Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI MS 2010 Španielsko - Slovensko - príprava

Španielsko - Slovensko - príprava

Barcelona 8. augusta 2009 (TASR): Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v sobotu v druhom z dvoch prípravných zápasov so Španielskom v Barcelone 2:3, hoci viedli 2:0.
Španielsko - Slovensko 3:2 (-24, -19, 22, 22, 10)

V piatok prehrali v piatok v prvom priateľskom stretnutí hladko 0:3. Po zápase sa tréneri dohodli ešte na tzv. dodatkovom sete, aj v ňom boli lepší Španieli, keď ho vyhrali 25:20. Pre zverencov trénera Emanuele Zaniniho sú zápasy s úradujúcimi majstrami Európy generálkou na turnaj III. fázy kvalifikácie o postup na MS 2010 v Taliansku, ktorý sa uskutoční 14.-16. augusta v Gdyni.

Obaja súperi, ktorí sa stretli aj na nedávnom Final Four EL v Portimau a súboj zvládli lepšie Španieli (3:1), sa stretnú v sobotu v druhom zápase
Španielsko - Slovensko 3:0 (21, 17, 23)
Španielsko: M.Falasca, G.Falasca, I.Rodriguez, Noda, Perres, Molto, libero Valido (Hernán, Barcala, Salas, Lobato, R. Rodriguez)
Slovensko: Masný, Nemec, Kmeť, Kohút, Ogurčák, Sopko st., libero Pipa
Emanuele Zanini, tréner SR: "Našu hru poznačili zmeny, ktorými sme prešli. Ide najmä o absenciu smečiara Janušeka a zaradenie Kmeťa na blok. Mali sme veľké problémy na príjme, čo Španieli vedeli využívať. Toto stretnutie sme nezvládli mentálne."