale nadávam vždy v kontexte.
Ľudia volejbalu Slovenska ruku na srdce.
Je možné nenadávať, keď si súťažný riaditeľ SVF robí cez víkend čo chce?
Je možné, že vám nikomu nevzkypí žlč?
Je možné, že všetci len pindáte? Pindáte a pindáte, ale keď ide do tuhého, všetci ste  ticho?
Som dlhodobo hlboko presvedčený, že mu to robí dobre, a že ho to ani v jeho veku neopúšťa. Ani po ôsmich rokoch, keď som o tom písal.

Čítať celý článok
   

Rusi postúpili do Ria

16.1.2016 - Bratislava

Rusi voľakedy všetko bili hlava nehlava. Tréner Vjačeslav Platonov mal najjednoduchší bič na hráčov, aký mať mohol - komunizmus, moc, politbyro, možnosť pobytu za hranicami.
Na ME v Berlíne 1991 som ešte s otcom tiež sedel na finále. Sovietsky zväz hral o zlato s Talianmi. Za Rusov hral na bloku veľký bradatý Igor Runov. Po druhom sete, v ktorom vyhrali 17:16 a zvýšili na 2:0, začal krívať, stále viac a viac. Pokojný Platonov v takmer prázdnej hale zakričal:"Davaj, bo nebudet transfer". Kríval aj naďalej, ale len vzadu. Na sieti vždy oživol. 3:0 a angažmán v Taliansku. Všimol som si vtedy úsmevnú perličku. Malý tučný ruský masér, Rusi mali voľakedy iba malých, tučných, hrubokrkých a holohlavých masérov, schoval víťaznú Mikasu do hŕby uterákov a už jej nebolo.

Čítať celý článok
   

Géniovia z Paríža

14.1.2016 - Bratislava

Som milovník balkánskeho športu. Jugoši, Srbi, Chorváti, najnovšie Slovinci, ale aj parádne hrajúci Čiernohorci na Svetovej lige v Bratislave. Milujú loptu, či ide o futbal, hádzanú, vodné pólo a samozrejme aj basket. Toni Kukoč, Vlade Divac, mŕtvy Dražen Petrovič.
Už v Barcelone vykukli volejbalisti z Brazílie a to je druhá lahôdka. Tande, Dante, Gustavo, Giba, Sergio. Napomádovaných Talošov ja rád nemám. Maximálne Gianiho a ten teraz vedie "náhodne" Slovincov.

Čítať celý článok
   

Analýza finále RUS - FRA

13.1.2016 - Bratislava

Videl som tento duel už v skupine. Francúzi spráskali Rusov v prvom sete 25:15. Rusi sa otriasli, Ngapeth sa až neadekvátne zabával, spinkal, hrajkal sa a set bol fuč.
Famózni, bezchybne hrajúci Francúzi sa skoncentrovali a Rusov deklasovali 25:17 a 25:19. Nenormálne.
Normálne by som dodal opäť nuda ako hrom, ale dívať sa od rozcvičky na Francúzov, ako hru ovládajú, ako všetko funguje, všetci sú všade, nikto nikomu nikdy nezavadzia,  excelentný libero, vynikajúci kaučing Tillieho. Bez jediného striedania, úspešné challenge rozhodnutia. Popri kvasinkovom pive mimoriadne poučné fázy hry. Dokonalosť sama. Všetko bolo v súlade. Súčasní majstri remesla, majstri Európy.

Čítať celý článok
   

Poliaci s odretými ušami

12.1.2016 - Bratislava

Svetové špičkové veľmoci: USA, Brazília, Rusi, Taliani, Poliaci a dnes už aj Francúzi. Ak niekto z nich nehrá semifinále, ak niekto z týchto tímov nehrá prvé husle v Svetovej lige, Svetovom pohári, kontinentálnych majstrovstvách, znamená to prepad.
Poľský nahrávač Pavel Zagumny (1977) bol majster sveta 20-ročných. Hral na štyroch OH 1996, 2004, 2008 a 2012 (v Sydney 2000 Poliaci neboli), priniesol do Poľska striebro z MS 2006 a zlato z MS 2014. Víťaz SL 2012 a SP 2011. Skončil a chýba. Jeho druhí kolegovia Žigadlo a Drzyzga celé to "jeho" obdobie hrávali málo. Teraz je prvý nahrávač Lomacz, ktorý je priemerný. Poľská nahrávačska škola je parádna, majú svoje typické znaky a prejavy, ale zatiaľ je to na úspech málo a má už takmer 30 rokov.

Čítať celý článok
   

Stránka 10 z 38

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>