Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI SL 2015 Ďalšie opáčko 2:0 a prehra 2:3

Ďalšie opáčko 2:0 a prehra 2:3

Solún 20. júna 2015 (TASR) - Slovenskí volejbalisti prehrali v tohtoročnej Svetovej lige štvrtý zápas, v ktorom viedli 2:0. V sobotu večer nedotiahli do víťazného konca duel druhého turnaja G-skupiny v Solúne proti domácemu Grécku a prehrali 2:3.
Okrem Slovákov má istú účasť v Bratislave už aj Čierna Hora.

Slovensko - Grécko 2:3 (14, 17, -16, -19, -10)
125 minút. Rozhodovali: Pinero (Port.) a Kandil (Egypt).
Slovensko: Masný 2, Bencz 8, Kohút 13, Ogurčák 10, Červeň 7, M. Sopko st. 10, libero Kubš (A. Patúc 0, Skladaný 1, Horník 3, Paták 5). Tréner: F. Gulinelli.
Grécko: Filippov 2, Djurič 30, Petreas 7, Tzioumakas 9, Koumentakis 1, Fragkos 14, liberá Tampouratzis a Stefanou (Protopsaltis 6, Armenakis 0). Tréner: S. Drikos.

      Slováci si v úvode pri Benczovom servise vypracovali vedenie 10:6, keď sa pekným blokom prezentoval Ogurčák. Náskok dobrou hrou ešte navýšili a na druhom technickom timeoute bolo 16:10. V koncovke dal dve esá za sebou Ogurčák a Slováci vyhrali prvý set hladko 25:14. Do druhého dejstva vstúpili lepšie Gréci a pri podaní svojej najväčšej hviezdy Djuriča vyhrávali 4:1. Domáci si udržiavali trojbodový náskok, potom však Sopko znížil esom na 11:12 a po dvoch chybách domácich Slováci otočili na 14:13. Gulinelliho zverenci prebrali opraty setu do rúk a Ogurčák dobrým servisom potiahol svoj tím k štvorbodovému náskoku 19:15. Slováci výborne bránili na sieti aj v poli a postupne sa dostali do vedenia 21:15. Druhý set ukončil blokom Bencz, Slováci ho vyhrali 25:17 a aj v piatom zápase v tohtoročnej Svetovej lige sa stalo, že vyhrali prvé dva sety.
      V treťom sete mali mierne navrch domáci, ale Kohút blokom vyrovnal na 7:7. Potom sa však Gréci dostali do vedenia 13:10 a tréner Gulinelli sa ich snažili zabrzdiť timeoutom. Kapitán Masný síce esom znížil na 12:13, no onedlho mali domáci trojbodový náskok späť. Gréci ožili, s nimi aj publikum a set vyhrali hladko 25:16.
Gréci vyhrávali vo štvrtom dejstve 4:1. Slováci vyrovnali na 7:7, ale potom sa dostali pod tlak domácich, ktorí si vypracovali náskok 13:8 a 15:10. Gréci mali set v rukách, vyhrali ho 25:19 a o víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk.
V piatom sete nastúpili Slováci v zostave so Skladaným na nahrávke a s Horníkom na poste univerzála, ktorý končil aj štvrtý set. Na smeči boli Ogurčák a Paták. Gréci zvládli piaty set lepšie, vyhrali 15:10 a dokončili obrat z 0:2.

Flavio Gulinelli, tréner SR: "Tento zápas bol zo všetkých štyroch, v ktorých sme viedli 2:0, najhorší. Nie pre skóre, alebo pre atmosféru, ale pre úroveň našej hry od začiatku zápasu. Musíme v sebe nájsť príčinu takýchto zvratov a motiváciu to zmeniť. Výkon v prvých dvoch setoch a v tých ďalších troch bol diametrálne odlišný, musíme sa nad sebou zamyslieť."
Michal Masný, kapitán SR: "Nemám vysvetlenie na to, čo sa znova stalo. Po dvoch setoch sme začali robiť chyby na príjme aj v útoku. Neviem v čom to je, možno máme silu len na dva sety."
František Ogurčák, smečiar SR: "Vôbec neviem, čo mám na to povedať. Druhý turnaj po sebe sme takto dopadli, prehrali sme štyri zápasy, v ktorých sme viedli 2:0. Dva sety hráme super a potom ako keby nám preplo a nevieme sa z toho dostať. Máme skúsený tím, vôbec si neviem vysvetliť prečo máme takýto blok."
Michal Červeň, blokár SR: "Gréci možno mali v úvode zviazané ruky, pretože potrebovali vyhrať, aby si udržali nádej na postup. My sme hrali v úvode super, bez chýb a robili sme všetko čo sme mali robiť. Z toho vyplynuli hladko vyhraté dva sety, ale potom ako keby sme si zas mysleli, že sa to vyhrá samo. Prestali sme hrať, Gréci sa dostali na koňa a už to nepustili."
Sotiros Drikos, tréner Grécka (zdroj: fivb.com): "Dva sety hrali Slováci neskutočný volejbal. Bez chýb, výborne takticky, tak ako v prvom zápase s Čínou. Neskôr možno stratili koncentráciu, začali robiť chyby. Víťazstvom sme si ponechali šancu na postup a posledný zápas s Čínou bude ako finále."