Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI SL 2015 Reporty A.Kravárika z turnaj v Solúni

Reporty A.Kravárika z turnaj v Solúni

kravarik219.jún 2015 - Andrej Kravárik, bývalý hráč Iraklisu Solún komentuje zápasy zo "svojho mesta".

Proti Číne 2:3. Po prvých dvoch setoch som nepochyboval, že v dnešnom zápase vyjdeme víťazne. Aj keď začiatky v obidvoch setoch mali tesný náskok čínski volejbalisti, naši chlapci ich hlavne v koncovkách zvládli perfektne. Agresívnou hrou v každej hernej činnosti si počínali suverénne a zaslúžene sme vyhrávali 2:0. Ale... V ďalších dvoch setoch sme dovolili súperovi sa rozohrať a naša suverenita sa vytratila. Čína nás dostala pod tlak, začali sa hromadiť chyby a náskok, ktorý si súper vytvoril sa už nedal zvrátiť. V rozhodujúcom piatom sete v koncovke, presne ako to býva, sme mali loptu na bod, ale nevýrazným útokom na jednoblok sme dali súperovi šancu získať veľmi dôležitý bod. Na to Čína získala ďalšie dva body a prehrávali sme 14:11. Ešte sme dokázali reagovať dvomi získanými bodmi, ale podaním do siete sme nakoniec tento duel prehrali.

 

Zápas proti domácim Grékom 2:3: Zámer alebo ďalšia náhoda? Kto vie. Ja viem len toľko, že chlapci nastúpili na zápas veľmi sústredení a koncentrovaní. V prvých dvoch setoch nedali súperovi ani najmenšiu šancu zapochybovať o tom, kto je pánom na ihrisku. Nie, že by sa grécke družstvo nesnažilo, to v žiadnom prípade, ale Slováci ich jednoducho nepustili k slovu. Zatlačili súpera servisom a perfektnou taktikou Grékov "rozbili na protóny."
Avšak to isté môžem povedať o súperovi v ďalších troch setoch. Týmto víťazstvom sa domáci dostali na druhé miesto v tabuľke a eventuálnou výhrou nad Čínou (3:0,3:1) sa môžu dostať do záverečných bojov o postup do B skupiny Svetovej ligy.

Posledný zápas s Mexikom 3:1 dopadol podľa očakávania. Okrem prvého setu, kedy mal súper menšiu prevahu, nenechali chlapci nič na náhodu. Súpera sme prehrali oveľa väčšou kvalitou vo všetkých herných činnostiach. Na výhru nám stačil štandardný výkon, milo ma prekvapil striedajúci Patúc, ale samozrejme aj zodpovedný výkon celého družstva.

Celkový dojem z vystúpenia našich chlapcov bol z môjho pohľadu veľmi dobrý. To, že sme prehrali dve stretnutia 2:3 a v každom sme vyhrávali 2:0 je iná vec. Podľa môjho názoru sme v týchto dueloch odišli kondične, na víťazstvo s Mexikom nám stačil štandardný výkon. Najhoršou hernou činnosťou Slovenska bol útok po obrane v poli. Tam sme stratili neskutočne veľa možností na získanie bodu. Naopak najlepšou bola kombinácia bloku s obranou v poli. Príjemne ma prekvapil M.Sopko, ktorý v priebehu ligy absolvoval operáciu kolena, ale predviedol stabilné výkony počas celého turnaja. Sklamaný som bol iba s nepremenenými šancami s Čínou a Gréckom, keď sme mohli dva krát bodovať naplno, ale spomínaný fyzický deficit nás o víťazstvá pripravil.
Som presvedčený, že celé vedenie našej reprezentácie nájde ten správny recept a doplní chlapcom nielen fyzické, ale aj psychické sily, dotiahne tohtoročnú svetovú ligu do víťazného konca a posunie slovenský volejbal o ďalší level vyššie.