ME 2011

Prečo sú Srbi majstri Európy

september 2011 - Dr. Vladimír Přidal trénoval pred talianskym trénerom mužov Slovenska. Po ME som mu dal šesť otázok, na ktoré ochotne odpovedal.

Prečo sú Srbi majstri Európy?
Musím sa na začiatku oprieť o psychickú stránku pripravenosti. Nielen v prípade tohoto turnaja, ale dlhodobo.Všetky balkánske krajiny to majú v mentalite, takú kolektívnosť, láska k športu, českým pojmom válčenie. Toto sa prenáša do ich výkonu. Po psychickej stránke majú vždy navrch.Majú dostatok emočnej sily. Sebavedomie, veľmi dobre reagujú v každej situácii. Aj keď sa nedarí.Ak by sme porovnávali papierovo dvoch srbských smečiarov napríklad s talianskymi, zrejme by nám nevyšli silnejší. Obaja, Kovaševič a Nikič hrajú v priemerných kluboch. Možno aj toto je pre nich zvýšená motivácia. Hrali stabilne. Určite k tomu patrí aj prítomnosť vodcu, akým je Miljkovič. Nileen herne, ale aj mentálne. Z pohľadu samotnej hry. Nemajú slabinu. Výborní smečiari, ktorí sa presadili aj proti kompaktnej obrane po horšej prihrávke, proti trojbloku. Opora Miljkovič vždy, keď bolo potrebné, tak dokázal dať loptu na zem, nahradili na poste nahrávača hviezdneho Grbiča, Petkovič je nenápadný, ale zvládol to. Obaja blokári hrali kvalitne.

Čítať celý článok
   

Výsledky ME 2011

Výsledky ME 2011. Zlato do Belehradu, Slovensko piate

Čítať celý článok
   

Slovensko po ME

      Bratislava 16. septembra 2011 (TASR) - S bilanciou troch víťazstiev a jednej prehry sa vrátili z ME do Bratislavy slovenskí volejbalisti. Žiaľ práve tá jediná prehra vo štvrťfinále s Poľskom 0:3 ukončila ich účinkovanie na šampionáte. Na druhej strane z toho vzišlo historicky najlepšie slovenské umiestenie na kontinentálnom šampionáte - 5. miesto. To slovenskej reprezentácii zaručilo priamy postup na 28. ME v roku 2013, ktoré spoločne usporiadajú Poľsko a Dánsko. Navyše je možné, že sa vyhnú aj novembrovému predkvalifikačnému turnaju na OH do Londýna. Doteraz najlepším slovenským umiestením bolo 8. miesto v roku 1997 v Holandsku.

Čítať celý článok
   

Individuálne ocenenia z ME mužov

  • Najlepší smečiar: Maxim Michajlov (RUS)
  • Najlepší blokár: Marko Podraščanin (SRB)
  • Najlepšie podávajúci hráč: Bartosz Kurek (POL)
  • Najlepší libero: Andrea Bari (ITA)
  • Najlepšie príhrávajúci hráč: Nikola Kovačevič (SRB)
  • Najlepší nahrávač: Dragan Travica (ITA)
  • Najviac bodujúci hráč: Maxim Michajlov (RUS)
  • Najužitočnejší hráč (MVP): Ivan Miljkovič (SRB)
   

Prehra 0:3 vo 1/4 finále s Poľskom

Karlove Vary 15. septembra 2011 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo štvrtok na 27. ME vo štvrťfinále s Poľskom 0:3. Poliaci už nenechali nič na náhodu, nastúpili s najsilnejšou zostavou a prehru Zaniniho zverencom v boji o postup do semifinále odplatili. Napriek tomu  skončili na tomto šampionáte najlepšie v histórii, v najhoršom prípade na 7. mieste.

Slovensko - Poľsko 0:3 (-23, -17, -19)
78 minút, rozhodcovia: Jovanovski (Srb.), Sobrero (Tal.)
Slovensko: Skladaný, Kmeť, Kohút, M. Sopko st., L. Diviš st., M. Nemec, libero-  Ondrušek (R. Nemec, Zaťko, Benc, Hupka)
Poľsko: Jarosz, Moždžonek, Kubiak, Nowakowski, Kurek, Žygadlo, libero -  Ignaczak

Čítať celý článok
   

Tretia výhra v skupine - 3:1 s Poľskom

 Praha 12. septembra 2011 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili v pondelok aj vo svojom záverečnom zápase základnej D-skupiny na 27. ME v Prahe, tentoraz nad obhajcom titulu z Poľska 3:1. .

Poľsko - Slovensko 1:3 (23, -21, -18, -23) - posledný duel v skupine
15 minút. Rozhodovali: Godoy Alonso (Šp.), Rychlík (ČR), 5000 divákov.
Poľsko: Drzyzga, Jarosz, Nowakowski, Kosok, Mika, Ruciak, libero Ignaczak
Slovensko: Skladaný, Kmeť, Kohút, M. Nemec, L.Diviš st., M. Sopko st., libero Ondrušek (Hupka, Zaťko, Bencz)

Čítať celý článok
   

3:1 s Nemeckom a postup zo skupiny

     Praha 11. septembra 2011 (TASR) - Po senzačnom sobotňajšom víťazstve 3:2 nad bronzovým tímom ME 2009 Bulharskom nezaváhali slovenskí volejbalisti ani v nedeľu v druhom zápase D-skupiny proti Nemecku. Po výhre 3:1 si na svoje konto pripísali plný trojbodový zisk a už majú istotu postupu zo skupiny. Ak v druhom dnešnom súboji Poľsko zdolá Bulharsko, budú v pondelok v záverečnom zápase D-skupiny s obhajcami titulu z roku 2009 hrať o prvé miesto a aj o priamy postup do štvrťfinále.

Slovensko - Nemecko 3:1 (23,-24,24,25) - druhé stretnutie v skupine
125 min, rozhodovali: Godoy Alonso (Šp.), Rychlík (ČR), 4000 divákov
Slovensko: Skladaný, M. Nemec, Kohút, M. Sopko st., L. Diviš st., Kmeť, libero Ondrušek (R. Nemec, Bencz, Zaťko). Tréner: E. Zanini.
Nemecko: P. Steuerwald, Schöps, Andrae, Böhme, Hübner, Kromm, libero Tille (Grozer, Günthör, Kampa, Popp). Tréner: R. Lozano.

Čítať celý článok
   

3:2 s Bulharmi v úvode ME

10.september 2011 (TASR) - v úvodnom stretnutí skupiny D v Prahe prekvapujúco zdolali slovenskí volejbaloví reprezentanti favorizovaných Bulharov

Slovensko - Bulharsko 3:2 (24, 25, -24, -19, 15)
Slovensko:
Skladaný, Kmeť, Kohút, L. Diviš st., M. Sopko st., M. Nemec, libero: Ondrušek (Michalovič, Zaťko, R. Nemec, Hupka)

Čítať celý článok
   

Stránka 1 z 3

<<ZačiatokDozadu123DopreduKoniec>>