Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI ME 2011 Prehra 0:3 vo 1/4 finále s Poľskom

Prehra 0:3 vo 1/4 finále s Poľskom

Karlove Vary 15. septembra 2011 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo štvrtok na 27. ME vo štvrťfinále s Poľskom 0:3. Poliaci už nenechali nič na náhodu, nastúpili s najsilnejšou zostavou a prehru Zaniniho zverencom v boji o postup do semifinále odplatili. Napriek tomu  skončili na tomto šampionáte najlepšie v histórii, v najhoršom prípade na 7. mieste.

Slovensko - Poľsko 0:3 (-23, -17, -19)
78 minút, rozhodcovia: Jovanovski (Srb.), Sobrero (Tal.)
Slovensko: Skladaný, Kmeť, Kohút, M. Sopko st., L. Diviš st., M. Nemec, libero-  Ondrušek (R. Nemec, Zaťko, Benc, Hupka)
Poľsko: Jarosz, Moždžonek, Kubiak, Nowakowski, Kurek, Žygadlo, libero -  Ignaczak

      Napriek tomu, že väčšinu prvého setu viedli slovenskí volejbalisti, z jeho zisku sa nakoniec tešili Poliaci. Tí prví raz vyrovnali až na 12:12 a do rozhodujúceho náskoku ušli za stavu 19:19, keď najskôr ušli na rozdiel dvoch a následne troch bodov (20:23). Za stavu 21:24 mali na svojej strane prvé setbaly, ale ich nevyužili, pri tom treťom im pomohol pokazeným ľahkým podaním do siete Lukáš Diviš. Jeho pokazeným podaním sa začal aj druhý set. V ňom rapídne pribúdali chyby na slovenskej strane. Tie sa naplno prejavili po tom, čo sa Slovákom podarilo vyrovnať poľské päťbodové vedenie (15:15). Za stavu 18:16 pre Poliakov skončili štyri slovenské útoky mimo a v samom závere súper, hrajúci čoraz viac v pohode, premenil hneď prvý setbal vo vedenie 2:0. V rovnakom trende pokračovali slovenskí volejbalisti aj v treťom sete. Viedli v ňom síce 7:5, ale súper šnúrou otočil na 7:10 a bez najmenších problémov doviedol zápas do víťazného konca a k postup do semifinále.

Emanuele Zanini, tréner SR: "Dosiahli sme na tomto turnaji historický úspech pre Slovensko, ale aj napriek tomu nie som spokojný s dnešným zápasom. Myslím, že sme mohli viac bojovať. Gratulujem Poliakov, ktorí hrali dnes veľmi dobre a zaslúžili si vyhrať. V žiadnom prípade nemôžem byť spokojný. Spokojný som so zápasmi v skupine, ale dnes nám chýbala iskra. Problém bol, že niektorí hráči neboli pripravení po mentálnej stránke hrať takýto náročný a dôležitý zápas. V každom prípade chcem poďakovať hráčom za výkony a angažovanosť v dueloch v skupine."
Andrea Anastasi, tréner Poľska: "Je mi ťažko hovoriť, pretože Emanuele je môj veľký priateľ. Je to veľký bojovník a chápem, že je nespokojný. S naším dnešným výkonom som veľmi spokojný a myslím, že sme zaslúžene vyhrali. Naším cieľom bolo postúpiť aspoň do semifinále, pretože nám chýba viacero hráčov a som rád, že sme to splnili."
Tomáš Kmeť: "Sme všetci sklamaní z toho, ako sme zahrali, ale celá reprezentačná sezóna a tento šampionát bol celkovo úspešný. Nevyšiel nám tu len jeden zápas a navyše proti majstrom Európy. To sa stáva aj lepším tímom. Robili sme veľmi veľa nevynútených chýb a veľmi sme im pomáhali. Škoda, lebo to bolo štvrťfinále, ale treba na to zabudnúť a pamätať si z tohto šampionátu to dobré."
Lukáš Diviš: "Veľmi sme chceli vyhrať a túžili sme postúpiť, no asi nám to až príliš zväzovalo ruky. Nič nám tu nesadlo a ani hala mne osobne nevyhovovala, svetlá tu boli zvláštne nastavené. Ale nechcem sa na niečo vyhovárať, súper bol lepší a my sme mali zlý deň."