Po dvoch turnajoch SL

Bratislava 22. júna 2015 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa po trojtýždňovom tripe vrátili v pondelok podvečer domov. Od štvrtka pokračujú v príprave na vrchol prvej časti sezóny, ktorým je záverečný turnaj Final Four 3. skupiny Svetovej ligy v bratislavskej AEGON Aréne (4.-5. júla). Z dvoch turnajov G-skupiny v mexickom Tepicu a gréckom Solúni nazbierali Slováci 10 bodov, keď dva zápasy vyhrali a štyri prehrali. Všetky prehry stratili po vedení 2:0, čo ich stále mrzí. "Pripadalo mi to ako psychický blok, pretože prehrať štyrikrát z dvojsetového náskoku mi pripadá na tejto úrovni volejbalu hlúpe. Neviem ako si to vysvetliť. Rozobrali sme si to s chalanmi aj s trénermi a dúfam, že sa nám to podarí odstrániť. Máme týždeň a pol na to, aby sme sa pripravili na domáce Final Four. V hre boli aj dobré momenty, zlepšili sme sa v obrane, ale musíme doladiť servis," povedal Emanuel Kohút.
"Chalabohu, že sme doma," povedal smečiar Martin Sopko. Ani on sa nevyhol téme stratených zápasov z náskoku 2:0. "Keď sme tretíkrát prehrali 2:3, tak sme mali chlapskú debatu na hoteli. Nikomu to nejde do hlavy a hľadali sme príčinu. Tie štyri zápasy boli ako cez kopirák. Prvé dva sety sme súpera zmietli, ale potom ako keby nastal zlom, z minúty na minútu sa družstvo zmenilo na nepoznanie. Všetko sa to začalo od prihrávky, urobili sme chyby a už to išlo. Takéto štyri zápasy si v mojej kariére nepamätám," líčil Sopko.
V bratislavskom semifinále nastúpia Slováci proti víťazovi H-skupiny Egyptu, ktorý bol lepší ako Španielsko. Pre Sopka to nie je úplne neznámy súper. "V Galatasarayi som v predminulej sezóne hral s ich univerzálom a nahrávačom. Začnem si s nimi vypisovať a zháňať informácie. Teším sa na nich," pousmial sa skúsený volejbalista.
Tréner slovenského tímu Flavio Gulinelli avizuje na Final Four zmeny. "Určite nejaké budú. Na turnaj do Bratislavy nominujeme 14 hráčov. Sledujeme aj výkony tímu na Európskych hrách v Baku, z ktorých viacerí sú aj na súpiske pre Svetovú ligu. Nomináciu oznámim v priebehu nasledujúcich dní," povedal kouč Slovákov, ktorého neprekvapil postup Egypta na finálový turnaj do Bratislavy. "Majú dobrého trénera Frigoniho a poznám aj niektorých hráčov, ktorí hrali v Taliansku, alebo v Turecku. Ich výsledky som pozorne sledoval a v najbližších dňoch si rozoberieme na videu aj ich hru. Hráme doma a naším jednoznačným cieľom je postup do finále," dodal Talian.
Reprezentanti dostali teraz dva dni voľna, znova sa stretnú vo štvrtok ráno v Bratislave. Po tréningu v posilňovni a obede sa vo štvrtok 25. júna  o 15:00 zúčastnia na autogramiáde pred bratislavským nákupným centrom Eurovea. V priestoroch pri fontáne bude už od utorka prebiehať tri dni finálový turnaj vo volejbale škôl MIDI COOL VOLLEY.