Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI SL 2015 V Baku sme skončili vo štvrťfinále

V Baku sme skončili vo štvrťfinále

Baku 24. júna 2015 (TASR) - Slovenskí volejbalisti sa na 1. európskych hrách v Baku neprebojovali do semifinále, keď ich vyradili Poliaci. Napriek stredajšej prehre boli so svojím vystúpením na turnaji spokojní a tešilo ich najmä to, že zdolali silných Talianov.
       V stredajšom štvrťfinále im skúsenejší Poliaci nedali šancu a vyhrali 3:0. "Je to sklamanie, pretože dnes boli hrateľní a výsledok 0:3 nevyzerá dobre. Škoda, mohli sme im ukradnúť jeden až dva sety. Tréner nám dával cenné taktické rady, no Poliaci boli v podstate iná liga," povedal po zápase Radoslav Prešinský.       Slováci sa v Baku predstavili s reprezentačným B-tímom, keďže "Á-čko" bojovalo v rovnakom čase vo Svetovej lige. Na európske hry tak cestovali väčšinou mladší a menej skúsení hráči. V základnej B-skupine vyhrali nad Talianmi a Belgičanmi a podľahli Nemcom, Rusom a Bulharom. "Je to úspech, pretože sme sem išli s druhým tímom a postúpili sme z ťažkej skupiny. Sme spokojní, ale zároveň aj sklamaní, že sme vypadli," pokračoval.
      Pre viacero mladých hráčov mal turnaj veľký prínos, keďže sa na takomto veľkom podujatí ešte nepredstavili a tak zbierali cenné skúsenosti. "Myslím si, že sme skončili úspešne, určite proti takej konkurencii, aká tu je. Dalo nám to veľmi veľa, hlavne pre mladých hráčov, ako sme my, je to niečo neopísateľné a nových skúseností je až až," zhodnotil vystúpenie v Baku Peter Mlynarčík. "Teraz si oddýchneme, pôjdeme sa s chalanmi prejsť po meste a vypustíme to všetko z hlavy. Po návrate domov sa už budeme pripravovať na novú sezónu," dodal.
      Tréner Miroslav Palgut nebol po zápase s Poľskom príliš spokojný, pretože hráči neplnili jeho pokyny. "To, čo sme si hovorili pred zápasom, určité smery, posunutie bloku a nejaká taktika, tak to veľmi nefungovalo. Trvalo nám dosť dlho, kým sme uhrali niečo na bloku a v poli," uviedol.
      Celkovo však označil vystúpenie za úspešné. "Nemali sme ani jeden ľahký zápas. V konečnom dôsledku som rád, že sme boli v B-skupine, pretože v tej druhej boli vyslovene dve slabé družstvá - Azerbajdžan a Fínsko. My sme také nemali a o postup do štvrťfinále sme sa museli poriadne pobiť. Víťazstvá nad Talianmi a Belgičanmi majú svoju hodnotu. Trošku ma mrzí výkon proti Bulharsku, na druhej strane sme vyhrali jeden set nad silnými Rusmi, čo je veľmi dobré. Zápas proti Poliakom ukázal, že toto naše družstvo nemá momentálne na viac," uviedol pre TASR.
      Palguta podujatie v Baku potešilo a chce, aby pokračovalo aj v  budúcnosti. "Samozrejme, pre volejbal je to veľmi dobre urobené. Je to turnaj, ktorý sa približuje olympiáde. Nedostali sme sa sem zadarmo, ale tým, že sme mali dobré postavenie v rebríčku. Takže družstvá tu majú dobré tímy a sú schopné postaviť kvalitných hráčov," dodal.