Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI ME 2013 Motiív navyše - Zanini

Motiív navyše - Zanini

Gdansk 21. septembra 2013 (TASR) - Počas úvodného zápasu ME vo volejbale mužov v poľskom Gdansku nezvládol slovenský výber v B-skupine koncovky druhého a tretieho setu a Francúzom napokon podľahol hladkým spôsobom. Zverenci Štefana Chrtianskeho st. nezvládli ani servis a práve tieto chyby by radi odstránili v dôležitom sobotňajšom zápase proti Turecku. Tento zápas by mal rozhodnúť o ich zotrvaní na turnaji alebo odchode domov.

      Slováci v koncovke druhého setu vyhrávali 24:22, no nezvládli ju a prehrali 33:35. V treťom sete vyhrávali 18:14, znova nezvládli záver a prehrali 26:28. "Prvý set sme hrali zle, ale potom sme začali hrať našu hru a mali navrch, myslím si, že predovšetkým v druhom a treťom sete. Je to škoda pretože sme dva sety mohli vyhrať a mohlo byť 2:1 pre nás a tak sme prehrali 0:3," smutne konštatoval blokár Tomáš Kmeť, ktorý si počas úvodného zápasu podvrtol členok. "Skočil som na Ema a podvrtol sa mi členok, našťastie nič neprasklo. Je to trochu bolestivé, ale bude to ok."
      Zverenci francúzskeho kouča Laurenta Tillieho, poukázali na chyby, ktorých sa slovenské družstvo dopustilo. Tých sa však bude musieť vyvarovať v existenčnom zápase s Tureckom. "Francúzi hrali to, čo sme od nich očakávali, ničím nás neprekvapili. Jednoznačne sme hrali zle na blokoch, veľa lôpt nám zbytočne prešlo, ktoré by nám prejsť nemali a toto je potrebné zlepšiť do zápasu s Tureckom, pretože to bude podobný súper. Blok, obrana musí byť lepšia ako v piatok. Keď chceme postúpiť, tak musíme vyhrať. Je to jednoduchá matematika a na to sa musíme sústrediť," uviedol Kmeť.
      Turecký národný výber povedie bývalý slovenský kormidelník Talian Emanuele Zanini. "Myslím si, že tréner Zanini nás má preštudovaných dopodrobna. Trénoval nás štyri roky a je to jeho výhoda, čo využije vo svoj prospech. Myslím si, že máme kvalitu na to, aby sme Turkov porazili a nič iné nám ani nezostáva, pretože s domácim Poľskom v domácom prostredí to bude náročný duel," dodal Kmeť.
      Plnú hlavu myšlienok po zápase mal aj tréner Štefan Chrtiansky st., ktorý si bol vedomý chýb, ktorých sa jeho zverenci dopustili a ktoré bude potrebné do sobotňajšieho večera odstrániť. "Jednoznačne musíme zlepšiť obranu i útok, aby sme mali šance aj v koncovkách. Zo začiatku sme naozaj zle bránili, myslím si, že diagonálny hráč mal veľmi vysokú úspešnosť a to rozhodlo," povedal Chrtiansky st.