Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI ME 2013 Štart Ogurčáka je otázny

Štart Ogurčáka je otázny

Gdansk 19. septembra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa v stredu večer letecky presunuli do dejiska ME v poľskom Gdansku, kde v B-skupine zvedú súboje s Francúzskom, Tureckom a domácim Poľskom. Zverenci trénerskej dvojice Štefan Chrtiansky, Andrej Kravárik už vo štvrtok absolvovali úvodný tréning.

      "Prvé dojmy sú vždy dobré, základné veci ako ubytovanie prebehli rýchlo, najedli sme sa a oddýchli si trošku. Trénerské duo si ešte prešlo zápasy, ktoré nás čakajú, predovšetkým prvý proti Francúzsku. Nálada je presne taká aká má byť a všetci sa tešíme na začiatok európskeho šampionátu," uviedol pre TASR počas úvodného tréningu Kravárik.
      Podľa jeho slov by Slováci o deň neskôr v zápase proti Francúzom mali nastúpiť v základnej zostave s rovnakými hráčmi ako v príprave proti Rusku - Michal Masný, Emanuel Kohút, Martin Nemec, Matej Paták, Štefan Chrtiansky ml., Tomáš Kmeť a libero Roman Ondrušek. "Očakávame rovnaký výkon ako v poslednom zápase proti Rusku. Mohol by nám priniesť 'ovocie' v podobe víťazstva nad francúzskym súperom. Myslím si, že to bude jeden z najdôležitejších zápasov tohto turnaja. Ak odštartujeme víťazne, tak nálada a psychická pohoda družstva sa zvýši. Myslím si, že chalani majú na to, aby zdolali nielen Francúzov, ale i v druhom zápase Turkov. Nesmieme ich však podceniť a zopakovať výkon ako proti Rusom," konštatoval Kravárik.
      V stretnutí s Ruskom chýbal trénerom smečiar František Ogurčák, ktorého seklo v krížoch a jeho štart v prvom zápase proti Francúzsku je predbežne otázny. "Zatiaľ som na liekoch, bol som na odblokovaní a všetko sa ukáže po úvodnom poobedňajšom tréningu. Štyri dni som netrénoval, takže uvidíme," okomentoval pre TASR svoj zdravotný stav Ogurčák. V prípade, že nastúpi na úvodný duel, tak Kravárik priznal, že ešte môže zamiešať základnou zostavou. "Pokiaľ bude Fero schopný hrať, tak si myslím, že by mohol byť zaradený i do základnej zostavy," povedal Kravárik. Ogurčák by tak na smeči vymenil jedného z dvojice Matej Paták, Štefan Chrtiansky ml.
      Bezproblémový prílet a ubytovanie referoval i blokár Tomáš Kmeť. "Boli sme v hoteli a posilňovni a myslím si, že žiadne problémy sme nemali. Všetko je tak ako sme zvyknutí, teda na dobrej úrovni, rovnako aj strava," povedal Kmeť, ktorý prezradil i to, že sa spoločne s realizačným tímom venovali videoanalýze francúzskeho súpera: "Rozoberali sme dve videá a neskôr absolvovali tréning. Teraz už nie je čas na nejaký oddych. Všetko smeruje k tomu, aby sme zajtra uspeli. Myslím si, že sme s Francúzskom na rovnakej úrovni a v stretnutí budú rozhodovať detaily. Verím, že ich zvládneme lepšie a zvíťazíme."
      Slovenský výber bude na ME obhajovať 5. miesto spred dvoch rokov, ktoré sa zrodilo na šampionáte 2011 v Rakúsku a Česku.